dat vóór den 15 Augustus a.s. Notaris BINK, 91 INBOEDEL Notaris BINK, TE 100!» ill TE lil I Winkelhuis Zoo lang de voorraad strekt Aardbeziën F. van der Geld, KABINET, Looiers- en Schoenmakers artikelen, als: I, G, HE-DUIM, Advertentiën, Te koop of ie huur dagelijks versche TE KOOP aangeboden tu Ingezonden stukken. Handelsberichten. Laatste Berichten. VERROOPEN verpachten: EEN NET J. KLIMBIE, Verkrijgbaar tegen concurreerende prijzen alle farine Lactée Stauper Jacoba van Campen, in den ouderdom van 57 jaren. 23 Juni 1897 met ruime behuizing, uitmuntend geschikt voor SCHOENEN- en LAAGZENAFFAIRE. Nassaulaan 46, HAARLEM. te bekomen bij BoomkweekerBEZOOIEN. opgelegd. Te bevragen aan het bureau van „De Echo van het Zuiden*. Zoutzuur Wijnsteenzuur Gom Dextrine Brandspiritus verder Glycerine voor 't vullen van gas meters, LevertraanGenua Olie Bessensap etc. Eenig verkooper van 75 cent per bus. Gelegenheid tot theoretische en prac- tische opleiding voor 't Apothe kers-Assistent examen. te zijn. Niet minder dan 20 menschen, waar van sommigen halt in het water stonden, mocht het dapper viertal van een anders wissen dood redden en onder grooten toeloop van belangstellenden en nieuwsgierigen te Hardingsveld behouden aan wal brengen. Twee zoons van A. Sprong, iemand van een goede 60 jaar, te Giesendam woon achtig, hebben hun vader voor eigen oogen zien verdrinken.' Terwijl ook zij evenals de meeste werklieden, door het water werden verrast, en toen het al hooger en hooger werd, een goed heenkomen zochten, steeg het onderwijl zoo, dat de gebroeders S. een boom inklommen om een veilig plaatsje te hebben. Middelerwijl was ook de vader gaan vluchten, doch geraakte in een massa drijvend hooi zoo vast, dat hij niet verder kon en daar verdronk, zonder dat er voor zijn zoons ge legenheid bestond hem te hulp te komen. Men meldt uit Werkendam Thans kan men zoo tamelijk een overzicht verkrijgen van de verwoestingen door den hoogen vloed van 11. Zaterdag aangericht in de streek tusschen Werkendam en Dordrecht (tusschen de Noord en de Nieuwe Merwede) en verder in den Biesbosch. Niet alleen, dat massa's hooi zijn bedorven of weggedreven, maar ook de veestapel heeft veel geleden. Op tal van plaatsen zijn veel schapen ver dronken, en ook hebben verscheidene runde ren er het leven bij ingeschoten. Thans is een ieder bezig te redden, wat nog te redden valt. Daarbij doen zich echter moeielijkheden voor van bijzonderen aard, die onder al die elleude nog aanleiding geven tot grappige tooneelen. Als men zich slechts verbeeldt, dat groote partijen hooi en gras op verschillende plaatsen zijn aangedreven en, soms van polders of waarden die uren verder liggen eu als men nagaat, dat daarop door verschillende personen vaak aanspraak wordt gemaakt, dau begrijpt men eenigszins het gekibbel en het gekijf, dat daarvan een gevolg is. De wijsheid van Salomon was hier vaak noodig, om ieder zijn eigendom terug te bezorgen. Gemakkelijker gaat het met de viervoeters, omdat die beter te herkennen zijn.Toch kost het ook daarmede veel moeite eer ze alle, voor zoover ze niet verdronken, weer in hun eigen weide zijn. Verbazend is het, welke afstanden sommige al zwemmende hebben afgelegd. Zoo werden drie runderen vau de „Tonplaat" aan den rechteroever der Nieuwe Merwede op den „Brabander" aan den linkeroever in eeue griend teruggevonden. Op enkele polders, die niet volliepen, was de veestapel na de over strooming met verscheidene beesten vermeer derd, die deze oasen al zwemmende bereikt hadden. Kortom, het is een zoeken, een vragen, een informeeren zonder einde. De groote, enorme schade, die velen ten gronde zal richten, echter blijft. Ook de eige naars der polders zullen honderden guldens moeten uitgeven om gaten in kaden en waterkeeringen te dichten. Cnpelle 24 Juni. De wijze, waarop de lente ditmaal den zomer de hand reikt is niet zeer lieflijk en doet ons, in de plaats van op een heerlijken zoelen avond te rekenen, onze ge dachte verplaatsen naar de maaud November. De storm toch, die 1.1. 