„GsbioEilfiis e. H, WEMMERS". Notaris RANT, Advertentiën, Notaris BINK Vennootschap. Notaris BINK, publiek verkoopen: G. W. van Hezewijk, Schoenmakers, A. Henkelman, De Nederlanden VENNOOTSCHAP, JT. BINK. 10.000 KILO jonge boomschors GEVRAAGD: Rusland. A zie. Japan. BINNENLAND. Handelsberichten VERKOOPEN om contant geld Meubels en Huisraad 0 Zitting kantongerecht Waalwijk. te Waalwijkzal op Dinsdag 9 Februari 1807, des voormiddags om 10 ure, ter lierberge van dewed. Peter van den Broek te WAALWIJK, aan de 2e Zeine, Leder en Schoenfournituren te Waalwijkzal Donderdag 4 Februari 1897, te Waalwijk, zal ten sterfhuize van A- drianus Bogers, in de Steeg te Besoijen, op Woensdag 3 Febr. 1897, Voor Cornelis van der Voort te Udenhout. 50 koopen masten planken en Yoor Jan Wolfs te Enschot 60 varkens, waaronder 30 dragende. voor zeer billijke prijzen te bevragen bij NIJMEGEN. 2 BEKWAME die mans en vrouwenwerk kun nen maken, tegen genot van kost, inwoning en nader overeen te komen weekloon, bij SCHOENWINKEL, Groote Berg, EINDHOVEN. V erzekeringbank noemde sneuvelde en zijn troepen verstrooid werden Alorla werd licht gewond. Cznnr Nicoluns. Czaar Nicolaas zal naar China gaan. Vol gens de Daily Nmvs heett Li Hunu Chang vau den Russischen keizer de toezegging gekiegen, dat bij de opening vau den Trans- siberiscben spoorweg de czaar naar Peking zal komen, zoo mogelijk met de keizerin. Vooraf zullen de vorsten van Chin.», Japan en Korea zijn gasten zijn te Vladivostock. Ook moet een bezoek van den czaar aan Tokio en Seoul op het progamma slaan. De Plagen in Intlië. Volgens ber chten am de Times breidt de pest in Bombay zich uit. Op een dag stierven daar 248 personen, hoewel de bevolking is verminderd doordat velen de stad hebben verlaten. Een telegram uit Calcutta aan hetzelfde blad, zegt dat de epidemische ziekten ook reeds verwoestingen aanrichten in het leger in Engelsch Ind-ie. Meer dan de helft der manschappen moet ongeschikt zijn voor den dienst. Er wordt thans aan 1.750,000 personen en aan nog 175.000 onderstand verschaft van regeeringswege. Dat kost omstreeks 200.000 ropijen daags. Door de meeste Europeesche regeeringen worden nu krachtige maatregelen genomen tegen het overbrengen van de pest naar Europa. Het Russische gezondheidsdepar tement zendt der» directeur van het instituut voor proefondervindelijke geneeskunde: Wins- gradof, naar Parijs, om daar met de voor naamste gezaghebbenden te beraadslagen. Brouardel heeft de Fransche regeering over gehaald om een groote hoeveelheid van Yersin's serum te laten bereiden en dit onder de medische autoriteiten in de verschillende havenplaatsen t* verdeelen. Men weet dat Yersin, tegelijk met den Ja- paanschen dokter Kitasato, in 1891 het serum tegen de builenpest ontdekt heett. Uit eenige mededeelingen van dr. Marmorek aan een medewerker der Neue Freie Presse.blijkt dat gebrek aan proefdieren de voornaamste reden is dat Yersin zijn serum in den laatsten tijd niet meer in het groot heeft toegepast. Nu staan echter 100 paarden tot beschikking van dr. Yersin, die sedeit twee maanden in Frankrijk is teruggekeerd. Prof. Barcelli zou als middel tegen de pest sublimaalinspuitingcn