l. P m lil 1ST ZOIN, STOUT, Rijwielen Confectie FRANS DE GORTIE, J. V, d Maandag 15 Novemb., V Advertentién, Kachels, Haarden en Fornuizen, u Vollen hor ens A. J. GEREIS, Heeren-Kleeding, T en m Electromotorische Tandhalsbandjes, 10,000 Gulden. ROBERT HOLTZ, Nijmegen. m Handboek der Katholieke Moeder door een R. K. PRIESTER, wm bbv mm&m mkknmm. Handelsberichten. 's Bosch, Wed. V. J. GERRIS Als boven. V raagt en drinkt Van eene nette, accura te en vlugge bediening kan men als altijd, verze kerd zijn. Electromotorische Tandhalsbandjes Bij de Eirma Butzon Bercker te Kevelaer, Godvruchtige oefeningen Litanieën en gebeden Horlogemaker n WAALWIJK, Inrichting voor het LEVEREN van EN VOOR Wegens het vergevorderde sei zoen worden de nog voorradige aan verminderden prijs opgeruimd. Banden, zadels, tasschen, sleutels, oliekannen smeer- en lampolie, vaseline, enz. der daartoe noodige STOFFEN. Bij het gebruik daarvan geschiedt het tanden krijgen der Kinderen ZONDER DE MINSTE PIJN. Weder ver koopers gevraagd. Officieel is van een en ander niets bekend bij verschillende gemeentebesturen zijn dan ook reeds de noodige maatregelen in voor bereiding voor het houden van de eerste zitting van den militieraad op den tweeden Maandag in December e. k. Intusschen zijn reeds tal van lotelingen, die er op rekenden eerst in Maart te worden ingelijfd, door het alarmeereud bericht, dat het Nederl. Dagblad uit „vertrouwbare bron" ontving, opgeschrikt. De moord te Gulpen. In November van het vorige iaar werd een marechaussee nabij Gulpen vermoord gevon den, zonder dat men tot heden den dader ontdekken kon, niettegenstaande een belang rijke som geds op die ontdekking gesteld was. Thans is zekere H. C.. een dienstknecht, die zich in Duitschland had schuil gehouden, als de vermoedelijke dader gearresteerd. Inbraak, Diefstal enz. Aan het station te Hoeusbroek (L hebben dieven getracht in te breken, door zich toe gang te verschaffen met een valschen sleutel. Door het gedruisch werd de stationchef, die daarboven woont, wakker hij nam snel zijn revolver en ging naar beneden, waarop de inbrekers het hazenpad kozen. De chef loste nog eenige schoten, doch blijkbaar zonder iemand te treffen. Woensdagnacht hebben dieven ingebroken bij den landbouwer J. Goossens, te Mortel, onder Gemert. Zij hebben medegenomen 50 gulden aan geld, eenige gouden sieraden, de beste kleedingstukken van de vrouw en van den knecht. Van de dieven is nog geen spoor ontdekt. Woensdagochtend ontdekte men op het kantoor van de firma Van Gend Loos te Zwolle, dat de lessenaars van den directeur waren opengebroken en dat daaruit pl. m. f 60 was ontvreemd. De politie stelde dadelijk een onderzoek in en verhoorde, het geheele persoueel. Men vermoedt dat men des nachts met een sleutel door de deur der remise is ingekomen, daar er aan buitendeuren of ramen geen teekenen van braak aanwezig zijn. Een der verdachte knechten werd ont slagen. Zondagavond werd ten huize van den heer J. v. d. Heuvel te Haarlemmermeer uit eene in de kenken hangeude jas vermist een bankbiljet van 1000 gulden. Door de naspo ringen van den rijksveldwachter Lameyer, is het biljet thans gevonden in 't bezit van M. S. te Aalsmeer, die dien avond bij den bestolene een bezoek had gebracht. Door den burgemeester van Haarlemmer meer ondervraagd, bekende zij den diefstal gepleegd te hebben, waarna, ze onmiddelijk ter beschikking van den offieier van justitie te Haarlem is gesteld. Woesdag zijn te Breda door de rijkspolitie gearresteerd twee Duitschers, die in het bezit waren van breekwerktuigen en vet dacht wor den inbraak te hebben gepleegd in de pro testantsche kerk te Ginnekeu en in de pro testautsche en katholieke kerken te Terheyden bij Breda. Brand. Woensdagmiddag om 2 uur brak er te Bokslel bij den Bakker Van Dijk een felle brand uit, die aangewakkerd door den wind, zoo sterk toenam, dat het geheele pand, hetwelk door 7 gezinnen werd bewoond, tot den grond afbrandde. Het huis was tegen brandschade verzekerd, doch de inboedels van een 3 tal gezinnen niet. Dinsdagavond te 5 uur ontstond brand in de boerenhuizinge, bewoond door Lolman te Oldehollpade en eigendom van donairèire Vegelin van Claerbergen. Van den veestapel die op stal stond, verbrandden een 9 tal, terwijl de overige met moeite werden gered. Van den inboedel was niets verzekerd, waarvan een deel gered is overigens was alles