Frits Müllers, De heer Mr, H. SMEEK Wijk ft, No, 151a aan Jen Doek, "GEVESTIGD Gr. J. A. Hens, dergelijke zaak Een burger SCHOENWINKEL KOETS EER, Keukenmeid W erkmeid, Looiers- en Schoenmakers artikelen, als: II. G, 1E-DWIUH Paardenkennis. 30 volledige Ameublementen VLOEHZEIL EI. BeddenMatrassenDekens. A. C. VAN DER 1EDLEN ZONEN, Advertentiën, Nationale Zuider zeehond. is verhuisd van HOEFMAN S. De droogmaking van de Zuiderzee. te koop aangeboden. uitwendige A. DE JONG, Doorloopende Tentoonstelling Handelsberichten. te WAALWIJK, op Woensdag 19 Jan. a.s., Vrije toegang. op te richten. Leer- TJitsnij derij Er biedt zich aan Tn den Haag Gevraagd Verkrijgbaar tegen concur r eer ende prijzen alle farine Lactée Stauffer vóór 19 Januari 1898, VOOR SALON-, EET-, EN SLAAPKAMERS. Pensmarkt B, 32 en 33 's-Bosch. Huis- en Decoratieschilder Wijk A No. 83 aan de Markt, NAAR tegenover de heeren Hij hoopt steeds hetzellde ver trouwen te mogen genieten, als tot dusverre en blijft zich beleef delijk aanbevelen. Mi Zoutzuur Wijnsteenzuur Gom Dextrine Brandspiritus verder Glycerine voor 't vullen van gas meters, LevertraanGenua Olie Bessensap etc. Eenig verkooper van 75 cent per bus. Gelegenheid tot theoretische en prac- tische opleiding voor 't Apothe kers-Assistent examen. Provinciaalveearts. ernstig ongesteld. Vele menschen blijven loopen te lam en te ellendig haast om hun dagelijksche bezigheden te volbrengen. Brutale diefstal. In den nacht van Viijdag op Zaterdag heeft een brutale diefstal met inbraak plaats gehad in een pakhuis van den winkelier M. Den Ouden, aan de Heerheijmansuisstraat te Dordrecht, welk pakhuis uitkomt aan de Gedempte Gracht nabij den Steekover. Om streeks 1 uur bemerkten twee agenten van politie in burgerkleediug, dat twee personen trachtten met eeu sleutel de deur van het pakhuis te openen en toen hun dit niet gelukte over een schutting klommen en zich zoodoende toegang tot het pakhuis verschaf fen. Kort daarop keerden zij terug in 't bezit van een aantal kazen, verborgen die in een zak, welke ieder bij zich had, en wilden zich met hun buit verwijderen, toen zij op het zelfde oogenblik door die politiebeambten werden staande gehouden. Hierop trachtten zij te ontvluchten, doch een der politiagenten trok zijn revolver^ en bleven zij staan op het roepen van »Sta of ik schiet." De beide verdachten werden hierop met de zakken met kaas, ter waarde van f40, overgebracht naar het bureau van politie en werden bovendien in beslag genomen een aantal sleutels, een vijl en een boksijzer. De aangehoudenen bleken goede bekenden der politie te zijn, zijnde A. H. De L., smid en A. L. G sjouwer beiden oud 18 jaren, aldaar woonachtig. Liefdesdrama. Te Leiden is Maandagmiddag eene hoog dramatische acte van een liefdesdrama af gespeeld. Twee verliefden, respectievelijk 21 en 18 jaren oud, waren uit een andere gemeente aldaar aangekomen en hadden hun intrek in een logement genomen, met het wanho pige voornemen zich van het leven te be- rooven, omdat de ouders tegen hun engage ment waren. Juist toen de ouders te Leiden waren gekomen om hunne kinderen van daar af te halen, hadden Romeo en Julia zich met chloroform bedwelmd zóó bleek, toen hunne gesloten kamerdeur met geweld was geopend. Twee dokters vermochten eerst na lang durige bemoeiingen het bewustzijn