Notaris BINK, Van Vottenhovew STOUT, Confectie, MET en ZONDER 8IJLEIIEHG FRANS DE GORTIE, Stuiverszeep Verbunt-Van (tafbeek, TH. L m WIJCK, STOVEN, Kachelzeilen en Linoleums, Rail Advertentiën A. J. GERRIS, Heeren-Kleeding, Ontbijtkoek Voor WINKELIERS. MEUBELEN, karpettsa, KERKSTOVEN, Th. A. van Wijck. Dinsdag 2 November, Handelsberichten. MENGELWERK. VERKOOPEN Vraagt en drinkt Waalwijk. Concurreerende prijzen. 's Bosch, Wed. Y. J. GERRIS, Als boven. Afscheid voor eeuwig. Inrichting voor het LEVEREN van der daartoe noodige STOFFEN.1 Van eene nette, accura te en vlugge bediening kan men als altijd, verze kerd zijn. iVörk&d.© S Honing der Naamlooze Vennootschap de Ver- eenigde Zeepfabrieken Rotterdam. leer—, zeil—, en wasdoeken, WAALWIJK. Horlogemaker elk stuk kost en hoeveel men hem moet te rugbrengen. Het gehoor is echter niet meer zoo goed, men moet hard spreken, om zich te doen verstaan. Boomgaard loopt, eet en drinkt goed, en als men het niet wist, zou men den man bepaald niet voor zoo oud houden. Zijne oppasseres zeide, dat de ka pitein nog zeer lang kan le»-en, en dat nie mand begrijpt, waaiaan die man zou moeten sterven. Hooge ouderdom en verval van krachten hebben blijkbaar geen vat op hem. Gelukkig' ontsnapt. Te Zevenbergen zijn Dinsdagavond drie personen, de heeren H., N., en S., aan een groot gevaar ontsnapt. In een tilbury reden zij nabij het station over den overweg, waar van de sluitbooraen geopend waren. Terwijl zij zich op den overweg bevonden, zagen zij de schelle kanten der locomotiet in hunne nabijheid. Gelukkig zag het paard niets daar van en stapte het geregeld door. Slechts weinige seconden nadat zij den overweg waren gepasseerd, snorde de trein voorbij. Droevig Ongeluk. Te Hilversum werd het 21/a-jarig dochtertje van J. Bast door eene buurvrouw in een kinderwagen naar de bewaarschool gereden. Onderweg ontmoette hen een oom van de kleine, die haar een cent wilde geven. Het kind boog wat te veel op zijde, waardoor het wagentje omkantelde eu het kind op de stee- nen neerkwam. Ongelukkig passeerde juist op dat oogenblik een steenkolenwagen, waar van de wielen het kind over de borst gingen. Het kind, dat terstond naar de ouderlijke woning werd teruggebracht, is kort daarna overleden. Te Schimmert (L.) is Dinsdagavond eenjongeÜDg noodlottig aan zijn einde gekomen. Bij het openen vau een koge.fleschje sprong dit uit elkander en drong een der scherven hem in het been, waardoor een ader werd doorgesnedeu. Bij gemis aan geneeskundige hulp, overleed de jongeling na tien minuten aan verbloeding. Sekijndoodcn. De Transvaalsche Volksstem deelt een ver haal van schijndood mede Op weg naar het kerkhof, zou de gewaande doode ontwaakt zijn en tegen de kist geklopt hebben. De dragers hoorden het, eu het slachtoffer kwam er nog levend af. Dit zou reeds de derde maal zijn, dat deze man bijna levend begraven was. Kosteloos vervoer voor Kamerleden. Door sommige leden der Tweede Kamer werd hij het afdeelingsonderzoek der Staats- begrooting gewezen op de ongelijkheid die bestaat tusscheu de leden der Kamer, die te 's Gravenhage wonen en hen, die elders ge vestigd zijn. De laalsteu moeten zich toch voor reiskosten niet onbelangrijke uitgaven getroosten, welke de eersten niet hebben te doen. Hierdoor wordt in de hand gewerkt, dat de ledea zich na hun verkiezing in Den Haag vestigen, voor zoover zij niet door andere betrekkingen aan elders gebonden zijn. Men achtte het intusschen voor de goede vervul ling van het werk der kamer beter, dat de leden in de verschillende deelen des lands zijn gevestigd. Men drong aan op kosteloos vervoer vaü de leden der Kamer door de spoorwegmaat schappijen. Andere leden betwijfelden, of beding van vrij vervoer voor de leden der Kamer wel met de Grondwet zou zijn te rijmen. Dussen. Omrede het buitengewoon schoon weêder, hebben hier vele boeren meer als gewoon koren gezaaid in plaats van suiker bieten. Men heeft hier een plan gevormd om een muziekgezelschap op te richten, waar voor men al eenige malen eene vergadering heeft gehouden, moge deze plannen met gunstig gevolg worden uitgevoerd. WAALWIJK27 Oct. 1897. Het buitengewoon mooi herfst weder lokte veel bezoek op onze jaarmarkt van heden. Bij een aanvoer van ruim 300 stuks hoornvee was de handel niet zeer levendig vooral niet voor kalfbeesten. Vet vee was tamelijk willig. kalfbeesten golden f 145 f 195. Dito vaarzen f 120 f 170 Jonge varkens aangevoerd 119 stuks, ver kocht van f6.a f 11.25. