Notaris RANT, Notaris RANT, Notaris RANT, Notaris BINK, SI. N1COL AAS ÉTALAGE KOEK. Frits Müllers, Advertentiën. wederom geopend is, Chocolaad- en Suikeiwerken, G. van Loon-Sars. BOTERLETTERS. is verhuisd van Wijk H No, 151a aan den Hoek, HOFFMAN S. BINNENLAND. Burgerlijke stand. publiek verkoopen: publiek verkoopen: finaal verkoopen: De ondergeteekende maakt bekend dat zijne TOESLAG te Heusden in 't Wapen van Amsterdam, bij den heer SPIERENBURG, Dinsdag 7 December 1887, op Vrijdag 3 December 1897, bij Toeslag op Vrijdag 17 December d.a.v., op Woensdag 1 December 1897, op Woensdag 15 December 1897, HANDLEIDING KUNSTBLOEMEN. met de fijnste sorteering van de 1ste fabrieken. Tevens groote sorteering Dagelijks versche le soort speculatie 60 ets. 2de 40 8 Huis— en Decoratieschilder WMLWPKp Wijk A No. 83 aan de Markt, NAAR tegenover de heeren Hij hoopt steeds hetzelfde ver trouwen te mogen genieten, als tot dusverre en blijft zich beleef— I delijk aanbevelen. creweven goederen, vernielden. De schade wordt op een millioen pond sterling geschat. MELBOURNE, 22 November, Een vree- selijke zandstorm heeft Vrijdag het noordwes telijk deel der kolonie Victoria bezocht. Verscheiden steden in het district YVimmera zijn geteisterd. Vele kerken en grooce ge bouwen liggen in puin. In eene stad is de schade 000. Er zijn veel ongelukken gebeurd. WAALWIJK 24 Nov. 1897. Installatie van den Z. li. lieer Pastoor. In tegenwoordigheid van een aantal eerw. heeren geestelijken en van eene breene schare belangstellende geloovigen, is heden voor middag in de parochiale kerk alhier op plee h- tige wijze ptïustalleerd door den Hoogeerw. Heer deken, de Zeereerw. Heer J. Sprangers, als pastoor van Waalwijk. Verplaatsing. Verplaatst met ingang van 16 Jan. as de klerk der Posterijen le klasse de heer L, 11. Zaaijer van Waalwijk naar Oudbeierland. Schip gezonken. Zaterdagmiddag is in de haven alhier binnengevaren schipper Van der Dussen uit 's-Graver.moer, geladen met ong. 50 last pulp. Iu den nacht van Zaterdag op Zondag om streeks twee uur werd de schipper gewekt door hevig schreien van een zijner kinderen. Het schip was aan 't zinken, de kajuit liep vol en zoo suel mogelijk werden de viouw en drie kinderen aan wal gebracht. Het schip was geassureerd, de pulp niet. De schuld van dit ongeval wordt ook thans weer, tereent of ten onrechte, toegeschreven aan den toestand der haven. Sticrcnkcuring tc Waalwijk. Voor de gisteren alhier gehouden stieren- keuring waren aangeboden 17 stieren, waar van 7 niet in aanmerking konden komen bij de keuring, wijl door de eigenaars het bewijs niet kon worden overgelegd, dat de beesten al vroeger tot dekken waren goedgekeurd. Van de 10 overigen werden 8 goed bevon den, om volgens het punteustelsel gekeurd te worden. De uitslag hiervan was als volgt Eerste prijs, f 120, werd toegekend aan den stier van Jac. Branderhorst te Eeten, met 478/* punten. Tweede pnjs, f 100, toegekend aan den stier van Th. Buijs Azn. te Herpt met 47I//4 punten. Verder verkreeg de stier van D. C. van Tilburg te Sprang 468/4 punten en die van W. Floris te Nieuwkuik 461/* punten. Te behalen waren 60 punten. Pers. Hare Majesteit de Koning-Regentes,van een en ander in kennis gesteld, heelt goecigun- stiglijk verklaard, de pogingen die worden aangewend om bij gelegenheid van de inhul digingsplechtigheid van H. M. de Koningin aan de buitenlandsche pers een waardige ont vangst te bereiden, zeer te waardeeren en toe te juichen alsmede dat het Hare Majesteit aangenaam zal zijn de werkzaamheden voor dit doel, die van den Nederlandschen