Damborden, Schaakspelen, Blokkendoozen, Bouwdoozen, Advertentiën, Notaris BINK, SPEELKAARTEN, An toon Tieten Gemengd Nieuws. Handelsberichten. VERKOOPEN: DOMINOSPELEN Ganzenborden, Legdoozenenz., Op 12 Oct. 1896, bij INZET, 26 Oct. 1896, bij TOESLAG, Op 13 Oct., bij INZET en 27 October 1896bij TOESLAG, steeds voorradig verschil lende soorten alles aan scherp concurreerende prijzen. N.B. Bij afname van een dozijn speelkaarten gelijk, is de prijs minder. te Parijs een schrijven ontvangen met het verzoek tot ovei zending van afschriften van Tynan's brieven van naturalisatie. Een al- schrift van deze stukken is per mail aan den heer Eustis gestuurd tegelijk met de papieren betreft :nde Kearney. De Fransche bladen melden voort?, dat de werkzaamheden der justitie vertraagd zijn door den vreeselijken storm, die vier dagen lang op-zee heett gewoed. Geen packetboot heeft Zaterdag Boulogne kunnen verlaten en de dectieve Riley, die te Londen weid verwacht, hebben wegens het slechte weder geweigerd, scheep te gaan enz. enz. Kortom de instructie tegen Bell-Ivory voor den rechter in Bow-Streetis afgebroken. Voor Tynan wordt de zaak nog ingewik kelder Men heeft gemerkt.dat, wanneer hij wegens medeplichtigheid aan den moord in het Phoenixpark uitgeleverd wordt het toch onmo gelijk zal zijn hem voor de jury te Dublin te laten verschijnen. Het geheele proces van 1883 was gebaseerd op de verhalen van den verklikker Carey, die vervolgens door een Ier werd doodgestoken op de packetboot. die hem naar Australië bracht. Thans zijn alle getuigen »a charge* en ïl décharge verdwe nen, ze zijn buitenslands gegaan en men kent zelfs hun tegenwoordig verblijf niet. De beschuldiging zou dus over geen enkele on misbare getuigenis kunnen beschikken en liet proces kon slechts op vrijspraak uitloopen. In de Engelsche bladen vinden wij voorts een volledig verslag van het verhoor van den Rotterdamschen inspect. J. H. van Beusekom, die Kearney en Haines in 't Queenshotel te Rotterdam arresteerde. Wat onze lezers in zijn verklaringen belang kan inboezemen, is hun reeds bekend. Wat de uitlevering van Haines en Kearney gezegd Wallace betreft, eergisteren werd gemeld, dat de Engelsche regeering er,van atzag aan onze regeenng die uitlevering te vragen, daar het misdrijf van dynamietcomplot" niet genoemd wordt in het uitleveringsverdrag tusschen ons .and en Groot Briltanniö Het schijnt echter, dat dit bericht alleen betrekking had op Haines, wat Kearney aangaat, diens uitlevering zou gevraagd worden voor een bepaald teitie weten zijn medeplichtigheid in de feniansche woelingen te Glasgow (1883) en met name in den aanslag op de {glasfabriek te Iradeston. Aijeh. De vraag welke maatregelen noodig zijn tegenover Atjeh, blijft bij voortduring tot beschouwing aanleiding geven. Men zal zich wellicht herriuneren, dat mr. P. Brooshooft een zeer krachtige blokkade wenschte om zoodoende allen toevoer af te sluiten. Hier mede stemt ook in de schrijver van een artikel in 't Vaderland..Hij zegt Deze blokkade behoort eftectief te wezen, dat is, den in- en uitvoer van Atjeh moet zij dermate afsluiten, dat het feitelijk voor den vijand onmogelijk is, om eenige gemeen schap met de buitenwereld over zee te verkrijgen. De duur van de blokkade zal op minstens anderhalf jaar moeten gesteld wor den en aanvangen in de maand November dat is bij het begin van den peperoogst. Men stelle zich nü Atjeh voor, zooals het 'onder die omstandigheden zal verkeeren- Het handeldrijvende en voortbrengende deel der bevolking kan zijn producten niet meer aan de markt brengenzij