Notaris BINK, Notaris RANT, Notaris BINK, HOOIGBAS M RIET STANDARD Veibunt v, Dverbeek. Koude en Warme Schotels! WAFELS. t. f, VAIÏ TILIillllfi. W. G. VAAGS, HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. inmaakflesscheninmaakbussen W.G. Vaags. Van Vollenhovens STOUT, Wed.J, 81 v, d. Heijden-De Leeuw. Advertentiën, TILBÏÏR G. Het Hooigras en Riet, Lemon Spuash. STANDARD kwast. BLIK WEEK E M A I L L E, Gegoten Ijzerwaren, A. J. GERRIS, BORDEAUX-, Witte- en Rijnwijnen, BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Spanje. V„ publiek verkoopen: publiek verkoopen: verpachten Openbare verkooping Op Donderdag-15 Juli a.s., verkoopen: Wilt gij Squash drinken, Déj eu ners, Diners,Sou pers, Fijne Gateau's, Fijne Dessert en Chocolaad-artikelen. Pain a la grèc en Brusselsche room en gelei Tn het magazijn van met toebehooren. Vraagt en drinkt Steeds verkrijgbaar: Frambozen- en Citroen- Limonade f 1,20 p. flesch. Beckers Boerenjongens, V Vervolg Nieuwsberichten 2de Blad. Be wed. A. M. B. van den Bolck te WAALWIJK, zal 14 Juli 1897, bij INZET en 28 Juli 1897, bij TOESLAG, op Vrijdag 9 Juli 1897, Rogge Haver Man gel wortels Aardappels en grasgewas te Waalwijk, zal Donderdag 15 Juli 1897, 's nam. I uur, bij de Wed. F. DE WIT te Drunen, om eenmaal te maaien: ALLEEN-VERKOOP voor Waalwijk en omstreken Wederverkoopers gewoon rabat. r£. jyV AALWIJK. ■o-m-en. Confisieur, Patissier, Cuisinier, Vaste, goedkoope prijzen. Glacier. Op de Markt. LIKEUREN. DIVERSEN. de grensregeling, zooals de mogendheden die voorstellen, goed te keuren en eveneens te accepteeren de aangeboden oorlogsschat ting van vier millioen pond, doch hij zou de capitulatie-qttaestie nog wat slepende moeten houden en naar de Daily Telepraph bericht, zou de sultan uiet alleen de voorstellen van de mogendheden in zake de grenswijziging definitief hebben aangenomen, doch op een petitie van twaalf duizend aanzienlijke Chis- telijke en Joodsche bewoners van Thessaïië tot annexatie van de herwonnen provincie, zou hij den grootvizier geantwoord hebben, dat hij zijn woord gegeven had en dus zich moest houden aan de voorstellen der mogendheden. In de Pall Mali vinden we een kostelijke satirieke afbeelding van keizer Wilhelm II die, gezeten in een kinderstoel, een pop (Von Marschall-von Bieberstein minister ran buitenlandsche zaken) een trap geeft, welke beweging van den vorstelijken baby de getroffene zal doen rollen bij een andere, reeds vroeger weggetrapte pop. En het onderschrift luidt„Anothertoy gone". Zoo is het werkelijkWilhelm II heeft maar voor 't wegschoppen en vervangen en erkend moet worden dat hij de rol van auto craat heel wel vervultde executies worden in het groot uitgevoerd wie nog staat van de eerste dienaren des keizers, die men bij vergissing nog wel eens minister heet, moet zich maar niet al te zeer verheffen 't kan morgen zijn beurt wezen Von Marschall is nu ex-minister, Von Böt- ticher wordt ook als ten doode opgeteekend beschouwd, (Posadowky volgt hem op) en Von Hohenlohe wordt alleen geacht uitstel van executie te hebben verkregen tot 't najaar. Een jong Fransch cavalerie-officier een neet van den gezant markies De Noailles, gezant te Berlijn, en door dezen aan het Duitsche hof voorgesteld, heeft onlangs een gesprek met keizer Wilhelm gehad. Volgens de Gaulois moet de keizer daarbij o. m. het volgende gezegd hebben „Gij bezit een zeer mooi leger. Als ik Franschman was, zou ik er trosch op zijn". Voorts zeide de keizer „Uw voetvolk is bewonderenswaardig, maar toch geloof ik dat het mijne niet veel bij het uwe ten achter staat. Van mijn artillerie kan ik helaas niet heizelfde zeggen. Zoowel wat bewapening als bespanning betreft, is de Frausche artillerie de meerdere der onze. Maar ik geef de hoop niet op, eenmaal de mijne even flink te ma- keu. Daarentegen is mijne cavalerie beter dan de uwe. En toch hebt gij een man kun nen raadplegen als generaal Gallifet, wiens theorieën reeds door mijn vader en mijn grootvader bewonderd werden. Hadt gij het gedaan dan was uwe ruiterij de eerste der wereld geworden. Door de politieke verhou dingen was ik tot dusver verhinderd Gal lifet