Dejeuners, Diners, Soupers, IJS in bombes en fantaisievormenr BOVRIL t. li. m TILBURG. Til. I. TIN WIJCR, STOVEN, Kachelzeilen en Linoleums, Advertentién. MEUBELEN, karpettan, KERKSTOVEN, Th. A. van Wijck. Handelsberichten. Patisserie Moderne, Cuisine Fra^aise. fijne Vleeschschotels; diverse fijne Gebakken; Bonbons, Petits fours etc. Alleen verkoop van vloeibaar- vleeschextract, Burgerlijke stand. Concurreerende prijzen. met bediening en toebehooren; Bestellingen in de omstreken worden franco thuis bezorgd. Confisieur, P&tissier, Cuisinier, Glacier. WAALWIJK. HANDEL in leer-, zeil-, en wasdoeken, WAALWIJK. De serie zal geopend worden door de lie dertafel „Oefening en Vermaak* van Waal wijk en Bezooien op Maandag 8 November Het programma bevat verschillende prach tige nummers, waaronder twee, die voor het eerst hier op een concert worden ten gehoore gebracht. The great attraction zal hier echter zeker zijn het optreden van den heer H. Cooijmans Azn., vau 's Bosch, die zijne gewaardeerde medewerking welwillend heeft toegezegd 'en een drietal nummers voor zijne rekening ge nomen heeft, zooals op het programma ver meld staat. De eerste uitvoering van „FEspérance" is bepaald op 15 November. Het programma voor dat concert is ons nog niet bekend maar, afgaande op het verleden, durven wij gerust de verzekeriug geven, dat de directeur, daarop de schoonste stukken van het reper toire zal brengen. Bij die gelegenheid zal optreden een uit stekend specialiteiten gezelschap, onder lei ding van en met medewerking van den lieer Hub. Kievits, den gunstig bekenden karakter komiek, die reeds jaren in de voornaamste steden van ons land met groot succes werkt en nog onlangs bekroond is met de zilveren medaille door de directie der vereeniging de „Harmonie* te Leeuwarden. Aan beide Waal wij ksche gezelschappen wenschen wij een druk bezoek en groot «ucces. Huwelijk der koningin. Het is vrij algemeen bekend dat koningin Wilhelmina besloten heeft haar hand te weigeren aan haren neef prins Bernhard en het is misschien niet onaardig te vernemen dat thans weder het gerucht gaat dat een der zonen van den prins-regent van Brunswijk, candidaat zoude worden voor prius-gemaal van de koningin der Nederlanden. Een der zonen, prins Friedrich Heinrich, werd in 1874 geboren en is luitenant bij het le regiment der Pruisische garde-infanterie. De 2e is prins Joachim Albert, twee jaren jonger en officier van hetzelfde regiment. De derde is nog te jong voor onze koningin wier aanminnigheid zelf uitkomt in het kleed dat zij bij de kroning zal dragen, en waarin zij blijkens reeds verspreide afbeeldingen te 's Gravenhage werd gephotografeerd. Een dergelijk huwelijk zou misschien in Holland niet onpopulair zijn. De grootmoeder der voornoemde priusen was onze prinses Marianne. Wij namen het bericht uit de Singapore Free Press over. (R. Nwsbl.) De Nederlandsclie consul te Brussel, De heer Ph. P. Everts, die verleden week op een rijwieltocht door een beroerte werd getroffen is Dinsdag eerst overleden. Hij oefende sedert 1884 aldaar zijn consulaire functie uit en was ridder van den Gouden Leeuw van Nassau en van de Belgische Leo poldsorde. Kinderzegen. Te Wehr bij Sittard, in Limburg, heeft de landbouwer Dunckel aangifte gedaan van de geboorte van zijn 28ste kind 24 er van zijn in het leven. Gelukkige winner. De hoogste prijs van fr. 100,000 in de Brusselsche tentoonstellingsloterij is gevallen te Maastricht. De gelukkige winner is de heer Kersemaekers, houder eener bodega. Schip gezonken. Woensdag is in den Nieuwen Maasmond kort bij