Notaris BINK, Notaris" B INK Notaris RANT, J. VAN ERP, twee looiers knechts Specialiteiten J L- t Advertentiën, H.H. Schoenfabrikanten SCHOENWERK EEN BUS! WAAK Dinsdag opening. Echte Fnescfie Boerenjongens, op de markt, Ingezonden stukken. verkoopen verkoopen: en Grossiers Handelsberichten, Horlogemaker, ®en leerjongen gevraagd. Worden gevraagd: Van Goreum's Gooyman's Advokaat. Hulskamp's Oude Klare. Queen's Lemon Squash. Laus Extra Stout. r Maandag 28 December 1896, op Dinsdag 29 December 1896, Toeslag Dinsdag 22 December toegezonden, waarop duidelijk het aantal kisten, manden, balen enz. zijn te vermelden, benevens de merken, waarvan deze voorzien zijn. Een der staten, namens het uitvoerend comité voor ontvangst geteekend, wordt aan den inzender afgegeven of toegezonden. Art. 10. Inzendingen, die uiterlijk in be schadigden toestand verkeeren, worden niet aangenomen, zullende daarvan terstond aan de inzenders worden kennis gegeven. Art. 11. De ontpakking geschiedt door of vanwege de inzenders Wanneer daarbij blijkt dat goederen beschadigd zijn, is 't uitvoerend comité daarvoor met aansprakelijk. Art. 12. Door de zorg van het uitvoerend comité worden gedurende de tentoonstelling de kisten enz. geborgen en is daarvoor door de inzenders geen bergloon verschuldigd. Etalage. Art. 18. De inzenders zorgen zeiven voor de opstelling hunner goederen. Het uitvoerend comité verstrekt niets dan de plaatsruimte. Art. 14. De opstelling tier goederen moet hebben plaats gehad vóór 12 juli 189? op verbeurte eener boete gelijkstaande met het bedrag van het staangeld. Art. 15. Zij. die vóór 10 Juli 1897 geen aanvang met de opstelling hebben gemaakt, verliezen alle aanspraak op het recht van plaatsing. Art. 16. De goederen worden teutoooge steld op naam van de onuerteekeuaars der aanvragen. Art. 17. Vanwege het uitvoerend comité, wordt de plaats voor de étalage aangewezen, waarmede de inzenders moeten geuoegen nemen. Art. 18. Geen voorwerpen mogen vóór de sluiting der tentoonstelling woiden verwijderd. Verkoop van kleinere voorwerpen en van consumptie artikelen kan met vergunning van het uitvoerend comité en onder de voorwaar den door hetzelve voor elk geval te stellen, geschieden. Art. 19. I 'et uitvoerend comité heeft het recht om goederen, die schadelijk hinderlijk of gevaarlijk geacht worden, onmiddellijk te doen verwijderen. Veiligheid Art. 20. De tentoongestelde goederen zullen onafgebroken, zoowel bij dag als bij nacht, door daartoe aan te stellen personen worden bewaakt, doch het uitvoerend comité neemt hoegenaamd geen verantwoordelijkheid op zich voor de bewaring of veiligheid van goederen, zoodat elke schade door brand, diefstal of door welke oorzaak ook outstaan, voor rekening is van de inzenders. Art. 21. Het is den inzenders geoorloofd bijzondere bewaarders aan te stellen ten ge- noege van het uitvoerend comité. Deze be waarders moeten steeds het insigne dragen door het uitvoerend comité te verstrekken. Art. 22. Het uitvoerend comité zal de goederen desverlangd voor rekening van de inzenders tegen brandschade verzekeren, voor de volle waarde, in de aanvragen te vernielden. Art. 23. Van geen der tentoonges.elde voorwerpen, zal eene copie, teekening of reproductie onder welken vorm ook, mogen worden genomen zonder schriftelijke toestem ming van den inzender. Het uitvoerend comité behoudt zich echter