Tienden. Notaris RANT, VERKOOP TIENDVRUCHTEN. DER REGISTRATIE EN DOMEINEN Notaris RANT, Zoo lang je voorraad strekt Aardbeziën, F. vap; der Geld, IIeer et* kasteleins Verkiijgbaar bij ANTÓON Ml Een net. meisje, Het Théatre des Variétés, Advertentiën, van DOMANIALE A. J. RANT aldaar, J. A. BOSSERS Beknopte Schets KIESWET GEVRAAGD V00RL00PIG BERICHT. Handelsberichten. publiek verkoopen De Ontvanger VERKOOP EIS le. Op Vrijdag 3 Juli 1896, dagelijks versche en 2e. Op Dinsdag 7 Juli Burgerlijke stand. Matinee's of Dansmuziek PIKIgfll UT®. BASIIB, Eerste voorstelling op 12 Juli te Waalwijkzal voor den heer van Waalwijk en Besoijen, De Schoof der Tienden van Waalwijk oveT den oogst van 1896, op VRIJDAG 3 Juli 1896 te Waalwijk, zal IN IIET OPENBAAR De domaniale tiendvruchten over den oogst van 1896, van gronden, gelegen in de ge meenten WAALWIJK en BE SOIJEN TOESLAG op Dinsdag 7 Juli a.s., gekomen bij BoomWeffierBESOIJEN. die mochten wenschen op een of meer der KERMISDAGEN der nieuwe Een Volksuitgaaf, Bewerkt door II. M. J. WATTEL. Zooals zij is aangenomen door de Tweede Kamer der Staten-Generaal. PRIJS 25 Cent. met medewerking van een STRIJK-ORKEST van 7 personen. ander als 't ware den palm betwistten, terwijl |'ok Cecilia van Waalwijk zeer goed voldeed jin van Bevoegde zijde vele blijken van waardeering en aanmoediging mocht ont vangen. i Het feest is verder uitstekend afgeloopen. Tram ongelukken. Maandagavond had een jongen uit Besoijen, die van een nog in gang zijnde tram afsprong, het ongeluk te vallen en er onder te geraken, met het ODgelukkig gevolg dat hij aan een arm zeer ernstig gekwetst werd. Hij is naar het gasthuis alhier overgebracht. Zijn toestand is, naar men ons mededeelt, op 't oogenblik bevredigend en er bestaat vooruitzicht dat hij er nog betrekkelijk goed afkomt. Naar aanleiding van het overrijden van een kind door de stoomtram te Helmond, is thans door den gemeenteraad aldaar be paald, dat binnen de gemeente steeds een tot het trampersoneel behoorend persoon tusschen de rails op een afstand van ten hoogste twee meter voor de locomotief moet loopen. Bij niet-nakoming dezer verordening wordt de machinist gestraft met een geldboete van hoogstens vijf-en-twintig gulden. Atjeh. De correspondent te Batavia van de N.R.Ct. seint onder dagteekening van Maandag Gisterenavond zijn vijf bataljons uitgerukt voor eene verkenning van Kasdejd Baid over Anak Galoeng, Sibreh en Glieng. Een later telegram van denzelfden corres pondent luidt Gewond bij Senelop de kapiteins Graafland en De Lannoy, de luitenants Dijkstra, Wage- ner en Rijnen en 31 minderen. Gedood zes minderen. De stand vau zaken, wat de militaire po litiek betref:, is ongunstig. Het N. v.d. D. outving 't volgende telegram „In twee colonnes uitgerukt om Sibreh bij Anak Galoeng te tuchtigen, 6 onzer gesneuveld en 31 gewond, onder wie de kapitein jhr. G. J. W. C. Graafland, ritmeester jhr. L. D. C. de Lanoy, luit. Dijkstra en de le lui tenants C. F. A. Wagener en Rijen (vermoe delijk wordt K. J. C. Rijnen bedoeld.) Excursie nog niet afgeloopen. Bij het departement van koloniën is het volgende van Zondag gedagteekend telegram van den gouverneur generaal van Ned. Indie betreffende de krijgsverrichtingen in Atjeh ontvangen „Eergisteren excursies naar de IX Moekims, waar bevolking rustig, en naar Lamsoet en Senelop, waar bevolking eveneens rustig. Laradjampoe verlaten. Bij Senelop door klein aantal vijanden op den terugmarsch beschoten. Drie militairen beneden den