het Keizersveer, de schuit van A. v. d. Pluim gezonken, beladen met suikerbieten. De schipper werd nog juist bijtijds door eenige peeen-vletters van het zinkende vaar tuig gered. Pulpe als veevoeder. Nu de tijd weer aanbreekt, dat de laud- bouwers bij de suikerfabrikanten groote hoe veelheden pulpe aankoopen voor de voedering van hun vee, is het wellicht niet ondienstig er aan te herinneren, dat men met het gebruik van pulpe als veevoeder zekere voorzichtigheid moet inachtnemen. Pulpe wordt gewoonlijk slechts in den winter gebruikt, als het ander veevoeder op begint te geraken. Nu werd in 1895 in Frankrijk een vreemde ziekte waargenomen bij ossen, die in een groote suikerfabriek onder meer met pulpe gemest werden. De dieren, die door deze ziekte werden aangetast, werden als bij tooverslag verlamd, namen weinig of geen voedsel meer en stierven meestal den derden dag. Het on derzoek bewees, dat de ossen gestorven waren door de werking van schadelijke bacteriën, welke ook in goede pulpe voorkomen, maar die zich soms ontzettend vermenigvuldigen in natte, ingekuilde pulpe. De schadelijke werking kan men vermin deren door de pulpe rijkelijk met zout te ver mengen. Aan te raden is verder, vooral in het laatst van het seizoen naar beter voedsel voor hel vee uit te zien terwijl pulpe, die in den kuil zeer nat eii waterig geworden is, beter op den mesthoop da'n in den veestal thuis behoort, wijl juist iu deze pulp de schadelijke bacte riën in groote hoeveelheden voorkomen. Tel. Flessckentrekkers. Dat de flesschentrekkers thans ook op het platteland bezoeken brengen, om er hun practijk uit te oefenen, bleek verleden week. Twee als heeren gekleede personen meldden zich in het Land van Heusden bij sommige lieden aan, en veilden, met eene welbespraakt heid aan, dat volk eigen, loten, die zij voor 10 gulden, maar ook wel voor minder ver kochten, onder voorwaarde dat bij het trekken van een prijs ('t was eene loterij zonder nieten) het ontbrekende werd ingehouden. Zoo kwamen zij te Veen bij iemand, van wien zij wisten dat hij verleden jaar een lot uit zulk eene denkbeeldige loterij had gekocht. Zij maakten zich bekend als reizigers van eene handelsfirma gezonden te zijn om hem mede te deelen, dat hij een prijs van f750 getrokken had, maar dat die prijs niet kon worden afgegeven dan tegen vooruitbetaling van 5 pet in dit geval f 37Vs Toen nu die meuscheu verklaardeu niet zooveel geld te bezitten, stelden zij zich ook met i 71/2 te vreden, al weer onder voorwaarden, dat men er geuoegen in moest nemen, dat de restee- rende f 30 bij het ontvangen der prijs daarvan werd ingehouden. Na hun slachtoffer een „goeden dag" gewenscht te hebben, vertrok ken zij. De wakkere brigadier titulair Smoor, te Veen, wien de heeren en hun handel verdacht voorkwam, spoorde hen op, en rustte na hun signalement opgenomen te hebben niet voordat zij in handen der politie waren. Te Rotterdam werden zij aangehouden en in verzekerde bewaring gezet. Majesteitsschennis. Door de gemeentepolitie te Ter Ter Neuzen is procesverbaal wegens Majesteitsschennis opgemaakt tegen zekeren P. H., aldaar, een slecht befaamd persoon. Genoemde persoon had zich Dinsdagavond in een koffiehuis, in tegenwoordigheid van velen, in zeer erger lijke taal over H. M. de Koningin-Regentes uitgelaten. Hij had zich juist dien dag voor de recht bank te Middelburg moeten verantwoorden wegens mishandeling en moet de volgende week nog voor een ander feit verschijnen. Nootlottigc brand te Amsterdam. In perceel 12 van de Westerstraat te Am sterdam ontstond Donderdagmorgen