NAGRAS der Registratie en Domeinen, Notaris BINK, Aanbesteding Notaris BINK, een inboedel Unfair! aan sterk concurreerende prijzen. Van Gool-Van dei Schoot, In zi|n soort k belangrijkste, Advertentiën. van den Maasmond. enkelen afslag VERPACHTEN i Wed. C. Holtgrefe. van DÜITSGHLAND. met IJZER beslagen. STEMPELMESSEN Burgerlijke stanrl. Handelsberichten. Openbare Verpachting De Ontvanger VERKOOPEN te Waalwijk. VERKOOPEN V erkade's Prima Zaansche Lange Beschuitjes te WERKENDAM, zal op Woensdag 2 September 1896, Het Spijk, den Herptschendijk, één perceel bij het Hedikhuizen- sche Sasde uiterwaarden onder HerptHeesbeen en Drongelen en eenige dijkperceelen nabij de brug, om geruimd te zijn 15 Oc tober. Betaaldag 1 Mei 1897. Er is geen ONRAAD schuldig. op 3 Sept. 1896 bij INZET 17 Sept. 1896 bij TOESLAG, Woensdag den 26 Aug. 1896 het bouwen van VIER WOON HUIZEN, van de nu bestaan de Kolfbaan in de Stations straat. te Waalwijk, zal Maandag 14 September 1896, Te bezichtigen een uur voor den aanvang der verkooping. Diverse merken Rijn- en Moezelwijzen R o o d e en W i t te w ij n e n, Champagne PortMadera Cherry GEDISTILLEERD. 1,40 tevens de oudste fabriek voor mechanisch Schoenfabrikaat. ligen werkplaats voor het ver vaardigen van voor Schoen— Carton nage— en fabrieken. rijder ten zeerste teleurgestelddaar deze, na deze overeenkomst, niets meer van zich laat hooren en zelfs geen antwoord geeft op de telegrammen met betaald antwoord. Morin schijnt dus a. s. Zondag niet in Tilburg tegen Jaap Eden uit te komen. Het bestuur van de baan heeft echter onder hare inschrijvingen zulke goedekrachten.dat er toch een zeer interressante wedstrijd zal te zien zijn. Voor de professionual nummers schreven o. m. in: Jaap Eden, A. Impens, Brussel; Adriön Guerry, Parijs H. Struth, Dortmund H. Meijers, Maastricht; E Jonckmans Brus sel P. Langeveld, Amsterdam M. Kingma, ArnhemHenri Luijten,LierreH. Estur, Antwerpen enz. enz. In 't geheel met de amateurs nummers in begrepen, zijn er 40 inschrijvers. Tilburg krijgt dus a. s. Zondag een zeldzaam mooien wedstrijd. Schors. De prijs, dien de houtbazen in Friesland dit jaar voor eikenschors zullen maken, is hun nu eerst bekend geworden. De runmo lenaars en opkoopers van schors weten thans wat zij per .on, d. i. 65 kilo, kunnen geven, n. 1. f 2.60, tegen f 3.25 in het vorige jaar, alzoo een verschil van 65 ets. per ton, of 20 pCt. Er zijn houtbazen die 5 a 600 ton afleverden, voor hen maakt dit dus eene veel lagere som dan verledeu jaar. Men schrijft de daling der prijzen toe aan den invoer van looistoffen uit Amerika, waarmede vele leer looiers proeven nemen. Deze stoften zijn goedkooper dan inlandsche schors. Ouweer. Men meldt uit Brummen Woensdagavond heeft in deze omstreken een hevig ouweder gewoed, dat op verschil lende plaatsen rampen heeft veroorzaakt. Onder deze gemeente is het te 1 all in de dagloonerswoning van den brievenbode Bello geslagen; er ontstond een begin van brand doch dit werd spoedig gebluscht, zoodat de schade betrekkelijk gering is. Te Cortenoever werd eene koe in de weide gedood, terwijl het voorts r og in een paar boomen sloeg. Onder de gemeente Steenderen sloeg het in de bekende boerderij „De Vree", welke totaal moet vernield zijn. Men meldt uit Doodewaard Woensdagavond, bij het vrij hevige onweer, dat boven ons dorp woedde, trof de bliksem eenen hooiberg van den heer J. de L., die met eene schuur tot den grond toe afbrandde. Dank zij den overvloedigen regen en den gunstigen wind, bleef het overige van de groote boerderij behouden. Het dorp Driel in de Over-Betuwe, 't welk bij den laatsten orkaan reeds zoo hevig werd getroffen, is Woensdagavond door een hevigen hagelslag geteisterd. Het prachtig teveld staand tabaksgewas is totaal verloreo. Diefstal. Te VijlenVaals (L.) werd Woensdag ochtend ten huize 'van den pastoor, terwijl deze in de kerk den dienst verrichtte en de dienstbode in de jkerk aanwezig was een brutale diefstal gepleegd. De dieven, die de voordeur der pastorie met een sleutel geopend hadden, vernielden met een bijl de secretaire, kasten enz. Ongeveer