rang van officier licht gewond. De correspondent van de N.R.Ct. te Batavia seint onder dagteekening van Dinsdag Onze verliezen van gisteren werden geleden bij het hernemen van Anak Galoeng. De vijand liet 130 dooden achter. Sibreh en Rahat werden verbrand. De ritmeester jhr. L. D. C. de Lannoy werd niet gewond. Aan het N.v.d.D. seint men uit Batavia Anak Galoeng stormenderhand genomen. Daarbinnen werden 130 lijken van Atjehers gevonden. Zwaar gewond werden de luitenants Dijk stra en Rijnen de gisteren genoemde anderen licht. Wij leden geen meerdere verliezen. Brug Moerdijk. Brachten wij voor eenigen tijd het bericht dat de brug over den Moerdijk geheel nage zien zou worden en men het noodig geoordeeld had, dat deze tijdelijk buiten gebruik zou worden gesteld, nu deelt men ons van zeer bevoegde zijde mede, dat het nazien van de Moerdijkbrug het niet noodig zal maken, dat het treinverkeer ook maar één nacht behoeft te worden gestremd. Alle bruggen in de lijn Rotterdam—Rozendaal worden grondig na gezien en alle klinknagels vervangen, die aanleg tot roesten tooneu, en alle verbin dingen nagegaan, zoodat de ingenieurs voor zich overtuigd worden, dat alles in goeden staat verkeerd. Deze werkzaamheden worden ook zoo geregeld, dat het verkeer daar geen overlast van heeft. Concours. De handboogschutters-vereeniging Gloria Sorano te Dongen vierde Zondag en Maandag haar öOjarig jubilé. Het feest werd geopend met een luisterrijken optocht, waarna een concours plaats had. Op het feestterrein werden door de beide plaatselijke harmonieën muziekuitvoeringen gegeven, en de feestelijk heden besloten met een concert door het muziekkorps dp d.d. schutterij te Breda. Tal van ve/eenigingen hadden zich voor den wedstrijd- aangegevenen een groote menigte vreemdelingen woonde de feestvie ring bij. Zakkenrollers. In Utrecht heeft de politie overal met groote letters doen aanplakken „Pas op de zakkenrollers." Niettegenstaande deze waar schuwing is een feestganger er in gevlogen. De man nam aan een vechtpartij deel en toen hij daarmee eindigde miste hij een por tefeuille met f 400 bankpapier. De politie ging wel aau het zoeken, maar vinden deed zij niet. Vleermuizen. In een huis te Arkel, bij Gorinchem, werd al verscheiden avonden achter elkander een vreemd gedruisch achter het behangsel van het woonvertrek vernomen, zonder dat het gelukken mocht de oorzaak van dit verschijn sel te ontde -ken. In 't begin dezer week echter zag een der huisgenooten uit een gat in den buitenmuur een vleermuis te voor schijn komen, gevolgd door nog 70 van die fladderaars, welke langs denzelfden weg hunne gemeenschappelijke schuilplaats verlieten. Brand. Zaterdagmiddag, omstreeks 12 uren, brak te Breda in de Posthoorn, gelegen aau den weg naar het cadettenkampeen felle brand uitwelke zich spoedig mededeelde aan de nabijgelegen schuur en stal. In een oogenblik stond alles in lichte laaie en van redden der goederen was dan ook zoo goed als geen spra ke. Op het terrein was aanwezig een spuit der gemeente Teteringen, welke vrijwel water gaf. Tegen half twee was men den brand geheel meester, welke dan ook beperkt is tot het koffiehuis bPosthoorn" en omliggende ge bouwen. Het hooi, eerst gisteren in eene onlangs gebouwde schuur geborgen, zoomede de schuur zelve waren niet verzekerd. Het koffiehuis wel, doch zeer laag. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden te Papennoven-Grevenbicht (L.) vier huizenbewoond door de landbouwers Van Eijs, Lemmens, wed. Hubens en den koop man M. Croonenbergmet aangrenzende schuren en stallingengeheel door brand vernield. De brand, die in de schuur van C. was ontstaan, nam zoo snel toe, dat van het meu bilair enz. nagenoeg niets kon worden gered. 30 kippen en een geit werden inede een prooi der vlammen. Behalve het meubilair van C. was alles verzekerd. De oorzaak van het onheil is onbekend. Defecte machine. Men seinde uit Vlissingen van Maandag: De dagmailboot is hedenmiddag niet aan gekomen. Zij ligt met een defecte machine tusschen Oostende en Blankenberge voor anker. De Ostendensche mailboot verleent hulp. Van avond vertrokken twee sleepbooten van Vlissingen om de mailboot naar die haven te sleepen. Krankzinnig. De bakker L., te Sittard, die in den nacht van Donderdag op Vrijdag zijne bij hem inwonende stiefdochter in eene vlaag van waanzin met een pistoolschot verwondde wordt morgen naar een krankzinnigengesticht overgebracht. Het meisje is nagenoeg hersteld. Dc petroleum. De 33jarige Christine Daenen te Sittard, die Vrijdag avond bij het van de trap vallen met een brandend petroleumlampje in brand geraakte, is na een vreeselijk lijden aan de bekomen wonden bezweken. De toestand harer zuster, die bij een poging tot blusschen zich mede deerlijk aan handen en armen branddeis bevredigend. Noodlottige tuist. Men schrijft uit Utrecht Maandag raiddag omstreeks 4 uur ontstond in de kazerne op Damlust tusschen twee militairen van het 5e regt. 3e compie. in fanterie op de chambrée twist onder het kaartspel, die zoo hoog liep dat de een den ander met een mes dreigde. De aangevallene, daardoor verschrikt, greep zijnen aanvaller bij den pols en in de worsteling, die nu ontstond, kwamen zij achteruit in de uabijheid van de trap, van welken de aanvaller ach terover naar beneden viel met het noodlottig gevolg dat hij onmiddellijk dood was. Daar niemand bij den twist en het ongeval tegen woordig wasmoet men tot dusver geheel afgaan op de mededeelingen daaromtrent van dengeen, met wien de twist ontstond. Drongclen Op voorstel van het kerkbestunr der Ned. Herv. gemeente alhier, is door meerderheid van stemmen van stembevoegde mauslidmateu besloten tot het plaatsen van een orgel in het kerkgebouw. 1 Juli. Heden morgen passeerde alhier door de nieuwe rivier de stoomboot Merwede II, o. a. aan boord hebbende de besturen van de waterschappen „den Hoogen Maas dijk" c. a. en „de Oude Maas," die samen een pleiziertochtje gingen maken. GORINCHEM, 29 Juni. De prijzen der Granen waren als volgt: Ristarwe f6,25 a 6,49q roode dito f6,15 a 6.25 witte dito f 6,20 k 6.35inl. rogge f 4,25 a 4 35 JïitenJ- dito f4,- a 4,15, gerst f 4,25 a 4,35, haver 13,— a 3,20, duiveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 107 runderen. f200 220 f140 a 150 1150 k 160 f110 k 120 flOO k 110 f 60 a 70 30a 40 f 10 a 13 le qual. Kalfkoeien Kalfvaarzen Melkkoeien U/s jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. Aangevoerd 4 vette varkens van 15 a 17 ct. per half kilo, 310 biggen van f4,— a8.— per StUK Eieren f 0.85 a 0.90 per 26 stuks. Boter 60 a 65 ct. per 1/2 kilo. ROJTERDAM, 29 Juni. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm. De beste f 6.40 k f 6.70. Mindere en geringe f 5.60 a 5,90. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 4.— k 4.25. Dito mindere f0,&0. Gerst. Zeeuwsch, Flakk. en Overm. Winter Jn'~~ mindere f°— 0,— beste Zomer tO,a 0.mindere f0,a 0. Haver. De beste f 2.50 k 3.10. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. De beste f4.50 k 4.90. Duivenboonen van f0.