het recht voor, generale photographische opnamen van gedeelten der tentoonstelling toe te staan. Verkoop van goederen. Art. 24. De inzenders kunnen op de aan vragen het uitvoerend comité, machtigen, om hunne tentoongestelde voorwerpen tegen zekeren prijs en onder te stellen voorwaarden te verkoopen. Het uitvoerend comité verleent dan zijne tusschenkomst tot den verkoop, terwijl in dat geval de inzenders zeiven tijdens de tentoonstelling, die goederen niet rechtstreeks mogen verkoopen. Aan die goederen wordt alsdan een kaart gehecht waarop vermeldt staatTe koop bij het uitvoerend comité der teiitooustellina voor De inzenders verbinden zich om hunne goederen, die aldus aoor tusschenkomst van het uitvoerend comité zijn verkocht, onmiddel lijk na afloop der tentoonstelling, tegen beta- liug van den koopprijs aan de koopers te leveren. Ook zal het uitvoerend comité zijne tus schenkomst verleenen, om bestellingen op tentoongestelde voorwerpen aan te nemen. Van een en ander wordt onmiddellijk aan de inzenders kennis gegeveu. Verloting Art. 25. Na bekomen koninklijke vergunning zal eene verloting gehouden worden van voorwerpen op de tentoonstelling nangekoeht. Het uitvoerend comité behoudt zich het recht voor, de voorwerpen die te koop zijn, voor den gestelden prijs, voor de verloting aan te koopen. Aau de voorwerpen voor de verloting aangekocht, wordt een kaart gehecht, waarop vermeld staat: voor de vorloting aangekocht. Opruiming. Art 26. Alle goederen moeten binnen 8 dagen na het sluiten der tentoonstelling tegen overgave van den voor ontvangst geteekeoden staat, bedoeld in artikel 9 worden weggehaald tenzij het uitvoerend comité ia bijzondere gevallen een langeren termijn toestaat, op verbeurte eener boete gelijkstaande met het bedrag van het staangeld. De goederen die voor 1 Oct. 1897 niet zijn weggehaald, worden geacht ten bate van de kas Uer tentoonstelling te zijn afgestaan. Staangeld. Art, 27. Het staangeld voor inzendingen op de tentoonstelling bedraagt als volgt Ia de gebouwen. a. per strekkende meter facade of per vierkante meter f2. h. per vierkante meter enkel wandvlakte 1.50. c. per vierkanten meter, geheel vrijsiaauden opstand 2 50. Op de open terreinen. d. Per vierkanten meter f 1.00 Zoodra de plaatsruimte, in een der gevallen onder a, b, c, ol d van dit artikel meer dan 5 vierkante meters bedraagt, wordt voor het meerdere slechts de helft van het gestelde staangeld berekend. Gedeelten van meters worden vöor geheele gerekend. De berekening onder letter a gescH edt per vierkanten meter, wanneer de plaatsruimte nieer dan een meter di°p is, anders per strekkenden meter fugade. Het staangeld bedraagt echter voor elkeD inzender minstens f 5. In bijzondere omstandigheden kan door het uitvoerend comité van dit tarief worden af geweken. Aan inzenders, die voorwerpen hunner in dustrie op de tentoonstelling zullen doen vervaardigen, kunnen bijzondere faciiiteiteu en verminderingen op het tarief worden toegestaan. Voor inzendingen van inrichtingen van onderwijs wordt geen staangeld geheven. Betaling Art. 28 Plet staangeld en de kosten van brandverzekering, zoo die verlangd wordt, moeten voor den aanvang cfcr tentoonstelling op kwitantie van den penningmeester betaald worden. Geen goederen zuil n zonder die betaling, alsmede van de beloopen boeten, bedoeld in art. 14 en 26, na afloop der