Notaris BINK, LTrant; 93 hectaren LANDERIJEN, Advertentiën, BINK, te Waalwijk, LOEFF, te Drunen, HEEBENHUIS Burgerlijke stand. Handelsberichten finaal verkoopen: finaal verkoopen: openbaar verkoopen Aungchoudeu. 22 November 1887, des avonds 7 ure, bij TOESLAG PROVISIONEEL Dinsdag 23 November 1897, DEFINITIEF Dinsdag 7 December d.a.v., Een modern ingericht met grooten Tuin en Boomgaard te Babylonienbroek en onder Meeuwen, Dussen, Emmik- hoven, Eethen, Drongelen, Capel- le, Wijk en Veen, in 40 koopen en 8 combinatiën in eigendom behoorende aan den heer Arie Straver Jz. e.s.te BABYLONIEN BROEK. samengesteld waarvan de uitvoering onder zijne bekwame leiding getuigde van ernstige studie, degelijke opvatting, nauwkeurigheid en zuiverheid. Vooral dient der harmonie een woord van hulde gebracht voor. de zeer ver dienstelijke vertolking der lang niet gemak kelijke nummers „Ouverture de l'Opéra Zampa» van Herold cn „Grande fantaisie sur l'Opéra les Huguenots» van Meijerbeer. De heer 13. werkend lid van l'Espérance moest zijn heerlijk ten gehoore gebrachten solo voor piston op aandrang van het publiek bisseeren. De heer Hubertus Kievitsdc bekende Nederlandsche komiek, met mejuffi Regina en de H.H. Alexander en Jacobs hebben mede hunne talenten te beste gegeven om dit concert op te luisteren. Bovenal de eerstgenoemde heeft veel bijgedragen tot het welslagen ervan. Te oordeelen naar het herhaaldelijk losbarstend gelach heeft hij het publiek kostelijk geamuseerd, dat verlangend uitziet naar het volgende concert. Volharding in den Strijd. Voor een overtalrijk publiek en met het grootste succes, gaf Zondag jl., de tooneel- vereeniging „Volharding in den Strijd" haar eerste winteruitvoering in het locaal van deu heer A. Gerris. Het oorsproukelijke en his torische drama „Oudeilielde en Vorstenplicht," dat, ook uit een letterkundig oogpunt be schouwd veel waarde bezit, werd allerver- dienstelijkst opgevoerd. De rollen waren goed verdeeld en nog beter ingestudeerd; daarbij wareu dictie en spel beter, dan wij ooit te voren hoorden; kortom de ijvervolle vereeni- ging had met dit werk den uitbundigsten bijval. Ook het blijspel de „Luistervink" viel goed in den smaak. Een woord van lof mogen wij dus aan de ijverige acteurs hier niet onthouden, vooral niet aan den president der vereeniging, den heer Frits Mullers, die steeds voor artistieke tooueeldecoraties zorgt en als gewoonlijk, ook nu weer toonde voor zulke dingen de rechte man op de rechte plaats te zijn, alsmede aan de heeren muzi kanten, die voor een aangename afwisseling zorgden. Vreugdendal. Verleden Zondag gaf de tooDeelvereeniging „Vreugdendal" hare eerste winteruitvoering die bijzonder goed geslaagd mag heeten. Alhoewel hare zuster-vereeuiging ook dien- zelfden avond zooals we hierboven zagen, optrad, was de zaal toch opgepropt met volk. De opgevoerde stukken werden in één woord schitterend afgewerkt; het zou ons ie ver voeren, alles afzonderlijk na te gaan; maar een bijzonder woord van lof komt zeker toe aan den heer A v. d. Heijden, die de hoofdrol in het drama (Joh. Alman) zoo uitstekend vervulde. Het was voor de toeschouwers een recht vroolijke avond,daar ook voor eene aangename afwisseling gezorgd was. De leden van het gezelschap hebben dien avond blijk gegeven, dat zij niet alleen op het gebied van tooueelkunst bekwaam zijn, maar ook de toonkunst weteD te beoefenen. Wij wenschen daarom dat die vereeniging nog vele zulke uitvoeringen zal geven, dan zal de opkomst bij iedere gelegenheid talrijk zijn en de toeschouwers zullen tevreden huiswaarts keeren. Uitvoering W. G. V. Naar wij met genoegen vernemen, zal de Waalwijksche Gymnastiek Vereeniging as. Woensdag. 