Bijvoegsel BE ECHO VAN «ET ZUIDEN, eisehelmyes Antoon Tielen Inteekenbiljet. A&vertentiën, modellen kaarten, ■HPl 'ÏÉÉÉL- Zondag 28 Maart 1897. BINNENLAND, FEUILLETON. Handelsberichten. Aan onze abonné's en aan, hen die wij het gaarne zouden zien worden. Ontvangen Vervolg Nieuwsberichten. Correspondentie. Ten einde zooveel mogelijk te gemoet te komen aan den ons, den laatsten tijd, meermalen te kennen gegeven wensch, om wat meer lectuur te verschaffen in het Zaterdags uitkomende nummer hebben wij besloten, te beginnen met het 2e kwartaal dezes jaars aan de «Echo van het Zuideru eenige uitbreiding te geven en wel in dien zin, dat het nummer, bestemd voor Zondag, als tijd en omstandigheden het toelaten, in den regel zal verschijnen in twee bladen. Zonder prijsverhooging. Behalve voor de gewone ru brieken zullen wij de te winnen ruimte benuttigen voor het opne men van wetenswaardige mede deelingen en mengelwerk, die in den regel gaarne gelezen worden. Wij hopen hierdoor de algemeene tevredenheid te verwerven en vertrou\yen dat dit ons zal blijken door het toenemen van het getal abonnementen. Het geïllustreerde Zondagsblad blijft, als premie aan ons blad verbonden. Onderstaand inteekenbiljet ge lieve men zoo spoedig mogelijk geteekend op te zenden aan den uitgever. Redactie en Uitgever. öndergeteekenöe verlangt vanaf 1 April 1897 een abonnement op „De Echo van het Zuiden" met zonder geïllustreerd Zondagblad. EENE GltOOTE SORTEERING als huwelijkskaarten visitekaar ten overlijdensberichten met bij passende Enveloppen alles aan SCHERP CONCURREERENJDE P R IJ Z E N. WAALWIJK. VAN WAALWIJK, 27 Maart" 1897. Vaststelling kiezerslijsten. Ingevolge de bepalingen van art. 28 der wet van 7 September 1896, S. 154, tot regeliog van het kiesrecht zijn iu de verschillende gemeenten de nieuwe kiezerslijsten voor het jaar 1897/1898 den 22 Maart vastgesteld en van den 23 Maart tot en met den 21 April a.s. op de secretarie der gemeenten voor een ieder ter inzage nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift of afdruk verkrijgbaar gesteld. Tot en met den 15 April a.s. is een ieder bevoegd bij het gemeentebestuur verbetering van de bovengenoemde lijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt of niet behoorlijk voorkomt. Op de vastgestelde lijsten van de gemeente Waalwijk komen voor 548 kiesgerechtigden voor de tweede kamer en de provinciale staten en 503 voor den gemeenteraad. Kamer van Koophandel. Het adres der Kamer van koophandel en fabrieken alhier in dato 29 Januari jl. aau den Minister van Financien, betreffende af schaffing of vermindering van de formaliteiten voor den vrijdom van zoutaccijns, vindt bij de meeste Kamers in den lande bijval, o. a. werd het adres reeds gesteund door de Kamers van koophandel te Amsterdam, 's Hage, Deventer, Zutpheu, 's Bosch, Oosterhout enz. Volgens de N. Rt. Courant van heden ook door de zuster Kamers van koophandel en fabrieken te Amersfoort en te Hengelo. Vermist. H. C. 58 jaren, geboren te Waalwijk winkelier in schoenwerk, wonende te Rotter dam, in het Hang, is 16 Maart jl. voor zaken naar Waalwijk vertrokken. In den morgen van 17 Maart ontvang de familie van hem uit 's Hertogenbosch een briefkaart, die den vorigen avond in de bus moet zijn geworpen. Na dien is Diets van hem vernomen en is ook te 's Hertogenbosch