Notaris RANT, Notaris RANT, Inboedel, Notaris KANT, Maatknippen. Advertentiën, een compleeten netten OPENEN Rijwiel Cadeau Telegrammen. BINNENLAND, Handelsberichten. Exec. Test. Waalwijk, 28 Maart 1897. OM CONTAJST GELD, publiek verkoopen Mej. F. DE BOER, grondige maatknippen, TOESLAG: Woensdag 7 April a.s. 's avonds 7 uurter her berge van Jan van Schijndel te BAARDWIJK. op DINSDAG 6 April 1897, Kijkdag op den dag van- en ge durende 2 uren vóór- de verkooping. Toeslag Woensdag 31 Maart a.s., 's avonds 7 uur, in het Hotel „de 2 Ko lommen" te Waalwijk. bij-nacht Harris en luitenant Ruller in een stoomsloep naar Chania voeren, zonden de opstandelingen hun een paar kogels toe. Zij hebben tweemaal een aanval gedaan op het fort te Izzedin, maar werden door het vuur van de Italiaansche en Russische oorlogs schepen teruggedreven. Een afdeeling van 300 man onder bevel van den Franschen kapitein Perignon is daarop naar het dorp Boe2oenarion vertrokken om de piiied'eau der waterleiding van Chania te beschermen. De mogendheden hebben nu de leiding der politie te Chania zelf ter hand genomen. De oude gendarmerie helpt hun daarbij nog een paar weken. Te Ghazi bij Kandia moet een ernstig gevecht geleverd zijn, waarbij de Turken veel dooden hadden. De Engelsche kruiser Dryad heeft Zaterdag vier zeilschepen, die bezig waren contrabande op de zuidkust van Kreta te lossen, overval len. Twee schepeu werden in den grond geboord, en de twee andere opgebracht, maar de lading was grootendeels reeds ontscheept. KAAPSTAD29 Maart. Een groote geestdriftige vergadering van den Zuid Afri- kaansche Liga heeft met algemeene stemmen een besluit aangenomen, waarin nadrukkelijk verzet wordt aangeteekend tegen Schreiner's getuigenis betreffende de gevoelens van de Engelsche kolonisten in Zuid Afrika, en hand having van de conventie wordt geeischt. De vergadering riep hoera voor Rhodes en Jameson en jouwde Kruger uit. ATHENE 30 Maart. Alexis Takis, een broer van den bekenden aanvoerder vau de opstandelingen in Macedonië, heeft met zeven en twintig man bij Grevena een detachement Turken ontmoet en er twaalf gedood en twintig gewond. Een Duitsch officier in Turkschen dienst is ook gewond. De bende keerde na het gevecht naar Griekenland terug. WAALWIJK, 31 Maart 1897. Adres K. v. K. Het adres van rouwbeklag der Kamer van Koophandel alhier op de mededeeling van de Hooge Regeering van het overlijden van H. K. H. Mevrouw de Groot-Hertogin van Saksen- Weimar-Eisenach geboren Prinses Sophie der Nederlanden, luidt als volgt: Aan Zijne Excellentie den Heer Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, 's Gravenhage. Waalwijk 27 Maart 1897. Excellentie Met diep leedwezen nam de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk kennis van Uwer Excellence's kabinets schrijven no. 20 dd, 25 dezer, waarmede Uwe Excellentie, ingevolge de hooge bevelen van Hare Majesteit de Koningin Weduwe Regentes, mededeeling doet van het over lijden van Hare Koninklijke Hoogheid Me vrouw de Groot-Hertogin van Saksen-Wei mar-Eisenach, geboren Prinses Wiihelmina, Maria, Sophia, Louisa der Nederlanden, veel geliefde tante van Hare Majesteit de Konin- gin. De kamer overtuigd en bewust van de onverbreekbare liefde en gehechtheid, die de Koninklijke Familie van het Doorluchtige Huis van Oranje-Nassau onderling steeds, in vreugde en leed onderhoudt, deelt ten volle in het smartelijk verlies van deze edele Telg van ons dierbaar Vorstenhuis. Wij verzoeken Uwe Excellentie nederig en met de meest gepaste bescheidenheid, aan Hare Majesteiten de geëerbiedigde Koningin nen onze zeer oprechte deelneming te be tuigen. De kamer van koophandel en fabrieken voornoemd. Geinecnteraads vergaderi ng Gisteravond ten 7 ure hield YVaalwijks gemeenteraad, voorgezeten door