19 Juni, gepaard met zware regenbuien uit hetNoord Westen opstak en zich tegen den morgen verheef, was ontzet tend en zal zooweel te land als te water heel wat sporen achterlaten. Mö-t angst denken we aan onze arme zeelieden, maar ook aan de schade die aan de vruchtbomen wordt te weeg gebrachtde landbouwer, die in het land zijn hooi te hoop heeft staan, zal er niet" veel vau terugvinden en dus niet minder schade lijden en nu eenmaal de wind tot bedaren is gekomen, zal het blad der boomen zooveel geleden hebben, dat we den ganschen zomer den storm van 19 Juni wel in herrinuering zullen houden. Als leden van den gemeenteraad moeten dit jaar periodiek aftreden, de heeren M. Heijmans, D. de Bruijn en A. P. van de Hoek. De opgave van candidaten kan ge schieden door 7 daartoe bevoegde personen op aanstaanden 29 Juni van's morgeus 9 tot namiddag 4 uur. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Waalwijk 21 Juni 1897. Waarde redacteur, geliefde onderstaande te plaatsen: Gisteren namiddag had bij den heer J. Bezier alhier het aangekondigde concert door de harmonie St. Crispijn van Waalwijk en Bezooien plaats. Het talrijk opgekomen publiek, dat tuin en concertzaal vuldebewees door luiden bijval en handgeklap na elk nummer dat gespeeld werd, dat de harmonie St. Crispijn tegenwoordig kan wedijveren, zoowel hier als in omliggende plaatsen waar harmonieën bestaan. Om elk nummer afzonderlijk na te gaan zou ons te ver voeren, genoeg zij gezegd, dat alle nummers van het prachtige programma goed en correct werden afgespeeld. Laten wij sluiten met een woord van dank aan allen, die hebben medegewerkt om dit concert naar wensch te doen slagen. Dat het de harmonie St. Crispijn welga is voorzeker alle wensch. X. Y. Z. GORINCHEM 21 Juni. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteelde voor Ristarwe t'6,50 a 6.75, roode dito f6,25 a 6,50 witte dito f 6,25 6,60, inl. rogge f4,20 a 4,40, buitenl. dito f4,20 a 4,50, gerst 4,10 a 4,25, haver f3,a 3,25, duiveboonen f6,50 a 6.75, blauwe erwten fü,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 70 runderen le qual. Kalfkoeien f150 it '170 Kalfvaarzen f120 a 140 Melkkoeien 1130 140 P/a jarige ossen f 70 it 90 Guiste vaarzen f 80 a 90 Pinken f 40 a 50 Graskalveren f 20 èt 30 Nuchtere kalv. f 8 a 10 Aangevoerd 4 vette varkens van 17 a 18 ct., per half kilo, 304 biggen van f8,a 12.per stuk. Eieren f 0.85 a 0.95 per 26 stuks. Boter 50 a 55 ct. per J/2 kilo. ROTTERDAM, 21 Juni. Binnenlandsche granen. Tarwewaarvan de aanvoer niet groot was, ruimde tot eene verhoo ging van 10 a 20 c. op. Naar qual. verkocht van i'5.75 tot f6.60 per heet., extra puike soort nog iets daarboven en per 100 kilo van f 7.90 tot f825. Canada ontbrak heden. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 3.85 A 4.25. Dito mindere 1' 0,A 0. Gerst. ZeeuwsehFlakk. en Overm. Winter f3,a 3.50; mindere t'0,a 0,beste Zomer f3,ii 3.50; mindere f0,a 0. Haver. De beste f 2.75 A 3.80. Mindere f 0.a 0. Paardenboonen. De beste f0.A 0. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 4,a 6,75; Mindere f 0.A 0. Witte boonen. De beste f 8.50 A 9. Mindere 10.A 0. Blauwe erwten. De beste f5.a 5.40 Koolzaad. Puik Zeeuwseh en Overmausch zak- goed f0.a f 0,Zomerzaad f0,af 0. .Kanariezaad f4.tot f6.75 ROTTERDAM, 22 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 35 paarden, 0 veulen, 0 ezels, 640 vette runderen, 811 magere dito, 218 vette en graskalveren, 184 nuchtere kalveren, 2 schapen of lammeren, 3 varkens, 158 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen le kw. 30 a ct. 2e kvv. 26 a ct 3e kw. 20 a ct. Kalverenle kw. 38 ct., 2de kw. 30 a ct.3de kw. 25 A ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f22,50 p. ton. bruinblanke Bergertraan f31, blanke Bergertraan f36, g Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.ro. