Abonné's, Leest dit s.v.pl,! H, M, Koningin Wilhelmina N, M. de Koningin-Regentes, Een winstgevende zaak, Ter overname aangeboden, ji:i J. No, 151a aan den Hoek, VOOR VBOfllM DUS. Looieis- en Schoenmakers artikelen, als: I. G, QRIE-DUMOÜLIN, Advertentiën, Notaris RANT, Notaris RANT, Notaris RANT, VRAAGT een Vennoot, leder-fournituren en schoenen E. van Krieken, W in kelbedien de flinke jongen, GEVRAAGD: M eesterknecht Frits Müllers, is verhuisd van: HOFFMAN S. Leve de Vreugd voor 1 en 2 heeren. voor 1 en 2 dames. LET WEL. Handelsberichten. Landkaart van Nederland publiek verkoopen publiek verkoopen publiek verkoopen: Noordbrabantsch café met vergunning en logement, flinke zaak in Wordt gevraagd: EEN WJUiWiJK, Verkrijgbaar tegen concurreerende prijzen alle far ine Lactèe Staujfer I |Om H. M. der koningin, bij gelegenheid van de inhuldigingsfeesten, een beeld voor oogen te stellen van het volk, waarover zij dan zoo juist de regeering zal hebben aan vaard, wordt te Amsterdam een tentoonstel ling voorbereid, waarop men van plan is op levensgioote beelden de volkseigen kleeder drachten die thans nog worden gedragen, aan H. M. de koningin in de eerste plaats en vervolgens aan landgenoot en vreemdeling te aanschouwen te geven. PORTRETTEN op Dinsdag 1 Februari 1898, bij toeslagin het /Tramstation" bij P. J. de Bakker op Dinsdag 15 Februari 1898, op Maandag 7 Februari 1898, SchaarhoutBoomen en staande Mast, in het Loonsch Hoekje, aan de Sprangsche Vaart en op den Efteling. Woensdag 26 Januari 1898, bij Toeslag: Woensdag 9 Februari 1898, z er billijk wegens vertrek naar el ders, eene die goed bestaan oplevert; bewijzen voorhanden. Adres 's-BOSCH. 1!/. Huis- en Decorat* schild er Wijk A No. 83 aan de Markt, NAAR tegenover de heeren Hij hoopt steeds hetzelfde ver trouwen te mogen genieten, als tot dusverre en blijft zich beleef delijk aanbevelen. Nieuwste komieke Voordrachten boek, met eene rijke keuze splin ternieuwe Voordrachten, Komieke scènesKamerstukjes enz. Nieuw Voordrachtenboek meteen verzameling splinternieuwe ko mieke Voordrachtenvroolijke Coupletten Kamerstukjes enz. J. D. DIJK, Uitgever, Groningen. Zoutzuur, Wijnsteenzuur, Gom, Dextrine Brandspiritus verder Glycerine voor 't vullen van gas meters, Levertraan, Genua Olie Bessensap etc. Eenig verkooper van 75 cent per bus. Gelegenheid tot theoretische en prac- tische opleiding voor 't Apothe kers-Assistent examen. Brand. Te Raamsdonk woedde een felle brand, waardoor in korten tijd twee woningen in asch gelegd werden. Van de inboedels werd haast niets gered, terwijl het perceel, toebe hoort nde aan de wed. B., niet eens tegen brandschade was verzekerd. Afjeh. Uit vorige telegrammen weet men dat luitenant kolonel Kiull met 2000 mannetjes den slimmen Toekoe Oemar die hangen moetontzag ingeboezemd heeft hij maakte dat hij wegkwam. Cavalerie, die hem achtervolgt, zal hem eerst met rust kunnen laten als hij in Pedir is aangekomen, waar hij dan, jammer geuoeg, gemeene zaak kan maken met de daar aan wezige ons zeer vijandig gezinde bevolking. Het vermoedelijk gevolg van Toekoe Oemar's vlucht naar Pedir stel dat het hem gelukt zich daar met zijn 1000 partij gangers te redden zal zijn, dat de meer malen besproken, sedert lang in ernstige overweging zijnde groote expeditie naar die landstreek, nog verhaast wordt. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende van 22 dezer ge- dagteekende telegram van den gouverneur- generaal van Ned. Indie betreffende de gebeurtenissen in Atjeh Eergisteren (20 dezer) van Djantoi naar Pantja, alwaar werd, dat Toekoe Oemar 's morgens naar de VII Moekim Pedir doorge trokken was. Colonne gisteren,(21 dezer over Reuug-Reung terug.» Het is gegaan, zooals wij veronderstelden dat geschieden zou. Pantja, nu zonder noe menswaardige opoffering_bereikt,kon blijkbaaar niet bezet blijven. Dat is te betreuren want bij een oprukken tegen Oemar, die ons daartoe wellicht spoedig forceeren zal, zou dat ons de zaak veel gemakkelijker