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 385 kg., van f 1,09 f 1.25 per kg. Eieren f 6 00 A 6,25 per 100 stuks. De graanmarkt toont neiging tot rijzing. Er werd gedaan Ristarwe f8.75 ii 9.per 80 KG. Zeeuwsche witte f9 80 Roode f8,50 8.75 80 Inl. haver f7,50 a f8,per 100 KG. Buitenl. haver f 6.50 7 50 100 r Voedergarst f3.a 3,50 per 60 kg. Voedererwten f4,90 a 5.per 80 KG. Id huiden gaat het momenteel mioder geanimeerd doch de verkoopers willen toch van geen lagere prijzen weten.'Men beweert dat de voorraad op de voornaamste Europee- sche markten niet toereikend zal zijn tot de nieuwe slachting dat is lot Februari a. s. Van prima zomerhuiden zijn de markten intusschen zeer karig gesorteerd. Deze zullen 'dus hare hooge prijzen wel handhaven. Indien echter biünen kort geen groote partijen winterhuiden enbloc opruimen, zal men die wel minder moeten afgeven. Voor prima zwaar leder wordt besteed 721 /2 tot 8272 ets Licht leder naar qualiteit 55 tot 66 ets. Bij soorten zooals droge en gezouten Kaap en W. I. van 18/24 h. k. 527a tot 58 cis, Alles per halve kilo. In looimiddelen is de handel vlug. DUSSEN. Ter botermarkt aangevoerd 80 K.G. Prijs vnn f 1.10 a 1,35; markt gezet op f 1.28. Eieren f 1.40 per 26 stuks. (Vervolg.) //Spada, mana njonja klouk een man-.- neslem in de voorgalerij. „Njonja ada di belakang, toewan," ant woordde de bediende. Njonja banjak soesah lriti," voegde hij er zacht bij. „Njonja uangis," Zacht liep de bezoeker door om zijn schoonzuster te troosten, zijn broer had hem dit verzocht hij was bang, dut ze 't een of ander geks zou doen, b.v. aan den trein komen, en om dit haar af te raden had hij zijn broer verzocht eens te gaan kijken. „Dag, Marie,-* begon de zwager. „Ik moet je de groeten van Jan overbrengen, ik kwam hem net tegen." Flet diep bedroefde vrouwtje keek haar zwager aan en barstte opeens los „Jij... jij... Wat doe jij hier? Waarom ga jij niet naar Atjeh Jij bent ongetrouwd. Jij zou 't natuurlijk ook laf gevonden hebben als Jan zich ziek gemeld bad. Ja, natuurlijk. Maar waarom ga jij dan toch niet Waarom is het wel laf als hij niet zou gegaan zijn En waarom is het niet laf, dat jij maar kalm hier blijft rondsukkelen O, God, ik zie hem nooit terug Kalm had haar zwager haar laten uit spreken, maar toen er een einde kwam aan den harstochtelijken woordenvloed, ze.i hij kalm „Ik had er veel voor over gehad als ik jelui dit afscheid had kunnen besparen, maar daar was niets aan te doen. Waarom ik er niet heenga Wel, omdat ik er niet voor gecommandeerd ben en omdat mijn verzoek, om bij de expeditionnaire colonne ingedeeld te worden, is afgewezen." Ze voelde dat ze onbillijk geweest was tegenover haar zwager. Zwijgend reikte ze hem de hand en zei toen „Vergeef het me maar, wat ik zooeven gezegd heb. Ik weet niet precies wat ik zeg, ik kan niet denken.'* Zacht snikte ze door. Veertien dagen later. Veel rust hadden de troepen van Java na hunne aankomst op Atjeh niet gehad. Er viel al dadelijk veel te doen. Op dien dag moest een onzer in gesloten posten geapproviandeerd en zoo mogelijk afgelost worden. Al spoedig waren onze troepen in een hevig vuurgevecht ge wikkeld met een vijand, die overal in het terrein verscholen zat. De eerste luitenant Van der Eist was aangewezen om de am bulance te dekken. Hij had daar weinig an ders te doen dan de opmerking te maken, dat de sloebers toch maar slecht schoten, want een groot aantal kogels vloog hoog boven zijn hoofd door de lucht en i oten in hun schadeloozen tocht zoo mogelijk nog onheilspellender dan dat zij vlak bij het doel aansloegen. Het vuur nam in hevigheid toe, naarmate onze troepen de vijandelijke positie naderden, en steeds meer kogels vlogen hoog boven het peloton van Van der Eist heen. Daar kwam een compagnie in den versnelden pas langs de ambulance. Allen waren „eu nage" van inspanningde hevig verhitte gezich ten glommen als spiegels. Van der Eist ontdekte een kennis onder de bij die com pagnie ingedeelde officieren, die het al bij zonder te kwaad had met de warmte j dit wekte een beetje zijn lachlust op en toen de puffende collega hem