bij een ingesteld onderzoek niets van hem kunnen blijken Uit zijn signalement zij aangestipt dat hij flink van postuur is, dat zijn ondergoed is gemerkt H. C. Men vermoedt dat hem een ongeluk is overkomen. Namens de familie verzoekt de commissaris van politie iu de le afdeeling te Rotterdam, bureau Groote Pauwensteeg, opsporing en bericht. Cassatie. Voor den hoogen raad werd Dinsdag be handeld het cassatieberoep van een landbouwer te Elshout, gem. Oudheusden, door rechtbank en hof te 's Hertogenbosch veroordeeld tot 6 jaren gevangenisstraf wegens doodslag van een kind kort te voren door zijne dienstbode ter wereld gebracht. Het kind was verwond achter het oor en 42 Mrs. Cuff had verschrikt de opmerking ge maakt *goede hemelhet is alsof haar kamer in brand staat," en Crabtee was midden in eene anecdote blijven steken, terwijl Trimbal's toe komstige bruid verschrikt was opgesprongen en verwonderd naar miss Harvey's kamer was gesneld. Onderweg kwam de gedachte bij haar op, dat haar meesteres zich waarschijnlijk niet wel ge voelde en vroeg naar bed wilde. Weken lang was ze reeds niet in orde geweest. Doch bij het openen der deur verdween die gedachte. Madeline stond nog geheel gekleed bij het vuur. Zij scheen zeer gejaagd. Haar gelaat, in den laatsten tijd meestal bleek, was thans doodsbleek en verwilderd, met een uitdrukking, welke Amelia nooit tevoren er op gezien had. Amelia, ik ga heen, nog dezen avond Haar stem klonk gejaagd, angstig. Wilt ge mij vergezellen Gaat ge heen, miss Madeline? herhaalde ze verbaasd. Gaat ge Andley Court verlaten Ja, ten minste voor eenigen tijd. Ik ga naar Grantmoor om te trachten mr. Anson te zien. Ik weet, dat het bijna hopeloos is, doch ik moet het probeeren. Ik wil van avond nog vertrekken en van nacht doorreizen. Wilt ge medegaan of blijft ge liever hier? Ik ga gaarne met u mede, antwoordde het verbaasde meisje, ik zal nog maar kort genoeg bij u kunnen blijven, wanneer Trim ball op den vastgestelden datum wil trouwen. Weet de lady dat n gaat, Madeline? Heen, Madeline schudde 't hoold. Niemand weet het. Niemand behoeft het te weten. Ik vertrouw er op, Amelia, dat ge de zaak geheim zult houden. We moeten ons gerepd maken en het huis verlaten zonder dat iemand vermoedt, wat we gaan doen, vooral kapitein lloper mag niets bemerken. Er is niets in te pakken be halve eenige kleinigheden, die we ongemerkt rechtbank en hof voornoemd namen aan, dat bekl die verwonding had toegebracht omdat hij belang had bij den dood van het kind. Het feit van de verwonding was trouwens door niemand gezien. Tegen de bewijsvoering nu ontwikkelde mr. J.' A. Loeff uit 's Herto- geubosch een drietal cassatiemiddelen. Conclusie O. M. over 14 dagen. Gymnast. Langen tijd diende als knechl in het Oude mannenhuis te Breda een sinjeur, die al ziju ledematen zeer beweeglijk had weten te maken door gymnastische toeren. Ook zijn tong rammelde erg vlug, zoodat men hem brutaal noemde en ontsloeg. Zijne acrobati sche bekwaamheden en zijne lokale kennis stelden hem nu in staat, om door in- en over- klimming des nachts in het Mannenhuis terug te komen, en daar te nemen wat van zijn gading was, en wel zoolang, tot de politie hem schadeloos stelde voor het gemis aan nacht- logies, door hem gratis op te nemen in den amigo. Dit gebeurde jl. Zaterdag. Nu zijn onze