hebben gemaakt. Aardbeving Amboina. De correspondent van de N. R. Ct. te Betavia seint onder dagteekeuing van Maandag. Het fregat Emma, dat van Amboina is teruggekeerd, bracht de tijding mede, dat de eilanden Batida en Saparoea ongedeerd zijn gebleven. Men weet dat er vrees bestond, dat ook Banda en Saparoea mogelijk door de aard beving zouden gtroften zijn en dat daarom Cen fregat daarheen vertrok. Gelukkig blijkt uit dit telegram, dat deze eilanden gespaard zijn gebleven. De Koninginnen hebben duizend gulden doen toekomen aan den Resident van Amboi na, ten bate van de slachtoffers der aardbe ving op Amboina. Inkuldigingsfeestcii. Het comité, dat deze taak op zich heeft genomen doet daartoe een beroep op de medewerking uit al die plaatsen en plaatsjes van ons land, waar het volkseigen karakter der hedendaagsche Nederlanders zich ook nog afspiegelt in uiterlijke dracht en tooi. De tentoonstelling zal waarschijnlijk in het pieuwe Stedelijke Museum te Amsterdam worden gehouden. Op het oogenblik bestaat het voorloopig comilé uit de heeren B van Eeghen, J. H. van Eeghen, rar. J. M. Jolles en mr. J. E. van Someren Brand, die reeds van vele uiannen van wetenschap en kunst hulp hebben genoten, welke hun ook voor het vervolg is toegezegd. Telegrammen aan Zola. Er worden voortdurend telegrammen naar Emile Zola gezonden. De Amsterdamsche studenten verklaarden er in voor niemand partij te trekken, maar in hem de heldhaftige daad van een edel en humaan mensch te bewonderen. Tegelijkertijd verklaren zij de manifestaties van hun Fransche collega's te betreuren. Uit Alkmaar richtten een 16tal heeren een telegram van sympathie en bewondering tot Zola, uit Leeuwarden eenige gymnasiasten. Namens den Utrechtschen Studenten- boud is aan de „Association des étudiants du Quartier-latin" te Parijs een schrijven gericht, waarin de Utrechtsche studentenbond zijne verbazing te kennen geeft over de houding, door de studenten te Parijs in deze treurige zaak aangenomendie zich laten meesleepen door een betreurenswaardig chau vinisme. „In plaats van tegen de handelwijze der regeering te protesteereu, zooals men het recht had vau u te mogen verwachten schreeuwt gij in de straten, dat men alles in het geheimzinnig duister moet laten. En hiermede niet tevreden, schept gij er behagen in, een van de beroemdsten uwer landge- nooten door het slijk te sleuren, omdat hij den moed had in dien strijd tusschen het licht en duisternis, de partij van het licht te kiezen. Het verontwaardigd Europa begrijpt u niet meer. Gij zoudt dus ook Voltaire gesteenigd hebben, toen hij zich opwierp voor de zaak der Calas? Want hij eischt niet, dat men Dreyfus in vrijheid zal stellen, of dat men zonder vorm van proces Esterhazy zal ver- oordeelen hij eischt, dat men de bewijzen levert voor de schuld van den eene, en voor de onschuld van den ander." Winter. Te Haarlem zijn reeds de eerste aardbe ziën aangevoerd. Een winterkoninkje "heeft in den tuin van het postkantoor te Oud Beierland 2 eitjes gelegd. RECTIFICATIE. In ons verslag over de Zuiderzeevereeniging staat (2e kol, 2e bladz., 16e regel) I bunder erwten heeft f 1300 opgebracht; moet zijn: Circa 4 bunder enz. GORINCHEM 24 Jan. Men besteeide voor: Ristarwe ('8,50 a 8,75, roode dito f8,30 a 8,40 witte dito f8,25 k 8,50, inl. rogge f5,25 a 5,40, buitenl. dito f 5,20 a 5,50, gerst f 4,50 a 4,70, haver f3,50 a 3,70, dniveboonen f 6,50 a 6.75, blauwe erwten fü,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 67 runderen le qual. Kalfkoeien f160 it 180 Kalfvaarzen f130 a 150 Melkkoeien 1140 it 160 P/s jarige ossen f 90 it 100 Guiste vaarzen f 80 a 90 Pinken f 50 k 60 Graskalveren f 30 40 Nuchtere kalv. f 10 a 13 Aangevoerd 2 vette varkens van 19 a 21 ct., per half kilo, 43 biggen van 18,a 12.per stuk. Eieren f 1.a 1.10 per 26 stuks. Boter 60 a 65 ct. per 1/9 kilo. ROTTERDAM, 24 Jan. Binnenlandscbe granen. Tarwe kon heden in bepaald beste qual. vorige prijzen opbrengen overigens wa9 men echter verplicht eene verlaging ▼an 10 k 20 ct: in te willigen. Per heet. f6,40 a 8.10, extra puike nog iets daarboven en per 100 kilo f9,20 it 10. Canada ontbrak heden. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 4.50 it 5.40. Dito mindere f 0,it 0. Gerst. Zeeuwsch Flakk. en Overm. Winter f7,50 a 8.40; mindere f0,a 0,beste Zomer f 4.a 5,mindere f 0,a 0. Haver. De beste f 2.25 it 3.30. Paardenboonen. De beste f 5.25 it 5 65. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 6,a 7,25; Witte boonen. De beste f7.50 it 9 50. Blauwe erwten. De beste f5.75 a 6.20 Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed f 0.a Zomerzaad f0,af 0. Kanariezaad f5.tot f6.25 ROTTERDAM25 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 51 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 770 vette runderen, 1058 magere dito, 254 vette en graskalveren, 208 nuchtere kalveren, 4 schapen of lammeren, 2 varkens, 121 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: lekw. 29 act. 2e kw. 25 a ct 8e kw. 20 a ct. Kalverenle kw. 4-21/2 ct., 2de kw. 36 a ct.3de kw. 31 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f21,p. ton. brninblanke Bergertraan 126,r H blanke Bergertraan f28, Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum lusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f 20.— p. 100 L Maaslevertraan f p. ton Nat. Med. levertr le soort f p. ton (stroogeel) 2e n f 39.p. ton Stoommedicinale levertr. le f 44.p. ton 2e f p. ton Uitsluitend voor de abonné's op dit blad heeft de uitgever voor slechts 30 cents verkrijgbaar gesteld de naar de laatste pho- tografieën vervaardigde van en Deze platen zijn keurig afgewerkt en hebben eene afmeting van 78 x 63 cM. Men gelieve deze platen tegen afgifte van den Bonvoorkomende op de vierde pagina van dit bladaan ons Bureau af te halen; franco per postzending wordt 15 cents extra voor porto en emballage berekend. Ook de naar den laatsten tijd bijgewerkte met plan van de Droogmaking der Zuider zee, groot 85 x 71 cM., bieden wij onzen abonné's tot 1 Januari nog tegen 30 cents, franco per post voor 35 cents aan. Tie Administratie. te Waalwijk, zal ten verzoeke van Mej. de weduwe F. van der Steen-Stada te Waalwijk aldaar bij veiling in ,/De Korenbeurs", bij Th. van Loon telkens 7 uur des avonds. KOOP 1. Een huis en erf te Waalwijk in de Sta tionsstraat achter de Gasfabriek, sectie II no 1074, groot 01.90 aren. le aanvaarden in eigen gebruik bij betaling der koopsom. KOOP 2. Een dubbel huis met erventer plaatse alsvoor, sectie B nos. 1221 en 1222, groot geheel 01.80 aren. Deze koop is in huur voor f 2.SO per week. te Waalwijk, zal voor den heer H. van Dortmond te Kaatsheuvel 's voormiddags 10 uurte beginnen in 't Loonsch Hoekje, le Waalwijk, zal voor Mej. de Weduwe BENJAMINS te Besoijen, bij Veiling: telkens 's avonds 7 uurin het te veilen pand bij M. VAN VUUREN te Sprang, GEMEENTE SPRANG, I. Een koffiehuis, tevens tramstation, met vergunning" groote schuur, afzonderlijk woonhuisje met bergplaats west daarnaast, en grooten tuin, sectie B. nos 1820 en 1821, groot ongeveer 21 aren 50 centiaren. II. Een huisje en erf, oost naast koop 1, sectie B. no 452 en deel uitma kende van het kad. no 1821 gemeld, groot ongeveer 2 aren. III. Massa van koopen I en II. Voormeld koffiehuis met vergunning is het eenige in de kom der gemeente Sprang. IEMAND te Amsterdam woonachtig met 2 mil, om op te zetten een gelegen aan het Centraal Station. Brieven franco bureau van dit blad onder letters N. K. in eene winkelzaak een van 1416 jaren, met goede schoolkennis, voor alle werkzaamheden en tevens ter op leiding als Zelfgeschrevene offerte onder motto Be diende aan het bureau van dit blad. door J. LEIJTENS, Schoenfabrikant te WAALWIJK. Prijs 35 cent. Prijs f 0.35. steld slechts 60 ct. Na ontvangst van het bedrag per post wissel of in postzegels geschiedt de toezen ding franco per post door Ieder boek 35 ct., maar 2 in ééns be-

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 3