N otaris RANT, Advertentiën, Bericht van INZET. Ingezonden stukken. Handelsberichten. Zitting kantongerecht Waalwijk. HUIDENBERICHTEN. op Woensdag 25 November 1896, op Donderdag 26 November 1896, wed. Timmermans., waar de boeren met hun vee hen wel zullen weten te vinden. De moord te Gulpen. Het is de justitie mogen gelukken, den vermoedelijken dader van den moord op den veldwachter Van der Loo te Gulpen op te sporen, 't Is zekere Theuwissen, oud 24 jaren, arbeider te 's Graven-Voeren (Belgié), een bekend strooper. Hij b.eett volledige bekentenis gedaan. Een telegram uit Maastricht van Maandag meldt, dat de moordenaar zich in de gevan genis door ophanging van het leven heelt beroofd. Diefstal. Men meldt ons uit den Haag Door de waakzaamheid van twee politie agenten is in den nacht van Zaterdag op Zondag jl. op den Kneuterdijk aangehouden een ontslagen pikeur van de Stadsrijschool aldaar, die op verdachte wijze een groot pak vervoerde. Dit bleek later te bevatten een aautal paardentuigen en verdere stalbenoo- digheden, welke materieel de aangehoudene bekende te hebben ontvreemd uit de stallen van genoemde inrichting. Door tot dusver onbekende personen is ingebroken in eene villa met daaraan ver bonden sigarenfabriek in de Beeklaan op de grens van Loosduinen en Den Haag. Twee cylinderbureaux zijn met geweld geopend en daaruit een bedrag van ongeveer f 400 ont vreemd. Brand. Zondagochtend is te Sneek het winkelhuis van den manufacturier E, Blindeman geheel afgebrand. De bewoners van het bovenhuis jonggehuwden, verloren hun niet geassureerden inboedel, Huis, meubilair en manufacturen van B. waren verzekerd. Eenige woningen aan den overkant van de straat werden door het vuur niet weinig beschadigd. Tentoonstelling schoenmakersvak. Men meldt uit 's Gravenhage: De welgeslaagde tentoonstelling betrekkelijk het schoenmakersvak, in den afgeloopen zomer alhier gehouden, werd hedenavond voor enkele oogenblikken weder in herinnering gebracht door het bijeenzijn in de groote zaal van het feestlokaal in de Willemstraat van de meeste inzenders, de jury- en com missieleden, benevens genoodigde afgevaar digden uit verschillende vereenigingen op handels- en nijverheidsgebied, o. a. de ver- eenigiug Chrispijn uit Rotterdam. In deze zaal had de plechtigheid der uitreiking van het eeremetaal en de diploma' s aan de bekroonde inzenders plaats door den minister van waterstaat, den heer van der Sleyden. De minister werd aan den ingang der zaal ontvangen door de heeren W, D* J. van Meeteren Brouwer, voorzitter, en S. W. Hanau, secretaris der 's Gravenhaagsche handelsvereeniging, van welke corporatie het denkbeeld tot de tentoonstelling was uitgegaan benevens door de heeren A. A. Knuyver, voorzitter van de kamer van koophandel, ondervoorzitter vau het tentoonstellingscomilé en mr, S. Jules Enthoven, le secretaris van dat comité. De heer van Meeteren Brouwer vereenigde bij zijn hartelijken welkomsgroet tot de aanwezigen in een woord van oprechten dank allen die tot het voorbereiden en het wel slagen der tentooustelling hadden medege werkt, in de eerste plaats hare Majesteiten de Koninginnen enH. K. H. de groothertogin van Saksen, benevens de hooge regeering, het stadsbestuur en de vak-en zustervereni gingen als Handel, Nijverheid en Gemeen- belangen, de vereeniging Maatschappelijk Belang, de Vereeniging van Vakopleiding in het schoenmakersvak en Chrispijn te Rotter dam. In 't bijzonder dankte de heer Van Meeteren Brouwer den minister van waterstaat die zich op zijne eerste aanvrage welwillend bereid verklaarde de eereblijken uit te reiken. Hierop nam de minister het woord om in de eerste plaats te verklaren, dat Z.Exc. het betreurde de opening der tentoonstelling niet te hebben kunnen bijwonen en haar zelfs geen bezoek te hebben kunnen brengen. De minister betreurde dit dubbel, waar hem veel goeds over deze vaktentoonstelling was ter oore gekomen, en omdat vaktentoonstel