SPIEGELS Til. AVAN TOK, Eu slem K lein 25' a a m Van Vollenhovens STOUT, e Vroolijke Voordrager, Bij ANTDON TIELEN vefkrijgbaari Advertentiën, MEUBELEN, C0C3SSSH kasfettea behangselpapieren Schoenfournituren.f Johan van Aalst, A. J. GERUIS, Telegrammen. ndelsberichten. MENGELWERK. Laatste Berichten. Concurreerende prijzen. Karolingering 17 BBZOOM. Vraagt en drinkt Tentoonstellings-Marsch Een nieuwe woning. Een Corsicaansch Drama. STOELEN van de eenvoudigste keuken stoelen tot de fijnste gestoffeerde stoelen. Bereiding van CHEMISCH-TECH N1SCHE ARTIKELEN Was, Apprêturen 'Lakken, Kid— crême Zwartnat enz. NIEUW KOMIEK VOORDRACDTENBOEK, De Noordbrabantsehe teiug te vinden te Maasbrachter Beek, waar zij bij den grootvader der kinderen van Bon- gaerts allen te bed lagen. Het was vier uur in den morgen toen de heer Groels met dit bericht terugkeerde en de ouders der vermiste kinderen kon gerust stellen. Kleptomaan. De geschiedenis met den candid nat voor de Tweede Kuner Den Boer herinnert—zoo schrijft men uit Rotterdam aan hel H'blad.— eenigzins aan een onzer stadgenooten, iemand die onder de beoefenaars der bouwkundige vakken geen onbekende is en gemeenlijk <ot slachtoffer dient wanneer men lust heeft een grap uit te halen. Nog dezer dagen ont snapte hij ter nauwernood aan een candidatuur voor den gemeenteraad. Nog niet zoo heel lang heeft men hem volgenderwij/.e beetgenomen. In een vergadering van een zeer bekende vereemging, waarvan hij lid was, en waar men hem weer zeer in de maling nam, kwamen eenige jonge lieden hoogst erustig tot hem om te betoogen dat de hem aangedane behandeling niet te pas kwam, dit een veree- niging die haar meest verdienstelijke leden dusdanig behandelde den rug moest worden toegekeerd, te meer daar zij toch niet meer voldeed aan de eischen, die de jongere meer vooruitstrevende leden eraan meenden te moeten stellen. Er moest een nieuwe vereeni- ging komen, doch op veel breederen grondslag. Herhaaldelijk was dit onder de jongeren be sproken; velen hadden reeds hun toetreding toegezegd en er werd nog met kracht voort- gewerkt aan het winnen van nieuwe zieltjes. Het eenige wat nog ontbrak was een bekwaam kleptomaan. Of hij dat wilde wezen l)e patient gat als zijn meening te kennen eigenlijk minder op de hoogte te zijn van de b'eteekenis van kleptomaan. O, dat was zooveel als voorzitter. In een kleine vereeniging sprak men van een presi dent, in een giootere van voorzitter, doch in de allergootste vereenigingen was de titel kleptomaan. Hij was bereid die functie dan te aan vaarden. Groote blijdschap onder de vrienden, want nu was het tot stand komen der nieuwe ver eeniging verzekerd; van een goeden „klep tomaan" hing toch zooveel af, niet waar Enfin, men Sc beidde,Jonder afspraak dat de kleptomaan zoo spoedig mogelijk de lijst der leden zou ontvangen om hen uit te noodigen de constitueerende vergadering bij te wonen, Werkelijk kwam een paar dagen later een zeer lijvige naamlijst in zijn bezit. Hij huurde een der grootst bekende zalen en zond aan de duizenden „leden" een uitnoodiging tot bijwoning der vergadering, onderteekend X. kleptomaan. Op den bepaalden avond was hij reeas vroeg tu de zaal waar alles uitstekend in orde was gemaakt om zulk een groot gezelschap te ontvangen. Tot op den huidigen dag is echter nog geen enkel lid verschenen. Oplichterij. Zeker heer had zich gisteren eerst den geheeleu middag door Den Haag laten rond rijden, zoodat de koetsier een aardig sommetje had te vorderen. Ten slotte liet hij zich naar het station brengeD, waar hij den