VOOIUAMISIHTIKILIN! W. G. VAAGS, HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN, W.G. Yaags. Déjeuners, Diners, Soupers, P JL S S M i (1, W TILB1M Voor de a.s, GUMMI BOORDEN, A iitoon Tielen, SMS- 1 STimClllIS GUIUTEIIIJWIM, Advertentiën» IJZERWAREN en Ontvangen Petroleumkooktoestellen, ONTVANGEN: ARTIKELEN, VOORRADIG gummi Manchetten. REPARATIëN en uurwerken, UURWERKEN. Adr. Bergmans, SI andelsberichten. Vlechtwerk Patisserie Moderne Cuisine Eran^aise. Gateau's en Desserts. als Luxe-doozen pakken en mandjes, bonbonnières, V1SCH \H BLIK, PALING IN GEL€i. VRUCHTEN-JAMS if! POTJES, GROENTEN IN BLIK, ETC. WONING EN HUISGEZIN. RIJWIELEN WAALWIJK, bij de haven. (Kippengaas van af 4 cent tot 40 cent per Meter), Heiningdraad en Krammen, Asphaltdakpapier, Tuin— en Landbouwgereedschappen. Gegoten Dak-, Stal-, Tuimel en Fornuisramen, Raamgewichten, Schoorsteensch ui ven Run ovens, Yarkensbakken, enz. Heeren AANNEMERS en TIMMERLIE DEN genieten speciale prijzen. Nikkel Comfooren Theepotten en Koffiekannen per COUVERT en per SCHOTEL, Vraag de fijnste eene prachtige collectie ConfisieurPatissier, Cuisinier, Glacier. WAALWIJK. STAANDE en LIGGENDE WAALWIJK. Uitgave van J. J|. ft. KJ Prijs per kwartaal van 13 Nummers f 1,25, franco p. post f 1,35. Advertenliën 20 cent p. regel. Concurreerend met iedereen. Ook tot het LEVEREN van alle soorten als Humber, Crescent, Yankee- style, Simplex, Champion Mercurie, enz. enz. Vraagt p r ij s en conditiën. Steeds te KOOP: voor elk aannemelijk bod. het werk gestaakt werd. Om half vijf werd echter het werk weerphervat. Regeerings commissie Parijsehc tentoon stelling 1900. De regeerings-commissaris voorde Parijsche wereldtentoonstelling in 1900, de heer j. T Cremerbegaf zich gisteravond 7.15 naar Parijs. Woensdagavond vergaderde in het gebouw van 't departement van koloniën de bijzondere commissie, ingesteld tot het bijeenbrengen der inzendingen, behoorende tot de Koloniale groep der Parijsche Tentoonstelling. Naar wij vernemen zal de Centrale Com missie in het begin van Mei vergaderen, waarop dan zeer spoedig daarna alle bijzon dere commissien zullen geïnstalleerd worden en hare werkzaamheden kunnen aanvangen. Met een ccrewuclrt op reis Jl. Zondag begaf een minderjarige zich zonder toelating zijner ouders naar Amsterdam om voor zich zelf te zorgen. De vader, hier niet mee ingenomen, verzocht de Amsterdamsche politie zijn aanhouding en opzending. Te nauwernood was mijnheer te A. van de trein gestapt ot hij hoorde zijn naam noemen. Nieuwsgierig wie hem zoo spoedig kon kennen had hij de eer zich een paar rechercheurs te zien voorgesteld die zoo beleefd waren hem tot den volgenden dag te bewaren en onder verzekerd geleide naar zijn ouders terug te voeren. l'Espéniiice. Als zeker kunnen wij mededeelen, dat als datum voor het eerste concert, door l'Espé- rar.ee te geven, is bepaald Zondag 25 April aanstaande. Alsdan zal optreden de beroemde karakter komiek de heer Abr. de Winter, uit Breda; deze, een bij het Waalwijksch publiek zeer gewilde persoonlijkheidzal nu bijzonder welkom zijn, omdaf hij optreedt met geheel nieuw repertoir. Een volle zaal is dus stellig te wachten. Ontslag aanvraag secretaris Sprang. De heer J. Dorren boom, reeds meer dan 50 jaren secretaris der gemeente Sprang, heeft als zoodanig eervol ontslag aangevraagd. Moge het hem gegeveu zijn nog vele jaren eene welverdiende rust te genieten. Tentoonstelling. Men schrijft ons uit 's Bosch Wanneer men den voet uit het prachtige station gezet heeft, ontwaart men van alle zijden een meer dan gewone drukte aan een kant van den Stationsweg is men be gonnen met den bouw van 34 heerenhuizen, aangenomen door den heer Hendriks voor pl. m. 240,000, aan den andere kant is men aan hel égaliseeren van de terreinen, het