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.—p. 100 L Maaslevertraan f p. ton Nat. Med. levertr le soort f p. ton. g (stroogeel) 2e u f 73.p. ton Stoommedicinale levertr. le f 85.p. ton /r 2e f p. ton Jubileum koningin Victoria. Den geheelen afgeloopen nacht bleet het druk in de Londensche straten maar tegen het aanbre ken van den dag werden het dichte drommen, die optrokken, om tijdig hunne plaatsen in te nemen. De lucht was toen sterk bewolkf. Hoe lichter het werd, hoe schitterender het schouwspel dat de straten opleverden, nu het hout der getimmerten en het wel wat sterk over- lieerschend heldere rood der versieringen langza merhand verdween achter de feestelijk getooide vrouwen, mannen en kinderen, meest allen met linten met de nationale kleuren versierd, die hun ne plaats op de tribunes of aan de vensters in namen. Ziehier in groote trekken -het program van den dag. De Koningin rijdt in staatsie van het Bucking ham paleis naar de St. Paulus-kathedraal, waar een dankdienst zal worden gehouden met gezang, en neemt haren terugweg over de Londen- en Westminster-bruggen Even voor H. M aan het paleis in haar rijtuig plaats neemt volgens anderen voor de St. Paulskerk wordt namens haar eene telegra- phische boodschap verzonden aan hare onderda nen in de Koloniën in alle deelen der wereld. In tien a twaalf woorden zal H. M. daarin uit drukking geven aan hare gevoelens van liefde en van dankbaarheid aan hare Koloniën. Op een teeken der koningin wordt dat alsdan geseind naar alle hoeken der wereld. Een schitterend schouwspel zal de stoet ople veren, op zijn tocht door de stad. omstreeks twee honderd personen van koninklijken bloede, of hunne vertegenwoordigers zullen daarin plaats nemen. Prinsen en gezanten zijn uit alle deelen der wereld overgekomen, en elk deel van het Britsche Rijk zal zijnen vertegenwoordiger hebben. Zes mijlen heeft de optocht te gaan, en de geheele lengte van den weg zal door troepen en bereden politie zijn afgezet. Men berekent, dat het twin tig minuten zal aanhouden, eer de stoet een ge geven punt passeert. Om elf uur zetten de koloniale troepen zich in beweging, begeleid door de eerste ministers der verschillende Koloniën, en daaraan sluiten zich dan aan de vreemde Prinsen, de Indische troepen en verschillende detachementen van de Engelsche garde. De koningin zelve rijdt achteraan in den stoet en zal ongeveer te kwartier over elven liet paleis verlaten. Haar rijtuig is een open gala-landauer getrokken door acht der beroemde roomkleurige paarden of Isabellen, welk soort indertijd onder de Georges uit Hanover is overgebracht. Vroeger was het altijd een zesspan, maar nu zijn het er acht, met nieuwe tuigen van rood leder en ver guld en bereden door vier postiljons. H. M. zal waarschijnlijk in het rijtuig hare oudste dochter de weduwe van Keizer Friedrich, aan hare zijde hebben. Voor de koningin uit rijdt de prinses van Wales in een zesspannig rijtuig. Omstuwd is het rijtuig der koningin als door een eerewacht van prinsen van den bloede en uit veiwante vorsten huizen vooraan de prins van Wales, de hertog van Saksen-Coburg-Gotha en de hertog van Connauglit (eigen zonen der ko ningin). Dan haar kleinzoonde hertog van York, en vervolgens de Russische grootvorst Sergius, prins Heinrich van Pruisen, de groot hertog van Hessen de markies van Lorne en anderen. Lord Wolseley, de opperbevelhebber van het leger, rijdt voor het rijtug der prinses van Wales uit, vergezeld van zijn staf en bevelende eene afdeeling troepen, waaronder alleen 22 batterijen artillerie met 108 kanonnen. Rijtuigen zullen er weinig in den