koetsier met een „even wachten" liet buiten staan. Deze scheen de zaak echter niet al te best te vertrouwen en ging eens op het perron kijken. Zijn passagier zat in de restauratie, waar hij het een en ander gebruikte, tot op het oogenblik dat het fluitje klonk van den conducteur van een vertrekkenden trein. Zon der betaling snelde de man haastig naar den spoorwagen, maar de bedrogen koetsier en kelner waren hem te vlug af en grepen hem bij den kraag. Aangezien de persoon geen geld op zak had om zijne schulden te voldoen, bemoeide de politie zich met de zaak en nam hem in arrest. Schandelijke trouwpartij. Te Maastricht had woensdag op het stadhuis een huwelijksvoltrekking plaats, die honderden toeschouwers lokte. Bruid, bruigom en getuige waren allen bekenden straatfiguren en de meesten geen onbekenden der justitie. Het bruidspaar ver scheen in hun daagsch pakje, een der getuigen met een rooden carnavalshoed op het hoofd en een tweede met hoogen hoed, puntboord en rood overhemd, zwarte jas en op k:ompen. Deze luatp ste droeg in eene hand een ruiker viooltjes in de andere een jeneverflesch en twee glaasjes, waar mede hij na voltrekking der plechtigheid voor- het bordes van het stadhuis post vatte en aan alle bruiloftsgasten een paar borrels aanbood. Allen waren in zoo vroolijke stemming, dat het trouwen in de kerk vergeten werd en men onder algemeen hoera de stad doortrok om nog menig glaasje op het bruidspaar te ledigen. Eenige uren daarna bevonden zich drie der bruilofsgasten reeds in verzekerde bewaring. Loonopzand-Kaatsheuvel. 29 Juli. Voor de stemming van 4 leden van den gemeenteraad, die iu Sept. moeten aftreden waren 8 candi- daten gesteld, n.l. H. de Bresser, H. Broeders A. P. Cools, F, Dallen, J. C. van Ghert, H'. Muskens, S. J. Verster, eu J. van der Wee Hzn. Bij de eerste stemming werd alleen de heer A. P. Cools met groote meerderheid herkozen. Uit de overige candidaten, behalve den heer Vester zijn j. 1. Dinsdag herkozen de heeren Muskens, Dallen en van Ghert, zoodat alles op het oude is gebleven. Loonopzand. Door 't R. C. kerkbestuur is besloten eene nieuwe pastorie te bouwen, de oude tot liefdegesticht iu te richten en er een school voor/meisjes bij te plaatsen. LONDEN, 30 Juli. De anarchisten, die uit Bar celona te Liverpool zijn geland, brengen tegen de Spaansche overheid ernstige beschuldigen in. Som mige vervolgde anarchisten zouden in de gevan genis gefolterd, andere onschuldig veroordeelden alle onrechtmatig verbannen zijn. De verbanning zou urn de wille van het geloof gebeurd zijn, omdat de anarchisten weigerden Katholiek te worden. Men zou hier te doen hebben met een nieuwerwet.-che iquisitie. De gelande Üarcelonnërs hebben een manilest. aan hun geestverwanten in Engeland uitgevaardigd en daarin beweren zij het bovenstaande. Ook zeggen zij, te betreuren, dat er in Spanje nog 120 zoogenaamde anarchisten in handen der inquisitie zijn. SIMLA, 30 Juli. De vijand heeft gisterenavond op het kamp bij den Malakand-pas een aanval gedaan die verscheiden uren duurde. Telkens werden zij met zware verliezen teruggedreven. De Engelschen kregen een doode en zeventien gewonden. Men zegt, dat de stam der Bonerwals zich bij de opstandelingen hebben aangesloten. Een groot aantal hulptroepen is iu het kamp aangekomen. FT- Al a WAALWIJK, 30 Juli 1897. üe haudel was bij redelijken aanvoer tamelijk vlug. Bij Hinken aanvoer was de handel vlug. Kalfbeesten golden f '110 a 1*180. Dito vaarzen f 100 èt f 135. Jonge varkens aangevoerd 90 stuks, ver kocht van f6.