in orde brengen der gebouwen, het maken van plantsoenen enz. enz., voor de aanstaande Tentoonstelling van Noord-Brabantsche Nij verheid, die van 17 Juli tot begin van Sep tember zal plaats hebben en die meer en meer blijken van deelneming ontvangt. De inzendingen zijn talrijk, zoodat de reeds uitgestrekte gebouwen waarschijnlijk niet toe reikend zullen zijn en uitgebreid moeten worden, om datgene te bevatten, wat men wenscht te exposeeren. Men verwacht dan ook te 's Bosch levendige zomermaanden, want bij tentoonstellingen behooren feesten. Men spreekt van concerten der Grenadieis en Jagers, Rotterdamsche Schutterij, afgewisseld door vuurwerken, lucht ballons enz. enz. van landbouwfeesteu concoursen van faniare- en harmoniecorpsen handboogwedstrijden gymnastiekfeesten bloemencorso's concours hippique vélocipède wedrennen en nog meer verma kelijkheden, die, wanneer het weder met de tentoonstelling is. duizeude bezoekers zullen lokken en heel veel drukte in onze stad zullen geven. Er zal ook eene loterij aan verbonden zijn, waarvan de hoofdprijs is een laudauer met 2 paarden. De circulaire van het uitvoerend Comité aan de plaatselijke Coniité's plaatsen wij in het volgend nummer. Bcschcrmingsgevolgen. Op verzoek. De „Prov. Gron. Ct." bevat een ingezonden stuk, waarin de schrijver meedeelt, dat een groot grondeigenaar in de provincieGroningen aan een zijner huurboeren volgend briefje geschreven heeft Den Heer Daar wij tengevolge van de nieuwe kieswet wellicht protectie zullen krijgen, die dus van invloed zal zijn op de verhuringen der lan derijen, willen wij met het verhuren der plaats nog eerst wachten en zullen daarop nader terugkomen. Groetend Wat kan die „invloed op de verhuringen der landerijen" anders beteekenen dan door die bescherming zult gij, graanver- bouwerhoogere prijzen voor het graan kunnen bedingen daardoor zult gij in staat zijn hooger pacht op te brengen daardoor kan ik hoogere pacht eischen. Dat is natuurlijk geen droombeeld, maar de ware werkelijkheid. De centen, die arm en rijk betalen voor duurder brood, vloeien langs een kleinen omweg naar den „be schermden" landeigenaar. Was dat het doel Aanbesteding. Aan het Ceulraalbureau der S S. te Utrecht is aanbesteed Bestek No. 725. Het maken van een reservoir-pebouw met waterleiding en eenige II diverse werken op het station Waspik. Ra- (j tiling 5450. 10 inschrijvingen. Minste inschrijver Th.Rovers, ie Made voor ƒ5178. Veehandel met Belgie. Men schrijft uit Zeeuwsch Vlaanderen In deze streken begint men den nadeeligen invloed te gevoelen van het sluitm der Bel gische grenzen. De vorige jaren kwamen hier oui dezen tijd tal van Belgische kooplieden die zoogenaamde weibeestjes opkochten. Daardoor maakten de landbouwers goede prijzen voor hun fokvee. Thans echter staat bijna alle handel stil. Enkele beestjes worden opgekocht voor den smokkelhandel en dat is alles. Eu dan worden er nog zwlke lage prijzen besteed, dat de meeste landbouwers weigeren te verkoopen. Een veehouder,die verleden jaar in de maand November op een verkoopdag twee beestjes had gekocht om te mesten en daarvoor met onkosten mee had betaald f 95 en f 110, maakte verleden week op de jaarmarkt te Koewacht respectievelijk f 97,5 en f 110, zoodat hij voor die twee koeien gedurende ruim 5 maanden te voederen en te verzorgen de kolrssale som van t 2,5 ontving. Geen wonder, dat men onder deze omstandigheden zich op geen mesten van vee gaat toeleggen, vooral daar men vreest dat de grenzen niet spoedig zullen opengaan. Met den paarden handel gaat het echter beter, dank zij den vrijen uitvoer naar Belgie. Vooral 3 a 4 jarige paarden gaan voor hooge prijzen van de hand. Op de zoogenaamde voorjaarsmarkt te Gent, waar vele boeren uit Zeeuwsch- Vlaanderen met hunne paarden heengaan, werden zeer hooge prijzen besteed. 