ontvangen geen gelden of middelen om hun bedrijf uit te oetenen en vervallen tot armoede. De opiumschuivers zijn verstoken van net genot, dat het gebruik van dit heulsap hun verschaft. De vrouwelijke bewoners kunnen zich niet meer voorzien van het lijnwaad of de andere artikelen, welke ui* de Straits getrokken wor den en die haar onontbeerlijk zijn geworden. De oorlogspartij ziet den aanvoer van wapens en munitie gesloten. Het gebruik van elk artikel van Europeeschen oorsprong, voor zoover de Atjeher daaraan gewend is geraakt, 'is hem ontzegd. De toevoer van geldmidde len is door den stilstand in handel en nij verheid gestremd. Alle bronnen, die noodig xtjn voor de welvaart der bevolking, zelfs die welke voorzien in hun noodzakelijkste behoeften, zijn verdroogd. De opbrengst der oorlogsbelasting is onmogelijk geworden. Een onhoudbare toestand is voor dc bevolking ontstaan. De oorlog zal voorzeker voor alle bezitters en voor alle opiumschuivers een ramp geworden zijn, terwijl alleen zij die niets bezitten of door fanatisme gedreven worden, geneigd zullen zijn om den strijd voort te zetten. Het onvermijdelijk gevolg van een derge- lijken toestand zal wezen, dat er een partij in Atjeh ontstaat, die den vrede wenscht, en daarnaast een andere, welke den ootlog wil bestendigen. De armoede zal, bij een bevol king als die in Atjeh, benden doen ontstaan die van den roof leven. Indvloedrijke per sonen en avonturiers zullen van de anarchie gebruik maken om een positie te veroveren. Oude veeten zullen herleven en door nieuwe vermeerderd worden. Een burgerkrijg zal ontstaan. En de thans voor ons zpo noodlottige eensgezindheid der Atj'ehers zal.in de grootst mogelijke verdeeldheid hervormd zijn. De nieuwe faillisenicntswct. Een onlangs benoemd curator zond aan zijn failliet, die drie kwartier gaans ver woonde, een schrijven over de post om den volgenden dag te zijnen kantore te komen. Wat kwam den volgenden dag Niet de failliet maar des curators eigen schrijven, hem door de goede zorg der posterijen overeen komstig art.99 van genoemde wet toegezonden. De curator raadpleegt den directeur van het postkantoor.... doch art. 99 is zoo absoluut, dat deze geen afwijking gedoogen kan en wel verplicht is 's curators eigen brieven aan zijn failliet hem voortdurend terug te zenden. Daar dus de failliet niet tot den curator komt, moet voortaan wel de curator tot den failliet komen. Middelerwijl vernemen wij, dat aan de hoofdadrainistratie der posterijen om advies is gevraagd. k). 't Nieuwe geweer. De toestand van den sergeant-majoor-titulair van de jagers Mailherbe, die Donderdag in de vlakte van Waalsdorp bij de manoeuvre in het vuur een schampschot in het gelaat kreeg was gisteren zeer pijnlijk, en men vreest, dat hij het gebruik van zijn linkeroog zal moeten missen en voor verderen militairen dienst ongeschikt zal blijven. De soldaat Van Wijck, van het regiment grenadiers en jagers, die deze week^ bij het hei schijfschieten een schot in de dij kreeg en naar het militair hospitaal werd vervoerd, zal binnen eenige dagen deze inrichting kunnen verlaten. De kogel is niet gevonden. De milicien van genoemd regiment, die Vrijdag, toen hij met een scherpe patroon stond te speleu welke daardoor ontplofte, zich aan de hand verwondde en daarna in het hospitaal werd opgenomen, is er goed afge- gekomen, want ook hij zal binnen korten tijd in de gelederen kunnen terugkeeren. Verdronken. Maandagnacht hoorde P. D. L. te Leider dorp zijne vrouw laugs het huis loopen, om, zooals hij meende, een ton buiten te zetten ter opvanging