I: J Notaris Rietra, Werklieden - en Vrouwenleesten, A. J. BINK Aan H.H, honoraire leden CONCERT TENTOONSTELLING van Noord-Brabantsche Nijverheid. Advertentién. V. Schoenenfabriek. A. II. van Schijndel. VERGADERING op Woensdag 3 Maart a.s. Woensdag 3 Maart e.k. des avonds ten 8 ure Ingezonden stukken. Burgerlijke stainl. Handelsberichten. VER PA C Tl TEN: Waalwijksche Terstond GEVRAAGD Te Koop: gebruikte YERKOOEEN ace. Anna Petronclla Calharina Jacoba DE WIT, ADRIANA, zal te Dussen bij HESSELS, op 10 MAART 1897, nam. 2 uur precies voor de Familie STA EL om te BEWEIDEN" over 1897 Circa 20 H.A. WEILAND, te Dussen in 't Noordeveld, Zui- de veld en den Zuid Holl. Polder. Geen winkel verplichting. DE NOTARIS MAANDAG 8 MAART 1897 MAANDAG 15 MAART 1897 Onder LOONOPZAND Eene HOFSTEDE bestaande uit woon huis en schuur, wei- en bouwland der I Door onvoorziene omstandighe den is de harmonie l'Espérance niet in staat op den bepaalden tijd u een goed georganiseerd aan te bieden dat nu uitgesteld wordt tot omstreeks Paschen. De directeur van PEspérance. TER Industriëelen van Waalwijk Baardwijk en Besoijen worden uit— genoodigd ter bijeenkomst op MUSIS SACRUM Het Districts- en Plaatselijk Comité der Tentoonstelling van Noord-Brab. Nijverheid 's Bosch 1897 te WAALWIJK. lot in een loterij, waarvan (1e hoofdprijs een prachtig, voortreffelijk en hoogmodern rijwiel is. Spoedig daarop ontvangen zij een missive, waarin hun medegeeld wordtdat zij de gelukkige winners van den hoofdprijs zijn.... Ze moeten alleen zoo spoedig mogelijk tien shilling voor verpakking en transport van het rijwiel overmaken.,. De koffiehuishouders, die het verlangde bedrag hebben gezonden, wach ten nog op het beloolde rijwiel. Reclamaties worden niet beantwoord. Eeu Leeperd. Een boeitje van een der Zuid Hollandsche dorpen kwam in een kruidenierswinkel te Rotterdam en kocht daar voor f 6 aan ver schillende zaken. Toen het op betalen aan kwam, legde hij 3 guldens op de toonbank. Dat is niet genoeg, riep de winkelbediende, toen hij wilde heengaan. Jawelzoo is 't goed, zei de boer Ik heb van de rechter permissie om vijftig cents van den gulden te betalen. De boer was onlangs in staat van faillis sement geweest en had voor 50 pCt. geac cordeerd en nu meende hij dat hij op denzeltden voet maar altijd kon voortgaan Gedeserteerd. Door den rijksveldwachter te Dinxperlo werden Zaterdagmiddag drie militairen, die uit het garnizoen jte Zutfen waren gedeser teerd, op het oogenblik dat zij zich over de Duitsche grenzen wilden verwijderen,gevangen genomen. Zij waren in burgerkleeding, daar zij hun militair costuum hadden verkocht. Spoorwegongeval. De sneltrein van Amsterdam naar Brussel, welke te 3 u. 46 van Amsterdam vertrekt stopte Maandagavond eensklaps aan wachthuis No. 65 tusschen Leiden en 's Gravenhage omdat het achterste personenrijtuig begon te branden. Het rijtuig was warm geloopen en door de hitte begon het houtwerk reeds vuur te vatten. Te 's Gravenhage werd het rijtuig uit den trein verwijderd. De trein kwam door dit ongeval circa 12 minuten te laat te Rotterdam D.P. aan. Baardivijk. De oudste onzer dorpsgenoot ten, de ruim 90 jarige heer H. van Iersel, heelt heden Woensdag 3 Maart, zijn éénigen en beminden, algemeen geachten zoon, oud ruim 50 jaar, ten grave gebracht. Aandoenlijke plechtigheid voor den nog krassen vader 2 Maart. Zondagavond gaf de Lieder tafel alhier haar tweede winterconcert. Als gewoonlijk was de zaal geheel gevuld met een belangstellend publiek, dat zich den gang naar dit concert volstrekt niet beklaagd heeft. Het programma bevatte vele schoone num mers, waaronder vier van Hol. Voor de eerste maal hoorden