passeerde, riep hij hem toe „Dat is wat anders dan slappe op de soos drinken, hé Zoo'n wandelingetje zal je goeddoen „Wacht maar,* antwoordde de aangespro kene, „straks is 't jouw beurtzorg dan maar dat je mee kunt komen." Lachende knikten de beide officieren elkaar goeden dag... Op eens viel Van der Eist achterover. De sabel ontviel aan zijn handroerloos bleef hij liggen met een glimlach op het gelaat. Niets was aan hem te zien dan twee bloe derige plekken, even boven bet rechter oog en daarnaast aan de slaap. Hij was door een kogel getroffen. Het duurde eenige oogenblikken eer het werd opgemerkt, dat Van der Eist onbe wegelijk op den grond lag uitgestrekt. Eluks werd hij toen opgenomen en naar de am bulance gebracht. De daar aanwezige officier van gezondheid onderzocht den gekwetste en zei hoofdschuddend „Dood. Is hij getrouwd Het lijk van den gesneuvelden officier werd gelegd bij de anderen, die dien dag al gevallen waren bij de uitoefening van hun plicht. Het bleef daar liggen met den tevre den glimlach tot het vuur verstomde en de zon haar dagtaak bijna volbracht vond: toen nam men hem op en vervoerde hem naar den kratron, en de dragers keken verbaasd naar dat tevreden glimlachende lijk, dat den indruk maakte van niet dood te zijn. Weer baadde zich het Waterlooplein in de gloeiende middagzon op den dag, dat het bovenomschreven gevecht op Sumatra's .Noord kust werd geleverd. Een postbode gaf een brief af bij mevrouw Van der Eist. Met een oogopslag had deze gezien, dat het een brief van haar man was, en haastig begon ze te lezen. Bij den opgewekten toon van den brief, die van spoedig weerzien sprak en zooveel liefs voor haar bevatte, verscheen op haar bedroefd gezichtje een tevreden glimlach de eerste na dien dag van afscheid. Lang zaam ging zij op de wieg van haar kind toe en fluisterde het ventje innig tevreden in het oor „Paatje komt misschien gauw terug. Vind je dat niet heerlijk, vent Maar lang voordat de zon haar taak voor dien dag volbracht rekende, was de tevreden glimlach van haar, nu roodgeweend ge zichtje verdwenen, ging zij gebogen op de wieg van haar kind toe en fluisterde snik kende het ventje in het oor „Paatje komt nooit meer terug. We hebben dien morgen voor eeuwig afscheid van liern genomen. Vind je dat niet vreeselijk, vent Avdpst. te WAALWIJK, zal op 15 November bij INZET en 29 November 1897 bij TOESLAG, telkens des avonds om 7 urein het Kof fiehuis van Ant Gerris Onder WAALWIJK: Een koffiehuis met vergunning „Tramstation," in de Groote Straat, nabij de Haven, sectie C no 2023, groot 4«.60 aren. Onder DRUNEN Een huis en tuin, sectie A nos. 1796 en 1798 groot 4.14 aren, eigendom van G. van Huiten. INEORMATIEN te bekomen bij voorn. No taris en notaris Bossers te Loonopzand. dit is een der beste geneesmiddelen voor hendie bloedgebrek hebben. Vraagt uwen dokter en raadpleegt de analyse. Verkrijgbaar te Waalwijk bij den agent Op de Markt. EN VOOR Dames- Onder minzame aanbeveling UEd, Dienaar, De geïllustreerde cartons van O I zijn voor kinderen werkelijk aar- Jdig, en de uitstekende Koek is »er geen cent duurder om, want (dat drukken kost niet zooveel i en 't carton is zonder dat toch noo- idig. Nu is 't maar de zaak ver- i scheidenlieid in de prenljes te krij- pgen en die zal nog groot.er worden, {wanneer men onzen Koek prefe rentie geeft en dat doen reeds f velen. De prijs is 30 cents. In Kruideniers- en Goinesti- bleswinkels verkrijgbaar VERKADE Comp., Zaandam. Bij de ONDERGETEEKENDE verkrijg baar tegen fabrieksprijzen de HANDEL in Nu de herfst sinds eenigen tijd in het land is en alom de kachels voor den dag gehaald worden en menige huisvrouw vooral 's morgens en 's avonds naar een warme stoof verlangtvestigt de ondergeteekende de aandacht van het publiek op zijne groote sorteering van de eenvoudigste blanke stoof tot de rijkste gekuipte mahonie of noten stoof met marmer blad. Schoone eiken- en mahonie met en zonder hengel en test. Verder eene uitgelezen keuze van in diverse qualiteiten, van de grootste soort tot de kleinste kolenbakkleedjes. Alles aan scherp Komt en overtuigt u zei ven. H 40 Vugterstraat H40 zal te raadplegen zijn te Waalwijk, bij mejufFrouw van 11 uur voorm. tot 4 uur namiddag. Onder aanbeveling, -^•.Tv-as»

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 6