persoonlijk eens te ontmoeten, maar nu hij niet meer in dienst is, zal ik toch eens aan mijn plan gevolg geven." De muiterij van de zwarte soldaten van Dhanis(Kongo) wordt door den Belg Paul Couvreur in de Indépendance tusschen de regels door geweten aan de onmenschelijke behandeling die de menschen hebben onder vonden. Hij schrijft: „De muiterij in de gelederen van Dhanis is vooral te wijten aan het gebrek aan ver trouwen van den soldaat in ziju chefs. Men zal zich herinnerenMat de Batetela's streng waren getuchtigd na hun muiterij in hun eigen land. Daarna heeft men ze ver weggevoerd voor een veldtocht, waarvan zij noch de plaats noch het doel kenden. In het «gebied der Boven Welle aangekomen, waren zij zoo vermoeid en hongeiig, dat hun opperhoofden hen niet konden helpen. Men had hun toen vertrouwen moeten inboezemen door hen aan te moedigen met een of ander goed voor uitzicht. Iu plaats daarvan echter heeft men ze met geweld en dreigementen verder willen laten rukken: zij bodeu weerstand. De blanke aanvoerder troffen de belhamels, gelijk dat bij ons gebeurt. Daarop ontstond een algemeen oproer tegen de aanvoerders, die niet be grepen dat het slecht gehoorzamen is met een leege maag. Er zijn nu in de Borinage zestien duizend werkstakers. Over 't algemeen houden zij zich kalm, alleen in Boussu is hun houding een beetje onheilspellend, zoodat de gen darmerie versterking heeft gekregen. De voornaamste grief, die de werklui tegen de nieuwe reglementen hebben, zijn de volgende bepalingen: lo „De werklui van de twee posten die het toezicht hebben op het laden en vervoeren mogen de mijn pas verlaten als al de uitge houwen producten weg zijn." 2o. Behalve de boeten, die in dit reglement zijn vastgesteld, is de werkman jegens de maatschappij aansprakelijk voor de schade welke deze lijdt door ongerechtvaardigd wegblijven, of doordieiude werkman het werk, dal hem is opgedragen of dat hij op zich heeft genomeu, niet of slecht uitvoert. De werkstaking in de Plenegouwsche Bo rinage breidt zich nog steeds uit en het aantal werkstakers is nn tol 18500 gestegen. De orde wordt nergens verstoord. Gisteren werd den bestuurders van de mijnen de verordening ter hand gesteld zooals die door den socialistenbond uit de Borinage is opge maakt. Wordt dit reglement niet aangenomen wat waarschijnlijk is, dan duurt de werk staking voort. President Faure heeft in den ministerraad meegedeeld, dat hij van den czaar een eigen handig schrijven heeft ontvangen, waarin deze zegt, dat het hem genoegen zal doen dit jaar Felix Faure in Peterhof te ontvangen. De president heeft erbij gevoegd, dat hij in de tweede helft van Augustus aan de uit- noodiging gevolg denkt te .geven. Volgens een nota vati Havas zullen in de kamer onverwijld de noodige credieten aangevraagd worden. In de Gil Bias verklaart een ongenoemd gebleven koloniaal ambtenaar, dat prins Henri van Orleans, die, zooals men weet, wegens zijn reizen gedecoreerd is en thans in Abyssinië vertoeft, in werkelijkheid maar eeu deel van ziju reizen, waarop hij zich beroemt, volbracht, Hij heeft iedereen gefopt De prins heeft bijvoorbeeld beweerd, dat hij van Saigon naar Laos gegaau is, een groote en moeielijke reis. De ambtenaar, die toen in Saigon was, verklaart, dat de prins alleen als tallooze andere toeristen op de stoomboot «oor 60 piaster een nitstapje in de omgeving gemaakt en nooit Laos gezien heeft. De manoeuvres van de Fransche vloot zijn voor dit jaar geregeld. Het Noorder-eskader zal den 7en Juli bij Brest saamgetrokken worden en vier dagen manoeuvreeren. Van 18 lot 24 Juli zullen de oefeningen plaats hebben bij Quiberon; twee schepen zullen den vijand voorstellen; de oefeningen zijn den 30sten Juli afgeloopen. De oefeningen van het eskader der Middellandsche zee duren van 6 tot 21 Juli. Het reserve eskader manoeu vreert bij Corsica. De twee laatsgenoemde vloten voeren van 27 tot 31 Juli gecombi neerde oefeningen uit. De New-York Herald bevat onrustbarende berichten over de gespanuen verhouding tusschen de Siameezen en de Franschen. Onder anderen zouden honderd Siameezeu. door een ambtenaar aangevoerd, Loeang Prabang