arrestantenhokken met de bekende Bredasche officieel architectonische snuggerheid zóó gebouwd, dat het publiek vrijen toegaDg heeft tot die lokaaltjes en er vrijelijk met de tijdelijke bewoners kan spreken terwijl de politie er geen oog op kan koudeu tenzij er een schildwacht wordt geplaatst. En de inrichting der luchtkokers is van dien aard, dat de acrobaten als onze vriend met edelen zwier er zich in kunnen opheffen, om daarna gracieuselijk over het lage dak en door de politiepoort naar buiten te wandelen als ze er lust toe gevoelen. Ouze man had daar lust in en vertrok naar Rotterdam. Aangezien echter de telegraaf nog sneller is dan een hardlooper, ving men hem op te Rotterdam en bracht hem naar de paraplu (gevangenis) waar wel gerekend is op de vor deringen der volksgymnastiek. Ongeregeldheden. Te St. Oedenrode hadden eenige landbou wers, die aleen coöperatieve boterfabriek bezaten,besloten ook een coöperatieven winkel op te richten. Andere neringdoenden zagen zich hierdoor benadeeld, en er ontstond on- eenigheid, die zoo hoog liep' dat men tot handtastelijkheden overging. Donderdagavond werden bij de boereD en in de fabriek glas ruiten ingeworpen, en men vreest voor meer ongeregeldheden. Ecu leuke. Eene dienstbode van buiten, welke pas in Rotterdam diende, sprak een andere dienstbo de aan met de woorden j Hé, Sien, ben jij ook hier Toen ze zag, dat ze zich vergist had, zei ze. Neem me niet kwalijk, ik dacht, dat u het'was en u scheen wel te denken, dat ik het was; maar we zijn 't geen van beiden 1 Waspik, 25 Maart. Aan de werf van de firma P. en A. Ruytenberg, scheepsbouw meesters alhier, liep heden met goed gevolg te water een stalen hevelaak „de Groenlan- lander," groot 20 last, voor den heer J. Ariens te Ooi bij Nijmegen en werd de kiel gelegd voor een stalen klipperschip, groot pl. m. 60 last, voor den heer J. Kcch, te Wijk bij Duurstede. Capellc, 24 Maart. Heden avond had voor dit seizoen alhier de laatste uitvoering plaats door de rederijkerskamer „Vriendentrouw." Opgevoerd werden „De Aanhouder wint" en „Een Zenuwachtig Mensch" die beiden zeer veel bijval vonden. Een zeer gezellig kunnen medenemen. We zullen het huis door de tuindeur, bij de vertrekken, die mr. Talbot placht te gebruiken, verlaten Madeline riide terwijl ze sprak. Amelia verwonderde zich over haar. Is lady Mel bury reeds teruggekeerd? Amelia knikte van ja. Ja, reeds een half uur geleden. Ik geloof dat ze reeds ter ruste is. Briggs zei, dat ze er verschrikkelijk uitzag, toen ze uit het rijtuig stapte. Het hart zonk Madeline in de schoenen. Mocht ze hare tante, al was het ook voor korten tijd, verlaten? Ze dacht, dat ze haar nooit verlaten zou hebben, was het niet geweest om hem de waarheid te verhalen. Na hetgeen zij gehoord had was het onmogelijk voor haar geen pogingen aan te wenden Frank Anson te zien. Liefde, waarheid, gerechtigheid, vroegen haar tegelijk hem op te zoeken, zoo spoedig mogelijk. Hem een brief door tusschenkomst van miss Blake te zenden zou te langzaam gaan en was niet secuur genoeg. Niet dat ze aan miss Blake twij felde, zelfs Trimball's wenken, haar getrouw door Amelia overgebracht, waren niet in staat geweest haar vertrouwen in de oude vrijster aan het wankelen te brengen. Doch sedert Trimball's bezoek aan Grantmoor had ze Shackleford niet meer vertrouwd