achthonderd gulden, een spaarbankboekje en verschillende voor werpen van waarde werden buit gemaakt. De polide, die terstond verwittigd werd en ter plaatse een onderzoek instelde, vermeent de daders op het spoor te zijn. Voorzichtig Een landbouwer te Gennep, wiens geweer geruimen tijd geladen stond, zou dit afschieten om het van nieuwe lading te voorzien. Hij legt aan op een kraai, het schot valt, met het ongelukkig gevolg, dat het vuurwapen uit elkander springt en duim en beide voorste vingers van de hand wegneemt. De overige vingers zijn eveneens zwaar gekwetst, zoodat er vrees bestaat dat deze niet zullen kunnen behouden blijven. De patient is ter verpleging in het gasthuis opgenomen. Zakkenrollers. Aan het station Delftsche Poort, te Rotter* dam, heeft Donderdagmorgen de hoofdcon ducteur Ver buis, van de Staatsspoor Maat schappij, een zakkenroller op heeterdaad betrapt, die aan eene dame haar portemonnaie had ontrold. De man werd aan de politie overgeleverd, het gestoleue was nog in zijn bezit. Nuohtelijk avontuur. Iemand te Terneuzen wilde in den nacht van Zaterdag op Zondag, alvorens naar huis te gaan, nog eerst ergens gaan verpoozen. Hij vond de deur vau het huis, waar hij in wilde, gesloten, maar geen nood Fluks de blinden voor een raam opengedaan, 't raam opge schoven en naar binnen gekropen, bij welke gymnastische toer een en ander dat in den weg stond, gebroken werd. Het in dat vertrek slapende echtpaar schijnt wel den slaap des rechtvaardigen geslapen te hebben. Eerst toen de indringer binnen was, ontwaakte de vrouw, en hem ziende verschool zij zich achter haar man, dien z j daarna wekte. Nu begon de bezoeker echter naar het schijnt in te zien, dat hij niet was waar hij wezen moest en hij verdween in de achtei - keuken. De bewoner van het huis hem na En nu werd de gast verwijderd en buiten- geloodst, zonder dat hij er zich tegen verzette. Hij verklaarde dut hij iu een ander huis moest zijn. 't Is echter ongeraden om vooral 'snachts op deze wijze in' huizen te willen binnenko men, want de justitie, die met de zaak in kennis is gesteld, noemt zoo iets ^inbreken". De klimpartij kan dus voor den betrokkene onaangename gevolgen na zich slepen. Dus.scn 20 Aug. Alhier doen zich enkele gevallen voor van „typhus, waaronder een sterfgeval De dokter constateert dat genoemde ziekte waarschijnlijk voortkomt uit het drink water, dat vooral sedert eenige jaren alhier gerust slecht mag genoemd worden. Door het aanhouden van het gemeentebestuur zal er binnenkort verandering in komen. DUSSEN. Vun 115 Aug. GEBORENAdriana Engelina dochter van A. J. van Itooij en A. van Hoorr.Benjamin Cornelis, zoon van B. Wijnands en van Helden. - Simon en Pieter, tweelingzonen van S. van Til borg en L. Rijken. GEHUWD: A. A. A.i .lanssen, van Rotterdam, met J. H. van Dijk. OVERLEDEN- Aria Dekker, 6 jaren. lien- drikus van Ravels, wedr. van P. de Visser, 74 j. Op eer.e bevolking van ongeveer 3000 zielen, werd in 30 dagen geen enkele geboorte aange geven. Voorspoedig bevalïën van een lief Meisje E. M. W. BOELEN-Hurkens. Leiden, 19 Augustus 1896. (Haarlemmerstraat 44). VAN des voormiddags ten negen ure precies in het Wapen van Amsterdam bij Spie- renburgh te HEUSDEN, ten overstaan van den Notaris DE GIE R bij De perceelen zijn 8 dagen voor de ver pachting verkaveld en op het terrein uitgebakend, geheel opdezelfde wijze als voor de verpachting op 18 Juni. BOEKJES van deze laatste verpachting zijn nog a 10 cent verkrijgbaar bij No taris DE GIER en SPIEREN BURGH le Heusden en bij de Ontvangers te Waalwijk en te Werkendam. te WAALWIJK, zal voor de erven van den lieer H. IJpelaar ter herberge van W. Brokken en ter herberge van D. van Bavel te BE- ZOOIEN telkens des avonds 7 ure Onder BEZOOIEN Een Huis, Erf, TuinBoomgaard en achter gelegen Drieslandgroot 96.70 aren. 3 Woonhuizen waarvan een van 4 en 2 van 5 woningen met erven, groot 21.15 aren. Twee perceelen Dries- en Bouwland, waarvan een ten noorden van den spoorweg, groot 75.80 aren en een ten zuiden, groot 1.45.30 heet. Breeder bij biljetten omschreven. zal des avonds ten 7 ure worden BES PEK en TEEKENING liggen ter inzage iu dt'. Kolfbaan, alwaar ook'de aanbe steding zal plaats hebben. De Aanbesteder, H. N. BESIER. WAALWIJK, 21 Aug. 1896. De handel was heden ter veemarkt veel vlugger. Ook werden in den loop dezer week voor Spaan- sche rekening een aantal prima nagenoeg rijpe kalfbeepten opgekocht aan prijzen van f 225. tot f 300.