Notaris It A 1ST, VERKOOP TIESDVRÜCHTEN. DER REGISTRATIE El DOMEINEN Aanbesteding. PUBLIEK MMSTIDi: Aardbeziën, F. van der Geld, Advertentiën, van DOMANIALE J. A. BOSSERS Burgemeester en Wethouders Zoo lang Je voorraad strekt Griekenland. Rusland. Amerika. Rij kspostspaarbauk BINNENLAND. Handelsberichten. He Ontvanger VERKOOPEN Op Dinsdag 7 Juli op Maandag 13 Juli a.s., Het bouwen van een brand spuithuisje mei bijko mende werken. dagelijks versche UITVOERINGEN TOESLAG op Dinsdag 7 Juli a.s., De domaniale tiendvruchten over den oogst van 1896van gronden gelegen in de ge meente LOONOPZAND. te bekomen bij BoomkweekerBESOIJEN. tien uur was men den brand meester. Het aantal dooden en gewonden is nog niet met juistheid te bepalen. Men spreekt van vijt tot 30 dooden en 50 a 150 gewonden. Zeker is hetdat er vijf dooden zijn, waaronder drie militairen terwijl het aantal gewonden minstens veertig bedraagt. De materieele schade bedraagt ongeveer f 600.000. De loods, waarin brand ontdekt werdbevatte een groote hoeveelheid kruit, granaten, kardoezen en patronen. Had het vuur ook een tweede magazijn aangetast, waarin een enorme voor raad schietkatoen was geborgendan zou ongetwijfeld de geheele stad zijn verwoest. Algemeen wordt de onvoorzichtigheid van de militaire administratie op scherpe wijze ge laakt. Het spoorwegverkeer op de lijn van Thionville is gestremd. Men vermoedt, dat de noodlottige brand ontstond door vonken uit een voorbijrijdende locomotief. In de derde lezing heeft bij hoofdelijke stemming de Duitsche rijksdag uu het nieuwe burgerlijk wetboek, met de wet die de in voering (in 1900) regelt, goedgekeurd met 222 tegen 48 stemmen en 18 onthoudingen. Een zeldzaam gruwelijke misdaad is gepleegd te Untertürkheim in Wurtemberg een tuinmanHupenbauer genaamd, heeft daar 's nachts zijn moeder, zijn twaalfjarig dochtertje en zijn tante vermoord. De dader is in hechtenis. Uit Athene wordt van 2 dezer geseind De Turksche troepen op Kreta zijn gis teren weder aanvallend opgetreden. Zij tracht ten Kissano (Noordwesten) en Selino (Zuid westen) te bezetten en wilden om de troepen der Kretenzen heentrekken, maar weiden na een bloedig gevecht afgeslagen en leden ernstige verliezen. De nederlaag der Turksche troepen op Kreta moet belangrijk geweest zijn. Men spreekt van 200 dooden aan hun zijde en drie veroverde kanonnen. De troepen trachtten 600 soldaten te ontzetten, die in Kandano door de opstandelingen belegerd werden. De datum van den intocht des keizers is nog steeds niet vastgesteld, maar toch wordt deze spoedig verwachtzonder eenige praal zal de optocht plaats hebben, en zeer snel zal de keizer zich van 't station naar de Kazaansche kerk begeven en dan dadelijk naar 't Winterpaleis, en niet, zooals anders steeds, eerst nog naar de vestingkerk. De jonge Keizer moet zich sedert de kro ning in een allerellendigsïen toestand bevinden; hij lijdt aan een vreeselijke opverspanning van de zenuwen, die hem voortdurend doet weenen. *Je suis physiquement et moralement brisé", verklaarde hij den Deenschen gezant eenigen tijd na de kroning. De politiemacht en het toezicht in Peters burg is dubbel versterkt en verscherpt op den dag van den intochter bestaat natuurlijk eenige kans op ongeregeldheden, bevreesd als men geworden is, na hetgeen o. a. op Nefski gebeurd is bij den feestavond ter ge legenheid van de kroning van Moskou. Het is gebleken waar te zijn dat toen een officier van politie doodgeslagen is. Vooral't inslaan van hoeden merkte dezer dagen een dag blad op was een slecht teeken op dien kroningsavond, 't Volk had het voortdurend op de hoeden der heeren gemunt, en als men bedenkt hoeveel respect anders de werkmansklasse voor heeren heeft, dan is dat wezelijk een raar verschijnsel. Mevrouw Harriet Beecher Stowe, de be roemde schrijfster van „De Negerhut,, is op 84-jarigen leeftijd te Hartford, in den Amerikaanschen