verze kerd. l.et Huis met daarbij afzonderlijk staande schuur stonden bij de afzending van den brief van onzen berichtgever nog in volle vlam. Kinderspelen. Terwijl Woensdag eenige kinderen te Game ren zich vermaakten met pijl en boog te spelen, werd een der kleiue, het zoontje van B., bij ongeluk in het oog getroffen, met het treurig gevolg, dat hij het gezicht daaruit verloren heeft. Glazenmakers. Te Oudenbosch werd in den laatsten tijd bij de leden vau den gemeenteraad om de beurc de ruiten ingeworpen. Maandagavond was dit het geval bij het nieuw gekozen raadslid den heer P. Van der Bom, doch hier werd de dader, de knecht van den burge meester, op heeterdaad betrapt en aan de rijkspolitie overgeleverd. Meu zegt dat de burgemeester den zonderlingen knecht onmid dellijk ontslagen heeft. Vredestichtcn met het mes. Tusschen een bcwonner van de Accolijen- straat te Amsterdam, die wat beschonken thuis kwam en zijn vrouw ontstond een twist, die zoo hoog liep, dat de vader van de vrouw, aan de overzijde van de straat woonachtig meende tusschen beiden te moeten komen. Hij herstelde de rust op een zeer bijzondere wijze door nl. zijn schoonzoon drie messteken in het hoofd toe te brengen. De gewonde werd per raderbaar naar het Binnengasthuis vervoerd terwijl de dader in arrest genomen werd. Een meisje ontvoerd Uit het Gesticht „de Goede Herder" te Ambt Almelo, werd Zondagmiddag een der verpleegden, J. H. uit Enschede, oud 18 jaren, die door hare ouders daar was geplaatst, terwijl zij zich met andere meisjes op de speelplaats bevond ,door haren vroegeren be minde zekeren v. L. te Enechede, en nog drie personen meer ontvoerd. Zij verschaften zich toegang door met een bootje den Hol lander Graven op te varen en de schutting over te klimmen. Toen het meisje niet mede wilde en om hulp riep, trok v. L. zijn mes, en zwaaide daarmede rond, zoodat de andere verpleegden, die toeschoten, niet konden hel pen. Zoo gelukte het hun het meisje over de schutting te tillen en in het boo'je mede te voeren. Toen de zusters op 'net gerucht kwamen toesnellen, was natuurlijk van inhalen geen sprake meer. Onmiddelijk werd de po litie van 't gebeurde in kennis gesteld maar 't mocht niet gelukken de daders in handen te krijgen. Vrceselijke brand. Een zware uitslaande brand in de Witte, straat buiten de Haarlemmerpoort te Amster dam verwekte 's avonds omstreeks 8 uur, een ware paniek in de buurt. De brand is vermoedelijk ontstaan in perceel 101 aan de Wittestraat door onbekend gebleven oorzaak, en verspreidde zich vliegensvlug van perceel 99 aan genoemde straat en van de perceelen 40 en 42 aan de Nassaus:raat. De bierhuis houder op dén hoek dezer beide straten heeft het vuur het eerst gezien op de derde verdieping van het perceel no." 101. Bij het verschijnen '7er brandweer vond deze de trappen der braudende perceelen versperd door een opgewonden menigte volks De brandwachts konden zich zelfs niet met geweld toegang verschaffen en zagen zich genoodzaakt de brandende verdiepingen door de belendende perceelen heen te naderen. Ook werd gebruik gemaakt van reddingslad ders. Boven gekomen vonden de brandwachts acht menscheu hulpeloos in de dakgoot. Geen dezer had aan de brandgangen gedacht, die op dit oogenblik trouwens reeds door het vuur en den rook ontoegankelijk waren geworden. Deze acht menschen zijn, doof voor de kreten der brandwachts, van de dakgoot om laag gesprongen. Peters, de bierhuishouder, hield met een zekeren Van Ommen een deken op, desgelijks een slachter van den overkant, Dol genaamd, die bijgestaan werd door den schuitenroeder Kuipers, ook een overbuur. Vier van hen, die den sprong waag den, kwamen wonderwel zonder ongeluk te recht. Maar de andere vier Petrus Knol en zijne vrouw, Annetje en Betje Koopmans, van 15 en 11 jaar, sloegeu door den val over den rand van de deken heen. vielen legen den gevel en werden alle,de een meer de ander minder, aan den hals verwond. Dr. Den Ouden legde in het bierhuis het eerste verband, waarna man eu vrouw Knol en Betje Koopmans naar het Binnengasthuis, Annetje Koopmans naar het Buitengasthuis werden vervoerd. De toestand der laatstge noemde werd zeer ernstig ingeziende drie anderen schijnen builen gevaar te zijn. De brandwachts van den post op het Haarlemmerplein, die het eerst op de plaats des onheils verschenen, smaakten de voldoe ning vier personen over de