op een achtervertrek der 3e verdieping door onbe kende oorzaak brand. Er waren 3 kleine kinderen alleen thuis de ouders waren beiden voor hun werk afwezig en de twee oudste kinderen waren naar school. Een der drie knapen, de oudste der ach tergeblevenen, kon de brandende woning nog intijds ontvluchten en de buren waarschuwen, die op hun beurt de brandweer van het on geval verwittigden. De buren, die eerst nog het brandend woonvertrek wilden binnendriugen, om te trachten den brand in zijn begin te stuiten, moesten vanwege den dikken rookterugkeeren. Zij wisten toen nog niet, dat er twee jonge kinderen, van 4 en 5 jaar, in het vertrek aanwezig waren. Toen de brandweer kwam, werden slechts de lijkjes der kinderen gevonden zij waren in den rook gestikt. Omtrent den -gisteren in de Westerstraat te Arasterdam gewoed hebbenden brand, die het leven aan twee kinderen kostte, worden nog de volgende bijzonderheden gemeld Nadat de brandweer was opgetreden vond zij in een kastje, waarin gewoonlijk hun slaap plaats was, de lijkjes der beide jongste kin deren van de familie Van Buuren het 4-jarig jongetje Louis en de 5-jarige Anna Elisabeth. Zij waren voor de vlammen gevlucht, te zameu in hun angst in bed gekropen en tegen elkaar aangedrukt gestorven. Beide lijkjes vertoonden eenige brandwonden De lijkjes werden, in dekens gewikkeld, bij de naaste buren gebracht en van daar in een rijtuig naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. Het gebeurde was inmiddels in de buurt bekend gewordeD, en toen de lijkjes naar buiten werden gedragen stond er een dichte menigte vor het huis. Allen waren onder den indruk van het gebeurde, en vrouwen uit het volk, snikkende vau aandoening, gingen voor het raam van het benedenhuis staan, om te beletten dat de moeder van de verbrande kinderen, die onderwijl thuisgekomen was en van de buren het verschrikkelijke nieuws hoorde, zou zien dat haar kindereu wegge dragen werden. Behalve dit verlies hebben de arme lieden ook nog hun beetje bezitting verloren. Niets was verzekerd. En de oorzaak; Men kent ze niet. In een vertrek braudde een kachel. Misschien hebben de kinderen daarbij gespeeld. Met zekerheid is niets te zeggen. De slag, die dit ongelukkige gezin getroffen heeft, is dubbel zwaar, omdat er pas sedert kort een gelukkige verandering in hun leven was gekomen. Vroeger sukkelden zij altijd met geen of weinig werk. Een week of drie geleden hadden zij het postje van krantenoinbrenger gekregen, en nu was er, naar zij hoopten, een betere toekomst aangebroken. Uit dien droom werden zij spoedig wakker geschud en thans ontbreekt hun, behalve de liefde van twee kinderen, ook al het noodige om te leven. De commissaris van politie van het bureau op de Noordermarkt, de heer J. B. Daman, stelt zich beschikbaar om gelden voor het getroffen geziu in ontvangst te nemen. Moord te Nicuw-Dordreoht. Een zekere 75jarige Jansen te Nieuw-Dord- recht is onder verdachte omstandigheden in een schapehok dood gevonden. De man was namelijk geheel bebloed, en was aan het hoofd verwond. Uit het geneeskundig onderzoek bleek, dat Jansen waarschijnlijk met een stok op het hoofd is geslagen, aan bloedverlies is over leden en dat de wonden aan het hoofd doo- delijk waren. Een jeugdige persoon, T., is als de vermoedelijke dader in hechtenis ge nomen en naar hier overgebracht. Jansen was des avonds of des nachts bij de woning van T. gekomen, die met zijne zuster in huis was, en wilde die woning, waarin hij ook reeds vroeger verblijf had ge houden, binnendringen. T. wilde dit beletten en