24 November hare eerste winteruit voering geven. Eenieder zal dit bericht met blijdschap lezer.en vooral zij, die reeds meermalen zulk een uitvoering hebben bij gewoond. Wij twijfelen er niet aan of de W. G. V. zal nog vele sterke toeren, op dit gebied van sport hebben aangeleerd waar door de eerste uitvoering voor iedereeu nieuwe aantrekkelijkheden zal opleveren. Een massa volks wordt dan ook verwacht. Gisteren werd op requisitoir van den Heer officier van justitie door de rijkspolitie aan gehouden en naar de gevangenis te 's Bosch overgebracht tot het ondergaan van 3 maanden gevangenisstraf H. v. V. te Waalwijk, en wel wegens mishaudeling van een veldwachter in een naburige gemeente. Examens Notariaat. voor het derde of schriftelijke gedeelte van het notarieel-staatsexamen op 22 en 23 Sept. zijn o. ageslaagd en werden mitsdien tot candidaat-notaris bevorderd, de navolgende heeren, in alphabetische volgorde A. H. W. J. Eycken te Geldrop, J. H. Jongeneel te Tilburg, M. R. J. Konings te Helmond, J. P. G v, d. Meer te Raamsdonk, J, H. J. v. d. Mortel te 's Hertogenbosch, B. H. M. Mutsaerts te Tilburg. J. H. Nie mann te Boxtel, F. W. van Wely te Maastricht H. B. G. de Wit le Veldhoven, H. Worst, te 's Hertogenbosch. Zaken van oorlog. Aan het afdeelingsverslag der Tweede Kamer inzake de oorlogsbegrooting ontleenen wij het volgende: Vele leden verklaarden inet bezorgdheid te hebben kennis genomen van het eindcijfer dezer begrooting, daar zij meenden dat daarin een bedenkelijke opdrijving der uitgaven voor de defensie ligt. Het eindcijfer toch stijgt met f 417,837 boven dat voor 1897. f 20;000,000 achtten de leden ruim voldoende voor het oorlogsbudget. Gevraagd werd of een vergelijking met andere landen niet toont, dat in verhouding tot de getalsterkte van ons leger, de kosten daarvan te hoog zijn. Eenige leden wenschten van de regeering de stellige verklaring tc ontvangen, dat zij zich »ol taak heeft gesteld niet de invoering van den persoonlijken dienstplicht alleen, maar ook de reorganisatie van de levende strijd krachten. Vele leden noemden de af.-chaffing van de plaatsvervanging een eisch van sociale recht vaardigheid. Van andere zij le werd de persoonlijke dienstplicht bestreden. Gevraagd werd naar het verband tusschen persoontijken dienstplicht en legerorganisatie. Met het oog op het plan der regeering eerst bij afzonderlijk wetsontwerp de dienstvervanging bij de militie af te schaffen en na bereiking van dit doel, een we.telijke organisatie der levende strijd krachten voor te dragen, werd in eene afdeeling de vraag gedaan of de natuurlijke connexiteit aldus was op te vatten dat in haar plan bij de ontworpen legerorganisatie het stelsel van algemeenen oefenplicht werd uitge sloten en het stelsel van beperkten oefenplicht bestendigd. In verschillende afdeelingen waren leden, die met bevreemding kennis genomen hadden van de mededèeling, dat het 's ministers voor nemen is den eersten oefeningstijd voor de miliciens bij de regimenten infanterie en vesting-artillerie met vier maanden te ver korten. Opnieuw werd aangedrongen op het toe kennen van schadeloosstelling aan behoeftige ouders van miliciens die thuis eenige kostwinners zijn, gedurende de rnaandeD, welke huune zonen onder de wapenen door brengen. 