ti Tufm P. KNAAPEN, M, J, v, d, Looiers- eo Schoenmakers artikelen, als: I, E, HOU Advertentiën behangselpapier en randen, KARPETTEN, Meubelmagazijn scherp coneurreerende prijzen, GEYESTIGD te Waalwijk, Th. Bergmans. Maandag 21 Maart, Ingezonden stukken. Burgerlijke stand. was-, zeil- en leerdoeken linoleum, tapijten tapistry's spiegels en schilderijen. mahoniekasten en schuiftafels, etc. Handelsberichten. als Meubel- en Biljart fabrikant. bil j ar tbenoodigdh eden. 's Bosch, Wed. V. J. GERRIS, Als boven. Verkrijgbaar tegen coneurreerende prijzen alle farine Lactêe Staujffer 75 cent per bu«. in alle mogelijke prijzen en stijl. in verschillende afmetingen en prijzen. mahonie-, note-, eike— en ge schilderde meubelen, Voorts van alle bij behoorende ar tikelen ruimschoots voorzien, aan Reparaties vlug en goedkoop. Steeds in voorraad alle Boodschappen voorloopig te be zorgen bij Horlogemaker Zoutzuur Wijnsteenzuur Gom Dextrine Brandspiritus verder Glycerine voor 't vullen van gas meters, LevertraanGenua Olie Bessensap etc. Eenig verkooper van Gelegenheid tot theoretische en prac- tische opleiding voor 't Apothe kers-Assistent examen. van, naar men wil, 45 miliioen te sluiten ten behoeve van Indië, ter vervanging van de vlottende schold. Bcdrijfsbclastiug. Art. 2 der patentwet behelsde de bepaling dat de gepatenteerde bevoegd is zijn bedrijf a'.lerwege waai hi? zulks zou mogen verkiezen, uit te oefenen. S *d< rt die wet door die op de bedrijfsbelasting vervangen is, lebben verschillende gemeentebesturen gemeend zich allerlei beperkingen te mogen ve oorloven. Zoo heeft het gemeentebestuur van het eiland Marken verboden het te koop aan bieden van waren aan de huizen, en op de overtreding daarvan de straf gesteld van f 25 boete of zes dageu hechtenis. Een koopman in manufacturen te Monnikendam zal uithoofde van die wandaad voor het kanton gerecht te Purmeren:! zich te verantwoorden hebben. Het is hoogstwaarschijnlijk dat deze oogen schijn 1 ijk kleine zaak, waarachter een hoogst gewichtig beginsel zich verschuilt, namelijk de bevoegdheid der gemeentebesturen om den handel aan banden te leggen, drie instanties doorloopen zal. Voor den beklaagde zal op treden mr. J. A- Levy. De doofstomme wielrijder Sutherland Royaards. De L. K. ontving van een zijner Parijsche abonués, de volgende briefkaart, gedateerd van 9 dezer, waaruit blijkt, dat het vermoeden, als zou de bekende doofstomme wielrijder Sulherland Royaards in de Pyreneeen vermoord zijn, gelukkig onjuist is Geachte Redactie. Zooeven ontving ik een briefkaart van mijn vriend,den doofstommenNederlaudschen wiel rijder Sutherland Royaards. Hij is dus niet vermoord in de omstreken van Pamplona maar springlevend en op weg naar Madrid, om van daar zijn gevaarlijke reis naar Afrika voort te zetten. Misschien is hij er op het oogenblik reeds aangekomen en bezig zijn eigen doodsbericht te lezen. Nu, wat zal hij opkijken. Met de meeste achting. P. Houben. Gelukkig toeval. Uit sneltrein 209 is Woensdagochtend nabij Rijsseu een negenjarig meisje geva'len. Het kind bleef geheel ongedeerd. Volgens een nader bericht uit Rijssen is het een jongen geweest. Nader wordt nog geschreven In den sneltrein bevond zich Woensdag morgen eene familie uit Enschede, op reis naar Deventer, om daar hun tienjarig zoontje ondrr behandeling van een geneesheer te stellen. Op ongeveer twintig minuten van Rijssen raakte het portier, waartegen het knaapje geleuod stond, open, met het onge lukkig gevolg dat hij uit den trein viel. Radeloos als de moeder was, wilde zij haar kind naspringen doch werd in dit opzet met veel moeite door haar zwager verhinderd eerst toen de trein het volgende s'ation Holten nadeidc, kwamen zij op de gedachte ran de noodrem gebruik te maken, zoodat