lingen, als hoogst nuttig, in hem steeds een warm voorstander ontmoeten. De minister juischte het houden van een tentoonstelling juist op het schoenmakersvak betrekking hebbende zeer toe, omdat dit vak in deze dagen een hoogst moeielijken strijd heeft te voeren met het oog op de zware mededinging waarmede het te kampen heeft. En toch. meende hij, dat de concurrentie den waren vakman niet kan deren, want op elk gebied waar het aankomt op het leveren van bijzonder goed en net werk zal de vakman ten allen tijde moeten beantwoorden aan den eisch van degelijk werk, en in al die gevallen komt het er op aan dat de vaardige hand des vakmans geleid worde door diens goed ont wikkeld denkvermogen. De minister achtte zich niet bevoegd te constateeren of de gehouden tentoonstelling aan haar doel heeft beantwoord, maar hij vond aanleiding om zijn zedelijken steun dezen avond te verleeuen in dat gedeelte van het verslag der jury, waarin zij verklaart dat de proeven, afgelegd door de inzenders op deze tentoonstelling, haar den indruk geschonken hebben, dat de Nederlandsche schoenindustrie de eer der Nationale werklieden hoog heeft gehouden. Na deze korte toespraak, die langdurig werd toegejutcht, overhandigde de minister de medailles en diploma's aan de rechtheb benden, die op hun beurt met luid applaus werden begroet. De gezel P. Wasser te 's Gravenhage werd inzonderheid door den minister gecomplimenteerd, omdat hem door de jury het hoogste aantal punten in zijne afdeeliug was toegekend, waarvoor hij de buitengewoone medaille ontving. Nadat de uitreiking had plaats gevonden sprak de minister van waterstaat nog een bemoedigend woord voor de inzenders die, hoewel niet bekroond zijnde, toch alle naar beste krachten hebben saarugewerkt èn om de tentoonstelling te doen slagen èn om iets goeds in hun vak te leveren. Met de beste wenschen dat de tentoonstelling in de toe komst moge blijken bevorderlijk te zijn ge weest aan het nationale schoenmakersvak, eindigde de heer Van der Sleyden zijne toespraak. Hierna sprak de heer v. Leyh, voorzitter van de vereeniging vakopleiding voor schoen makers, een zeer waardeerend woord over de tentoonstelling en tot hen die het initiatief er toe genomen hadden, waarna de heer van Meeteren dank bracht aan den minister van waterstaat voor de waardige wijze waarop hij dezen avond de kroon op het werk zette. Na eene korte uiteenzetting van het doel der 's Gravenhaagsche handelsvereeniging en de richting waarin ze zich uitsluitend beweegt namelijk de bevordering van de belangen van de middelklasse, bracht de voorzitter ten slotte bijzonderen dank voor de medewerking ondervonden von de zijde van de kamer van koophandel, en van directeur der ambachts school, den heer H. L, Boersma, waarna hij de bijeenkomst sloot. Na het vertrek van den minister werd den heer Van Meetoren Brouwer, bij monde van den heer Knuyver uit naam van de geheele commissie voor de tentoonstelling een eigen aardig geschenk aangeboden als waardeerin- van de vele gewichtige diensten door dien heer aan de geheele tentoonstelling bewezen. Het geschenk symboliseerde op aardige wijze de rust die de heer van Meeteren Brouwer thans, nu de tentoonstelling tot het verleden behoort, kan genieten, want het bestond in een paar kostbaar geborduurde pantoffels, dat op de tentoonstelling ieders aandacht trok. De heer van Meeteren Brouwer bedankte voor deze verrassing. bruueii. Aanstaanden Zondag zou een echtpaar alhier zijn Gouden huwelijksfeest vieren. Reeds was door de buurtschap een menigte groen tot versiering gehaald en had zich eene commissie gevormd om de oude luidjes op dien dag een geschenk aan te bieden, toen de onverbiddelijke dood gisteren de vrouw wegrukte en aan alle feestviering een einde maakte. Baardwijk. Op de spits van onzen nieuwen kerktoren wappert thans de vlag. Zooals het gebouw nu daar staat, munt het uit door sierlijke vormen en wekt het de bewondering van allen. Aanstaanden Maandag wordt door de trammaatschappij een begin gemaakt met den weg van Drunen naar Baardwijk tot aan de grens van Waalwijk. Men hoopt voor 1 Januari die route nog in exploitatie te brengen. UITSPRAKEN van 13 Nóv. 1896. 