en had ze besloten geen be langrijke mededeelingen meer aan zijn zorg toe te vertrouwen. Ze begon langzaam haar japon uit te trekken. Breng mij mijn blauwe japon, Amelia, vlug. We moeten in minder dan een half uur dit huis verlaten hebben De maan scheen helder, te helder -met hét oog op hun veiligheid, toen ze twintig mi nuten later Andley Court verlieten. liet was een prachtige heldere nacht, hoewel koud. Plot seling werd Amelia door een snik van Madeline verontrust. -- Wat scheelt er aan, miss Magdelina vroeg ze angstig. Voelt ge u niet goed willen we terugkeeren. Neen, neen, verzekerde Madeline haar. Het is de ellende, geen ongesteldheid, Amelia. Ik zal trachten mr. Anson ie zien en hem vaarwel te zeggen. Ik ben tot de slotsom gekomen, dat ik hem onwaardig ben, Amelia; zijn verdriet bal besloot dezen avond, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. Wij hopen dat genoemde vereeniging ons nog menig prettig avondje zal vei schaffen. 25 Maart. Op de heden gehouden voorjaarsmarkt was tamelijk veel vee aange voerd, de handel was echter weinig van beteekeuis. Eenige stukken, te laat in ons bezit ge komen, hebben wij heden niet kunnen plaatsen. Redactie. m I, ..Iiiwn ■■■JfL!'!' WAALWIJK ,26 Maart 1897. Bij een aanvoer van ongeveer 300 stuks ter veemarkt was de handel tengevolge van veel keus iets beter gestemd. Kalfkoeien golden f 135.f200.a f Dito vaarzen f 125.a f 175. Voor weivee, dat ruim ter mnrkt was, bleek nog weinig kooplust te bestaan. Dit is te meer opmerkelijk omdat het grasgewas eer.e vroege inscharing belooft. Jonge varkens aangevoerd 130 stuks, ver kocht van 1'7.— a f 10.25 f Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 602 kg., van f 0,88 f 1.per kg. Eieren f 2 50 a 3,per 100 stuks. In ruwe huiden is op alle Europeesche markten geriuge voorraad. Te Antwerpen is de stock geconstateerd op 45000 stuks alzoo slechts J/5 gedeelte van een flinken normalen voorraad. Er werden in de jongste 8 dagen toch nog ODgeveer 10.000 stuks huiden ver kocht aan ferme prijzen. Nieuwe aanvoeren van goede qualiteit vinden onmiddellijk koo- pers meestal boven makelaars taxatiën. Voor zwaar leder bestaat goede vraag. Midden wichten vooral in prima waar zijn meer gezocht dan ooit en de prijzen van licht zoolleder gaan met veel vraag dagelijks hooger. Paardcleer en schachten vinden voortdurend aan iets betere prijzen koopers. Schors zoo wel voorjarige bij directe levering als nieuwe te leveren na afloop der a.s. campagne wordt tegen lagere prijzen dan verleden jaar aan geboden. In de schoenenfabrieken beginnen de voor- jaars- en zomercommissies geregeld af te komen. zelfs onwaardig, onwaardig op hem te wachten, voor hem te lijden en ik ga het hem zeggen. Miss Madeline Ze was op het punt haar nog eens voor te stellen terug te lceeren en haar reis tot morgen uit te stellen, toen Madeline haar vriendelijk aanraakte en zeide St. st. Stilzwijgend liepen ze langs het gras in de schaduw. Ze hadden nog niet ver geloopen, toen ze gewaar werden, dat iemand hen achtervolgde. Vóór ze den tijd hadden zich om te keeren, trad de onverwachte, onwelkome persoon haar ter zijde. Het was te donker om zijn gelaatstrekken te onderscheiden. Hij wendde zich tot Madeline. Vergeef mij, indien ik mij vergis, doch ik geloof, dat gij tuiss Harvey zijt, lord Melbury's nicht. Is