aanbevelen. Dit bericht schijnt echter niet vertrouwbaar. Ecu monument rooi' paarden. In militaire kringen in Japan bestaat het voornemen een gedenkteeken op te richten, gewijd aan tie nagedachtenis van de paarden, die in den oorlog met China en op Formosa zijn gesneuveld. Men wil aldus dankbaarheid toonen voor de goede diensten die de paarden bij het transport, den kondschapdienst en dé cavalerie charges hebben bewezen. Eu waar >m ook niet? Wanneer men monumenten opricht voor soldaten, die toch niets meer hebben gedaan dan hun plicht..., waarom zou men dan ook niet de nagedachtenis eeren van het redelooze dier, welks hulp de mensch bij zijn óndernemingen zoo noode kan outbeeren. Het monument zal er zeer eenvoudig uit zien. Op een vierkant steenen voetstuk, van 5 meter lengte, komt een ijzeren zuil van 4 meter hoog en 1,75 meter dik, gekroond door een koperen paard van 1,75 meter hoog. WAALWIJK, 27 Januari 1897. Liedertafel Oefening en Vermaak. Maandagavond jl. gaf de liedertafel Oefe ning en Vermaak van Waalwijk en Bezooien, met medewerking van de heeren L. Vugts, tenor en J. v. d, Leur, bariton, beiden van Eindhoven, haar tweede winteruitvoering, die druk bezocht werd en uitstekend geslaagd mag heeten. Eerstgenoemde solist vertolkte „Air de Joseph* van Méhul, laatstgenoemde „De twee Keerlen» van Bénolt. Zoowel in deze num mers als in de soli duo enz. uit het groot toonwerk „Eine Nacht auf den Meere" van Tschirch, toonden beide zangers over welk prachtig en goed geschooid geluid zij be schikken kunnen. De warmste toejuichingen vielen hun dan ook telkens ten deel. Ook de liedertafe! oogstte met de koren „De Herfst" van Heinze, „De Rots in Zee" van Hol en „Eine Nacht auf den Meere" een welverdiend succes in. Kortom de uitvoering bewees opnieuw hoezeer de liedertafel zich steeds beijvert haar abonnés in de gelegen heid te stellen iets schoons en degelijks te lrooren. Een woord van welgemeenden dank mag daarom niet onthouden worden aan de solisteu die wij een hartelijk „Tot weer ziens" toeroepen, aan den directeur Frans de Cortie voor zijn flinke leiding, aan den pianist W. Timmermans voor zijn degelijk accom pagnement op de piano. Waalwijksche Gyinnastickvereeniging. Eenige dagen geleden verkreeg onze „Waal wijksche Gymuastiekvereeniging" de konink lijke goedkeurig van hare statuten en daarmee tevens rechtpersooulijkheid. De tweede winteruitvoering is bepaald op Dinsdag 23 Februari a s. Volharding in den strijd. De tooneelvereeniging „Volharding in den Strijd7.al a.s. Zondag 31 Januari hare 2e winteruitvoering gevenmet medewerking harer muzikanten in het café van den heer Aot. Gerris op de maikt. Opgevoerd zal worden: Lazaro de veehoe der, of Misdaad en Wraak, tooneelspel in drie bedrijven, en een voorspel, gevolgd door het grappig en geestig blijspel „De getópte communist of eigen belang boven alles", blij spel in één bed'ijt; dat deze uitvoering druk bezocht zal worden, lijdt geen twijfei, daar deze ijverige vereeniging zich vooral bij de laatste uitvoeringen hoogst verdienstelijk heeft gemaakt. (Zie verder de programma's.) Harmonie St Cr is pijn A.s. Zondag, 's mid. 12 uur, zal door de harmonie