den burge meester, eene openbare vergadering, bijge woond door 8 leden. Na opening der vergadering en voorlezing en vaststelling van de notulen der vorige, werd mededeeling gedaan van eenige inge komen stukken en werden eenige door B. en W. voorgestelde wijzigingen yan de begroo ting voor 1896 en 1897 goedgekeurd. Verder werd vastgesteld welk plau zal ge volgd worden voor de vei betering der haven, en besloten aan prov. staten subsidie in de kosten te vragen. Ten slotte werd aangewezen als verkiezings lokaal (waar de candidal en moeten worden opgegeven het lokaal in gebruik bij B. en W., en als stemlokaal, waar de stembiljetten woeten worden ingeleverd, de raadzaal. Aan B. en W. werd het noodige crediet toegestaan om dit lokaal volgens voorschrift te laten inrichten. Hierna werd de openbare vergadering ge sloten en overgegaan tot «ene met gesloten deuren. Benoeming. Bij koninkl. besl. is benoemd tot secr-pen- ningin. voor het waterschap Hei of Meerdijk en polder van Drunen J. Veltman. Ontslag aanvraag. Volledigheidshalve en behoudens de noo dige reserve maken wij melding van het hier loopend gerucht, dat door Mr. V. Claessen, griffier bij het kantongerecht alhier, eervol ontslag als zoodanig zou zijn gevraagd en wel op grond van zielsziekte. Een ingesteld geneeskundig onderzoek zou die ziekelijkheid duidelijk hebben aangetoond, zoodat er alle grond bestaat om het gevraagde eervol ontslag te verwachten dat tegen 15 April wordt tegemoetgezien. L'Espérance. De harmonie L'Espérance heeft haar concert bepaald op Zondag na Paschen, den 25 April. Zij is in onderhandeling met spe cialiteiten. Limburg en Griekenland. Door de Limburgsche Studentenvereeniging '/Eige Pot" gevestigd aan de Rijks Univer siteit te Utrecht, werd Vrijdag jl. het volgend telegram verzonden Georges roi, Athènes. Notre Sympathie. Etudiants limbourgeois. Utrecht. Reeds Zaterdag werd het volgend ant woord ontvangen Etudiants limbourgeois, Utrecht. Sa majesté le roi remercie sincèrement messieurs les éludiants limbourgeois université Le maréchal de la cour (get.) Papparigopoulo. liet vergaan van De Utrcclit. Men deelt ons mee Het wrakhout dat aandrijft aan de kust is ontegenzeggelijk afkomstig van het s.s. Utrecht, en daaruit is vrijwel met zekerheid te concludeeren, dat het schip is stukgeslagen, Door welke oorzaak en op welke plaats dit is geschied, zal echter waarschijnlijk wel steeds een raadsel blijven. Sporen van brand vertoont het wrakhout nieten aan ontplof fing valt niet te denken, daar er geen ontplofbare stoffen aan boord waren. De kust is vol klippen, zoodat al wat er aankomt in splinters wordt geslagen. Tot nu toe is er geen enkel lijk van de opvarenden der Utrecht aangespoeld, en de kans dat dit thans nog, na vier-en-twintig dagen, geschieden zal, is uiterst gering, te meer omdat alles langs de kust naar buiten drijft. Het journaal, waaruit men misschien eenige inlichtingen zou kunuen putten, is evenmin gevonden. Het boekje, waarvan wij meedeelden, dat het was aange spoeld, is een boekje, waarin de stoker de kolen noteerde. Het bevat niet de minste aanwijzinghet werd trouwens reeds drie weken geleden gevonden. Ook zijn er geen kleeren aangedreven, wel vischte men een paar soldatenhoeden op, doch deze behoorden tot de ladinggoederen van waarde vond men aan het strand niet. De strandvoogden zijn uiterst welwillend. Mochten cr lijken aanspoelen, dan kan men er van overtuigd zijn; dat zij ze met den meesten eerbied zullleu behandelen en er den Nederlandschen consul te Brest onmid- delijk kennis van zullen geven. De deelneming der bevolking was aan vankelijk zeer groot. De visschers verklaren dat de zee in geen vijf-en twintig jaren zóó gespookt heett, als iu den nacht van 4 op 5 Maart. Verongelukt. Men schrijft uit Vlissingeu