— Kalfkoeien golden f 130.f215.a f Dito vaarzen f 120.185.f Jonge varkens aangevoerd 80 stuks, ver kocht van 1*3.75 a f8.25 f Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 271 kg., van 11,18 h 1* 1.36 per kg. Eieren 1 3,50 4 per 100 stuks. De maand Augustus kenmerkt zich, zooals dit in den regel het geval is, door stilte in zaken. In ruwe huiden gaat weinig om. Er is veel voorraad maar weinig kooplust. Ook in leder is het stil. En toch is daarin weinig voorraad. In de volgende maand verwacht men in ber'e artikelen meer leven. De schoenmakerij en vooral de leerkoopers zijn slecht voorzien en niemand schijnt er aan te denken om met den inslag van najaar- en winterprovisie een begin te maken. Voor prima waar wordt besteed 80 a 85 ets., 30 tot 35 h-K. 75 a 80 ets. en voor goed licht zoolleer bedingt men 65 ets. en hooger. In schors en alle andere looimiddelen is veel aanbod bij grootcn voorraad maar er be staat bijna geen kooplust. DUSSEN20 Aug. 1896. Ter botermarkt aangevoerd 101 K.G. Prijs van fl,24 a 1,31; markt gezet op f 1.28. Eieren f 0.85 de 26 stuks. voorm. 10 ure teil sterfhuize van den heer H. IJPELAAR te BEZOOIEN, als Bureau, linnen- en keukenkastenka binet, 8 stoelen met kussens en fau teuil en andere pendulesspiegels schilderijen tafelskachels, bedden ledikanten, nacht- en waschtafel, kar petten keukengerief, 2 koperen looiers- pompen schalen enz. 't Is verbazend zooveel reizigers er tegen woordig komen er kan geen trein aanko men of er komen reizigers in allerhande artikelen meemaar 't is z66 sterk in het sigarenvak dat men veilig mag aannemen als er tien reizigers op één dag komen er zeker vijf reizigers in sigaren bij zijn. Nu, wat mij betreft, laat ze komen, laat ze trachten hier en daar wat te verkoopen, maar laat ze daarbij netjes blijvenwant hetgeen mij ter oore kwam, is dunkt me, minder netjes Bij een mijner vele concurrenten komt zoo'n reiziger, en beveelt een paar zijner merken aan met de woorden //Van die en die soort hebben ze bij Holtgrefe een flink partijtje besteld", en nu is 't erg vleiend voor me dat die reiziger daar door een partijtje sigaren kwijt raakte, maar toch vind ik zoo'n handelwijze unfair want de man heeft het doodgswoon gelogen. Nu heb ik zelf tegenwoordig heel weinig last van reizigers in sigarenomdat ik hoofdzakelijk van vaste fabrikanten betrek, maar ik releveer dit meer in 't belang mij ner concurrenten, opdat zij zich voortaan aan dergelijke opdistelerij niet zullen storen. Aanbevelend, bestrooid met suiker en kaneel zijn overheerlijk bij het gebruik van chocoladetevens een ge zonde lekkernij voor kinderen veel beter dan allerlei koekjes en ook veel goedkooper. In Lm blikjes verpakt. 100 stuks 50 cent. 50 y 25 in kruid, en comm. wink, verkr. b. j Verkade 8f Comp Zaandam. Cognac fine Champagne Cognac Vieux Cognac Jamaica Rhum Barcelona Brandewijn Fransche Brandewijn Brandewijn Jenever Aalbessen jenever Hulskamp's Oude Jenever per L. kruik 1,20 Advokaat per flescli Coovraans advocaat p.fl. f2.00 1.60 1.25 1,25 1,60 1,25 0,70 0,60 0,65 rt n tf 1.80 1.40 1,50 1,40 ,1,25 1,60. BITTERS. Van Gils Elixer f 1,00 0.25 Cooymans, Cats en Bonekamp p. flacon f 0,30 Minervabitter 9 0,60 Bisschop H 0,40 Poinmeranz spiritus 0,25 Citroen en Frambozenlimonade per fl. f 3,10 1,25 LIKEUREN. Anisette Pepermunt Frambozen likeur Kersenlikeur Citroenlikeur Curasao Persico Parfait Amour Juff. in 't Groen Roosjes z. doorns. Bruidstranen Gulden water Zil verwater Half en Half Kummel Vanille O O a 03 O oo 03 SC O, Ol O m 03 SC Aanbevelend WAALWIJK. HOOGSTE BEKRONINGEN te lónden Berlijn, Barcelona, Brussel, Mun chen Keulen, Bremen, Edimburg, 01 denburg, Luxemburg, Bucarest.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 3