St. Crispijn eene luisterrijke matinée gegeven worden, eenige hunner schoonste nummers zullen ten gehoore worden gebracht. Rijks kweekscholen. De minister van binnenlandsche zaken brengt in de Stct. ter kennis van belangheb benden, dat op 1 Mei e. k. bij de rijkskweek scholen voor onderwijzers te Nijmegen, Haar lem, Middelburg, Deventer, Groningen en Maastricht en bij de rijkskweekschool voor onderwijzeressen te Apeldoorn, kweekelingen kunnen worden geplaatst. Bij gelijke bekwaamheid en aanleg genieten diegenen de voorkeur, die in de gemeente wonen, waar de kweekschool gevestigd is, of die, elders wonende, zelf in de kosten van huisvesting en verpleging voorzien. Bij aan gifte moet daarvan door de ouders ot voog den der aspiranten worden melding gemaakt. Zij, die voor de plaatsing in aanmerking willen komen, moeten zich vóór 1 Maart aanmelden bij den directeur of de directrice der rijkskweekschool, die zij weaschen te be zoeken. Voor nadere bijzonder heden zie men de Stc. Manoeuvres. Dit jaar zullen in September gedurende 10 dagen in het oostelijk deel van Noord- brabant groote manoeuvres gehouden worden door de geheele 3e divisie infanterie onder leiding van den gcneraal-majoor Benschop. Atjeli. Bij het departement van koloniën zijn ontvangen 2 telegrammen van den gouverneur- generaal van Nederlandsch Indie beti effende de gebeurtenissen in Atjeh, waarvan het le luidt „Toeankoe Haschim overleden, ook zou zijn broeder radja Hi Tam gestorren zijn." En hei 2e „Vervolging van benden in het gebergte hervat. Bij twee tochten sneuvelden 13 vij anden waaronder 4 bendehoofden, en onzer zijds een Ambonees. Toeankoe Haschim en Toeankoe Radja Haitam, van wie in het eerste telegram sprake is. zijn leden van het geslacht der voormalige sultans van Atjeh. In 1865 door ons uit Langkat verdreven, waar zij tot verzet tegen ons gezag aauspoorden, zijn zij ons steeds zeer vijandig gebleven. Toeankoe Haschim was voogd en opvoeder van den tegenwoordigen pretendent Sultan Toeankoe Mohamad Daoed eu op het voort duren van den strijd in Groot Atjeh heeft hij veel invloed uitgeoefend. Moordaanslagen. Er gingen, zegt het H.bl., gisteren weder allerlei geruchten omtrent moordaanslagen op dienstmeisjes in verschillende deelen der stad. Gelukkig is het dat het valsche geruch ten waren, althans de politie weet van aan slagen, na dien gepleegd in de Haarlemmer Houttuinen, niets af. Ook de geruchten, dat »de moordenaar" zou zijn gepakt, zijn jammer geuoeg valsch. Tot dusverre hebben zich na het uitloven der som van vijfhonderd gulden, bij de politie geen personen aangemeld, die aanwijzingen van eenige waaide wisten te doen. Gisteravond werd er geloopen met „extra tijding*. Op die „bulletins" stond gedrukt, dat 's avonds om acht uur een man in de Valkenburgerstraat had geloopen, roepende „Ik ben de vrouwenmoordenaar, ik haat alle vrouwen." Die man zou toen onder een grooten toeloop van volk naar het politiebureau op het J. D, Meyerplein zijn gebracht. Van het geheele verhaal op het „bulletin" vermeld, is geen woord waar. Iets nieuws. Blijkens een aankondiging in De Telegraaf, zou de bekende worstelaar Dirk v. d. Berg Dinsdagavond a. s. in 