tentoonstelling worden afgegeven. Beweegkracht. Art. 29 Inzenders die op de tentoonsielling stoom- of andere beweegkracht ve,langen, moeten daarvan voor 1 Februari 1897 kennis geveD. Het uitvoerend comité zal dan de ge legenheid trachten te vinden om aan dat verlangen te voldoen en de daarvoor gevor derde kosten opgeven. Toegang. Art. 30 Aan eiken inzender wordt een personeele vrijkaart toeggzonden ten name van den persoon zijner keuze. Deze persoon heeft op vertoon dier kaart doorloopend vrijen toegang tot de gebouwen en de terreinen der tentoonstelling. Aan inzenders binnen 's-Hertogenbosch woonachtig, zal echter zoodanige kaart niet worden verstrekt tenzij het verschuldigde staangeld minstens f 10.— bedrage of door bijbetaling tot dit bedrag worde aangevuld. Art. 31 Voor elk aandeel van f 1C0.in het garantiefonds, wordt mede een personeele vrijkaart voor den geheelen duur der tentoon stelling afgegeven. Die kaarten worden gesteld ten name van de personen door de aandeelhouders op teNgeven. Zoodra blijkt dat van de kaarten in dit en in het vorig artikel bedoeld, misbruik wordt gemaakt, worden zij onherroepelijk ingetrok ken. Bijzondere bepalingen. Art. 32. Het uitvoerend comité regelt de toegangsprijzen, bepaalt de feesten, die ter gelegenheid der tentoonstelling zullen worden gegeven, benoemt daartoe de regelingsoom- missies en geeft alle voorschriften, die het in t belang der goede orde noodig oordeelt, waarnaar iedere inzender en bezoeker zich zal hebben te gedragen. Het uitvoerend comité zal in buitengewone omstandigheden te zijner beoordeeling, de tentoonstelling vroeger dan op 5 September kunnen sluiten, zonder dat de inzenders daardoor aanspraak op teruggaaf van staan geld ol op schadevergoeding hoe ook ge naamd, kunnen maken. Geschillen. Art. 33. Alle geschillen van welken aard ook, mede in de gevallen waarin niet bij dit reglement is voorzien, worden door het uit voerend comité beslist. Aldus vastgesteld en goedgekeurd in de ver gaeringd va?i het algemeen comité der tentoonstelling 's Hertogenbosch, 1 Dec. 1896. Het uitvoerend comité Jhr. P. J. J. S. M. van der Does de YVillebois, Algemeen voorzitter. E. H. J. M. van Grinsven. G. J. Vermeulen, B. H. Verhulst. B. VV. M. Lutkie. G. C. J. Teulings. J. Dony. Jos. J van de Ven, voorzitter. J. W. R. van Gulick, onder-voorzitter. P. M. J- Meuwese, id. TH. Pels, le secretaris. L. J. E. M. van der Kun, 2e secretaris. Pheod. Ch. Nederveen, le penningmeester. A. W. J. van I.anschot, 2e id. Granen voor consumptie iets levendiger bij 1 stationnaire prijzen. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 1277 kg. j van f 0,94 1' 1.16 per kg. Eieren f 5 a 6,— per 100 stuks. In huiden, leder en schors is de stille tijd ingetreden. Er gaat zeer weinig om De looiers hebben zich en van huiden en schors en immers van alle andere looimiddeleu voorzien om in den winter rustig te kunnen doorwerken. In het aitikel leder gaat iets meer om. Voor zwaar leder is veel behoefte, de prijzen houden zich ferm. Lichtere wichten blijven onbegrijpelijk flauw en laag gestemd daarentegen zijn de lichte ruwe huiden zoo hoog dat de looierij niet anders dan met schade werkt indien de prijzen zich in de eene of anderé richting niet spoedig wijzigen. DUSSEN10 Dec. 1896 nïnr brt^rmarkt aai'gevoerd 173 K.G. Prijs vun O.JO a 1,06; markt gezet op f 0.98. Eieren f 1.55 de 26 stuks. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Het stoomtramproject Drunen— Waalwijk. Een Manifest Zoowel hier ter plaatse, als elders hebben niet weinigen zich vroolijk gemaakt over het zonder linge document, onzen ingezetenen dezer dagen ter onderteekening aangeboden, om vervolgens bii den gemeenteraad ie worden ingediend, ten einde te verkrijgen dat aan de „Maatschappij van Hol- landsche Buurtspoorwegen' concessie worde qe- iveigerd voor den aanleg eener tramlijn door de hoofdstraten van Waalwijk, in aansluiting met de reeds in exploitatie zijnde lijnen Drunen—Den Bosch en DrunenHeusden. Wij hadden 't voorrecht, van bovenbedoeld staatstuk vermakelijk niet alleen door vorm en inhoud, maar ook door taal en stijl eene gedrukte copie te ontvangen, waaruit wij zoo vrij zijn, om der curiositeitswille, een paar zinsneden in haar geheel, hier over te schrijven. De cur siveeringen en tusschenvoegingen zijn van ons: Geven te kennen, ^^(^rOe{^kenden, ingezetenen der gemeen ste Waalwijk, dat zij naar aanleiding uwer „jongste raadsbesprekingen (sic), tot hunne sgroote teleurstelling kennis kregen, dat uw r college den stoomtram's Bosch—Heusden niet alleen verbonden wenscht met Waalwijk, „maar zelfs door onze straten verlangt" Hoe kranig ook geredigeerdis deze aanhef echter nog niets bij hetgeen nu volgt. Hoor maar! „Geenszins inbreuk makende op uwerech- „ten als raadslid kunt u toch niet vor- „deren dut wij eene afwachtende houding „aannemen, wanneer de belangen der Gemeen- rte geschaad zullen worden door uwe be- sluiten, die, de treurige ervaring zegt 't ons, /al te dikwijls schijnen genomen te worden „in een oogenblik(?) van alfegrooten ijver(?), «onder den indruk van schoone woorden en - beloften welke steeds klatergoud bleken //te zijn, met voorbijziening (??)'ran al dat- „gene, wat dusdanige besluiten onmogelijk /maken zou „Dat feit, (welk feit?) Mijne Heeren, staat ithans op nieuw te geschieden, wanneer uw //College concessie verleeien zult aar. de /Maatschappij Vincinaux—Hollendais, voor »den aanleg van een Stoomtram door onze „straten tot (in) verbinding der (met de) „lijn s BoschIleusden.' Zou men waarlijk niet gaan gelooven dat in plaats van serieuse adressanten, een paar would- begrappenmakers hier aan 't woord waren? Hoe dit zij, wij gelooven niet dat zelf onder de tegenstanders van de stoomtram er velen zullen gevonden worden die bovenstaande cacographie zullen onderschreven hebben; evenmin als wij kun- n.ei\ aannemen dat een dusdanige uiting van meest- denkbeeldige of ondergeschikte bezwaren een gewillig oor zal vinden bij onzen gemeenteraad, wien bovendien, blijkens bovenstaand citaat, zon der eenigen schijn van bewijsvoering, nog wordt verweten, door zijne besluiten de belangen der ge meente te schaden, in plaats van dezelve te be hartigen Ter loops wordt ook de kamer van koophandel, wegens haar bekend en zooals men op grond der antecedenten van dit College mag verwachten wel doordacht advies, rog even a faire geno den. En om dan verder aan het betoog dat be doelde concessie aan onze goede gemeente nadeel en onheil zou berokkenen, de noodige kracht bij te zetten, volgt eene opsomming van al de cor- ruptien en miserien, die altijd volgens dehoog- wijze samenstellers per stoomtram Vicinaux tlollandais over Waalwijk zouden komen, als daar zijnnadeel aan onze haven