stootte hem, naar hij verklaart, terug. Jansen werd echter den volgenden morgen dood in eeen schapehok gevonden, met ern stige wonden aan het hoofd. (P. D. C.) Moord te Bcrkemvotid. Omtrent den moord te Berkenwoude verneemt men nader Zondag avond brachten eenige jongelui uit Berg- ambracht een bezoek aan het naburge Berken woude, wat wel eens meer gebeurde. Waarschijn lijk tengevolge eener vroegere woordenwisseling waren de Berkenwoudsche jonggelui dien avond erg rumoerig, en trachtten zij eene vechtpartij uit te lokken door allerlei plagerijen, waaraan eerst- genoeraden zich echter niet stoorden, wel begrij pende tegen zoo'n menigte niet te zijn opgewassen. Ze wilden daarom, na de buurt nog even te zijn ingewandeld, circa half 9 naar huis keeren, Iocd de terugweg bijna versperd was, en zij langs den waterkant een doorgang moesten zoeken. De verslagene De Jong kwam achteraan, 1 zijne kameraden liepen hard door, meenende dat ook hij al vooruit was. Op dat oogenblik moet hem een doodelijke steek zijn toegebracht, en is hij daarna, hoe dan ook, te water geraakt, althans een inwoner van Berkenwoude heeft hem nog bijtijds gered. Zijne kameraden, bemerkende dat De Jong achterbleef, kwamen later terug en zagen toen den verslagene wegdragen. Inmiddels waren de burgepaester en de politie gewaarschuwd en werd in- allerijl een dokter ontboden. Bij onder zoek bleek de wond zeer gevaarlijk te zijn toege bracht en er weinig hoop op levensbehoud te zijn. Na veel pijnen is De jong dan ook 's Maandag 's morgens 4 ure bezweken, na bij voWe kennis van zijne familie te hebben afscheid geno men. De verslagene was ongeveer 21 jaren, op passend en bij zijne kennissen bemind. De deelneming is groot. (leden heeft de gerechtelijke schouwing plaats gehad. De dader is nog niet bekend; de verslagene wist ook niet te zeggen wie hem de wonde toe bracht. Eenige personen zij den geheelen nacht en dag in verhoor geweest. Het lijk is naar de ou derlijke woning te Bergambacht vervoerd. Capelle, 5 Nov. De Heer H. C. Weidmaar, ouderwijzer aan de school in de Nieuwstraat, is heden geslaagd voor 'f examen in de Wiskunde L. O. Op de alhier gehouden najaarsmarkt van j.l. Woensdag was de veeaanvoer gering en de handel van geen beteekenis. Vele landbouwers waren in de meening, dat volgens oud gebruik deze markt zoude gehouden worden op 9 November. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer P. L. F. Treffers volontair ter secretaire der gemeente Vrijenban en wonende te Delft, is met ingang van 16 November benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Zierkzee. Op gebied van verkeer is onze gemeente wederom vooruitgegaan, daar nu gelegenheid bestaat tot rechtstreeks steenkolenvervoer per waggonlading uit Zuid Duitschland. Te be treuren is het echter, dat de handelaars in deze gemeeule hierdoor wellicht schade zul len lijden. Naar men toch van bevoegde zijde verneemt, bestaat bij eenige landbouwers het plan eene waggonlading steenkolen te laten komen voor eigen rekening; waardoor den steenkolenhandelaars in onze gemeente wel licht schade 2al berokkend worden. Loonopznnd, 4 Nov. Gisteren vierde de gilde „St, Hubertus", die staat onder bescher- mtng van den hoofdman Jhr. Mr. F. X. Verheijen Sr., haar jaarlijksch feest. Met ontplooid vaandel trok de vereeniging in vol ornaat 's morgens kerkwaarts. De dag werd verder bij een lekker glaasje onder gezellig samenzijn prettig doorgebracht. Raaindoiiksvcer, 4 Nov. De alhier be staande harmonie „de Eendracht" neemt steeds in bloei toe. Door het uitbreiden van het getal