— a f 10.75 f— Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 277 kg., van fl,ll A f 1.33 per kg. Eieren f 3 a 4,— per 100 stuks. De toestand van huiden en leder kan over gunstiger genoemd worden. De gehouden huidenveiling van 22 Juli 11. te Londen liep vlug van stapel en werd voor de meeste soorten i/sd» voor dr. Col. 1/4d meer gegeven. De stock in Antwerpen is ook niet groot en de voorraad vooral van goede zomer huiden is gering. De gisteren gehouden in schrijving van 721 stuks gezouten Fray Bentos (beschadigd) 1 a 2 fr. boven taxe af. Het leer ruimt sterk op. In Dongen de voornaamste plaats voor licht en bijsoort leder is geen noemenswaardige voorraad meer. Het saisoen brengt wel mede dat er eigent- l'.jk-geen groote voorraad in leder bestaat, doch indien de looiers voorzichtig handelen kunnen zij zich den tijd ten nutte maken, door hun leer niet meer af te geven geheel en al ongeövenredigd aan de huidenprijzen. Dit zal hen ook in 't najaar ten goede komen, want overal in 't buitenland verwacht men vooral voor prima zwaar leder eene veel betere markt. Paardenlooiers werken flink en met nieuwen moed, daar het Amer. satinleder dé toon- aangever voor de prijzen van paardenleder, de laatste twee weken stijgeude is en zoo men uit vertrouwbare bronnen verneemt is er voor di: artikel vóór October of November zeker geene daling te wachten. Wellicht zal men alsdan nog hooger gaan. Iu schors en alle andere looimiddelen blijft de markt betrekkelijk stil. De prijzen gaan er niet op vooruit. De schoenenfabrieken werken geregeld door. i. De straten waren vet van de modder, toch liep zij met vasten stap door, haar paraplu schuinhou- dend voor den regen, haar japon opgenomen met de linkerhand. Zij zag er uit met haar zwart voiletje en haar parmantig op-een-doei-afgaan als een jong huisvrouwtje, dat haar eigen huis houden doet, en dat weet, dat een gewichtige taak op haar rust Zij bleef staan voor een huis met een stelling er voor, zonder vensters nog, en vier verdiepin gen hoog. Vóór zij binnenging, aarzelde zij, op twee planken te stappen, overeen gapenden kelder gelegd. Even maar, want het volgende oogenblik stond zij op de trap, een wenteltrap en ging naar binnen. Een jonge man volgde haar. Op het tweede portaal bleef zij staan, als om hem gelegenheid te geven te passeeren. Pardon, juffrouw, ga uw gang, ik moet hier wezen, zeide hij, terwijl hij zijn hoed afnam. Ik ook, mijnheer, antwoordde zij. Zoo I En om zijn verwondering duidelijk te maken, deed hij er op volgen Zijt ge misschien ook van plan deze étage te huren Ja, mijnheer, ik kom zelfs om met den huis heer of den opzichter, die er echter niet blijken te zijn, over den prijs te spreken. In dat geval, juffrouw, heb ik mij slechts te verwijderen. U is mij voor geweest. Wel neen mijnheer. Er is nog niets besloten. Ik weet volstrekt niet, of de woning me bevalt. Het zij zoo, juffrouw, laat ons binnengaan. Nog geen deuren, dat is gemakkelijk. Hierheen, mijnheer Ik zal u wel voorgaan, want ik ken den weg al, zonder dat ik hier nog geweest ben. Daar is de oorkamer. Ze is flink ruim. Hier, rechts, de eetkamer. Voor achttien personen minstens! Daar, links, het salon, een groot salon. Keurig, werkelijk Daar aan dien kant, twee deuren, ging het meisje voort, van de kamer van mijn moeder en van mij. U hoort het, juffrouw, dat u al zegt; *van mij I» Of van u, mijnheer, dat is een vergissing. Neen, juffrouw, neen, ik zie dat de woning u best bevalt. U bedriegt u. Mijn moeder heeft een vree- selijken lust om te verhuizen. Maar ikvind.dat we het best wonen