— a 0.— Bruine boonen de beste f 0,— a Mindere f 0.0. Blauwe erwten. De beste f4.75 a 5.10 Witte boonen. De beste f0.k Mindere fO.— i\ 0.—. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f 0.a f 0,—; Zomerzaad f 0,a f 0. Xanariezaad f4.—tot f6.10 ROTTERDAM, 30 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 70 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 400 vette runderen, 959 magere dito 210 vette en graskalveren, 138 nuchtere kalveren, 6 schapen of lammeren varkens, 134 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen le kw. 68 a ct. 2e kw. 62 a ct. 3e kw. 56 a ct. Kalveren: le kw. 82 ct., 2de kw. 72 a ct.3de kw. 60 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. In het Hotel GERUIS te WAALWIJK, 's namiddags 3 uur. des namiddags ten 3 uurbij de wed. V. J. GEREISte WAALWIJK, ten over staan van den NOTARIS tegelijk met de tiendvruchten van den Heer van Waalwijk, te Waalwijk, maakt bekend, dat de vaste goederen te BESOIJEN in veiling gebracht ten verzoeke van de eigenaren A. Versteijnen en kinderen aldaar zijn ingezet Koop I. Het bouwterrein op f 200. II. Het huis met tuiu 1000. III. De Massa op slechts 1500. 's avonds 8 uur, ter herberge van Const, van Dongen, te BESOIJEN. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris worden gehoogd. des voormiddags ten 10 uur, ten RAAD- HUIZE te KAATSHEUVEL, ten over staan van den NOTARIS CAPELLE. Over de maand Juni. GEBORENArnoldus z. van Jan Treffers en Ma ria Helena Konings Marinas z. van Meeuwis de Rooij en Alberdina Uoefnagel Johannes Adriaan z. van Adriaan van Wijlen en Johanna Maria Verhoeven Johannes z. van Nicolaas Vos en Johanna de Itoon Pieternella, d. van Arie Peter Snijders en Jenneke Cornelia Soeters Dorothea Theresia d. van Koenraod George Theoplnlus Willemsz en Anna Wilheiraina Greve Dirk Pieter z. van Leendert Flo- i en tin us van Dongen en Janneke Zijlmans Adriaan z. van Jacobus Gerrit Treffers en Maria Boer Jacobus z. van Alida Antonia Quirijns. OVERLEDEN: Adrianus Gommers 2 jaar GEHUWDJohannes Wagemakers 29 j. en Johanna Maria Driessen 21 jaar - Johannes Kuijs- ters 36 jaar en Piternella Verschuren 30 i Cornells Pieter van Herwijnen, weduw- rïvT ^0rnalia 33 J- te Almkerk en Willemina Vos 28 jaar. te LOONOPZAND, tegelijk met de tiend vruchten der gemeente Loonopzand, De domaniale tiendvruchten over den oogst van 1896van gronden gelegen in de ge meente LOONOPZAND. INLICHTINGEN zijn te bekomen en de TIENDKAARTEN liggen ter inzage ten kantore van genoemden Ontvanger. te laten geven door een flink STRIJK ORKEST kunnen daartoe tegen MATI GEN PRIJS gelegenheid vinden. Men adresseere zich metto Muziek aan het bureau van dit blad. Zooals het met alle wetten van dezen aard gaatde tekst der Kieswetzooals zij daar ligtis voor hemdie ?er geen studie van aeeft gemaakt, tamelijk ongenietbaar en duisteren de meeste harer bepalingen zijn ook voor den gewonen belangstellende van geen belang. Dit werkje geeft daarom in een duidelijk overzicht al datgenewaarvan de irennis voor ieder die kiezer is of meent het te zullen worden, noodig is. geschikt om met kinderen om te gaan en genegen om eenig huiswerk te verrichten. WA^lT Neukirchen, kapper, Markt, zal weder de KERMIS te WAALWIJK bezoeken met een uitstekend tooneel- toondwnrC tt meuws^ ,drama's en blijspelen opvoeren waarvan niets zal ver- toond worden, wat tegen godsdienst of goede zeden strijdig is.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 3