weder op ie wekken, waarna de jongelieden nog dieu- zelfden avond met hunne respectieve vaders zijn afgereisd. Het jonge mensch was ook m nel Dezu van een geladen revolver. Misdaad. Dicht bij Schoonhoven werd zekere B. uit Lopik, geheel bewusteloos aan een boom gebonden gevonden. In den loop van den dae overleed hij, zonder zijn bewustzijn te ruggekregen te hebben. Waarschijnlijk heeft men hier met een vreeselijke misdaad te doen. De justitie doet onderzoek. Nader meldt men hier omtrent Iu verband met de misdaad te Lopik, nabij Schoonhoven gepleegd, meldt men ons dat door den substituut-officier van justitie uit Rotterdam mr. De Josselin de Jong en den rechter van Instructie mr. A. O. H. Teilegen Bzn. ter plaatse een onderzoek is ingesteld. In vrrband daarmede is zekere J. Sluis he denraiddag naar de strafgevangenis te Rotter dam overgebracht. Een familielid van S. wordt, volgens het gerucht, verdacht vau medeplichtigheid. I S is gehuwd en heeft 3 kinderen. Het slachtoffer heet Aria Boes en is land bouwer van beroep. Omtrent hem is alleen bekend dat hij eenige weken geleden door de Rotter 'amsche recht bank tot 5 dagen gev. werd veroordeeld we gens het dooden van een hond. Loonopzund 11 Januari. Hedenochtend circa elf uur overleed zacht en kalm op het kasteel alhier de hoogwelgeboren heer Jhr. mr. J. B. Verheijen, tijdig voorzien van de HH. Sacramenten, in den ouderdom van ongeveer 8ü jaren. De overledene was inspecteur van het la ger onderwijs in de le inspectie en lid der Eerste kamer; kamerheer van wijlen Z. M. de kouiug en van H. M. de koningin, nd- der van verschillende orders, enz. Dusseu. Zekere X die op Nieuwjaarsavond in kennelijken staat van dronkenschap ver keerde en niet wist op wien hij zijn kwaadaardigheid zou koelen, diende aan twee voorbijgaande meisjes eenige klappen toe, zood '.nig dat genoemde meisies over het hoofd tuimelden. Het liep echter goed af, maar X werd toevallig door den veldwachter op heeterdaad betrapt. Daar X niet heel best met de politie staat, zoo zullen de agen ten van politie wel voor eene goede verze geling zorgen. Verleden week werd alhier vanwege de burgemeester eene collecte gehouden ten bate der versiering, bij gelegenheid der inhuldi ging onzer geeerbiedigde koningin »Wilhel- raina" Itl de Hervormde kerk alhier werd Vrijdag eene offerbus ontvreemd, inhoudende ongeveer 50 a 60 gulden; de dader is tot nogtoe onbekend. AIinkerk.De minister van waterstaat, han del en nijverheid heeft bij besluie van 31 December 1897 bepaald een rijkstelefoon kantoor op den Nieuwend:jk (gemeente Alm- kerk) te vestigen. (Te laat ontvangen voor het vorig nummer.) 90 60 40 12 ct*i GORINCHEM 10 Jan. Men besteedde voor llistarwe l'S.50 a 8,75, roode dito f8.25 a 8,40 witte dito f8,25 ft 8.50, inl. rogge f5,40 a 5,60, buitenl. dito f5,25 a 5,50, gerst 1 4,40 ii 4,50, haver t'3,50 a 3,70, duiveboonen f ö,bü a 6.75, blauwe erwten fU,— a 0,— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 68 runderen le qual. Kalfkoeien Kalf vaarzen f'{^j Melkkoeien f1*) a 130 l»/2 jarige ossen f °o yü Guiste vaarzen 1 '0 a Pinken on Graskalveren f 30 a Nuchtere kalv. f 10 a Aangevoerd 2 vette varkens vun 19 u 21 per half kilo, 3ö biggen van 15,— ii 12.