1 A. T. B., 2 H. B. te Waspik, straatschenderij, ieder f 4 boete of 3 d. h. ieder; A. H. te Besoijen, dronkenschap, f 2 b. of 2 d. h.; C. L. te Udenhoui,' jachtdelict, hechtenisstraf van 2 maal 5 dagen; p! van E. te Uder.hont, alsvoor, f5 b. of 3 d. h.'ïL N. te Capelle, dronkenschap, f2 b. of 2 d. h.'M.' V. te Capelle, alsvoor, t 2 b. of 2 d. h.» 1 A v d. N., 2 J. H. G. v. d. N., 3 M. C. v. d.' N. en 4 H. v. d. N. allen te Loonopzand, jachtdelict, 1 2 en 3 ieder f 6 b. of 4 d. h. ieder, sub 4 f 3 b.'of 3 d. h.; J. B. te Loonopzand, dronkenschap, f 2 2 d. h.; H. J. F. R. te Erapel, pol. overtr., f 5 b. of 1 d. h J. v. B. te Vrijhoeven-Capelle overtr. veldp.f 3 b. of 3 d. li.; P. A. v D te Wasnik, pol. overtr., f 1.50 b. of 1 d. h.; A. S.te Waalwijk, alsvoor, f 1 b. of 1 d. h.; C. F. v. d. H. te Vrijhoeven-Cappel, overtr. veldp., f 1 b. of l d. h.; J. v. T. te Capelle, dronkenschap, f 2 b. of 2 d. h.; A. P. v. A. te Waalwijk, alsvoor f 2 rnS? k dV h-.'; u' n te WaalwÜk, strooperij, f 0.50 b. of 1 d. h.; C. A. te Waalwijk, overtr. drankwet, f 30 b. of 20 d. h.; D. P. A. v. D. te Waspik, overtr. wapenwet, f 2 b. of 2 d. h.;J.v. W. te Loonopzand, overtr. veldpol. f 3 b. of 2d! h.; J. H. v. H. te Baardwijk, overtr. alg. veilig heid, f 10 b. of 2 d. h.; H. v. V. Waalwijk, dron kenschap, f 5 b. of 3 d. h.; G- v.ö. L. te Vlijmen- alsvoor, f 2 b. of 2 d. h. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie. WAALWIJK, 16 Nov. 1896. Mijnheer de Redacteur! Een onzer grootste dagbladen der jongste da gen levert onder „Tooneel Oritieken" van den heer J. H. Róssing, een alleszints vleiende be schouwing ovar den heer Hernia i Gulp, e. a. in Amerika; overbodig achtende ietsten gunste aan te voeren nopens de werkzaamheden van den heer en mevr. Herman Gulp (die a. s. Maandag 23 de zer; voor 't eerst na hun 2jarig verblijf in Ame rika, 't concert der harmonie l'Espérance zullen opluisteren), immers hunne prettige kluchten en pikante voordrachten spelen ons nog steeds voor den geest, ze ontlokken ons de gulhartige beken tenis: „dat de heer en mevrouw Herman Culp op hun gebied in Waalwijk numéro Een staan aan geschreven. Het publiek dat Culp kent, zal met graagte onderstaande lezen en bemerken, dat ze ,op en top4 artisten gebleven fzijn, voorzeker, dezulken zullep het concert niet missen 1 en 't publiek dat Culp nog niet kent, wier gang wat traag en loom is, als 't betreft „concerten bezoeken dat publiek zal wellicht dien Culp eens naderbij willen leeren kennen, over verschillende nietig heden heenstappen en besluiten l'Espérance con cert a.s. Maandag te bezoeken. Als u dat maar weet, mijnheer de redacteur I begrijpt u 't doel, en schenkt gaarne een plaatsje aan bijgevoegd uittreksel, waarvoorden dank van. X. z. Een Ncderlandsch Tooneelgezelschap in Amerika. Een echt tooneelgezelschap mag men 't eigen lijk niet noemen, het gezelschap dat or.der de directie der heeren Herman en Robert Culp uit Groningen, naar Amerika vertrok, en dat thans vermoedelijk weder uit Amerika naar Holland is wedergekeerd, het heeft meer den schijn bestaan te hebben uit leden, half en half specialiteiten gezelschap, bijna alle leden bloedverwanten. Het laatst van Augustus 1894 ontscheepte zich het gezelschap uit de Engelsche boot „Paiis* op Elles Island. Te Paterson (N. Jersey) gaf 't 16 September 1894 de eerste voorstelling, groote plakkaten wa ren verspreid en 't publiek was vrij talrijk op gekomen. De meeste Nederlanders in de zaal aanwezig hadden in den voormiddag eene lezing bijgewoond van G. van Deth over Jan van 't Lindenhout te Neerbosch, en 's avonds reeds bij de eerste ver tooning, gaf mevr. Culp, een liedje op Neerbosch ten beste. 