jour nalistenkring zullen uitgaan, voor zooveel als zich daartoe de gelegenheid aanbiedt, te kunnen doen bevorderen. Eene aanvrage om subside van regeerings- wege voor deze aangelegenheid is aan den minister van binnenlandeche zaken opge zonden. Uedenkteekeii voor II. AI. de Regentes. Door de afdeeling 's Gravenhage van de Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst, daartoe aangezocht en in staat gesteld door de commissie tot stichting van een gedenk teeken ter eere van de koningiu-regentes en ter herinnering aan Harer Majesteits regent schap van 1890—1898, is een buitengewone prijsvraag uitgeschreven voor een ontwerp van een gedeneteeken op het regentesseplein te 's Gravenhage. Het gedenkteeken moet worden ontworpen in natuurlijken steen of ijzer ol in een com binatie van beide materialen het geheel moet duidelijk de bestemming uitdrukken en passend zijn bij de omgeving. Voor de oprichting is beschikbaar f 6000, waaruit alle kosten, ook die vaD fundeering, moeten worden bestreden. Voor de ter bekroning waardig gekeurde ontwerpen worden uitgeloofd twee prijzen het getuigschrift der afdeeling, benevens f 175 en genoemd getuigschriften f75. De kroonjuwcelcn van Lombok. Zooals bekend, bevinden zich de kroonju- weelen, in den oorlog op Lombok buit gemaakt, in bewaring bij de Nederlandsche Bank. Deze kostbaarhedeu zullen, naar het Hbl. verneemt, niet verkocht maar eerlang onder goede bewaking publiek tentoongesteld worden iu het Rijksmuseum te Amsterdam. Voor de bezichtiging zal een klein entrée worden geheven, dat ten goede zal komen aan het „Nationaal Fonds", opgericht ten behoeve van in den Indischen krijg verminkt militairen en hun weduwen en weezen, waarvan de heer mr. N. P. Van den Berg, directeur der Nederl. Bank, voorzitter is. Vrcesclijk ongeluk. Zaterdagnacht had te Dordrecht een hoogst droevig ongeluk plaats. Het schip De Jonge Arlreas, bevaren door schipper P. van V., thuisbehoorende te Made en Drimmelen, groot 24 ton, geladen met beetwortelen, voor de suikerlabriek, is gezon ken, waarbij eens 25-jarige vrouw en een kind van 7 maanden zijn omgekomen. Plet ongeluk had vermoedelijk plaats, door dat het achterschip in de klem is geraakt tusschen de trappen van den steiger der Suikerfabriek en een aak. Daardoor liep het schip vol water. De opvarenden, bestaande uit 4 personen, sliepen in het vooi onder. Toen de schipper en zijn knecht het zin - keu bemerkten, hadden zij nog juist tijd om aan denwal te komen, doch de gelegenheid ontbrak om de vrouw van den schipper en het kind te redden, daar het schip plotseling in de diepte verdween. Naar wij vernemen was het schip verzekerd. Her lijk van de schippersvrouw is Zaterdag middag omstreeks 41/jj uur door een duiker gevischt. Om kwart voor 5 uur heeft men het duiken naar het lijkje van het kind gestaakt. Men vermoedt dat het uit het vooronder door den stroom weggedreven is. (L. Ct.) Een vrecselijk ongeluk voorkomen. Uit Zutfen wordt gemeld Een groot ernstig ongeluk, dat het leven aan tientallen van menschen had kunnen, kosten, is naar wij vernemen, eergisteren-avond uog even bij trjds voorkomen. Een goederentrein met een veertiental volgeladen wagens was hier door het station gepasseerd, doorgestoomd tot bij den viaduct voorbij de Nievvstad en gekomen op geheel verkeerde rails, op een baanvak dat reeds op veilig s:ond voor den in aantocht zijnden sneltrein uit Winterswijk die 4.33 hier arriveerl en den locaaitrein die 4.34, dus onmiddelijk daarop van Deventer aankomt. Hadden de baanwachters in het seinhuis het bewegen op de verkeerde