van het regenwater. Door haar lang wegblijven ging men haar zoeken, hetgeen leidde tot de ontdekking, dat zij in eene sloot langs den Langen Rijndijk was terechtgekomen en verdronken. Sprang. Weldra hoopt onze algemeen geachte gemeente-secretaris zijn gouden jubilé als zoodanig te vieren. Bij kon. besluit van den 22 November 1846 benoemdtrad hij den 28 December d.a.v. in functie. Aan blijken van belangstelling zal het den heer Dorrenboom den Nestor der Noord- brabantsche secretarissen, zeker niet ontbreken. Onschuldig veroordeeld. In Duitschland is weder een geval voor gekomen, dat onschuldigen zijn veroordeeld. Een gipsfabrikaut en zijn vrouw, te Baden- hausen in Brunswijk, hebben namelijk terecht gestaan wegens brandstichting en ofschoon zij tot het laatste toe hunne onschuld be tuigden, werden zij tot gevangenisstrai ver oordeeld en opgesloten. Thans is op merk waardige wijze gebleken, dat niet zij den brand gesticht hebben. Een soldaat, die zich met verlof ter plaatse bevond, was in den nacht van den brand met een meisje vlak bij den tuin vau de fabriek. Hij zag hoe een persoon, dien hij kende, uit de fabriek kwam en dat daarna deze in brand raakte. Uit vrees dat hij als getuige zou worden gedagvaard en dan het meisje in opspraak zou komen, en in de hoop dat de oorzaak van den braud onbekend zou blijven, vertrok hij naar zijn garnizoensplaats in den Elzas, zonder een woord te zeggen vau wat hij had gezien. Eerst geruimen tijd later kreeg hij uit Badenhausen een pakje, gewikkeld in een courant, welke hij toevallig doorlas, en welke het verslag bevatte van de terecht stelling en de veroordeeling der verdachte personen. Zijn geweten l.et hem nu geen rust; hij schreef naar huis en legde daarna voor den rechter een verklaring afwelke tot een nieuw onderzoek leidde. Dienten gevolge werden de reeds veroordeelde per sonen uit de gevangenis ontslagen en zal de zaak opnieuw voor de jury behandeld worden. Een opliehtstcr in manskieeren. Dertig jaar geleden ongeveer debuteerde de in 1892 overleden romancier Alexis Bouvier in een populair dagblad met een novelle, die on middellijk opgang maakte. Het was (onder den titel „Auguste Manette") de geschiedenis van een vrouw, die zich schuldig maakte aan verscheidene moorden en die gemakkelijk aan de naspóringen der politie wist ie ontsnappen, daar zij zich bij het plegen dezer misdrijven als man verkleedde. Met iedere nieuwe mis daad had men bij het slachtoffer een jong- mensch gezien met een elegante houding en een sympathiek uiterlijk en men verdacht eerst na geruimen tijd de kleine blonde en bevallige vrouw uit het volk, die eindelijk op heeterdaad betrapt, ter dood veroordeeld en geguillotineerd werd. De Londensche politie heeft thans de hand gelegd op een minder tragischavonturierster, die echter even han dig was op het gebied van vermomming. Omstreeks half Juli vervoegde zich een ongeveer twintigjarig jongmensch bij een paar den verhuurder in de wijk South-Kensington, en verzocht den paardenhouder een rijpaard, om gedurende eenige uren in Hyde Park een wandelritje te maken. De verhuurder voldeed aan het verlangen van den jongen man, nadat men het over den prijs eens was geworden en de huurder een banknoot van f 60 tot pand had gegeven. De jonge man kwam later dikwijls terug tot op het oogenblik dat de verhuurder, in hem een vasten klant ziende, ophield, de gebruikelijke borgstelling te ei- schen. Op dien dag keerde het paard niet naar den stal terug en de ruiter werd nooit meer gezien. De bestolene diende een aanklacht in en de politie begon een onder