werkende leden moeten er eeüige nieuwe instrumenten worden aangekocht. De onkosten daarvan zullen worden gedekt uit de opbrengst van eene nader aan te kondigen buitengewone uitvoering, CAPELLE. Van 15—31 October. GEBOREN: Antonia Wouterina, dochter van Gerrit Matheus Verheijden en Maria Zijl mans. Adriauus, zoon van Barth Pols en Cornelia Smits. Gerdina, d. van Hendrik de Jong en Adriana Patist. Marinus, z. van Bastiaan Wijnands en Cornelia van Helden. Willem, z. van Cornelia Tim mermans. OVERLEDENMac hiel Verdnijn, 2 maanden. GEHUWD Karei van Dongen, 19 jaar, tc 's Gra- veraoer en Adriana Tactor, 17 j. HUWELIJKS AANGIFTENDirk Peter van Tilborgh, 23 j. en Hendrika Werther, 21 j. Thomas Antonie van Dommelen, 28 j. on Elisabeth Biemans, 28 j. te Rotterdam. HUWELIJKS-AFKONDIGINGEN: Arie Corstiaan van den Assem, 30 j. en Pietje Cornelia Tuinstra, 24 j. te Rotterdam. WAALWIJK, 5 Nov. 1897. De handel was bij flinken aanvoer tamelijk le vendig. kalfbeesten golden f 95 h f200. Dito vaarzen f 90 f 170 Jonge varkens aangevoerd 70 stuksver kocht van f4.75 a f 10.75. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 519 kg.t van f 0,91 k f 1.09 per kg. Eieren f 5 50 a 6,25 per 100 stuks. De handel in huiden is naar luid van berichten overal min of meer flauw gestemd. De looierij is voor 't grootste gedeelte voorzien voor minstens 2 a 3 maanden. De voorraad is echter op alle Europeesche hoofdmarkten gering en veei minder dan verleden jaar om deze tijd. De verkoop cijfers van 1897 staan tot dusver ongeveer gelijk met die van 1896. Voor prima zwaar zoolleder bestaat voortdurend een goede markt. De voorraad is ook veel minder dan verleden jaar en het droogseizoen is voorbij zoodat de prijzen zich minstens zullen souteneeren en wellicht nog hooger loopen tegen de maanden Januari en Februari. De handel in alle looimiddelen is tamelijk le vendig. Prijzeo zijn niet te hoog. het beste en meest versterkend. Prijs per flacon f0.85 Aanbevelend SPRANG. Van 1331 October. GEBOREN Johanna Maria, dochter van Laurens Antonie Rijken en Johanna Wilhelmina Rijken. Goverdina Johanna, d. van Ma- chiel Vos en Adriana Goverdina Gouda. Hendrika, d. van Antonie Cornelis Goed hart en Maria Nieuwenhuizen. Jacobus Johannes, zoon van Mathijs Johannes van Dongen en Johanna Dingena Klootwijk. Willem Cornelis, z. van Bartholomeus van der Linden en Jozina van Zeist. Maartje, a. van Jacobus van den Ende en Wilhel mina Boom. Adriaan, z. van Johannes Vos en Anna van Zeist. Adriaan, z. van Marinus de Bie en Johanna Timmermans. HU W.-AANGIFTEN Leonardus Varossieau,jra. oud 31 jaar en Grieta Klootwijk, jd. oud 28 jaar. Gerrit van Ammelrooij, jm. oud 20 j. en Antonia Hoffman, jd. oud 21 j. Wilhelmus Marijnus Havermans, jm. oud •32 j. van Teteringeu en Catharina Cornelia Speekenbrink, jd. oud 26 j. HUW. AFK.Adriaan van Vuuren, jm. oud 24 j. en Clasina Koenen, jd. oud 20 j. van Loonopzand. OVERLEDEN Dirk Soeters, jm. oud 77 j. Nu de herfst sinds eenigen tijd in het land is en alom de kachels voor den dag gehaald worden en menige huisvrouw vooral 's morgens en 's avonds naar een warme stoof verlangt, vestigt de ondergeteekende de aandacht van het publiek op zijne grooto sorteering van de eenvoudigste blanke 8tOOf tot de rijkste gekuipte mahonie of noten stoof met marmer blad. Schoone eiken- en mahonie met en zonder hengel en test. Verder eene uitgelezen keuze van in diverse qualiteiten, van de grootste soort tot de kleinste kolenbakkleedjes. Alles aam scherp Komt en overtuigt u zeiven.

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 6