12 1300 francs voor een werkpaard was geen zeldzaamheid. Een luxepaard deed 16 1700 frank. De meeste paarden wordetï voor Duitsche rekening opgekocht. (Jrootsch geschenk aan de Koningin Zooals bekend is, was de sultan van Koetie (op Borneo) voornemens koningin Wilhelmina geschenken te vereeren. Nu wordt uit Mar seille aan de Tel. geschreven Met het stoomschip „Salak" der Rotterdam sche Lloyd arriveerden onder geleide van den heerA.J. A.F. Eerdmans, assistent resident van Koetie, de Pangeran Adipati sultan Moeda van Koetie met zijn echtgenoote, benevens z:jn beide broeders, met name Pan geran Mangkoe Negoro en Pangeran Sasro Negoro. Zij zullen zich rechtstreeks per spoor naar Amsterdam begeven om van daaruit bij den minister van koloniën ter audiëntie te gaan, waarna zij hunne opwachting bij H. M. de Koningin zullen maken. De sultan Moeda zal uit naam des sultans H. M. de Koningin eenige prachtige geschen ken overhandigen, waaronder zeven gouden ringen, bezet met de grootste en kostbaarste diamanten, welke ooit op Borneo gevonden werden. Hun plan is zich een jaar in Europa op te houden. Zij zullen onder geleide van den heer Eerdmans de voornaamste steden bezoeken ten einde zich op de hoogte te stellen van de verschillende takken van in dustrie en fabriekswezen. Met de opgedane ondei vinding hopen zij de verdere beschaving van htt sultanaat Koetie op Borneo te be vorderen. Ongeluk. Het vierjarig kind van den arbeider A. te Oud- Zevenaar, viel voor een paar dagen, waardoor een stokje dat het in de hand had door den neus in de hersenen drong, den volgenden dag is het aan de gevolgen overleden, Smokkelaars. Men schrijft uit Aalten Vóór eenige tijd waagde zich een bekende beestensmokkelaar, zekere B hier woonachtig, Duitscher van geboorte, doch genaturaliseerd Nederlander, even over de Duitsche grenzen en werd toen onmiddellijk gearresteerd, 'eerst te Bocholt in arrest gesteld en later naar de strafgevangenis te Munster getransporteerd. Daar schijnt hij aan het klappen te zijn gegaan ten minste sedert Zondag zijn ver scheiden voorname landbouwers onder Bocholt woonachtig plotseling gearresteerd. Men be weert dat zij de beesten, die B. over de grenzen iiet smokkelen en smokkelde., onder dak namen. Groote ontsteltenis heerscht over deze arrestatien te Bochelt, te meer daar men er nog meer verwacht. Erfenis. Dezer dagen had een werkman in de Gasthuislaan te Deltt een erfenisje ontvangen van f 75. Er werd besloten hiervoor een reestje te houden waaraan zijn 50 jarige huis houdster, de wed. K., goed mededeed. Er werd zooveel gedronken, dat de man weldra in handen der politie was en op het bureau zijn roes moest uitslapen. De huishoudster kwam er minder goed af. Door de buren gewaarschuwd, trad een agent van politie hare woning binnen en vond haar dood op den grond liggen. Brand. Men meldt uit Werkendam van 13 April Hedenavond tegen 9 uur werd een felle gloed in het Oosten waargenomen, zóó hevig, dat hier alles rood gekleurd was. Tal van wielrijders, die weldra in die richting uitreden, brachten tegen 11 uur de tijding, dat twee boerenstellingen omler Oodendijk (gemeente Woudrichem) totaal waren afgebrand en tevens, dat de brand bij een vrachtrijder was omstaan, doordat de man bij het afvoederen van het vee, de lantaarn liet vallen. Verdere bijzonderheden ontbreken op het oogenblik. Be begrafenis van den verslagenc Dinsdag werd door t naastbestaanden en vrienden te Leerdam van het ziekenhuis aldaar afgehaald het lijk van den in een noodlouigen twist vermoorden landbouwers zoon T. Koov, om te Oosterwijk, de woon plaats zijner ouders, aan den schoot der aarde te worden toevertrouwd. Eene talrijke schare had zich te voren reeds aan het ziekenhuis opgesteld, om