Staat Connecticut overleden. Dunlop en Turner, die juweelen stalen van hun patroon, den juwelier Burden te New York, vervolgens naar Engeland vlucht ten, doch door de regeering daar uitgeleverd werden, zijn Maandag t; NewYorktot negen jaar gevangenisstraf veroordeeld. De door hen gestolen kostbaarheden zijn nagenoeg allen weer in het bezit van Burden gekomen, maar deze zal de door hem uitgeloofde belooning van vijfhonderd pond sterling aan de Lon- densche detectives hebben te betalen. In een mijn bij Wilkesbarre zijn ruim honderd arbeiders bedolveu tengevolge van een instorting. Men vreest dat het dagen zal duren voor zij bevrijd zijn. Aan het postkantoor te Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Juni ingelegd f 7269,60; terugbetaald f 4367,89. Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2260, Aan het postkantoor te Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Juni ingelegd f 4268.28 terugbetaald f 2137.45. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1248. WAALWIJK. Op Zondag 5 dezer, des middags 12 ulur, zal door de harmonie l'Espérance, op de harmoniezaal bij de Erven van Riel, worden uitgevoerd 1. Dichter und Bauer, ouverture. Suppé. 2. Réveil du Lion fantaisie. Kontsky. 3. Duo pour Clarinettes. Sauppe. WAALWIJK, 4 Juli 1896. Kiesrecht kamer van koophandel. In onze gemeente schijnt al bijzonder wei nig animo te bestaan om zich het kiesrecht voor de kamer van koophandel en fabrieken te verzekeren. Niemand heeft zich daartoe aangemeld, in weerwil van de verschillende oproepingen tot de inwoners gericht. Ook elders viel een zelfde verschijnsel waar te nemen. Ook te Zaandam kwam geen enkele aan vraag in. Te Haarlem slechts 5, niettegenstaande mintens 1000 1200 personen het recht hadden tot kiezer te worden verheven, tengevolge van de nieuwe bepalingen op dit stuk. Te Nijmegen meldcie zich maar een per soon aan. In den Haag 17: te Leiden 1; te Arnhem 4; te Amsterdam 13. Als 't met het kiesrecht voor de Tweede Kamer eveneens gaat en zij, die zich moeten aanmelden, zich zoo algemeen terughouden, zal er vau de uitbreiding van 't kiezerscorps niet bijzonder veel komen. Hoofdman St. Crispijn. Onder de talrijke hier bestaande vereeni- gingen is ongetwijfeld het gild „St. Crispijn" van Waalwijk en Besoijen veruit het oudste, maar ook geen enkele heeft een zoo bejaarden hoofdman; de heer Jac. Tabbers namelijk, die gezegde betrekking reeds 17 jaar bekleedt, het Gild tot voorspoed, zich zelve tot eer, vierde verleden Dinsdag zijn tachtigsten ver jaardag. Natuurlijk werd deze feestdag door de gildebroeders niet onopgemerkt gelateu. Onder groote belangstelling werd den 80- jarige door de harmonie St. Crispijn van Waalwijk en Besoijen een luisterrijke serenade gebracht. Bij deze gelegenheid werd den jubilaris namens de leden van Crispijn door het be stuur als blijk van belangstelling en waardee ring aangeboden zijn eigen levensgroot por tret, vervaardigd door den heer Th. A. van Delft alhier. De grijze hoofdman toonde zich zeer inge nomen met de hem gebrachte hulde. Menig glaasje werd gedronken op zijne gezondheid en den vooruitgang van gild en harmonie, en onder 't spelen van een vroolijke pas redou- blé keerde men naar het vereenigingslokaal terug. Moge de heer Jac Tabbers, die reeds 58 jaar lid is van 't Gild, dit nog vele jaren blijven, en hem kracht en lust geschonken wor den om Waalwijks oudste gild nog geruimeu tijd als hoofdman te besturen met even vas te hand, als tot dusverre 't geval was. Kaartwedstrijd. Bij den verleden Zondag te Kaatsheuvel gehouden kaartwedstrijd hebben twee Waal wij ksche gezelschappen prijs behaald, namelijk Vreugdendal" den tweeden en „Ons Ge noegen" den derden prijs. Veekring. In de Donderdag gehouden vergadering ten raadhuize alhier van heeren burgemeesters en wethouders der gemeenten Waalwijk Capelle Bezooien Waspik, Vrijhoeve