binnengedrongen zijn, eene andere bende is in Promteb gevallen; vreemdelingen die onder Fransche bescherming staan, wor- bij het leger ingelijfd. Uit Boedapest wordt gemeld, dat de koning ran Siam, die gisteravond van daar naar Warschau vertrokken is, zijn verbazing te kennen heeft gegeven over de berichten betreffende de onlusten tusschen Franschen en Siameezen in het grensgebied. Men gelooft dat de onbeteekeneude botsingen schromelijk overdreven zijn, en de kouing heeft uitdrukkelijk laten verklaren, dat hij vredelievende bedoelingen heeft. De president van de republiek zal den 24sten Augustus te Peterhol zijn en lot den 26sten in Rusland blijven. Hij verlaat Frank rijk den 18den Augustusr gaat "an boord van de „Dupuy de Lome" met nog vier schepen van het Noordereskader naar Kroonstad en vandaar naar Peterhof. Den 31stën Augustus is Faure in Frankrijk terug. Uit Manilla wordt gemeld, dat het dorp Liboni door de uitbarsting van den vulkaan Mayon in de nabijheid van eerstgenoemde stad is vernield. Honderd en twintig inwoners zijn om het leven gekomen. oor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw geb. Beddigs, betuigen wij aan allen onzen hartelijken dank. Namens de familie, P. H. YAN DEN BOLCK. telkens des nam. 7 ure, in het Hotel //De Twee Kolommen" te Waalwijkkrachtens art. 1223, 2e lid B. W., Een Huis en Erf te Waalwijkwaarin vergunning tot verkoop van sterkedran ken, gunstig gelegen aan het Marktplein sectie C nos 1433 en 1434, groot 1,10 aren; eigendom van W. v. d. VEN. te Waalwijk zal ten verzoeke en ter herberge van de Wed. PETER VAN DEN BROEK, te Wraalwijk in de 2e Zeine, 's morgeus 10 uur, alles te veld staande. Bij biljetten breedvoerig omschreven. Voor den heer L. Spierings te 8 Bosch, 40 perceelen HOOILANDin de Nieuwe Kampen, onder Drunen, en Voor de gemeente NieuwJcuik, 14 perceelen STROOISEL in de Hoef en 12 perceelen in de 20 bunders onder Drunen en Helvoirt. VAN TE des voormiddags ten 10 ure, in de herberg „De Kievit" zal bet Gemeentebestuur van Tilburg in het openbaar staande op de uitgestrekte gemeente-gronden de Hooge- en Lage Witzee en het Rouw- vel<?., tusschen den Kievit en den Uitersten Stuiver, zooals afgebakend is, in 64 per ceel ?n. Pachtsom en 10 percenton- geldenbij goede borgstelling te betalen voor het einde dezes jaars ten kantore van den Gemeente-Ontvanger. Zegt dit verder. VltAAG dan voorzeker het beste Engelsche merk, verre verkieselijk boven alle namaaksels.. VRAAG dus overal een VRAAG onze veritable Aanbevelend WAALWIJK, bij de haven, is steeds voorradig een flinke sorteering als Trommels. Emmers, Gieters, Presenteer trommeltjes, Presenteerbladen enz. als: Potten en Pannen in alle modellen en grootte, Waterketels, Koffiekannen, Thee potten, Melkkokers, Botervlootjes, Vergieten enz.alsookPetroleumstellen in groote keuze, Koffiemolens, Familieschalen, Toon bankbascules en gewichten, Messen, Lepels, Vorken enz Verder Kleer- en ParapluiestandaardsMangels en vele soorten Bouwartikelen, Varkensbakken Runovens en Huivenruim voorzien van: Vlechtwerk, Heiningdraad, Asphaltdakpapier, HANDEL in LAMPEN. Aanbevelend, WAALWIJK. dit is een der beste geneesmiddelen voor hendie bloedgebrek hebben. Vraagt uwen dokter en raadpleegt de analyse. Verkrijgbaar te Waalwijk bij den agent ALLE MERKEN Triple Sec f4 Chartreuse (groene f3,25 gele - 2J5 Kischwasser 2.6O Kummel Cristallisé f 1.50 - 2.— Marasquin o Cooijmans Advocaat -1.60 Groene Annisette L80 Crème de Vanille 1.6O Elixir d'Anvers L50 Annisette Rosé -1.50 Annisette t 1,50, 1,20, 1,—, 0.75 Persico -1.50 Curasao f 1,50, 1.20 Citroen Likeur -1.20 Parfait Amour -1.20 Pepermunt fl.-0.75 Oranje Likeur Oude Genever, per liter f 1.30, halve liter - 0.70 Cognac f 1.80, 1.50 - 1.30 Cognac per liter -1.35 Barcelona Brandewijn per flesch f 0.80 Brandewijn, puik voor inmaak, p. liter - 0.83 v 1/ p. flesch - 0.73 Genever, per liter f0.76 -0.80 lloode Bessen Genever, per liter - 0.85 Jamaica Rum, per flesch Fijne Genua Tafelolie Bordeaux Wijnazijn -1.80 -1.— 10.15 -0.25 SPECIALITEIT per liter f 1.80, per halve liter f0.65

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 2