stoet zijn, 18 of 20 slechts; maar van paarden uit de konink lijke stallen voorzien zijn 130 ruiters. De Indische troepen en hunne aanvoerders, vaak van vorstelijken bloede, zullen niet 't minst schitterend deel van den stoet uitmaken. Ook liet men eenige uitgelezen Maori's komen uit Nieuw-Zeeland en inlandsche politie (Dajaks) uit Noordelijk Borneo, lansiers uit Nieuw-Zuid-Wales en nog meer buitengewoons, waarvan reeds vroe ger is gewaagd, alles te zamen eene troepenmacht van 50,000 man, waarbij dan nog komen 2000 zeelieden. Onderweg zal het rijtuig der koningin stilhou den bij den ingang tot de City, vroeger Temple Bar, waar nu het leelijke griffioenmonument staat en waar de lord mayor te paard en in vol ornaat, vergezeld van de sheriffs, haar af wacht en het stadszwaard aanbiedt. Daarna houdt de koningin niet weder stil voor de Paulskerk is bereikt. Twintig minuten zal hier de dienst duren, die voor een deel in de open lucht, op de trappen van het gebouw plaats heeft. De koningin blijft in haar rijtuig voor de geopende deuren. Men heeft verscheidene malen met de rijtuigen en met de paarden hier gerepeteerd, opdat zoo weinig mogelijk kans zij voor ongelukken. Een koor van 750 zangers en muzikanten zingt hier de koningin een welkom toe, waarna de klokken zullen luiden en een plechtig Te Deum volgt. De Aartsbisschop van Canterbury geeft den zegen, en onder gemeenschappelijk psalmgezang zal men uiteengaan. Op den terugweg wordt stilgehouden voor Mansion House, de residentie van den Lord-Mayor, waar de Lady Mayoress der Koningin een bouquet aenbiedt en de Lord-Mayor een adres. Vervolgens wordt stilgehouden voor de Roomsch-Katholieke kathedraal van St. George in High street, waar aan H. M. een adres zal worden aangeboden namens de katholieken van Engeland. Van daar gaat het rechtstreeks terug naar hei Buckingham-paleis, waar men omstreeks twee uur terug hoopt te wezenzoodat de geheele tocht, de halten medegerekendomstreeks drie uur zal geduurd hebben. In dien tijd zal de l1/* mijl lange stoet zes mijlen straats hebben afgelegd, waarin, naar men berekent, anderhalf millioen menschen zullen zijn opgesteld geweest. De dag is echter voor H. M. dan nog niet voorbij. Eerst nog een groote receptie en dan gala-diner. Voor het Londensch publiek is de avond ge wijd aan illuminatie, vuurwerk en andere der gelijke feestelijkheden. Tot onze diepe droefheid overleed heden onze geliefde Echtgenoote en Moeder Uit aller naam, C. HOEFNAGEL en Kinderen, j Waalwijk, 21 Juni 1897. Bij beschikking d.d. *21 Juni 1897 van den EdelAchtbaren Heer Recliter-Commis- saris in het faillissement van LAURENS HENKELMANschoenmaker en koopman, wonende te WAALWIJK is bepaald de schuldvorderingen moeten worden inge diend en dat de verificatievergadering zal gehouden worden ZATERDAG 4 Sep tember a.s. des voormiddags ten 10 uren in een der lokalen van het Paleis van Justitie alhier. 's Hertogenbosch21 Juni 1897. J. V. LAMS WEERDE, CURATOR. te WAALWIJK, zal Vrijdag 2 Juli 1897, voorm. 9 ure, ten sterfhuize van den Eerw. Heer A. HOOS te Waalwijk, als mahoniehouten linnen en andere kasten, tafels, stoelen, fauteuils, cylinder schrijfbureau, antieke staande kastklok met speelwerk pendulesledikantenbrandkast, spiegels, bedden met toebehooreu, linnen pellen, zil verwerken, lepels, vorken enz., wijnen, por- celeiuglas, keukengerief en wat meer zal voorkomen. Te bezichtigen Donderdag 1 Juli, nam. van 2 tot 5 ure. te WAALWIJK, zal nam. 6 urete Elshout bij A^TT. VAN DEN BRAAK ONDER OUDHEUSÜEN: lo. De 45 bont Hooiland op de Oude Dijken in 16 perceelen. 2o. De, Toemaat van vorenstaande per ceelen om te hooien of te weiden. Op een der gunstigste winkelstanden der stad Haarlem, zijnde WARMOESSTRAAT Adres den heer een groot eikenhouten a OO

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 3