rails niet opgemerkt dan zou een botsing van de beide treiuen op den goederentrein niet hebben kunnen uit blijven en de gevolgen waren niet te overzien geweest. Gelukkig dat de goederentrein nu door de werkzaamheid van de baanwachters tot stil stand en terugkeer is gebracht. (Z. C) lievige twist. Men schrijft uit Oosterhout Misbruik van sterken drank was hedennacht oorzaak van een hevigen woordenwist tusschen vader en zoon H op de Voorheide alhier, welke ruzie zoo hoog liep, dat de vader het raadzaam oordeelde te vluchten en daarom de wijk nam in het huis van zijn getrouwden zoon. Deze zoon, zijn vader willende be schermen, werd door zijn broeder met een mes zoo deerlijk toegetakeld, dat opneming in het gasthuis noodig bleek. De dader werd heden met zijn broeder geconfronteerd en daarna geboeid naar Breda opgezonden. Diefstal. Toen dezer dagen een heer le Eindhoven uit een coupé van den trein van Venlo s apte, bemerkte hij dat zijn portefeuille met f 1000 aau bankbilletten verdwenen was. Hiervan gaf hij terstoud kenuis aan de po litie maar tot nog toe heeft men den dader niet kunnen opsporen. De bestolene kwam van Roermond. Baardwijk, 24 Nov. Het concert, Zondag avond in de zaal van den Heei L Cromvoirt gegeven, was zeer druk bezocht ook door velen uit naburige plaatsen. Het goed gevarieerd programma werd zeer goed afgewerkt. Zooals gewoonlijk getuigden de koorstukken van goede studie en leiding en werden de moeilijk heden in de lang niet gemakkelijke nummers met glans overwonnen. Vom Rhein van Max Bruch was bepaald mooi, en 't Jagerskoor van Cooijmans deed uitkomen, dat de zangers aan 't einde van 't programma nog lang niet uitgeput waie. In Schweigen der Nacht zong de solist de baryionsolo zeer goed hem komt een woord van lof toe, evenzeer als aan den zanger van Mozart 's Aria aus Figaro, die prachtig gezongen werd. Zeer verdienstelijk werden de Solo's voor viool gespeeld door den Heer A. de Bruin, geaccompagneerd op de piano door den Heer L. van Cromvoirt. Let „Andante" van Mozart was bepaald lief en werd op verzoek later nog eens gespeeld. We hopen dezen heer nog wel eens meer te hooren. Voor 't vroolijke gedeelte van het programma was zeer goed gezorgd De politieke Veldwachter was zeer goed en de scène: la den Barbiers winkel slaagde best. Elk der spelers was daar in zijn rol. Zoo heeft dit concert aan zeer velen een genotvollen avond verschaft en den wensch naar een spoedig volgend concert gewekt. Is gewoonlijk tegen ongeregeldheden en vechterijen alleen dan policiair toezicht noodig wanneer bij groote drukte of volksverzame lingen de drank is in den man, dat toezicht scheen dezer dagen bij de kerk noodig. Al thans Zondag onder de Hoog-nis*waren alhier enkelen zoo beleefd om een fatsoenlijk jong* mensch van elders grovelijk te beleedigen, doch het jongmensch, de plaats indachtig waar hij was, kleurde wel van gramschap doch wist zich in te houden tot bij het ui'gaan der kerk in het portaal, waar hij den beleediger op zijn lage houding wees; deze sloeg toen het jongmensch in het gezicht en zijn broeder bracht hem een hevig bloedende wond op het achterhoofd toe. Van een en ander is aangifte gedaan en zullen de daders huune vergelding wel ontvangen. SPRANG. van 1—15 November. (JEBÜREN Pieternella, d. van Johannes Vos en Aaltje var. DongenTeunis, zoon van Huibert Snijders en Johanna Christina RosJohannes z. van Adriaan Geenen en Maria Vos— Adrianus, z. van Leendert Koenen en Johanna Heijblora. HUW-AANG1FTEN Karei Versteeg, jra. oud 36 j. met Alida Cornelia van Zeist, wed. van Johannes Ophorst, oud 28 j.