wij deze liedertafel zijn „Oranje vaan" zingeh, geaccompagneerd door den heer P. van Cromvoirt; moeielijk als dit nummer is, werd 't toch met een goed accent en zeer correct gezongen. Een paar solo's, een gezongen door den directeuren een andere door den heer Boom, werden storm achtig toegejuicht; op vereerend verzoek zong deze laatste „de Storm" van Hol nog eens; met zijn krachtig en zuiver geluid geeft hij dit stuk uitstekend terug. De scènes waren in goede handen; bepaald schoon was de Dorpskomiek. Het groote punt van aantrek king werd dezen avond gevormd door de beide koren met kinderstemmeu. gecompo neerd door den heer L. van Cromvoirt. Deze beide nummeas werden best gezongen, vooral „Panis Angelicus." De jonge kereltjes ver dienen wel een pluimpje voor het meewerken aan het succes van den avond. Zij hebben goed gezongen. Aan het einde van het concert werd door den heer A. van Kinderen van Dongen, een woord van dank tot de lieder tafel gericht, dat werkelijk door haar verdiend is. Met belangstelling wordt door velen het volgende concert te gemoet gezien, 's Ilertogeuboscli27 Februari. Gisteren heeft zich eene commissie geconstitueerd bestaande uit de heeren Aug. Sassen, notaris te Helmond, president; L. v. d. Steen adj.- commies ter provinciale griffie, alhier, secre taris; Jhr. M. A. Snoeck kamerheer van H.M. de koningin i. b. d., te Hintham; Jhr. mr. F. van Rijckevorsel, kamerheer van H.M. dq koningin i. b. d.; J. C. A. Hezenmans gemeente archivaris; Bern. Lutkle, industrieel, jhr. mr. P. van Meeuwen, advocaat, en Aug. ran Lanschot, commies ter gemeentesecretarie, allen wonende alhierleden, ten einde ter gelegenheid der Bossche tentoonstelling van Nijverheid in het gebouw van den ingenieur der staatsspoorwegen, siaande nabij het voor malig stationsgebouw alhier, eene tentoon stelling te honden van alles wat op onze stad betrekking heeft gedurende de laatste 100 jaren. Het bestuur onzer gemeente, het bestuur van het Provinciaal Genootschap voor kunsten en wetenschappen in Noordbrabant en jhr. M. A. Snoeck te Hintham moeten zich reeds bereid hebben verklaard hunne prachtige verzamelingen voor die tentoonstelling af te staan, terwijl ook vele particulieren genegen moeten zijn op die tentoonstelling inzendingen te doen zoodat zij belooft zeer belangrijk te zullen worden en van de tentoonstelling van Noordbrabantsche nijverheid een aantrekke lijkheid te meer te zullen zijn. (N B.) Cupellc. Den 27 Februari jl. is alhier aati- btsteed het vernieuwen van een gedeelte der havenschoeiing. Er werden ingeleverd vijf inschrijvingsbiljetten. Minste inschrijver bleek te zijn Gerrit Krttger alhier aan wien het werk door burgemeester en wethouders is gegund voor t 1026. Uiiuinsdonk, 2 Maart. Op de gisteren middag alhier ten huize van den heer H. Floris gehouden, in deze courant aangekondigde vergadering van landbouwers-bietenteelers uit deze gemeente en verschillende omliggende plaatsen, waren een klein 150 tal landbouwers en verdere belanghebbenden en belangstellen den egenwoordig, zoowel uit Raamsdonk als uit verschillende bijgelegen gemeenten. Druk'en breedvoerig werden besproken de prijzen en leveringsvoorwaarden, aangeboden door den „Nederlandschen Suikerfabrikanten- bond", in zijn voorgesteld contract voor de teelt van suikerbieten in dit jaar 1897, en zulks in vergelijking met de prijzen en leve ringsvoorwaarden die „gegolden" hebben voor het vorige jaar 1896. Na degelijke en flinke „beraadslaging" over een en ander werd, door de, in deze streken als biel en verbouwers bekend en op deze vergadering tegenwoordig zijndelandbou wers een daarvoor „opgemaakt" contract eenparig