's Ministers oordeel werd gevraagd omtrent het geen kan geschiedeu voor weduwen en weezen van militairen beneden den rang van officier. Gevraagd werd, hoe de minister denkt over een bijdrage uit 's Rijkskas aan oud strijders. Gevraagd werd naar de resultaten van het geweer 6. 5 cM. s Minister oordeel werd gevraagd over de wijze van voltooiing van de stelling van Amsterdam. Dienaangaande werden ver schillende vragen gedaan, onder meer hoeveel de kosten van bewapening en bomvrij logies zullen zijn en hoeveel troepen ter verdediging noodig zijn. Aan de Haagsche dames, die de meel- en broodfabriek hebben geboycot wegens niet-afschaffing van den nachtarbeid», wijdt een vriend van consequentie in het Haagsche Dgbl. de volgende regelen O, dapp're Haagsche dames, Wat treedt gij fier in 't perk, Hoe loont gij klaar uw afkeer Van 's bakkers nachtlijk werk Maar blijft nu op uw kruistocht Niet halverwege staan Gij moet tot heil der Menschheid Een stapje verder gaan. Bezoekt gij bals of feesten Tot diep soms in den nacht Bedenktdat aan de huisdeur U ginds een rijtuig wacht. En die koetsier daar mijmert „U hebt het goed, Mevrouw, U zit daar warm en heerlijk, Ik bibber van de kou.» 'k Meen, dat ge een droog kadetje We! zoo verkies'lijk vindt, Dan om naar huis te wand'len In regen en in wind En als gij wilt gaan reizen Naar steden als Berlijn, Och, kiest dan nooit den nachttreiu Om 't spoedigst daar te zijn. Want als gij 's nachts daar indut Op kussens van fluweel, Dan is 't een tijd van zwoegen Voor 't spoorweg-personeel. En als ge aan uw modiste Een nieuw costuum bestelt, Blijtt dan geduldig wachten Schoon 't ongeduld u kwelt. Want als die arme naaister, Die voor uw gramschap rilt, Den ganschen nacht moet pieken Hebt gij het zoo gewild. Dus, dapp're Haagsche dames; Die zoo'n reclame maakt, Denkt eens aan menig stakkert Die ook geen nachtrust smaakt Voortaan zonder reisgeld op reis Men deelt aan den Handelsreiziger mede, dat door de hotelhouders in alle plaatsen van Nederland couponboekjes zullen worden uit gegeven tegen vasten gereduceerden prijs, waarvan iedere coupon recht geeft op een nachtverblijf, ontbijt, middag- en avondmaal. De patroons hebben dan hun reiziger bij zijn vertrek slechts een spoorwegabonnement mede te geven benevens zooveel hotelcou pons als hij dagen te reizen heeft en kan dan daarbij per dag 1 coupon van de Ned. Kiosken Mij. voor een broodje met kaas, 1 bittenje of I glaasje «Hulsikamps oude Ge- nevei» en 1 glas bier voegen. AI tc beleefd. Beleefd zijn op reis is zeer mooi maar de Engelschen zouden zeggen onpractisch en de beleefdheid van den heer D. had zelfs voor hein zeer onaangename gevolgen. Aan een druk station kwam dezer dagen de heer Dlf een op en top beleefd man, in grooten haast van uit den tunnel de trap op, toen hij tegen een man liep, een langen pootigen kerel, met groote ooren waaruit bosjes haar puilden. Hij had een hoogen hoed op eu een buitenmodelschen boord aan en leek een als heer gekleede boer te zijn, die van een begrafenis kwam. Pardon, meneer, sprak de beleefde D., even zijn vaart stuitend. Hè?!! vroeg de man. Ik viaag excuus, meneer, herhaalde