zij, toen de trein stopte, ongeveer l3/4 uur van de plaats des onheils verwijderd waren. Zij keerden te voet langs de spoorlijn terug en vonden het kind ten huize van den land bouwer G. H. Ezeman, waar het inmiddels was opgenomen. Gelukkig scheen het ciet emstig gewond, zoodat het onmiddellijk met zijn familie de reis kon vooitzetten. Een gemeentekas bestolen Woensdagdacht is ten gemeentehuize te Baarn de brandkast der gemeente geledigd vei mist wordt een bedrag van circa f 10000, alles aan bankpapier. De dader heeft eerst den sleutel gehaald uit den zak van den gemeenteontvanger, want de sleutels werden gevonden naast de brandkast. Tot heden is de dader onbekend. Hij moet zich toegang verschaft hebben door het raam in de politiekamer, dat 's ochtends open gevonden werd. Omtrent den diefstal in het gemeente huis le Baarn deelt men van daar nog mede: Hoe deze diefstal heett kunnen gelukken, is onbegrijpelijk. De ontvanger, de heer B., woont in een deel van het gebouw, waarin tevens het gemeentehuis gevestigd is. Aan de achterzijde van dit huis bevindt zich een tuin, waarop de ramen vau de achterkamers uitkomen. De heer B. vermoedt, dat een dier ramen is opgeschoven en de dief daar door in huis gekomen is. Eenmaal binnen zijnde is hij een hooge trap opgeklommen, is eene kamer doorgegaanwaar de drie volwassen dochters van den heer B. sliepen en heeft aldus de slaapkamer van dezen laatste bereikt. Uit de op een stoel liggende pantalon heeft hij den sleutelbos genomen, is toen langs denzelfden weg weder naar beueden gegaan en heeft zich begeven naar het vertrek, waar de brandkast stond. In dat vertrek lagen twee honden. Hoe het den dief gelukt is dezen te doen zwijgen, is een raadsel. Met den gewouen sleutel heeft hij de braukast geopend en de zich daarin be vindende bankbiljetten, tot het bovengeneemd bedrag ontvreemd. Toen de heer B. 's morgens ontwaakte, bemerkte hij, dat zijne sleutels verdwenen waren. Hij snelde naar beneden en vond de brandkast openstaan, terwijl de sleutel nog in l et slot stak. Deze was, zeker om minder geraas te maken, van den ring afgenomen die met de overige sleutels op den grond lag. In den gang en op het kantoor waren vetvlekkeu merkbaar, tengevolge van het af druipen van een waskaars. Zooals we zeiden, vermoedde de heer B., dat de dief door een der achterramen in huis gekomen is. Waarschijnlijker is het, dat hij zich in heeft laten sluiten en door de gewone deur het huis verlaten heeft. De wind toch stond juist op de achterzijde van het huis. Bij het opschijven van het raaam zouden de talrijke, op een tafel liggende papieren er af en door elkander gewaaid zijn, terwijl deze 's morgens nog in volmaakte orde gerangschik' lagen. Dinsdagochtend heeft de justitie ter plaatse zelve een onderzoek ingesteld. Ongeluk. Eene jonge vrouw, te Oudewater woon- achiig, die na een bezoek aan hare moeder te IJselstein te hebben gebracht dezerdagen huiswaarts wilde keeren, en zich daartoe naar het bootje begaf, liep achter den molen om, met het ongelukkig gevolg dat zij door een der wieken werd doodgeslagen. 't Was menseücnbloed Bij de justitie te Breda is bericht ontvangen dat de Utrechlsche scheikundigen, am welken was opgedragen, in verband met den te Leur gepleegden moord, het bloed te onderzoeken, hetwelk zich in de broek van den verdachte bevond, eenparig tot de conclusie zijn geko men, dat dit bloed menschenbloed is. Baardwijk, 9 Maart. De heer J. B. Oomens thans boekhouder bij de heeren J. Vrancken Co., bankiers te Tilburg, heeft zijne solli citatie naar het brievengaardersschap alhier ingetrokken. Capelle. Voor een slechts weinig talrijk publiek gaf de liedertafel, „Oefening Kweekt Kunst" met vereerende medewerking van eenige dames j 1. Woensdagavond hare laatste