daken te redden. Een der bewoners van perceel no. 44 liet zijne kinderen aan een beddelaken uit het venster zakken. Toen het laatste kind, een knaapje, aan het laken hing, scheurde dit. De jongen viel, maar werd gelukkig in een deken opgevangen en kwam ongedeerd te recht. Zekere Van Kampen heeft twee kinderen in eene bedstede gevonden en in veiligheid gebracht. Tegenover deze prijzenswaardige daden staat de belemmering, welke de brandwachts in het hachelijkst oogenblik ondervonden door het gedrag eeuer toomelooze massa. Nog lang duurde het eer men overtuigd was, dat zich niemand meer in de brandende perceelen bevond. De een zocht zijn vrouw, de ander zijn kinderen, terwijl al honderdmaal verze kerd was, dat deze terecht waren. Ook de omstandigheid dat een der meisjes Koopmans niet naar het binnengasthuis maar naar het buitengasthuis was gebracht, had tengevolge dat men nog geruimen tijd naar dit kind zocht, toen het reeds lang was weggedragen. De vier bovenver liepingen en de zolders zijn uitgebrand. Nagenoeg al het verbrande was verzekerd. Nader meldt men ons Bij navraag, laat in den avond, bleek juffrouw Knol hel zwaarste gewond te zijn; allen zijn echter buiten le vensgevaar. Sprang, 12 Nov. Tot 4en onderwijzer aan de openbare Lagere School alhier is benoemd de heer P. C. Kappetein, te Simonshaven, gemeente Geervliet. Heden benoemde de Raad dezer ge- 18 meente tot lid van het Algemeeen Armbe stuur de heer Jan Arn. Haverhals, in p'.aats van den heer Kien, op verzoek eervol ont slagen. Dusscn. In de Zondag j. 1. gehouden Ver gadering betreffende de bespreking ter op richting van een muziekgezelschap is voor zoover wij vernemen, daartoe op goeden grond beslist. WAALWIJK, 11 Nov. 1897. De jaarmarkt werd druk bezocht. De aanvoer ter veemarkt was weer zeer ruim en bedroeg ongeveer 600 stuks. De handel was begin der markt vlug, doch later werd er weinig meer verkocht, dan tegen lagere, prijzen. Ualfbecsten golden f 115 it f210 Dito vaarzen f 110 it f 170 Jonge varkens aangevoerd 135 stuksver kocht van f6.00 a f 11.25. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 513 kg. van f0.84 f 1.00 per kg. Eieren f 5 50 a 6,50 per 100 stuks. Prima oude Helena rogge per 2250 Kg. Secunda u Amerikaansche rogge g Donau g Zeeuwsche tarwe f4 per 8o Kg. Ristarwe niets aangeboden. Roode tarwe f8 per 80 Kg. Gele erwten f 5.20 g g g Duivenboonen f6.80 Voedergarst f 3.50 per hectoliter. De zware en lichte Laplatahuideti, Rio Grande en., blijven zeer vast gestemd en al schijnen de looiers slechts voor onmiddellijke behoeften te koopen zoodat er weinig en gros gedaan worden, oefent deze omstandigheid toch geen invloed uit op de prijzen, daar de aanvoeren daarentegen zeer gering en ver beneden het normale cijfer zijn. De slachting begint veel later dan vroeger en men spreekt van een beduidend minder aautal koppen dan vorige jaren. De leermarkt houdt zich goed, hoewel het langdurig mooi najaarsweer den verkoop van zooileder eu paardenleder juist niet in de hand werkt. In schors en andere looimiddelen is de handel tamelijk vlug. In de schoenmakerij vooral in de fijne ar tikelen is het drukker dau verleden jaar. -- V- H 40 Vugterstraat H 40 zal te raadplegen zijn te Waalwijk, bij mejuffrouw van 11 uur voorm. tot 4 uur namiddag. Onder aanbeveling, <L*/ bevelen zich beleefdelijk aan voor het leveren van alle soorten is een der beste geneesmiddelen voor die bloedgebrek hebben. Vraagt uwen dokter en raadpleegt de analyse. Verkrijgbaar te Waalwijk bij den agent Op de Markt. dit ben van de nieuwste modellen aan COllCUrree- rende prijzen. Niet voorradige modellen zijn binnen enkele dagen op bestelling verkrijgbaar. Groote keuze onderdeelen, als Spoedige levering van zware en lichte smeedwerken. Aanbevelend ALS BOVEN. Dames- Onder minzame aanbeveling UEd, Dienaar Wettig Gedeponnecrd. wordt betaald aan hemdie bewijzen kan, dat de bij mij ter inzage liggende getuigschriften, der uitstekende resultaten van de niet echt zijn. SoST" Men lette op den naam van den Fabrikant ROBERT HOLTZ. Wordt franco toegezonden alleen na ontvangst van postzegel ad 95 cent door I i verschenen en bij alle R. K. Boekbandelaren in geheel Nederland verkrijgbaar Het boek bevat circa 650 bladzijden in klein 12o formaat, en is in diverse banden tegen verschillende prijzen verkrijgbaar.

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 6