D. iets harder daar hij meende dat, trots de groote ooren met de bosjes haar, de man doof was. Dit bleek dan ook spoedig, want de kerel bracht een grove hand achter een dier reu- zenooren en schreeuwde Ik kad oe in het geheel nie verstaon! Ik vraag j excuus riep uu 1)., zoo hard dat zijn stem boven het gefluit van een weg stoomende locomotief uitkwam. Ik stiet je aan De doove kwartel ten hoogste verbaasd. Waarom 'u Ongeluk kreet D. Ongeluk schreeuwde de doove kerel. Jou snoeshaan, verkenskop, tuug dat oe bent... en hij greep den beleefden D. aan en drong hem met een duw tegen den gladden wand van de tunneltrap.... 'n Ongeluk? dat bent oe zelfen hij beukte op het ontstelde gelaat van D. en omklemde toen diens hals met zijn grove, groote handen en was er niet juist een soldaat achterop gekomen, die D. ontzette, dan had de doove reus het beleefde D'tje misschien geworgd. Ongelukken. De machinist van den stoomtam die Zon dag morgen om 9.9 van Helmond vertrok zag op de hoogte van sluis VII een zeker persoon langs de rails liggen. Terstond stopte hij en werd deze door het persooneel van de rails verwijderd. Toen de trein die te's-Bosch ten 9.11 vertrekt, terzelfde hoogte ktvam lag een zekere H. Van Lieshout van Helmond (waarschijnlijk dezelfde) met z:jn hoofd bovenwaarts langs het talud. Deze schijnt, terwijl de trein voorbij stoomde, zich te hebben willen oprichten, waardoor hij in aanraking kwam met de veeren der machine. Met verpletterden schedel werd hij in het Liefdehuis opgenomen alwaar dokter De Bruin niets anders dan de dood kon constasteeren. Schip gezonken. Men meldt uit Zevenbergen Eergisteren is het tjalkschip Jantina, onder gezag van schipper Wieger Russcher, gedo micilieerd te Rotterdam, bevracht met pl. 94000 K. G. beetwortelen ten behoeve van de suikerfabriek Wittouck te Breda, komende van Noordschans onder Klundert, op het Hollandsch diep aangevaren door de tjalk van schipper Blaak, gedomicilieerd te Wii- dervank. Deze liep met den voorsteven op den achtersteven van eerstgemeld schip, waardoor dit gedeelte brak daarbij ontstond een gat in den boeg van circa een M2, en werden hek en statie vernield. Het schip, dat op verschillende plaatsen lek was geslagen, kon met voortdurend pompen boven water worden gehouden en is met behulp van een sleepboot binnen de Roodevaart alhier gebracht. De schade wordt begroot op ruim f 500. Brand. Zondagavond te 4 uren brak er te Vechel bij den landbouwer Spruytenberg een felle brand uit, die al spoedig zulk een dreigend aanzien kreeg, dat er aan blusschen niet viel te denkener is niets gered kunnen worden. Alleen de aangrenzende gebouwen zijn ge spaard gebleven. Alles was tegen brandschade verzekerd. Te Oss zijn Zondag jl. twee woningen afgebrand. Nadat des voormiddags de brand weer was uitgerukt, om den brand bij den arbeider v. Orsouw te blusschen, werd zij des avonds opnieuw gealarmeerd voor een brand in een boerenwoning nabij den Heeschenweg. Beide perceelen, waarvan het eerste niet door assurantie was gedekt, werdeu in asch gelegd. In het begin der vorige week was er nog eene woning nabij de spoorlijn afgebrand. CAPELLE. Van 115 November. GEBORENJenueke Antonetta, d. van Gerrit van der Hoeven en Catharina Rnijtenberg. Justin us Wouter, z. van Justin us Wouter Roelofs en Hendrika Antonia van Rooij. Adriaan z. van Frans Heurter en Maria van Tilborgh. Dora, d. van Arie Broeks en Pieternella Sprangers. Willem, z. van Jacobus Gerrit Treffers en Maria Boer. Adrianus Hendrikus, z. van Koenraad Ge orge Theophilus Willemz en Anna Wil- heTrair.a Greve. Cornelis Gerardus, z. van Gerrit Hooijmaijers en Francijna Fij neman. OVERLEDEN: Jacoba de Rooij, 71 jaar, weduwe van Adriaan Faro. Wilhelmina Bue, 73 j., weduwe van Dirk Rosenbrand. HUWELIJKS-AANGIFTENJohannes var. der Schans, 28 j, en Lena Rosenbrand, 21 j. Marinus Jan Willem Dekker. 