Oproeping1. Notaris RANÏ\ Vennootschap. „Gebroeders 8, H. WEMMERS". Notaris BINK, Notaris BINK, Notaris Bietra, Verkoudheid! DOE UW VOORDEEL! Zoolang de voorraad strekt, opruiming1 aan veel verminderde priizen. Antoon Tielen, VRAAGT VAN G1LS-ELIXER, eenig fabrikant Herman Zeegers WAALWIJK. Advertentiën, publiek verkoopen: VENNOOTSCHAP, A. J. BINK. s Bericht van INZET. Wed.C.Holtgrefe. alskragen, moffen boas, mutsen, enz., de roem van alle bestaande Elixersoorten. I Handelsberichten. om contant geld Meubels en Huisraad. VEBKOOPEN van alle nog voorradige Voor Moeders. Verkade's Prima Zaansche Beschuit op Woensdag 3 Febr. 1897, Leder en Schoenfournituren te Waalwijkzal Donderdag 4 Februari 1897, 80 stuks zware iepenboomen, staande in de St. Jorissteeg langs den Prov. weg NieuwkuikHelvoirt. op Dinsdag 9 Februari 1897, TOESLAG 25 Januari 1897, nam. 4 uur, te WASPIK in de „Bruin- visch." WAALWIJK. Bekroond Wereldtentoonstellingen Amsterdam 1883, Antwerpen 1885, Liverpool 1886, Brussel 1888, Parijs 1889, Antwerpen 1894, Amsterdam 1895 met gouden medailles, diploma's enz. enz. P.S. Men wordt beleefd verzocht op de origineele verpakking te willen letten, wijl iedere flaconjlesch of kruik is voorzien van ons etiket en capsule met naam of hand— teekening G. P. van Iersel, schoenfabrikant. H. Michael, leerlooier. Dr. P. J. M. Sweens, gemeente geneesheer. J. Timmermans Wzn. wethouder. Ph. Timmermans, kap. commandant d.d. schutterij. J. H. Wijckmans, meesterknecht op eene schoenfabriek, De algemeeue collecte in onze gemeente zal, zoo werd verder ter vergaderingbesloten, eerst op 't laatst der maand April of begin Mei gehouden worden. Verbetering haven. Zooals wij in ons vorig nummer meldden, hebben de leden vai den gemeenteraad Donderdagavond eene bespreking gehouden over de verbetering onzer haven. De heeren schenen het vrijwel eens om aan te nemen, het indertijd door een deskundige opgemaakt plandat echter vroeger geen instemming vond om de hooge kosten (f 90üü0). Volgens dit plan zou de haven achter eene bodembreedte hebben van 8 M. en zuidwaarts in geleidelijk breeder wordenzoo.lat ze vooraan ongeveer 22 M. breed zou zijn. De kaaimuren zouden dan dieper moeten komen liggen en aanzienlijk verlengd worden. We zullen ons vooralsnog van beschou wingen onthouden en eeist afwachten wat de raad in openbare vergadering zal beslissen en de gronden, die voor die beslissing zu!len worden aangevoerd. Examen nuttige en fraaie handwerken. De minister van binnenl. zaken brengt ter kennis van de belanghebbenden datde examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid voor huis- en schoolondei wijs in de nuttige en fraaie handwerken voor meisjes, zullen aanvangen op 15 Febr. e. k. Zij zullen worden afgenomen te Breda, 'sGravenhage en Leeu warden. Zij, die ztch aan het examen in een dezer vakken of in beiden wenschen te onderwerpen, gelieveu zich vóór 2 Febr. a.s. aan te melden bij den voorzitter der commissie met over legging van a. geboorteakte; b. getuigschrift van zedelijk gedrag. De voorzitters der commissien zijn voor de nuttige handwerken te Breda, jhr. mr. J. B. A. J. M. Verheijen, inspecteur van het lager onderwijs in de eerste inspectie te Loonopzand; voor de fraaie handwerken te Breda, H. Th. van der Grinten, schoolopziener in het district Breda, te Breda. Zij, die het examen in de beide vakken wenschen at te leggen, gelieven van dit voor nemen te doen blijken aan ieder der beide voorzitters, bij wie zij zich aanmelden. Uitspraak Het gerechtshtshot te 's Bosch heeft Don derdag het vonnis der rechtbank, waarbij J. Van Lte Elshout is schuldig ver klaard aan kinderdoodslag en veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf, bevestigd, met be paling dat de geheele duur der voorloopige hechtenis, totdat 's Hofs arrest in kracht van gewijsde zal zijn gegaan in mindering zal worden gebracht. Benoeming. Benoemd is tot directeur der Nieuwe Koninklijke Harmonie te Tilburg de heer H. Smit, leeraar in het fluitspel aan het con servatoire te Luik. Een nieuwe moordaanslag te Amsterdam. Uit Amsterdam meldt men In de Haarlemmer Houtuinen tusschen de Korte Prinsengracht en de Buiten Brouwer- straat is Woensdagavond