zoek op groote schaal. Men meende aan vankelijk, dat de oplichter weldra zou worden gesnapt, daar andere paardenhouders achter eenvolgens dezelfde ervaringen opdeden De politie begreep, dat zij met een specialiteit te doen had en nam buitengewone surveil lance maatregelen. Alle moeite was echter te vergeefs; de paardendief was en bleef zoek. Eenige weken later signaleerde men plotseling zijn aanwe- zigheid te Brighton waar hij twee paardeu had buit gemaakt, daarna te Scarborough, waar hij er drie stal. Hij gebruikte ongetwijfeld de zeebaden, want achtereenvolgens verdwenen ook paarden te Bournemouth en Leamington. Eindelijk verscheen dezer dagen een jonge en zeer elegant gekleede dame bij een stalhouder in de Saiut Martins Lane, wien zij vier rijpaar den te koop aanbood, die zij genoodzaakt was van de hand te doen, daar zij eerstdaags naar Indie zou vertrekken. De dame gaf haar adres op en tegen den middag begaf de stalhouder zich naar de aangewezen plaats. Wie schetst zijn verbazing, toen hij in den stal der voorname dame een merrie herkende, die hem toebehoorde en die hij naar Brighton had gezonden waar zijn zoon, die aldaar een manege houdt, het dier was kwijtgeraakt. Hij deed alsof hij geneigd was den koop te sluiten en beloofde een uur later met het noodige geld terug te zullen komen. Hij kwam precies op tijd terug, doch in gezel schap van vier detectives, die in de eerste plaats de sportdame arresteerden. Bij een oumiddellijk daarop ondernomen huiszoeking vond men haar manskieeren, zoodat haar niets anders overbleef dan een volledige bekentenis.De handige oplichtster bleekGladys Fingall Smith te heeten. Een uur later werd zij door den politierechter van Bowstreet naar de eerstvolgende terechtzitting verwezen. Een vreemde historie. De politie te Bal- timore zoekt ijverig naar een vrouw, die zich eenigen tijd geleden tot het stedelijk hospitaal wendde om een man te laten dooden en ontleden. Zij bracht dit verzoek in vollen ernst aan de concierge der inrichting over. Het was een kleine, oogenschijnlijke 40jarige vrouw, die haar gelaat achter een dichte voile had verborgen om niet te worden herkend. Zij verklaarde, dat een man, wiens naam zij niet wilde noemen, haar een groot onrecht had aangedaan en haar gedurende verschei dene jaren had doen lijden. Thans, nu hij ziek en bedlegerig was, had zij dien man in haar macht, en zou zij gaarne haar vervolger in het hospitaal opgenomen zien, opdat een dokter, op wien zij zou moeten kunnen re kenen, hem kon dooden, ontleden en de overblijfselen wegwerpen. Daardoor zouden de sporen der misdaad verdwijnen. De concierge meende eerst met een krank zinnige te doen te hebben, doch de geheim zinnige bezoekster sprak zoo ernstig, dat hij die gedachte dadelijk verwierp- Zij ging zelfs zoover, eene aanzienlijke som gelds aan te bieden, indien de dokter aan haar verzoek wilde voldoen. De concierge maakte daarop kort en bondig een eind aan het onderhoud door de vrouw te bedreigen met de politie. Hevig verschrikt nam zij daarop de^ vlucht. Van dit voorval werd der politie onmiddellijk kennis geveven en deze stelt alles in het werk osn de wreede vrouw op te sporen ROTTERDAM, 29 Sept. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 68 a—ct. 2e kw. 60a ct. 3e kw. 56 a ct. _r Kalverenle kw. 85 ct., 2de kw. 7o a ct.3de kw. 65 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f28,p. ton. bruinblanke Bergertraan f35,H blanke Bergertraan f50, Groenlandsche Robben! raan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.