25 j. en Lena Wouterina Meijer, 22 j. Hendrikus van der Schans, 24 j. te Loonopzand en Elisa beth Mes. GEHUWD: Dirk Peter van Tilborgh, ,23 j. en Hendrika Werther, 21 j. GORINCHEM 15 Nov. Op de heden te Gorinchem gehouden St. Maar tenspaarden mark t waren ongeveer 2000 paarden aan de lijn. De handel ging vlug en er waren zeer veel kooplieden, ook uit het buitenland. Voor Duitsche rekening werden veel anderhalljarige gekocht en wel tegen hoogen prijzen over 't al gemeen. Naar luxepaarden was ook nogal vraag, maar toch was daarin niet zulk een willige han del als in jonge paarden en veulens. Men besteedde voor: luxepaarden f 600 f 750, D/s-jarige f 160 k f320, veulens f 90 a f 160, werk paarden f200 k f350, hitten f70 a f120 per stuk. ROTTERDAM 15 Nov. Binnenlandsche granen. Tarwe. Jarige flauw als voren. Per heet. f7.50 a 8.40, cn extra puike nog daarboven. Nieuwe in dc beste qual. 10 a 20 ct. lager, overigens onveranderd. Per heet. f6.50 k 8.30 en puike som9 r.og daarboven en per 100 kilo flO a 10.35 Canada f6.46 a 6.75 per heet. Rogge. Vluamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 4.75 k 5.50. Dito mindere f0,k0. Gerst. Zeeuwsch Flakk. en Overm. Winter {8/~ 8.75 mindere f0,— k 0,— beste Zomer f 4 10 a 4,75 mindere f0,a 0. Haver. De beste f 2.25 k 3.40. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. De beste f0.— k 0. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 7.50 4 7,85; Mindere f 0.k 0. Witte boonen. De beste f7.— k 9.50. Mindere f 0.k 0. ROTTERDAM, 1 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 39 paarden, 2 veulens, 0 ezel, 450 vette runderen 603 magere dito, 284 vette en graskalveren, 55 nuchtere kalveren, 0 schapen of lammeren! 0 varkens, 361 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 29 a ct. 2e kw. 25 4 ct 3e kw. 19 a ct. Kalverenle kw. 38 ct., 2de kw. 32 a ct.3de kw. 27 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. te WAALWIJK, zal Maandag 29 November 1897, des nam. 7 ure, in het koffiehuis van den heer A GERRIS te Waalwijk, Huis en erf (tramstation) te Waalwijk, groot 4,14 aren ingezet en gehoogd op f 5500. Huis en tuin te Drunen, groot 4,14 aren, ingezet op f 800. DE NOTARISSEN EN zullen op in het Hotel „DE TWEE KOLOMMEN* te Waalwijk, Een dubbel huis, uit vier woningen en erf te Waalwijk, groot 2,79 aren, NGEZET op f2800. NOTARIS te Waalwijkzal ten ver zoeke van zijn principalen in het te HEUSDEN in het Wapen van Am sterdam" bij den heer SPIERENBURG telkens 's morgens elf uur: Zie verder publicatiën in de koffiehuizen der onderscheidene gemeenten. De catalogus dezer verkooping, met breed voerige omschrijving der perceelen, de be lendinguit- en overwegen, aanvaarding en kolommen tot het bijhouden der veiling is tegen betaling van 25 cent verkrijg0 ten kantore van Notaris RANT genoemd r

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 3