in ons oud huis. Zij gingen een gang door naar de keuken. Kijk eens, mijnheer, hoe ruim, hoe heerlijk luchtig Werkelijk. Maardat is voor mij van weinig belang, want ik ben nagenoeg alleen. Wat moet een vrijgezel met zooveel appartementen doen? Ik woon bij een oude tante, die eveneens verzot is op verhuizen. Maar ook ik woon best op liet oogenblik. Kijk net als bij mij II'. Langzamerhand lieten zij hun verlegenheid varen. Zij had haar voile opgeslagen, zoodat hij haar thans beter in 't gelaat kon zien. Het scheen hun beiden toe, dat zij erg ontroerd waren. Terwijl zij de vertrekken nog eens doorliepen, zei de jonge man eensklaps Pardon, juffrouw, een vraag: herinnert u zich niet, mij elders te hebben gezien? Zij bloosde. Mijnheer, antwoordde zij, hebt u mij ook niet meer gezien? 11 ij glimlachte en zeide: Ik ken u al twee jaar Zij werd vertrouwelijker, en met een bl09 op de wangen bekende zij naïef: Ik ook. Zij hadden elkaar nooit gesproken, maar sedert twee jaren waren zij overburen, en zij hadden menigmaal achter het gordijn naar elkaar gekeken, heimelijk wel-is-waar, maar zoo vaak, dat hun genegenheid voor elkaar, waarvan zij zichzelven nauwelijks rekenschap hadden gegeven, voor de buren geen geheim meer was Overburen al twee jaar lang I Was het nu moei- elijk het verlangen te verklaren van de oude tante en de oude moeder om te verhuizen? Men wilde de jongelieden scheiden, ziedaar alles; daar na zouden zij elkaar wel vergeten I Maar de list der beide ouden had slechts ge diend om hen samen te brengen in een woning, die zij thans beiden verlangaen, maar voor hen samen, en niemand anders. III. En jaar later, een jaar, dat zij zich ten nutte hadden gemaakt om elkaar nu en dan in het altijd nog leege huis, te ontmoeten, een jaar, waarin zij te kampen hadden gehad met vele te gen werpingen van de zijde van moeder en tante, die zij ten slotte voor hun plan hadden weten te winneneen jaar later was het huis kant en klaar en werd het betrokken door een gelukkig echtpaar. Den avond van den dag waarop zij getrouwd waren, hun woning binnentredend, zeide dejonge vrouw Nu is 't niet meer „mijn* nu is 't ,onze" woning I En terwijl zij daar zaten hand in hand, zwijgend, dwaalde hun gedachten terug naai het oogenblik, dat zij hier elkaar ontmoet ten, en de grondslagvoor hun geluk werd gelegd. Te Toulon staat een Corsicaan terecht, Cesarini geheeten die getoond heeft dat het 'woord wraak voor de bewoners van het eiland der ven detta nog altijd een vreeselijke beteekenis heeft. Cesarini is een timmerman, bijna veertig jaar oud. Verleden jaar werd hij verliefd op de doch ter van dokter Barnier, die hij op straat had ge zien. Hij ging naar den vader en vroeg het meisje ten huwelijk doch werd afgewezen. Daarop kreeg de dokter dagelijks dreigbrieven of smeekbrieven, waarin Cesarini steeds vroeg hem zijn dochter te geven. Eindelijk verveelde het den dokter, hij gaf de zaak aan en Cesarini werd tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. In April van dit jaar deed de dokter op een avond toen er gescheld werd zelf de deur open en vroeg wat men verlangde. Een stem antwoordde dat hij dadelijk verwacht werd bij een vrouw in de buurt, wier kind een stuip had gekregen. De dokter grijpt zijn hoed en loopt naar buiten maar nauwelijks was hij over den drempel of hij krijgt een schot in den buik. Hij wordt opge nomen en naar binnen gebracht en intusschen was de moordenaar gevlucht. Den volgenden nacht lag de gewonde alleen in zijn kamer. Cesarini, die waarschijnlijk vernomen had dat zijn