— per stuk. Eieren f 0.90 b 1.10 per 26 sfnks. Boter 60 a 65 ct. per »/i kilo. ROTTERDAM, 10 Jan. Binnenlandscbe granen. Hoewel de aanvoer heden door uitblijven van vele Zeeuwsche schip pers nog onvolkomen was, bad het ten verkoop aangebodene toch zóóveel beteekenis, dat de ge wone wekelijksche noteering hervat kon worden. Tarwe met redelijken aanvoer per heet. f 6.5o a 8.25, extra puike nog iets daarboven en per 10Ü kilo f 9.50 a f 10.15. Canada- werd verkocht van f 6.20 tot f 6.60. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en üvermaassche De beste f 4.60 5.50. Dito mindere f0,— &0.— Gerst. Zeeuwsch Flakk. en Overm. Winter f 7,50 a 8.— mindere f 0,— a 0,— beste Zomer f 3.90 a 4,90; mindere f0,— a 0. Haver. De beste f 2.25 3.30. Mindere f 0.— a 0.— Paardenboonen. De beste f o.2o a 5 oo. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 5,25 a i,25; Mindere f 0.0. Witte boonen. De beste f0.0.00. Mindere f 0.0. Blauwe erwten. De beste f5.75 a 6.3U Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed f 0.— a Zomerzaad f0,—at 0.—. Xanariezaad f5.tot f6.25 ROTTERDAM11 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 73 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 750 vette runderen 1055 magere dito, 267 vette en graskalveren, 13J nuchtere kalveren, 0 schapen of lammeren, varkens, 99 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 31 a ct. 2e kw. 26 a ct 3e kw. 21 a ct. Kalveren: le kw. 42»/, ct., 2de kw. 36 a ct.3de kw. 32 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan t 21,— p. ion. ff bruinblanke Bergertraan *27,— blanke Bergertraan f33, r r Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl-m- 100 L. f30.— p. 100 L Maaslevertraan f P* *on Nat. Med. levertr le soort f P- on (stroogeel) 2e u f 39.— p- ton Stoommedicinale levertr. le f 44. p. on 2e f P- ton DUSSEN. Ter botermarkt aangevoerd 98 K.G. Prijs van f 0.80 a 1,10; markt gezet op f 1.— Eieren f 1.per 26 stuks. HUIDENBERICHTEN. LONDEN, 7 Jan. 1898. Uitslag der le Veiling. Bericht van F. SCHMITS Co. 59 Mark Lane E. C. Londen. Aangeboden Verkocht 63415 os en koe t 58164 12596 droge Singapore en Penang buffels 4220 2625 drooggezouten Oost-Indische 2625 In weerwil dat de eerste veiling in het nieuwe jaar gesteld wus in de eerste week hebben de importeurs alle beschikbare partijen te koop ge steld. Men verwachtte gemakkelijker prijzen voornameli k tengevolge der afwezigheid van vreemde koopers. Maar tegu\ alle verwachting in heerschte er groote kooplust en bijna al het aangebodene is afgedaan. De voornaamste arti kelen, Kaap- en Australische huiden gingen hoo ger weg Kips. De gesorteerde Singapore zijn verkocht aan volle laatste koersen. De droge Bombay ble ken beter van qualiteit te zijn en zijn betaald aan overeenkomstige prijzen. In oorspronkelijke balen verkocht 1 baal Dacca uitschot 53/4 pd, a 63/4 d. beschadigd. 4 balen Bombay gekalkt 7 pd. a 2»/j d. Buffels. De vraag is kalm geweest. Er is geen prijsverandering voor de verkochte partijen; maar over 't geheel wijzen de prijzen slapte aan. Kaap. De gezouten zijn »/8 d. duurder betaald. De droge en drooggezouten van 12 pd. enhooger zijn »/4 d. omboog gegaan tengevolge van belang rijke orders voor Noord-Araerka. De lichte on dergingen geen verandering met uitzondering van de 3e soort kips, die men »/8 a »/4 d. hooger be taalde. Australische. De vraag was levendig, zoowel