tusschen zeven uur en half acht weder een meisje met een dolk in den rug gestooten. De aangevallene is Anna Kempers, het 20 jarig dienstmeisje van den kleermaker Van Pinksteren, die het perceel 105 der Haar lemmerstraat bewoont. Het meisje zou een pakjfe bezorgen in de pastorie der Roomsche kerk, die haar ingang iu de Houttuinen heeft. Pas had zij hare boodschap verricht, of er trad haastig een man op haar toe, die zich waarschijnlijk in een der portiekeu aan de overzijde der straat schuil had gehouden. Zonder haar iets te zeggen, gaf hij haar, naar zij dacht, een stomp op het schouderblad. Zij zag om en kreeg haren aanvaller in het oog, die zich snel verwijderde in de richting der Brouwerstraat. Het meisje weet echter slechts inedc te deeleu, dat de man gekleed was met een pilo broek, jekker en een bonte muts. Zij zelve liep door in de richting der Korte Prinschengracht Al spoedig echter gevoelde zij, dat haar een wond was toege bracht. Zij ging den sigarenwinkel op den hoek der Haarlemmerstraat binnen omdat zij zich niet in staat gevoelde verder te gaan. Daar bleek, dat haar met een tweesnijdend wapen een steek in het schouderblad was toegebracht ter diepte van anderhalven c.M. Twee politieagenten brachten haar daarop thuis en dr. Giesberts legde het eerste verband. Deze geneesheer verklaarde dat de wond niet gevaarlijk was. De wond toont dezelfde afmeting als die, welke aan het meisje in de Spinozastraat is toegebracht. Het meisje weet zich te herinneren, dat voor de stalhouderij van het „Amsterdamsch Goederenvervoer" in de Haarlemmer Hout tuinen eenige sleepersknechts stonden, zoodat deze den aanvaller gezien moeten hebben, toen hij zich in de richting der Brouwerstraat voortspoedde. Het onderzoek dezer zaak is in de handen van den commissaris F. G. C. Fundter. Het is onbegrijpelijk, dat ook thans door de aangevallene geen gil is gegeven, toen zij den stoot ontving. Dan toch zouden de sleepersknechts zeker opmerkzaam geworden zijn. Maar de belager schijnt een zöö fijnen dolk te bezitten, dat de stoot aanvankelijk niet de minste pijn veroorzaakt. Een ernstig geval. Twee dagen na den moordaanslag in de Spinozastraat, dus Woensdag 6 Januari, ont ving de familie H., Lepelstraat 60, een dreigbrief, waarin vermeld stond, dat hun beide dochters met den dood bedreigd werden en maar afscheid moesten nemen van het leven. Een der dochters. Helena IL, trok zich dit zoo aan, dat ze van dat oogenblik voortdurend in zenuwachtige ijlenden toestand verkeert en nog steeds het bed moet houden, Onnoodig te zeggen, in welken angst de ouders verkeeren. De briet is gedeponeerd bij den commissaris Van Raalte aan het politiebureau op het Waterlooplein. Vreemd. Bij de keuring voor de militie doet zich ook dit jaar weder het verschijnsel voor, dat onder het groot aantal remplaganten en nummerverwisselaars, dat het Amsterdamsche militie-contigent in den regel noodig heeft, nagenoeg uitsluitend jongens van buiten zijn. Opmerkelijk met die werkeloosheid nu, dat onze Amsterdamsche jongens liever tot hel leger der werkloozen behooren dan tot het militieleger, waarbij men in een jaar en een paar maanden, behalve kost en inwoning, een honderd of vijf gulden kan verdienen. Opgespoord. J. Koeman, de persoon die Zondag den burgemeester van Edam zoo hevig aanviel, zonder dat daartoe eenige aanleiding bestond, is door de politie opgespoord. De zaak is in handen der justitie. i «p WAALWIJK, 22 Jan. 1897. De aanvoer ter veemarkt was, hoofdzakelijk tengevolge der slechte wegen door sneeuw en ijs bezet, niet ruim en de handel niet vlug. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 1383 kg., van 11,06 f 1.18 per kg. Eieren f 3 50 A 5,— per 100 stuks. De verkoopen van gezouten huiden in de goede soorten houden vooral op de Antwerp- sche markt aan. Te Havre daarentegen zijn de prijzen flauwer geworden tengevolge van de déconfiture, waarin zich een der voor naamste importeurs bevindt en waardoor buitengewoon veel aanbod en geforceerde verkoopen hebben plaats gehad. De invallende forsche winter werkt zeer gunstig op den leerhandel. Van alle zijden, zoowel uit het binnen- als buitenland, komen berichten van meer vraag, waartegen weinig aanbod bestaat, daar de voorraad overal beneden het normale cijfer is gedaald. De dure prijzen van ruwe huiden in de twee laatste jaren heeft de looierij tot voorzichtigheid in hare operatiën als t ware gedwongen en dit zal haar hoogst waarschijnlijk in de naaste toekomst ten goede komen. Onze plaats werd de laatste dagen druk bezocht door leerhandelaars. Voor zwaar leder bedingt men op levering 70 tot 85 ct. per half kilo naar qualiteit. Licht leder 50 tot^ 65 ct. Paardeleder behoudt de verhoogde prijzen ferm met veel vraag. In schors en alle andere looimiddelen is de handel nog niet levendig. DUSSEN. Ter botermarkt aangevoerd 143 K.G. Prijs van 0.88 a 1,03; markt gezet op f 0.93. Eieren f 0.90 de 26 stuks. Al degenen, die iets te vorderen hebben van verschuldigd zijn aan of papie ren stukken of waarden onder zich hebben van de onder het voorrecht van boedelbe schrijving aanvaarde nalatenschap van wijlen ADRIANUS BOGERS, overleden te BE- ZOOIEN den 29 November 1896 worden verzocht binnen 14 dagen na heden daarvan opgave, betaling of afgifte te doen ten kan tore van Notaris RANT te Waalwijk. Waalwijk, 16 Januari 1897. te Waalwijk, zul ten sterfhuize van A- drianus Bogers, in de Steeg te Besoijen, 's voormiddags 10 uur, Hoog- en LaagkarMelkwagenLand bouwgereedschappen, Paardetuig2 Varkens GeitHooi, Slroo, Rogge, Haver, en verder Bij akte, op 18 Jauuari 1897 voor den ondergeteekende NOTARIS te Waalwijk verledenis tusschen de heeren Bernar- dus Hubertus Wemmers en Johannes Wemmersbeiden handelaar in leder en schoenfournituren, wonende te BESOIJEN, voor onbepaalden tijd met aanvang van ge noemden datum, aangegaan eene tot het drijven van den handel in onder de firma De Vennootschap is gevestigd te BE SOIJEN. Beide Vennooten hebben het recht om voor de firma te teekenen. De Vennooten hebben het reckt de Vennootschap te doen eindigen op 1 Ja nuari 1900 en elk tijdstip daarna, mits daartoe schriftelijk een half jaar te voren door den vennoot, die de beëindiging of ontbinding verlangtopzpgging worde gedaan aan den medevennoot. De Vennooten zijn hoofdelijk verbonden voor alle handelingen door een hunner voor de firma aangegaan; voor het ter leen nemen of geven van geldenborgtocht sluiten aandeelen in onroerende goederen van de vennootschap te verkoopente bezwaren of onroerende goederen aan te koopenwordt de toestemming van beide vennooten ver- eïscht. des voorm. om 10 ure precies te beginnen, ter herberge van Jan van Eeten te NIEUWKUIK voor de gemeente Nieuw kuik te Waalwijkzal des voormiddags om 10 ure, ter herberge van dewed. Peter van den Broek te WAALWIJK, aan de "2e Zeine, Yoor Cornelis van der Voort te Udenhout. 50 koopen masten planken en Yoor Jan Wolfs te Enschot 60 varkens, waaronder 30 dragende. De goederen van Jan Timmermans onder CAPELLE en WASPIK, staan met inzet en hoogen Koop 1 op f li60, Koop 2 op f 330, Koop 3 op f 650, en koop 4 op f 1100, „Deze oprechte Gezondheids-snuif 2 of 3 maal daags gebruikt, zuivert het hoofd van Zinking" en gevatte koude, versterkt het gezicht en het geheugen en geeft den ver loren Reuk tei ug Aldus luidt het op.ohrift van de doosjes „Zinkingsnuif L icli niet s.v p., en beschouw het asje blief ook niet als liet aanpreeken van kwak zalversmiddeltjes 't is een artikeltje dat van oudsher in een sigarenwinkel thuis 'hoort. Nu we weer zoo'n wintertje te pakken hebben, nu is ook verkoudheidaan de orde van den dag, en dan kan het z'n nut hebben te weten dat men voor vijf Holland* sche centen een doos gezondheidssnuif kan koopen waar men wel een jaar en langer genoeg aan heeft. Aanbevelend, Pelterijen Aanbevelend Een droge beschuit is een wel- y daad voor kinderendie tusschen- j tijds over honger klagen. Dr. Allebó. „De Ontwikkeling van het Kind". in bussen kunt gij uw kinderen ge-J rust geven. Ze is van de beste en y zuiverstegr ondstoffen bereid.In de bust blijft ze tot de laatste toe lekker,» versch en broos en daarbij kost ze! niet meer dan niet verpakte beschuit,, van dikwijls veèl minder gehalte. Groote ronde 25 stuks 25 cent Kleine 25 15 Lange 50 23 r In kruideniers- Comraest..winkels verkrijgbaar. VERKADE Coiup Zaandam.

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 3