't circus Carré te Amsterdam worstelen met een 2 meter 50 c.M. hoogen beer. Eeuwige trouw. Na eene kennismaking van voor 55 jaar dag- teekenende zijn twee inwoners der gemeente Lanaye in het huwelijk getreden. Zij hadden samen zeer jong gespeeld, samen hunne eerste H. Communie gedaan, en samen op een huwelijksfeest zijnde, hadden zij ken nis gemaakt en elkander trouw gezworen 55 jaar nadien hebben zij hunne trouwe liefde bezegeld door net huwelijk. Dat mag heeten „woord houden." Uitspraken op 21 Januari JS97. C. L. te Udenhout, jachtwet overtr. bij herha ling verzet vonnis bevestigd. A. D. te Kaatsheuvel, dronkenschap f' 2 b. of 2 d. li. If. v. V. te Waalwijk, als voor bij herhaling 3 weken h. J. P. K. te Waalwijk, nachtgerucht f 3 b. of 2 d. h. M. S. te Waalwijk, dronkenschap f 2 b. <-f 2 d. h. P. B. te Kaatsheuvel, als voor f 2 b. of 2 d. h. A. v. d. B. te Waalwijk, pol. overtr. I l b ofl d. h. P. M. te Kaatsheuvel, ovi-rtr. bevolkingsregisters f 3 b. of 2 d. h. O. O. D. te Besoijen. nachtge- rucht f 5 b. of 3 d. Ji. J. F. A. v. d. 11. te Vrij hoeve n-Capel Ials voor f 2 'o. of 2 d. li. J v. D. te Waalwijk, dronkenschap f 5 b, of 3 d. li. W. D. v. d. R te Waspik, pol. overtr. f 1.50 b. of 1 d. h. A. P. te Kaatsheuvel, iachtdelict f 20 b. of 4 d. h. en uitlevering van den haas of f 2 b. ol 2 d. h. J. 1'. te Kaatsheuvel, pol. overtr. f 1 b. ot 1 d. h. A. D. te Besoijen, dronkenschap bij herhaling drie weken h. en opzending naar eene rijks werkinrichting voor den tijd van 6 maan den. H. Y. te Loon.ipzand, overtr. veldp. drie b. van f 3 of 2 d. h. iedere b. II. C. D te boonop- zand, pol. overtr. t" 1 b. of 1 d. h.J.T. te Oapelle, overtr. prov. regl. f —.50 b. of 1 d. h. M. S. te Wualwijk, dronkenschap f 2 b. of 2 d. h. M. W. S. te Berkel, alsvoor f 2 b. of 2 d. h. 11. J. F. V. te Waalwijk, alsvoor f 2 b. of 2 d. h. L. C. r. G. te Waalwijk, alsvoor f 5 b. of 3 d. h. A. J. J. v. I. te Waalwijk, alsvoor f 2 b. of 2 d. h. P. de W. te Waalwijk, alsvoor f 6 b. of 3 d. h. A. S. te Kaatsheuvel, f overtr. prov. reglement f .50 b- of 1 d. li. C. B. te Loonopzand. jaclit- delict f 10 b. of 4 d. h. met verbeurd verklaring en vernieling der klem. E. de N. te 's Bosch, voerwezen f 2 b. of 1 d. h. C. A. V. te Breda, dronkenschap f 2 b. of 2 d. h. 1 C. J. v. P. 2 P. H. de K. 3 J. van R.4 J. van R. allen te Tilburg, overtr. prov. reglement die sub 1, 2 en 3 ieder 2 ra aal f 1 b. of 2maal 1 d. h. ieder, die sub 4 vrijgesproken. GORINCHEM, 25 Jan. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. De prijzen der Granen waren als volgt: Ristarwe t 7.a 7,25, roode dito f6,20 a 6.50 witte dito f6,25 a 6,75, inl. rogge f4,50 a 4,60, buiten 1. dito f4,20 a 4,75, gerst f 4,— a 4,25, haver f3,— a 3,25, dniveboonen 1' 6,50 a 6.75, blauwe erwten fü,— a 0,— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren hedén aangevoerd 60 runderen le qual. Kalfkoeien Kalfvaarzen Melkkoeien P/s jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. f170 f130 1140 f 90 f 80 f 60 f 35 f 10 h 180 a 150 150 100 a 90 a 70 45 i 12 ct., - per Aangevoerd 2 vette varkens van 15 a 16 per half kilo, 20 biggen van 14,— a 7.