onder 't uiten van allerlei uitroepen hare deelneming en verontwaardiging in deze treurige zaak te toonen. De moeder, die mede de laatste eer aan haren op zoo treurige wijze overleden zoon wilde bewijzen, zakte, terwijl z.e bij 't van huis gaan in den wagen wilde stappen, in elkaar eu werd door eenigen uit den begra fenisstoet in huis teruggebracht. Ook de land man Middelkoop, bij wien de ongelukkige op den bewusten avond in huis gedragen, liefde rijk verpleegd eu den Zaterdag daaraanvol gende gestorven is, werd in den begrafenisstoet opgemerkt. Voor dezen man, die behoeftig is, en die zijn eenig bed aan den ongelukkige afstond, waardoor het voor verder gebruik geheel ongeschikt geworden is, wordt in De Leer dammer door dr. Corn. Voogd eene oproeping gedaan aan offervaardige medemenst hen, om giften, ten eincfe den hulpvaardigen en een- voudigen landman in staat te stellen, zich een nieuw bed aan te schaffen. i ,m WAALWIJK16 April 1897. Er was weer zeer veel hoornvee ter markt. De handel in kalf beesten blijft helaas tengevolge van den stilstand in den veehandel met bijna geheel het buitenland zeer gering. Voor slacht vee worden tamelijk goede prijzen besteed. Ook in weivee ging nog al wat om en de prijzen waren hooger aan de vorige week. Jonge varkens aangevoerd 110 stuks, ver kocht van 1'6.a 111.f— Ter botermarkt algeslagen en verkocht 390 kg., van 10,86 k f 1.04 per kg. Eieren 13 a 3,50 per 100 stuks. In den huidenhandel kwam wat meer leven dank zij eenige flinke goede ladingen nieuwe gezouten slachthuiden van La Plata op de voor naamste Europeesch markten. Ondanks de enorme hooge prijzen tegenover het gelooid leder kochten de looiers ook in deze streek eenige kavels uit de eerste hand in de meening en met de hoop dat het leder toch wel eenmaal hooge zal gaan. vooral zijn het middenwichten en lichte huiden die ver boven pariteit van het thans geldend zooileder geprijst ziin. Hoewel voor zwaar zooi- leder de markt tamelijk vast gestemd blijft, gaat er niet veel om zelfs minder dan verleden jaar om deze tijd. Men verwacht binnen kort mili taire aanbestedingen van schoenen en andere leder equipementen. 'Tis te verwachten dat deze wat meer leven in de looierij zullen aanbrengen. De fijne schoenma kerij heeft thans geen reden tot klagen wat de orders betreft doch helaas wel ten opzichte der prijzen. 'Tis voor deze zaak nu intusschen ook wei het drukste seizoen. In schors en andere looimiddelen gaat weinig om. .Men koopt slechts voor onmiddelijke behoefte. Prijzen stationair. Levert zoo voordeelig mogelijkalle SGORTEN Verder steeds voorradig welke tegen den laagst mogelijken orijs verkocht worden. in de nieuwste modellen. Aanbevelend, met en zonder Service, Zilver en bediening. ETC. Verders alle soorten Verschillende soorten Aanbevelend in alle mogelijke nummersbenevens Aanbevelend te Leiden. Weekblad voor Necrlauds Huisvrouwen. Elk nummer beslaat 12 bladzijden en bevat Wetenswaardigheden en wenken aangaande de inrichting en versiering onzer woningen. Mededeelingen betreffende de huishouding. Voorschriften van allerlei aard. Recepten voor de keuken. -- Berichten uit de vrouwen wereld. Vrouwelijke handwerken. Feuille ton. Voor onze kleinen. Prijsraadsels. Eene rubriek Voor allen aan allen", ter be schikking van de inteekenaren, tot onderlinge gedachtemvisseling betreffende de belangen der vrouw en de huishouding. - Advertentiën. Proefnummers zijn bij iederen boek handelaar gratis verkrijgbaar. Door 25-jarige ondervinding in de me chaniek is ondergeteekende bekwaam tot het verrichten van alle mogelijke aan alle soorten beveelt zich tevens beleefd aan tot bet LEVEREN van alle soorten Aanbevelend te WAALWIJK. Bondsrijwielhersteller lste Klas.

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 6