onderteekend, waarbij zij zich ver bonden, om, aan de aangeboden prijzen en leveringsvoorwaarden geen contracten tot levering voor dit jaar aan te gaan, zijnde dit contract geldig totdat eene nieuwe vergadering, als bovengenoemd, zal hebben plaats gehad, welke vergadering in deze gemeente zal moeten plaats hebben uiterlijk den 17 Maart 1897, en op welke vergadering nieuwe voor stellen betreffende een en ander, kunnen gedaan worden. Voor elke contractbreuk werd f 20 boete per aangegeven hectaar vastgesteld en aangegeven werden ongeveer 250 hectaar. Verder werd aan alle onderteekenaars vrijheid gelaten, om te „contracteeren c, op de leveringsvoorwaarden, zooals die vastgesteld zijn geweest voor het jaar 1896, en aan prijs, hoogstens één gulden, per 1000 K.G. netto, „lager», dan de prijs was voor 1896, met „inachtneming" van de bepalingen die voor 1896 misschien konden mondeling gedaan zijn, alseeu gulden per 1000 K.G. netto voor levering franco fabriek f 0,25 per id., op sommige plaatsen, als tegemoetkoming in „extra kosten» voor scheep doen; bieten door kooper wegen en in ontvangst nemen als zij bijv. vijf dagen „scheepladens" gereed liggen aan de ladingsplaats, enz. Bovenstaand contract ligtvoor verdere onderteekening door belanghebbenden, nog ter beschikking bij den heer G. J. van der Meer, te Raamsdonksveer. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Geachte redacteur. Verleden Zondag was ik in de aangename gelegenheid een concert van de Liedertafel „Oefening en Vermaak van Waalwijk bij te wonen. Wetende welken goeden klank op muzikaal gebied dit gezelschap heeft, was mijne verwachting hoog gespannen. Hoe hoog gespannen echter, werd zij nog verre overtroffen. De zware en moeielijke koren, waaronder in de eerste plaats „de Vrede v. Hol, Kriegersscène v. Fischer en Landkennung V- Grieg genoemd moeten worden, werden vertolkt met een vuur en kracht en zekerheid, welke men alleen van die corpsen mag ver wachten, welke over vele uitmuntende krachten kunnen beschikken, geleid door een alleszins bekwaam directeur. Al deze goéde dingen nu schijnt Oefening en Vermaak te bezitten De leiding van de heer Frans de Cortie was warm en degelijk, de forto's klonken krachtig doch nooit schreeuwerig, de piano's zacht nimmer week, terwijl vooral die deelen, welke uitmunten door vorm en inhoud, waarin de bekoorlijkheid, het zwaartepunt eener com positie gelegen, is zeer goed uitkwamen. Ook de solisten bevielen mij goed, vooral de fraaie volle bas in de „Wildschütz v. Lortzing. Van harte hoop ik, dat deze eerste kennis making met die Vereeniging, niet de laatste zij. Moge zij immer den steun van alle liefheb bers der edele tóonkunst genieten, dan zal de roem dezer zoo gunstig bekende Lieder tafel nog grooter worden dan zal zij zijn en blijven een sieraad voor de provincie Noord- Brabant. U. Mijnheer, de redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, blijf ik] hoogachtend Een vreemdelidg doch beoefenaar der toonkunst. CAPELLE. Van 14 28 Februari. GEBOREN Pieter z. van Leendert Marinus Ver- duijn en Willieliuina Maijers Gei rit Jan z. van Sebastiaan Gouda en Dirkje Anna Vos Pieternella Geertruida d. van Hen drik Wijnands en Geertruida Oerleraans. OVERLEDEN Jacobus Hendrikus Faro 57 jaar, echtgenoot van Maria Treffers. GEdUVVD: Lennardus Waarts 20 jaar en Lena lleurter 19 jaar. GORINCHEM 1 Maart. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. De prijzen der Granen waren als volgt llistarwe f7,a 7,20, roode dito f (5,25 a 6,50 witte dito f 0,25 a 6,60, inl. rogge f4,20 a 4,50, bnitenl. dito i'4,25a 4,50, gerst 1 4,a 4,25, haver f3,3,20, duiveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten fÓ,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 76 runderen le qual. Kalfkoeien Kalfvaarzen Melkkoeien lVt jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. f150 f120 1130 f 90 f 80 f 50 f 30 f k 160 a 130 k 140 k 100 a 90 k 60 k 40 k 10 ct., - per Aangevoerd 18 vette varkens van 19 21 per half kilo, 60 biggen van f8,a 9.- stuk. Eieren f 0.70 a 0.75 per 26 stuks. Boter 45 a 50 ct. per '/s kilo. ROTTERDAM, 1 Maart. Binnenlandsche granen. Tarwe die heden weder rujm voldoende voor de vraag ter markt was, moest 10 cent lager worden afgegeven. Per heet. f5.60 k 6.50, puike qual. nog iets daarboven en per 100 kilo f7.50 a 8.25 naar deugd. Canada- onveranderd f5 a 5.54. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 3.75 k 4.10. Dito mindere f 0,k 0. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 6,25 a 6.75 mindere f 0,a 0,beste Zomer f3,50 a 4.25 mindere f0,a 0. Haver. De beste f 2.25 k 3.55. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. De beste f4.55 5 30. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 5,50 a 7,25 Mindere i 0.0. Witte boonen. De beste f6.k 9.75. Mindere 10.0. Blauwe erwten. De beste f5.75 a 6.40 Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f 0.a f 0,Zomerzaad f 0,a f 0. Xanariezaad f 5.tot f 6.50 ROTTERDAM, 2 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 60 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 640 vette runderen, 659 magere dito, 181 vette en graskalveren, 566 nuchtere kalveren, 4 schapen of lammeren, 5 varkens, 187 biggen, 1 bok. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 66 act. 2e kw. 58a ct 3e kw. 54 a ct. Kalverenle kw. 88 ct., 2de kw. 76 a ct.3de kw. 64 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Ylaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f 22,50 p. ton. bruinblanke Bergertraan 131,— blanke Bergertraan f36,f v Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.—p. 100 L Maaslevertraan f p. ton Nat. Med. levertr le soort f p. ton. w n u (stroogeel) 2e u f 73.p. ton Stoommedicinale levertr. le f 85.p. ton. 2e f p. ton. Heden overleed tot mijne diepe droef- Iheidtijdig voorzien van de H.H. Sa-1 I cramenten der stervenden mijn innig geliefde Echtgenoote Mevrouw I in den leeftijd van 24 jaren, mij na- I latende een kindje slechts vier weken I oud. P. J. M. SWEENS, b Arts. Waalwijk, 25 Eebr. 1897. oor de [talrijke bewijzen van deel neming ondervonden bij het overlijden on zer dierbare dochter en zuster betuigen wij allen opzen hartelijken dank. A. C. ZIJLMANS. A. M, ZIJLMANS-v. d. Heijden en Kinderen. Waalwijk, 27 Februari 1897. Breeder bij biljetten. tegen flink loonuitsluitend voor fijn Dames- en Heerenwerk. te Waalwijk zal voor de Erven van den heer Dr. JASPERS BLOM op bij inzet en bij toeslag, telkens des avonds om 6 ure ten herberge van G. LATHOUWERS te KAATSHEUVEL aan de Baan, groot 9,67,40 heet. Bouw- en weiland aldaar groot 1.02.10 hectare. Weiland in de MOER groot 1.12.80 heet. Wei- en bouwland op den HIL groot 1.02 heet. Bouwland op den VOSSENBERG groot 68.50 Aren. om o. a. voorloopig te bespreken, hoeveel plaatsruimte er voor de exposanten der ge meenten Waalwijk, Baardwijk en Besoijen ongeveer zal kunnen worden aangevraagd ten einde des te gemakkelijker in de algemeene vergadering der Langstraatsche In- duslriëelente houden op MAANDAG 8 MAART as.te bepalen hoeveel plaatsruimte er voor de geheele Langstraat zal benoodigd zijn en om verdere bijzon derheden te behandelen. Belanghebbenden worden dringend verzocht deze vergadering mot hunne tegenwoor digheid te vereeren.

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 3