- stuk. Eieren f 1.25 a 1.40 per 26 stuks. Boter 65 a 70 ct. per 1/3 kilo. ROTTERDAM, 25 Januari. Bianenlandschc Granen. De ingevallen vorst die zich -treng liet aanzien, verhinderde de vaart voor zeilvaartnigen niet alleen, doch ook enkele stoombooten vonden daarin aanleiding de gewone wekelijksche reis niet te maken. Derhalve na genoeg geen aanvoer dn weinig handel waarom besloten werd de gewone wekelijksche noteering bij gebrek aan gegevens, niet op te maken. Aardappelen. Spuische jammen f210 a 2.30, Geldersche blauwe f 1.70 ii 1.80, dito kralen 1 0.— 0.Flakkeesche jammen f 2.10 a 2.20, Over- raaassche dito f2.30 a 2.60, poters fl.— a 1.10. champions f 1.25 a 1.50. Geen aanvoer en vraag. ROTTERDAM, 26 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, 0 veulens, 0 ezel, 275 vette runderen, 000 magere dito, 75 vette en graskalveren, 000 nuchtere kalveren, 316 schapen of lammeren, 435 varkens, 00 biggen. 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kvv. 65 a—ct. 2e kw. 60a ct 3e kw. 56 a ct. Kalverenle kw. 86 ct., 2de kw. 70 a ct.3de kw. 60 a ct. Schapen: le kw. 54 ct., 2e kw. 48 ct. Handel in vette runderen flauwer. Vette scha pen prijshoudend. Kalveren met geringen handel. Varkens met weinig aanvoer en vluggen handel. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik Puike bruine Berger looiertraan f22,50 p. ton. n bruinblanke Bergertraan f31,M blanke Bergertraan f36,— Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.— r. 100 L i Maaslevertraan f p. ton Nat. Med. levertr le soort 1" p. ton. I, (stroogeel) 2e f 73.— p. ton Stoommedicinale levertr. le f 85.p. ton. a k 2e y f p. ton. Bij akte, op 18 Januari 1897 voor den ondergeteekende NOTARIS te Waalwijk verleden is tusschen de heeren Bernar- dus Huborius Wemmers en Johannes Wemmers beiden handelaar in leder en schoenfunruituren, -vonnide te BESOIJEN, voor on bepaalden tij 1 iu er. aanvang van ge noemden dat o in, aangegaan eene tot het drijven van den handel in onder de firma De Vennootschap is gevestigd te BE SOIJEN. Beide Ven do o ten hebben het recht om voor do firma le tcekenen. De Vennooten hebben het reckt de Vennootschap te doen eindigen op 1 Ja nuari 1900 en elk tijdstip daarna mits daartoe schriftelijk een half jaar te voren door den vennoot, die de beëindiging ot ontbinding verlangt, opzegging worde gedaan aan den medevennoot. De Vennooten zijn hoofdelijk verbonden voor alle handelingen door een hunner voor de firma aangegaan; voor het ter leen nemen of geven van gelden borgtocht sluiten aandeelen in onroerende goederen van de vennootschap te verkoopen te bezwaren of onroerende goederen aan te koopen wordt de toestemming van beide vennooten ver- eïscht. des voorm. om lü ure precies te beginnen, ter lierberge van Jan van Eeten te NIEUWKUIK voor de gemeente Nieuw- kuik 80 stuks zware iepenboomen, staande in de St. Jorissteeg langs den Prov. weg NieuwkuikHelvoirt. s voormiddags 10 uur, Hoog- en LaagkarMelkwagenLand bouwgereedschappen, Paardetuig2 Varkens GeitHooi, Slroo, Rogge, Haver, en verder Maatschappij van Levensverzekering gevestigd te BOTTERDAM Agent: Jac. Hombergen Stationsstr. B 20.

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 3