liet niet Madeline en Amelia herkenden die-stem dade lijk. Madeline week verschrikt achteruit. Vader! riep het meisje op een toon, die meer van pijn dan van blijdschap getuigde. Amelia naderde haar. Hij kan het niet zijn, miss MadelineZijn stem is het wel. maar hij kan het niet zijn. Hij is immers dood! Hij kan niet teruggekomen zijn! Madeline wees naar de lichten van het huis. Ga terug, Amelia, zei ze op gedempten toon, of wacht anders op mij aan het einde van de laan. Dat zal beter zijn misschien, we kunnen dan samen naar binnen gaan. Onze reis moet dus toch uitgesteld worden. Spreek er met nie mand over. Indien iemand u ziet staan, zeg dan dat ik met mijn vader spreek. Ik veronderstel dat ge er niet om geeft of ze weten dat ge hier zijt, vroeg ze luider, zich tot den man dien ze maar al te goed herkend had, wendende. In het geheel niet,mijn lieve kind, antwoordde Roger Harvey op bevalligen toon, Het meisje rilde, hoewel zij nauwelijks wist waarom. Ik ben in de eerste plaats gekomen om u te zien en ten tweede om Melbury te spreken. Is Amelia weg? Het verwondert mij, dat ze nog bij u is. Heb ik goed begrepen, dat ge hier buiten met mij wenscht te spreken Doch laat ik er u aan herinneren, dat het flink koud is en WoonplaatsHandteekening: in nieuwe KLEUREN en verschillende kwa liteit alsook de nieuwste Aanbevelend ik een goed eind gewandeld heb. Er zijn zekere dingen, die ik u hier zeggen moet, vader, waarvoor ik binnen geen gelegenheid zou hebben, hernam Madeline kalm. Ik zal u niet lang ophouden, zullen we op en neer wan delen Zooals ge wilt, antwoordde de ex-gevangene. Doch kom eerst in het maanlicht en iaat mij uw gezicht eens zien. Gij zijt schooner dan ooit, zie ik Ik verwonder er mij niet over dat Davidson Roper bedoel ik u altijd achter volgt. Hoe bevalt hij u als kapitein Roper? Beter dan als Davidson, hè! Ge moet wel ver schrikt zijn, toen ge hem hier als officier aantroft! Maar wat zijt ge bleek, doodsbleek I Wat scheelt er aan? Zijt ge ziek geweest? Ja zeer ziek, antwoordde Madeline. Doch dat maakt mij niet bleek thans! Wat dan? De verrassing en het genoegen mij weer te zien Hij hield op. Hij dacht, dat ze. na eene schei ding van twee jaren, hem wel omhelsd zou heb ben. Doch ze scheen daar geen plan op te hebben. Hij boog zich daarom voorover en kuste haar. Ze trok zich snel terug. Het schijnt mij toe, dat men u gedurende mijn gevangenschap het is onnoodig het anders te noemen, daar uw manier van handelen toont, dat ge weet, waar ik geweest ben tegen mij varbitterd heeft, zei hij boos. Weer zweeg hij. Waar gingt ge heen, toen ik u zoojuist ontmoette? Het was wel wat laat voor eene dame en ik zag dat Amelia een pak bij zich had. Madeline zag hem recht in de oogen. Ze zag er een sluwe uitdrukking in, welke ze nooit tevoren in de mooie, diepe oogen gezien had. We waren heimelijk op weg naar Grantmoor, antwoordde Madeline bedaard. Ik ging een poging doen om mr. Anson te zien. Anson 1 weergalmde Roger Harvey ontsteld. Den jonger: Anson die Talbot hier op Andley Court vermoordde?! Neen, verbeterde ze hem kalm. Ik bedoel wel aienzelfden Frank Anson, doch hij was het niet, die den moord begingMen veronderstelt slechts, dat hij het deed. Doch hij is even on schuldig aan die misdaad als ikzelf. Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 5