verplaatsing der AehfiP.nvnorf muf r. 1 I te Waalwijk, zal ten verzoeke van mei. Dewed. A. BROKKEN en Kinderen, Maandag 14 December bij inzet en bi;, tosslag, telkens des avonds om 6 ure, ter herberge van WILLEM BROKKEN te Besoijen. ONDER BESOIJEN. Een huis, looierij, erf en tuin, groot ongeveer 11,57 aren. Een boomkweekerij, groot 10,40 aren. Een bouwterrein met tuin, groot on geveer 4,25 aren. 6 perceel en wei- of driesland en 1 perceel bouwland, groot 3,49,30 heet. Breeder bij biljetten omschreven. te Waalwijk, zal voor den heer J. TIM MERMANS Wz. ten 10 ure precies, fe beginnen bij Christ Schoenmakers, te Loonopzand achter den Melkdijk. Eene groote partij knuisten, droge musterd en verder brandhout. te Waalwijk, MAAKT BEKEND, dat het perceel bouwland op het Aalst veld te Drongelen, sectie B no 509, groot 1,28,80 heet., behoorende aan de Erven GIJSBERT VAN WIJLEN te Genderen, is ingezet en verhoogd op 11500. 1896, 's voormiddags 11 unr, ter herberge van PIET NIEUWKOOP, op den Dijk te Drongelen. Dagelijks kan trn kantore van genoemden Notaris worden gehoogd. die partijen wènschen op te ruimen worden verzocht hiervan opgaat te doen onder motto schoen werk aan het bureau dezer courant. WAALWIJK, 11 Dec. 1896. Bij een tamelijk druk bezoek ter markt was de handel over 't algemeen nogal levendig. 11»vcu verplaatsing aer scheepvaart met al de gevolgen ran dien; de haven tot sloot gedoemd* (sic); de veemarkten te 's Bosch méér gebaat dan te Waalwijk; schade aan inge zetenen, die oogenblikkelijk .door personen en goederenvervoer een raiddel van bestaan bezitten: nadeel en aan zestien zegge 16) vergunningen om en bij de markt; schade en schande voor Waal wijk, met de brug te Heusden tot verwijt de stoom pont op non-activiteit; Heusden vooruit!; Waalwijk veroordeeld, hare(?) naburige gemeen ten te zien pronken met Waalwijksche veeren onze veemarkt verbroken zonder dat er besmet vee te vinden is. En alsof dit alles r.og niet genoeg was, krijgt men nog de rampen met (en zonder?) kinderen afgereden armen of beenen; lijken; en tot slot eene den'koop't^e i l™' een k"et VaD ontzetti"ê »P Waarlijk, voor hen, die niet, zoo als wij, over tuigd mochten zijn dat het „qui prouve trop, ne proave rien" hier ten volle van toepassing is, is '"torn kippenvel te krijgen I Wij denken er intusschen niet aan, de holle pnrasen, waarvan wij hierboven eene staalkaart gaven, en die als argumenten dienst moeten doen nog te weerleggen. Voor heden hebben wij slechts in het licht willen stellen, tot welke dwaze uitingen zij in staat zijn, die, onbevoegd, zich willen opwerpen wel zijn0 PV terS, z00Senaaiud, voor het algemeen Hun zouden wij den welgemeenden raad willen geven, geene gedrukte manifesten meer de wereld in te zenden, die uitteraard geen ander uitwerk sel kunnen hebben, dan dat samenstellers en on derteekenaars zich bespottelijk maken. Op de onderwerpelijke concessie-aanvraag zelf komen wij wellicht terug in een volgend artikel Waalwijk, 11 December 1896. X. beveelt zich aan voor horloges, pendules regulateurs, klokken enz. (Voorheen kantoor Van Gend Loos.) voor naar buiten voor vast werk, goed bekend met de zool- en overleerbereiding. Goede getuigschriften veel. Waar zegt de uitgever dezer courant. Verkrijgbaar bij Handel in Wijnen, Likeuren en Gedistilleerd, WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 3