—p. 100 L Maaslevertraan f 26.p. ton Nat. Med. leveitr le soort f p. ton. y (stroogeel) 2e u f 90.p. ton Stoommedicinale levertr. Ie n filO. p. ton. 2e f p. ton. HAVRE. Huiden. Er valt geen verandering te melden in den toestand der markt; zware huiden blijven verlaten toch schijnen houders niet geneigd tot nieuwe concessies, ten minste vooreerst. Van den anderen kant wachten de koopers het einde van het lossen van het zeilschip Rosaom eenigen voorraad op te doen, 't zij uit deze la ding, 't zij uit den stock. Lichte huiden blijven gevraagd en de prijzen V&De buitenlandsche markten zijn onveranderd. Eene dépêche van Montevideo meldt dat Freijeiro zou zijn begonnen te slachten, maar de bericht gever voegt er bij dat dit een alleenstaand feit is zonder eenige beteekenis. LONDEN25 Sept. Afloop der veiling. De aanvoeren gaan langzaam, maar t aange bodene bestond uit nieuwe waar, algemeen van behoorlijke qualiteit. De veiling had een leven dig verloop en de Engelsche koopers werkten met volle vertrouwen, wat een goed teeken is voor de toekomst van 't artikel. De neiging is bepaald naar rijzing en alle soorten zijn */s 7< d- om" hoog gegaan. Gez. Plata en Rio Grande. De gunstigere tijdingen uit de Vereenigde Sta ten hebben de koopers gewekt uit hunne lang durige terughoudendheid. De verkoopen te Li verpool gedurende de drie laatste weken bedragen. 7015 os sal. Plata 633/s pd. Gualeguay 55/i6 a 53/8 d. 2000 Rio-Grande 51*/. 52 65 51*/« 667/8 5 d. Gualeguaechu 5 d. Buenos-lyres 5 d. 45/s d. 57< d. GORINCHEM, 28 Sept. De prijzen der Granen waren als volgt: Ristarwe f6,25 a 6,50, roode dito f6,10 a 6,20 witte dito f6,25 k 6.35, inl. rogge f4,20 a 4,40, buitenl. dito f4,—a 4,10, gerst f 4,25 a 4,35, haver f3#3,25, duiveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten f0,— a 0— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 433 runderen. le qual. Kalfkoeien f200 k 230 Kalfvaarzen f140 a 160 Melkkoeien 1150 170 17a jarige ossen f 90 k 100 Guiste vaarzen f 80 a 90 Pinken f 60 a 70 Graskalveren f 30 k 40 Nuchtere kalv. f 12 a 14 Aangevoerd 2 vette varkens van 17 a '19 ct., per half kilo, 480 biggen van 14,— a8.— per stuk. Eieren f 1.25 a 1.40 per 26 stuks. Boter 65 70 ct. per 7a kilo. ROTTERDAM28 Sept. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm. De beste f 6.25 f 6.75. Mindere en geringe f 5.40 a 6,10. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 3.90 k 4.25. Dito mindere f0,kO. Gerst. Zeeuwsch Flakk. en Overm. Winter f 7,— a 7.25 mindere f 0,— a 0,—beste Zomer f 34.mindere f 0,a 0. Haver. De beste f 2.3.20. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. De beste f0.k 0. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 7,50 a 10, Mindere f 0.k 0. Witte boonen. De beste f9.k 10.75. Mindere f0.k 0. Blauwe erwten. De beste f6.50 a 7-40 Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f0.afO,—Zomerzaad f0,— af 0.—. Kanariezaad f5.tot f6.50 te WAALWIJK, zal voor !de erven van den Zeer Eerw. lieer H. I. van Sluijs- velt ter herberge van C. A. Klerks en ter herberge van H. Klerks, te ELSHOUT, telkens des avonds 6 ure- Onder Oudheusden Weiland in de Hooibroekengroot 1.10.85 beet. Weiland aldaar, groot 1.32.00 heet. Onder Drunen Bouwland Kuiksche beide, groot 80.60 aren. Idem Nouland, groot 1.14.70 heet. Weiland aldaar, groot 29.90 aren. Wei- en bouwland de Dekker, groot 95.10 aren. telkens des avonds 6 ureter herberge van dewed. Th. de Bontte WASPIK. Onder Emmikhoven Weiland in den Duijl, groot 2.77.5U beet. van af de goedkoopste tot de beste Aanbevelend

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 3