voor Brisbane als voor Sydney en voor het mee- rendeel zijn avancen van »/8 u d. toegestaan. Gezouten Plata en Rio-Grande. Gedurende de 3 laatste weken zijn te Liverpool verkocht slechts 2200 saladeros os Salto, 66»/8 pd, a 5'Vis d. De geheele voorraad bedraagt thans ongeveer 1600 stuks en tot de aankomst van nieuwe aan voeren zullen de zaken noodwendig moeten stil staan. Gelooide huiden en vellen. Indische Kips. Verkocht 82823 Madras, ver kocht 20508 Verkocht 43905 Bombay, verkocht 20508. Het aanbod van courante en passende qualiteit was zeer beperkt en laatste prijzen zijn betaald. Maar de ordinaire en onregelmatige qualiteiten waren veronachtzaamd en daalden ten volle »/4d. Australische, Aangeboden 1621 halve, verkocht 1621. Alles is opgeruimd ongeveer »/4 d. hooger. Halve 13»/8 a 20 pd. in gewicht a 8»/8 a 8'/4 d. Australische bazaan. Aaugeboden 48696, ver kocht 26664. De Nieuw Zeelandsche zijn »/4 d. duurder be taald maar de Sydney blijven steeds moeilijk verkoopbaar. Nieuw Zeeland in gewicht ongeveer 19»/4 a pd. per dozijn a 103/4 d. p. pd. Sydney III in gewicht ongeveer 8»/2 en 10»/j pd. per dozijn 6»/2 a 63/4 per pd. Aangekondigd voor de volgende veiling op 20 Januari. Droge os en koe. 30200 Kaap, 1600 Zanzibar, 600 Madagascar1400 Rangoon, 400 La Plata 2850 China, 881 Cclorabie. Buffels, 900 Singapore en Penang, 1650 Java, 1000 Rangoon, 3500 China, 500 Colombie, 1000 Australische. Drooggezouten os en koe. 1600 Australië. Kips. 5800 Oost-Indische. Buffels, 500 Oost-Indische. Gezouten os en koe, 500 Kaap, 10000 Australi sche. Paarden, 300 Australische. Gelooide kips. 110000 Oost-Indische. Halve 1100 Australische. Bazaan 20000 Anstralische Lid van de Tweede KamerOud Lid der Staatscommissie voor de droogmaking der Zuiderzee, zal des avonds ten 71/2 urein de zaal Musis Sacrum alhier eene voordracht houden over WAALWIJK, 12 Januari 1898. Mr. schilder, voorheen werkzaam bij den heer TH. A. VAN WIJCK, beveelt zich beleefd aan voor alle werk in het vak voor komende. Hopende door een solide en prompte be diening een ieders gunst waardig te worden. Werkplaats op zij het huis van den heer Vincent Hofmans. Boodschappen te bezorgen bij H. VAN WELL-Van Es, of aan de werkplaats. Op een groote fabrieksplaats, waar maar één schoenwinkel bestaat, wenscht iemand, die zeer solied is, een Van de boste en concurreerendste schoen fabrikanten, die handelsrelatiën wenscheu aan te knoopen, worden franco brieven ingewacht onder No. 10 Hulppostkantoor te Geffen. (N.-B.) op goeden standmet veel reparatiete AMSTERDAM Stand en opstand voor den spotprijs van drie honderd gulden, schoenen overnemen is geen vereischte huur van het huis billijk. Ook goed geschikt om er een bij uit te oefenen. Brieven franco bureau van dit blad onder letters A. S. EEN GEHUWD R.K. met een klein gezin, wegens sterfge val zonder betrekking. Brieven onder letter K aan het bureau van De Echo van het Zuiden. tegen MEI a S. eene R.C. en eene R.C. tegen hoog loon van g. g. voorzien. Adres Mevrouw KLüTGEN te M aars sen. Naar overeen te komen voorwaarden zal door ondergeteekende een cursus worden gehouden in Zich voorloopig aan te geven aan onderstaand adres. CAPELLE, 12 Januari 1898. VAN Op Zou- en Feestdagen zijn de Magazijnen GESLOTEN.

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 3