— Hendrikus Dalmeijer, jru. oud 21 j.van Waalwijk met Jacoba'Antonetta van Dongen, jd. oud 31 j.Pieter Braspenning, im. oud 28 j. met Alida van der Schans jd. oud 20 j. HUW.-AFK.Adriaan Rosenbrand, jm. oud 24 j. van s' Bosch en Johanna Cornelia van Zeist, jd. oud 25 j. GEHUWD: Leonardus Varossieau, jm. oud 31 j. met Grieta Klootwijk, jd. oud 28 j. Gerrit van Ammelrooij, jra. oud 20 j, met Antonia Hoffman jd. oud 21 j.Wilhelmus Marijnus llaverhals, jm. oud 32 j. van Te- teringen en Catharina Cornelia Speeken brink, jd. oud 26 j. OVERLEDENPieternella Francijna van den Broek, jd. oud 10 m.— Levenloos aangege ven kind van het vrouwel. geslacht van Adriaan Geenen en Maria Vos.— u n ii n te Waalwijk, MAAKT BEKEND, dat de Onroerende Goederen van den heer ARIE STRAVER Jz. te Babylouiënbroek zijn ingezet en verhoogd als volgt Koop 1 tot f 700. 2 - 1600.- 3 - 700.- 4 - 600.— 5 - 1600.— 6 - 1700.- 6 A (massa van 5 en 6) tot - 4300. 7 tot -5100.— 8 - 1990.— 9 - 2200.— 9 A (massa van 8 en 9) tot -4190. „10 tot - 1900. „11 - 5800.— „12 - 2900.— 13 - 2300. h 14 - 2700.- 14-A (massa van 12,13,14) tot- 9300. 15 tot - 5850. 16 -4200.- 17 -1130.- 18 -3710,- 19 - 2000.- 20 - 3700.— - 2425.— - 1800.— -4500.— - 2000 24 A (massa van 23 en 24) tot - 7400. 25 tot - 1900. 26 - 1500.- 27 -2000.— 28 - 3750.— 29 -4250.- 30 -3000.- „31 -3100.- 32 - 1825.— 33 - 1800.— 34 -3900.— 35 - 2275.— 36 - 1025.— 37 - 825.— 38 - 2275.— 39 - 60. 39 A (massa van 35 en 38) tot - 4550. 39 B (massa van 36 en 37) tot - 1850. 39 C (massa van 35 tot en met 39) tot - 6450.— 40 tot -3100.— 40 A (massa van 34 en 40) tot - 7000. Dagelijks kan ten kantore van genoemden notaris verhoogd worden. 's morgens 11 uur. ii 21 22 23 24 te W a a 1W ij k zal ten verzoeke van PETRUS VAN BULJL te Vlijmen en CORNEL1S VAN EGGELEN te Nieuwkuik, ter herlerge van VAN K R E ja T E N, te Waalwijk aan de Markt bij Veiling telkens des avonds 7 uur, Een Dubbel Huis met erf en tuin te Waalwijk, in de Stationsstraat, sectie B. nos. 1012 en 1013, groot samen 2 aren 73 centiaren. Bewoond door de Kinderen Van Asch en Ferd. Duinoulin. te Waalwijk, zal te KAATSHEUVEL, bij Veiling ter herberge van A. Wijdemans, bij Toeslag ter herberge van C. van den Assem, telkens 7 uur des avonds. Onder Kaatsheuvel, gem. Loonopzand: Koop I. Een Winkelhuis met erf en tuin, aan den Vaartkant, sectie B. nos 2157 en 2158, groot samen 14 aren 90 centiaren. Koop 11. Een Huis en erf, op „den Horst-7, sectie B. no. 3442groot 5 aren 80 centiaren. Koop III. Een Huisje er erf, op „den Hil* aan den Kneuter, sectie H. no. 2231, groot 4 uren 60 centiareu. Koop IV Een Huisje en erl, ter plaatse alsvoorten oosten van den vorigen koop, sectie H. no 2232, groot 4 aren. Behooreude aan MARTINUS LAROS te Kaatsheuvel c s. te WAALWIJK, zal Maandag 29 November 1897, des nam. 7 ure, in het koffiehuis van den heer A GERRIS te Waalwijk, Huis en erf (tramstation) te Waalwijk, groot 4,14 aren ingezet en gehoogd op f 5500. Huis en tuin te Drunen, groot 4,14 aren, ingezet op f 850. VERSCHENEN ter STOOMDRUK KERIJ AURORA/' St. Luciën- steeg 14te Amsterdam en bij alle Boekhandelaren verkrijgbaar: VOOR HET MAKEN VAN Groot roy. 8°, 110 bladzijden met circa 150 illustratiën en Knipmodellen in den tekst. Bewerkt door den heer M. PEISER. Directeur der Nederl. Kunstbloemenfa- briek Amsterdam. Als gratis bijlage een uitvoerige Kleuren- en Blocmensymbolick. Prijs f 0.75, fr. p. p. f 0,85. Hopendezooals altijd met een druk be zoek vereerd te worden, onder minzame aanbeveling

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 3