Ca- pelle, Sprang, Baardwijk en Loonopzand is met algemeeue stemmen besloten tot het verlengen van het contract voor den veekring dier gemeenten voor den tijd van 12 jaren. Atjeh. Bij het departement van koloniën is het volgende van Woensdag gedagteekende tele gram van den gouverneur generaal van Ned. Indie ontvangen „Generaal Vetter vertrok Zondag. Eergisteren naar Rabat en Sibreh. Verrast benting Anak Galoeng, waar binnen mêlée ontstond, waarbij vijand 112 dooden achter liet. Tengkoe Mat Amin gesneuveld genoemd. Benting Sibreh genomen, streek getuchtigd; weinig tegenstand meer. Gesneuveld negen militairen beneden den rang van officier. Gewond vier officieren en 35 militairen be ueden dien rang, onder welke 28 inlandsche." Jubilé. „De Tijd" het hoofdorgaan der Katholieken, heeft deze week zijn gouden jubilé gevierd onder groote blijken van belangstelling. Overreden. Een voerman te Tiel, die een beladen wagen vervoerde, werd bij het oprijden van den Havendijk van den wagen tegen een lantaarnpaal geslingerd, doordien het paard, dat geschrokken was, een verkeerden draai nam. De wagen viel om, en de voerman kreeg eeu der wielen over de borst. De on gelukkige, gehuwd en vader vau eenige kinderen, was bijna terstond een lijk. Tussclien het kamrad. In het pakhuis der gebr. Van Esch, te Oorschot waren eenige kinderen aan het spelen met een machine, waarmede graan gezuiverd word.. Een lOjarig meisje van den kleermaker Th. had het ongeluk met de hand tusschen het kamrad te geraken, met het treurig gevolg, dat dit lichaamsdeel geheel verpletterd werd. Hoe verstrooid hij was Op een dorp bij Breda werd deze week onder een plechtige mis het huwelijk vol trokken van een weduwnaar en eene jonge dochter. Toen de geestelijke den trouwring zou wijden, kon de bruidegom dezen nergens vinden. Alle zakken werden doorzocht, er werd naar het huis der bruid gezonden om daar te zoeken, doch alles te vergeefs. En toen de plechtigheid reeds was voortgezet, zonder ring, toen ging er gelukkig een licht op, de benauwde bruidegom had het lang gezochte voorwerp in.... zijne hand Aangehouden. Na een verhoor voor den rechtercommis saris te Roermond in zake de op 7 Juni gepleegde zware mishandeling op; J. A. te Beegden, is de 22jarige steenbakker H. M. uit Beegden aangehouden. J. A. wordt nog verpleegd in het Zieken huis te Roermond. Voor pleizier uit rijden. De Heldersche politie heeft de hand ge legd op een gepasporteerd militair, die zich te Zijpe schuldig maakte aan diefstal van een paard en sjees en daarmede in den nacht naar Den Helder reed, waar hij met veel moeite wer opgevangen. Hij is ge vankelijk naar Alkmaar getransporteerd. Druuen. De op 1 Juli verpachte tienden 'vau het waterschap, die in 1894 zijn afge kocht voor f 29750.hebben opgebracht f 2110.in 1895 was de opbrengst f 1680. in 1894 f 2255.— Dussen 1 Juli. Heden had alhier plaats de overgave van het hulpkantoor der poste rijen,waarbij de betrekking van brievengaarder, vanat 1 Augustus 1855 (datum van instelling van het hulpkantoor) tot heden werd bekleed door den tegen heden op verzoek eervol ontslagen titularis, de heer L. Schneider, tevens gem. secretaris alhier, en thans overgaat op den heer G. van Wijk, tot dusverre in dezelfde betrekking te Sleeuwijk. Ofschoon wij den ouden titularis om zijne geschiktheid en geriefelijkheid voor het publiek noode zijn post zien verlaten kunnen wij hem die ge deeltelijke rust niet misgunnen; moge hij nog lang van het hem toegekende pensioen pio- fiteeren en als gemeente secretaris der ge meente nog vele diensten bewijzen. Heden werd aan heeren gedeputeerde staten verzonden een met veel onderteeke- ningen van ingezetenen dezer gemeente voor zien adres van adhaesie aan dat van het gemeentebestuur van Dussen, waarin onder verwijzing naar den slechten en voor de openbare gezondheid zeer nadeeligen toestand van het drinkwater in een groot en