slachtoffer niet dood was, klimt het hui9 binnen, sluipt naar de slaapkamer van den dokter en valt met een stok met ijzer beslagen op hem aan. De zieke verweerde zich zoo goed hij kon, waarop Cesarini een revolver uit den zak haalde en tweemaal vuur gaf, zonder den dokter te raken. De huisgenooten kwamen aanloopen en in het donker ontstond er een vreeselijk ge vecht, waarin de zuster en de dochter van den dokter door revolverschoten geraakt werden. Ce sarini ontkwam ten slotte. Nu werd in de buurt van Toulon een drijfjacht op den moordenaar gehouden. Verscheidene da gen lang bleef hij onzichtbaar. Eindelijk ont dekten twee gendarmen hem op een afstand van een geweerschot. Zij liepen hem na en riepen toe te blijven staan. Cesarini schoot dadelijk zijn revolver op hen at en ging op de vlucht. De gendarmen zetten hem na. Driemaal nog schoot hij op hentoen legden zij op hem aan en een kogel trof hem in het hoofd. Zoowel de moor denaar »ls zijn slachtoffers herstelden echter en dezer dagen staat Cesarini terecht. Hij zegt, dat hij wegens zijn veroordeeling geen werk heeft kunnen vinden en daarom den dokter een doo- delijken haat gezworen had. Concert Theetuin v. Dongen. Wij vestigen de aandacht van 't publiek, op het conrert morgen te geven door de harmonie 1'Espérance in den Theetuin van den heer Constans van Dongen te Bezooien. Als men in aanmerking neemt, hoe uitste kend de muziek de vorige keer klonk, in die fraaie tuin en hoe goed de bediening er was, zal niemand talmen er weer heen te gaan, daar niets ten achter zal staan bij den vorigen keer, en vooral niet het programma.' (Zie programma's). Capelle31 Juli. Hedenmorgen brak er brand uit op de z.g. Willekensvaart in een huis bewoond door den landbouwer Jan Kemmeren. Het huis is verzekerd voor f 700, de inboedel voor f350; alles te laag. Oorzaak een lekkage in den bakoven. De spuiten kwamen toeu het huis reeds iu asch lag. ONTVANGEN" een prachtige collectie met gouden-, zwartgouden,cuivre-po!i lijsten, met ronde-, verknopte- en vierkante hoeken, boog en ronde spiegels. Spiegels op maat worden zoo spoedig mogelijk geleverd in alle genre en grootte. ASSURANTIE van spiegel— en vitrageglas. Vestigt de aandacht op zijne ruime sor— teering mahonie-, eiken- en geschilderde Tevens een groote sorteering in diverse soorten; Een groote keuze van RANDEN etc. WAALWIJ Iv. V ertegen woordiger dit, is een der beste geneesmiddelen voor hendie bloedgebrek hebben. Vraagt uwen dokter en raadpleegt de anajyse. Verkrijgbaar te "Waalwijk bij den agent Op de Markt. Heden verscheen D MET 28 splinternieuwe Voordrachten Coupletten, komieke Scènes, enz. met en zonder zang (bekende melodieën), waarin onder anderen voorkomen Jan Halfcentje De regisseur van Bom melenbakkie Mijn Saartjelief Zes trouw lustige juffers Levie Prikker De grens- kommies De koopman in lucifers Jantje de Knappe of Jantje de Rijke De struik- rooverDe vervelende dikkeNieuwste vroolijke potpourri Naar 't bal-masqué enz. enz. enz. Te zamen 28 Komieke Voordrachten Vroolijke Scènes, Humoristische Coupletten, Berijmde Anekdoten enz. Prijs fO.50. Na ontvangst van postwissel a f 0.50 of van 10 postzegels h 5 cent wordt dit boek goed verpakt franco per post toegezonden door J. D. DIJK, uitgever, Groningen. door M. J. OGIERLuit. Kapelmeester der d.d, Schutterij te's Hertogenbosch. Prijs voor Piano 40 ct. Wordt dagelijks op het tentoonstellings terrein gespeeld Ensemble nummer van alle Muziekgezelschappen op het Concours te 's Hertogenbosch

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 6