22 September gaven de leden van 't gezelschap Culp „De werkstaking van Rosier Faassen. Herman Culp stelde den bedelaar voor, „zoo mooi', zeiden de Hollanders als Judels het zou kunnen, Richard Culp speelde eenige Viool solo's, zoo prachtig, oordeelde men, „dat hij niet te vergeefs aan de voeten van Jozeph Cramer gezeten had. Wat wil men meer 1 Dan speelde het gezelschap nog 24 en 31 Oct.: Eene verdieping te hoogen de Inkwartiering ofde soldaten in 't Dorp. De Hollar.dsche „Tot Nut van 't Algemeen" te Paterson gaf 19 December haar feestvierende ver gadering. Stampvol was de zaal, Culp's gezel schap had naar zijn opvatting, gezorgd voor een goed programma. Richard en Mathilde, schrijft men, - werden con amore gespeeld, de opvatting van de rollen „Aballinoen Otello" door de Gulpen waren geestig, en als Herman Culp, tegen de schermen hangende een Aria uit„Le Trouvère* zong, was het bravo! oorverdoovend. Bij al hunne opvoeringen stond op 't program „Het paartje van Monnikendam,* en zelden is een stuk zoo in den smaak gevallen als dit. Den 8sten Januari 1895 speelde het in Paissac (N. Jersey) en voldeed ook daar 't publiek, meest Duitschers. Daarom was 't program geheel üuitsch, het pu bliek was zoo heel begeerig near de Culpen.aat het zelfs een geweldigen sneeuwstorm getrotseerd had om naar de schouwplaats te komen. De Gulpen woonden in New-York City en van daar uit trokken zij naar andere plaatsen. In febr. speelden zij in Boston, in Maart, April en Mei te New-York. Juliette een dochtertje van Herman Culp, trad 1 Mei 1895 in besloten kring op. Zij werd door de gastvrouw beloond met een fraai bouquet waaraan een enveloppe hing. Zij had den raeesten geestdrift opgewekt met een lied door haar vader gedicht en door haar voortreffelijk gezongen. Voor al de volgende woorden werden met diepe ont roering aangehoord Amerika! U roem ik in mijn lied, Het land waar men zoo gul gastvrijheid biedt, Vooral New-York dat zooveel schoons bevat Met redit door elk genoemd: „een Wereldstad, Maar toch, hoe fraai 't hier iedereen ook vindt Hoe pracht en praal het oog hier ook verbindt Hoe ook de vrijheid hier gaat hand in hand. Mijn Hart behoort aan 't Dierbaar Nederland. De Vaderlandsliefde overwon glansrijk den Dichter. Overal waar in de Vereenigde Staten het gezelschap Culp gekomen is, heeft het steun gevonden bij Hollanders en Amerikanen. Met kransen, bloemen en bouquetten en met meer dan eeremetaal is de familie Culp weer naar't vader land teruggekeerd. GORINCHEM, 9 Nov. De aanvoer van granen was gisteren gering, met gewonen handel. De prijzen der Granen waren als volgt: Ristarwe f7,a 7,50, roode dito f6,20 a 6,65 witte dito f7,7.25, inl. rogge f4,50 a 4,75, buitenl. dito f4,75 a 4,80, gerst 1 4,a 4,75, haver f3,a 3,50, duiveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten fÓ,a 0,alles per hectoliter. Op de gisteren gehouden St. Maartens-paarden- markt waren aangevoerd 1783 paarden. Vele vreemde kooplieden waren aanwezigHandel vlug. De prijzen waren als volgt: luxe-paarden f 500a 800, werkpaarden f 200 a250, H/j-jarige paarden f 180 a 220, hitten f 80 120, veulens f 100 a 130. Aangevoerd per half kilo, stuk. Eieren f 1.80 14 vette varkens van 16 a 17 ct., 253 biggen van f 4,a 8.per a 1.90 per 26 stuks. Boter 60 a 70 ct. per Vs kilo. Op de St. Maartens-veemarkt waren heden aan gevoerd 4353 runderen, 2 nuchtere kalveren vetie varken en biggen. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien f200 h 240 Kalfvaarzen f150 a 170 Melkkoeien 1140 200 D/s jarige ossen f 90 100 Guiste vaarzen f 80 a 100 Pinken f 60 a 70 Graskalveren f 30 45 Nuchtere kalv. f 10 a 13 Vette koeien le soort 30 a 32 c., 2e soort 26 a 28 c. per 1/3 kilo. Handel vlug. ROTTERDAM16 Nov. Binnenlandsche granen. De aanvoer was heden iets ruimer dan de vorige week. Tarwe kon 30 ets. meer opbrengen. Verkocht van f 6.80 tot 7-80, per heet. extra qual. nog daar in Per 100 kilo f 9.25 a 9.75. Canada bracht f 6 a 6.50 op. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 4.60 5.10. Dito mindere f0,— è.0.— Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 7,50 a 8.10mindere f 0,— a 0,—beste Zomer f4,50 4 4.80mindere f0,- O.—. 1 Haver. De beste f 3.— 4. Mindere f 0.a 0. Paardenboonen.. De beste f 5.40 5. 5.70. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 7,50 a 9,25; Mindere f 0.0. Witte boonen. De beste f7.10. Mindere 10.0. Blauwe erwten. De beste f6.50 a 7.25 Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f0.afO,Zomerzaad f0,af 0. Kanariezaad 1 5.50 lot f7. Aardappelen. Spnische jammen f2.10 a 2.20, Geldersciie blauwe f 1.70 a 1.80, dito kralen 11.60 1.70, Flakkeesche jammen f 2.a 2.10, Over maassche dito f2.25 a 2.50, poters f0.90 a 1.10, champions 1*1.25 a 1.50. Tamelijke aanvoer weinig vraag. ROTTERDAM, 17 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 44 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 368 vette runderen, 722 magere dito267 vette en graskalveren, 58 nuchtere kalveren, schapen cf lammeren, 2 varkens, 322 biggen, - bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen le kw. 66 a ct. 2e kw. 62 a ct. 3e kw. 56 a ct. Kalverenle kw. 87 ct., 2de kw. 76 a ct.3de ltw. 66 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Handel in vette runderen in alle qualiteiten iets minderin kalveren middelmatig. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f 22,50 p. ton. bruinblanke Bergertraan f31, blanke Bergertraan f36, Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L.in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.— p. 100 L n Maaslevertraan f 20.50 p. ton Nat. Med. levertr le soort f p. ton. tt a (stroogeel) 2e f 88.p. ton Stoommedicinale levertr. le f 99.— p. ton a n 2e f p. ton AMSTERDAM, 17 Nov. Huiden. Heden werden bij iuschrijving ver kocht TRP 1552 st. O.-I. runderhuiden, alsmede 3700 st. dito bokke» en geitevellen. HAVRE, 14 November. Bericht van BERGERAULT ij CREMER. Huiden. Er valt eene merkelijke rijzing op te teekenen op de os sal. Montevideo winterhuiden; zoo heeft men deze week betaald, nadat de prij zen op zijn laagst gedaald zijn geweest tot fr. 52: 994 os sal. Denis a fr. 56. 922 os sal. Clouset oude (van 1895) fr. 54. 1624 os 1896) a fr. 55.50. Onze houders en bankiers, wier eetlust is op gewekt, vragen nu een nieuwe verhooging; wij voor ons houden ons echter ovortuigd dat deze beweging binnenkort zal ophoudpn. Lichte huiden zijn zeer vast en hooger voor Bahia. De buitenlandsche markten zijn insgelijks zeer vast, en te Antwerpen iets hooger; deze markt heeft het groote voordeel op de onze, dat zij op ruimt, terwijl onze houders de vraag geheel tot staan gebracht hebben door hun ondoordachten eisch tot verhooging tegenover een zoo aanzien lijken voorraad als de onze. Tot onze diepe droefheid overleed ar heden, na eene langdurige en smarte-1 ■2 lijke ziekte, onze geliefde Echtgenoot en Vader Gosuinus Leonardus van Hilst, tijdig voorzien van de H.H. Sacramen ten, in den ouderdom van ruim 70 jaren. Waalwijk, 14 November 1896. Wed. G. L. VAN HILST- Janzen en Kinderen. De zaak wordt op denzcHdcn voet KSJ voortgezet. te WAALWIJKmaakt bekend, dat zijn ingezet en verhoogd H i ^erceel Weiland te Capelle (Nieu ws Vaart), sectie E nos 1250, groot 96 aren 5 0 centiaren, behoorende aan JAN VER HAGEN Marijnuszoon te Capelle, op slechts 'f1900. Toeslag bij GEBRs. OCKERS te Capelle (Heistraat) 's avonds 7 uur. De vaste goederen behoorende aan HENDRIKUS DE KORT te Kaatsheuvel: Koop I. Huis, erf en tuin te Kaats heuvel, sectie B. nos 3592, groot 3,86 aren op f 800. Koop II. Bouwland aldaar, sectie B no 1483, groot 43 aren, op f 275 Koop III. Massa van koopen I en H op f 1100. Toeslag bij C. J. VAN DEN ASSEM, te Kaatsheuvel, 's avonds 7 uur. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris worden gehoogd.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 3