meest bevolkt gedeelte onzer gemeente, ontstaan tengevolge de afsluiting van de Noordzijde der werken van den nieuwen Maasmond, wordt aangedrongen, en zelfs weinig kostbare mid delen worden aangegeven om dien toestand te verbeteren. Sleeuwijk1 Juli. Onze dorpsgenoot de heer A. Scheurwater, is benoemd tot brieven gaarder van het hulpkantoor der posterijen alhier, in plaats van den heer G. van Wijk iu die betrekking verplaatst naar Dussen. WAALWIJK, 2 Juli 1896. De jaarmarkt werd tamelijk druk bezocht. Nog altijd is men druk bezig met den hooibouw waarop de laatste dagen het weder niet gunstig was. Over 't geheel is 't beschot meer als middel matig en de qualiteit uitmuntend. Hoornvee was niet ruim ter markt doch de handel was vlug met ferme prijzen zoowel voor kalfbeesten als vet vee. Kalfkoeien golden f 140.1'210.f Dito vaarzen 1120.it 190.f Jonge varkens aangevoerd 110stuk8, ver kocht van i'4.50 a f 13.50 f Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 281 kg., van f0,98 it f 1.15 per kg. Eieren f 3,a 3 50 per 100 stuks. In granen was de handel stil en het bezoek ter graanbeurze niet druk ook ten gevolge der werkzaamheden op de hooivelden. Er werd gedaan Ristarwe f7 a 7.25 per 80 Kg. Zeeuwsche witte tarwe f7 a 7.50 Roode tarwe f 6.25 a 7.75 v Helena Rogge f 125 per 2250 Kg. Donau Bessarabische rogge f122 H g Petersburger f 116 Geele erwten f5,25 per 80 Kg. Gerst f3,50 it 3.75 100 Haver f 6.50 a 7.— 100 Hoewel de ruwe huidenmarkt sedert enkele weken in flauwer stemming verkeerde, werd er dezer dagen nog al veel verkocht aan makelaars taxatie en iets daarboven. Vooral voor prima zwaar La Plata huiden 25/32 en 20/25 K.G. was kooplust. Voor leder bestaat goede vraag. In hoofdzaak in prima quali teit van 30 tot 34 h. K. Ook licht leder waarin veel behoefte, schijnt te bestaan, gaat zeer vlug van de hand tegen hoogere prijzen. Eenige groote looiers deden reeds inkoopen vau Graafschapper schors tegen f 4.a 4.20 per 65 K.G. vrij stroom. Afwijkende soorten vinden nog weinig koopers. Vreemde looimiddelen blijven ruim aangeboden. Prij zen flauw. DU SSEN 1 Juli 1896. Ter botermarkt aangevoerd 140 K.G. Prijs van f 1,10 a 1,19; markt gezet op f 1.16. Eieren f 0.75 de 26 stuks. ANTWERPEN, 30 Juni 1896. Maandbericht van de makelaars Grisar en Co. Aangevoerd in Juni: 8947 droge- en 112063 gez. huiden, plus 147 dr. paardehuiden. Verkoop 53,150, stock 218,400. Het herleven der vraag, in ons vorig overzicht vermeld, is niet van langen duur geweest en de omzet der maand Juni beperkt zich tot détail zaken. Toch houden de prijzen zich goed en de houders toonen zich niet geneigd tot prijs con cessies, tegenover het te kort in de slachtingen, dat 15 Juni 490,000 koppen bedroeg. Op levering afgedaan 3315 Cuareim Sal. os aan geheimen prijs. Droge huiden zeer verlaten; prijzen flauw. >i r 11ri n"i. iiTTiTrr~n-inTT-yT»irr te Waalwijk, maakt bekend, dat de vaste goederen te BESOIJEN in veiling gebracht ten verzoeke van de eigenaren A. Versteijnen en kinderen aldaar zijn ingezet Koop I. Het bouwterrein op f 200. II. Het huis met tuin 1000.— III. De Massa op slechts 1500. }s avonds 8 uurter herberge van Const, van Dongen, te BESOIJEN. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris worden gehoogd. te Waalwijkzal IN HET OPENBAAB des voormiddags ten 10 uur ten RAAD- HUIZE te KAATSHEUVEL, ten over staan van den NOTARIS te LOONOPZANDtegelijk met de tiend vruchten der gemeente Loouopzand INLICHTINGEN zijn te bekomen en de TIENDKAARTEN liggen ter inzage ten kantore van genoemden Ontvanger. van BAARDWIJK zullen, des middags om 12 ure, op het Gemeen tehuis aldaar BESTEK en TEEKENING liggen eiken werkdag van 912 ure ter inzage op het gemeentehuis. AANWIJZING in loco op den dag der besteding 's morgens ten 10 ure. J. A. J. van Heijst, Burg. en Secr. De Wethouder, J. Loeff.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 2