In het Engelsche Kanaal heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een droevig ongeval plaats gehad, dat hier ter stede drie gezinnen in diepen rouw heett gedompeld. Nadat het petroleumtankschip „Hainaut", komend van NewYork en bestemd naar Antwerpeu, met een sloep van een loods was voorzien, is bij den terugkeer naar den loodskotter de sloep tengevolge van de hooge zeeen omgeslagen, tengevolge waarvan alle drie de opvarenden hun graf in de golveu hebben gevonden. Alle overleden waren gehuwd en woonden hier ter stede, zoodat het niet te verwonderen is dat het ongeval groote verslagenheid heeft teweeggebracht. Braud Te Deurne ontstond Zaterdagnacht door een onbekende oorzaak brand in de boerderij van den landbouwer Keunen. De bewoners, die reeds ter ruste waren, moesten, na gewekt te zijn, zich haasten het in volle vlam staande gebouw te verlaten. Het vuur deelde zich ook mede aan twee aangrenzende boerderijen, die eveneens tot den grond toe afbrandden. Van de inboedels kon zoo goed als niets worden gered, terwijl een koe en een kalf mede in de vlammeu omkwamen. Doodgeschoten. De zoon van den landbouwer W. v. d. P. Nieuweuhoorn vermaakte zich Zondag in den loop van den dag met het schieten van kraaien. Toen hij klaar was, zette hij het geladen geweer weg en deed er een bedek king over. Tegen den avond hervatte hij het werk van 's morgens en outdeed in te genwoordigheid van drie anderen 't geweer van zijn bekleedsel. Bij die gelegenheid ging het geweer af, en wondde het achtjarig zusje aan een slagader in den hals, zoodat het arme kind dadelijk dood neerviel. Diefstal met braak. In den nacht van 22 op 23 Maart is door inklimming en braak te Chaam in de R. K. pastorie, ten nadeele van den pastoor A. L.V. aldaar, ontvreemd1 Russische obligatie Rebant spoorweg, groot f 593; 7 bankbil jetten, 2 elk van f 100, 1 van f 50, 4 elk vaD f 25, ongeveer f 218 aan contanten; 2 zilveren dïeningsvaatjes en1 kilogram vijgen en een stuk peperkoek. De officier van justitie te Breda verzoekt opsporing, inbeslagneming en bericht. Zondagswet. Men schrijft uit Haarlem De Zondag is hier gewoon voorbijgegaan. De winkeliers hielden hunne winkels open en de politie deed of er geen publicatie van den burgemeester bestond. Van opteekenen van namen was geen sprake. De heer Kriens gaf s middags zijn matinée, én 's avonds was er een opera-concerc in den schouwburg. Van toepassing der Zondagrust alzoo geen sprake. Maar de burgemeester was ook nog niet thuis. Ruamsdonksveer, 30 Maart. Gisteravond had de algemeene vergadering van honoraire- en werkende leden van de harmonie „de Eendracht" plaats, ter bespreking der feeste lijkheden bij gelegenheid van het gouden jubilé der harmonie. De vice-president, de geer C. J. Vermeercn, opende de vergadering eu gat als zijn wensch te kennen, dat door kalm overleg en bezadigd optreden, een feest zou tot stand komen als nimmer onze gemeente vierde. Daarna trad de secretaris der harmonie, de heer W. v. Goethen, op, om het doel dezer vergadering nader uiteen te zetten. Wij vernamen, dat het plan was, het feest met een festival te vieren. Er zouden worden geplaatst twee kiosken, een aan de haven en een op t kruispad. Versieringen zouden worden aangebracht, terwijl ook een oprocht door de gemeente in 't vooruitzicht werd gesteld. De feesten te openen met een volksconcert op Zaterdag-avond, terwijl des Zondags enkel een concert in den tuin van 't Huis ten Deijl zoude worden gegeven en des Maandags de optocht en het festival zoude plaats hebben. Uit is natuurlijk een ontwerp-pogram, dat veel gewijzigd kan worden. Overgaande tot het kiezen van eene rege lingscommissie, werden gekozen de heeren G. Simonis, C. De Klijn, C. Sagt, W. Van Laarhoven en P. Van Dongen Szn. Tot het houden van 't testival werd met unanieme stemmen besloten 's Bosch. In Maandag alhier gehouden ver gadering van het comité der Nederlaudsche Bedevaarten, is besloten een bedevaart te organiseeren naar het graf van den gelukza ligen Canisius te Freiburg, in de eerste helft der maand September a. s. Van daaruit wordt die bedevaart, voor hen die het verlangen, voortgezet over Lyon naar Lourdes. Nadere inlichtingen zullen zoo spoedig mogelijk per circulaire verstrekt worden. GORINCHEM 29 Maart. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f6,50 a 6,75, roode dito f6,25 a 6,40 witte dito f6,25 k 6,50, inl. rogge f4,20 a 4,40, buitenl. dito f4,15 a 4,50, gerst 14,a 4,25, haver f3,a 3,25, duiveboonen f6,50 a 6.75, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 195 runderen f150 k 160 f120 a 130 1120 k 130 le qual. Kalfkoeien Kalfvaarzen Melkkoeien P/a jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. f 80 k f 70 a 80 f 50 k 60 f 25 k 35 f 8 a 11 Aangevoerd 2 vette varkens van 19 a 21 ct., per half kilo, 455 biggen van f8,a 12.per stuk. Eieren f 0.70 a 0.80 per 26 stuks. Boter 50 a 55 ct. per !/j kilo. ROTTERDAM, 29 Maart. Aardappelen. Spuische jammen f2.10 a 2.30, Geldersche blauwe f 1.60 a 1.70, dito kralen 1 0.— k 0.Flakkeesche jammen f 1.80 a 2.Over- maassche dito f2.30 a 2.50, poters f0.70 a 1.— champions f 1.25 a 1.50. Weinig aanvoer geen vraag. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f 22,50 p. ton. n bruinblanke Bergertraan 131,r blanke Bergertraan f36, Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum lusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.—p. 100 L i Maaslevertraan f p. ton Nat. Med. levertr le soort f p. ton. r u (stroogeel) 2e f 73.— p. ton Stoommedicinale levertr. le f 85.— p. ton. h 2e f p. ton. Voor de vele bewijzen van belangstelling en deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen dierbaren EchtgenootVader Behuwdvader, Grootvader en Broeder, be tuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam Wed. C. A. WITLOX-Schrauwen. Waalwijk, 26 Maart 1897. !83HEB3Sina Na een langdurig en smartvol lijden 'overleed hedenvoorzien der heilige Sacramentenin den ouderdom van juist 62 jaren, onze veelgeliefde oudste Zuster, mejuffrouw Theodora Wiihelmina Baijens. Namens Broeders en Zuster3 J- F. BAIJENS, te Waalwijk, MAAKT BEKEND, dat het perceel bouwland te BAARD WIJKsectie D no 117, groot 1,10,90 hectarenbehoorende aan Jo3. van der Lee- v an Heesbeen te Waalwijkis in gezet en gehoogd op f 1200. Dagelijks kan ten kantore van voornoem den NOTARIS worden gehoogd. te Waalwijk, zal voor Mej. deweduwe Hartogte BESOIJENten haren huize aldaar 's morgens 10 uur, waaronder Eikenhouten kabinetMahonie houten Secretaire, Tafels, Linnen en andere kasten Stoelen met trijpen en andere zittingen, Brandkast, Spiegels, 2 koperen Melkkannen, Veeren Bed met toebehoorenKleeden en Karpet ten, Tin-, Koper-, IJzer- en Aar dewerk en allerhande huishoudelijk en keukengerief. te Waalwijk, MAAKT BEKEND, dat het huis en erf tc Waalwijk, sectie C no 1648, groot 70 centiaren, toebehoorendc aan Elisabeth Leenaerts en anderen, is ingezet en verhoogd tot f860. Dagelijks kan ten kantore van genoemden NOTARIS worden gehoogd. O O MAAKT BEKEND dat zij te Waalwijk na eenigen tijdeen CURSUS wenscht te in het n.l. japons, mantels, ondergoed enz. Leergeld f 15. Voor meisjes uit den kleinen burgerstand op gezette uren f 10. Damesdie hieraan vtenschen deel te nemen, gelieven zich aan te melden bij den heer KOLLENBURG, Mr. Bakker, Stationsstraat. Ook niet ongenegen aan huis les te geven. voor reclame Men zende voor nadere inlichtingen een briefkaart waarop dit blad te vernielden, aan de Cycle Import Co. te Watergraafs meer.

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 3