winteruitvoering, in de zaal van den hetr van Dongen. En dat zoo weinigen gekomen waren is zeer te betreuren, want de uitvoe ring was waard geweest door velen te worden gehoord. Er wend over 't algemeen dezen avond goed gezongen. Verscheidene num mers van 't programma waren zelfs schitterend te noemen, b.v. de nummers 2 De Avond, Koor Jacobs, 6 Goeden Nacht, gemengd koor Kolkman, 9 Triomf, gemengd koor Kolkman en 13 Biergalop Van Paesschen. De lieder tafel met hare welwillende medewerking heeft met deze uitvoering bewezen, dat ze nog over uitstekende krachten te beschikken heeft. Een woord van hulde aan haren ijverigen directeur onzen zoogenaamden Fraos mag riet onthouden worden. Hulde ook aan die leden welke in duo, trio, quartet of als solisten in 't bijzonder hunne krachten hebben ten beste gegeven. Een zeer geanimeerd baldat tot het sluitingsuur duurde, besloot dezen prettigen avond. Dusscii 11 Maart. Hedenmorgen vertrok onze zeereeiw. Heer. Kapelaan van hierom zich io de gemeente „Uden" als rector in het klooster aldaar te vestigen; het spijt ons allen zeer dat Z E. onze gemeeute verlaten heeft, doch wij koesteren de hoop dat onze nieuwe kapelaan de Z.E. Heer van der Pas, evenzoo goedaardig en tevens een man van raad zal zijn, daar onze oude Heer Kape laan, vooral hierin niet ten achterbleef. Deze week is door de politie, zekere P. K. wonende alhier, iu bewaring genomen, die zoodra hij i tegenwoordigheid der politie verscheen bekende dat hij verleden Zondag de persoon geweest was die de ruiteu des nachts had stuk geslagen in het koffiehuis van den Heer J. van Dijk: de jeugd van Dussen schijnt voor baldadigheid onverbeterlijk. TJpa—w—aaraw mim fti ma iwmaca—Bg— (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoeken wij u, ons nog een plaats in uw blad af te staan. Eerst moeten wij den heer J, W. Bierens, secretaris vante Amsterdam bedanken, voor zijne bereidwilligheid ous te antwoorden. Het doet ons genoegen van den heer J. W. B. te vernemendat wij de berichten voorkomende in de „Echo van het Zuiden" en in het„Vakblad voor de Schoenmakerij" goed hebben gelezen. Zoovele berichten toch worden niet goed gelezen. Tevens vernemen wij dat de heer J. v. Drunen is benoemd geworden tot reserve jurylid en dat hij als zoodanig is wetkzaam geweest. Waren dus de reserve juryleden bekend gemaakt in het „Vakblad", dan voor zeker zou niemand getwijteid hebben aan het bericht in de „Echo van het Zuiden." Dat de inzenders over het oordeel der jury, dus ook over den heer J. van Drunen tevreden zijnwillen wij gaarne gelooveu. Geen oogenblik hebben wij aau de bekwaam heden van den heer J. v. D. getwijfeld; en dat zijue kunde ook hier in Drunen wordt erkend en op prijs gesteld, bewijst al weer zijne benoeming tot commissaris der nieuw opgerichte schoenmakersbazenvereeniging. Daarom nogmaals zonder overdrijving hulde aan onzen dorpsgenoot Den heer J. W. Bierens vraagt wie wij verdenken van de ongepaste flauwe aardigheid. Niemand anders dan de verteller van het nieuws, aau den berichtgever vau de „Echo van het Zuiden." Waarom nu het Zoete Lieve Ger.itje van den Bosch, aan J. v. D. de hand moet geveD, dat is ons niet zeer duidelijk. De vergelijking van Amsterdam met den Bosch is ons evenzeer onverklaarbaar. Wij schieven onder het stuk P. en S. omdat het eene algemeene, publieke, en geen persoonlijke zaak betreft. Het blijft hetzelfde wie de vragei is, om eenig licht te brengen in eene duistere zaak. Het was ons le doen om hei ware van de zaak te weten. Ontvang M. de R. onzen hartelijken dank voor de welwillend verleende plaatsruimte. Met achting P. en S. Drunen, 10 Maart 1893. Aan den President der Liedertafel „Oefening kweekt Kunst" Een held of minister in 't schrijven ben ik niet, maar wil toch mijn: „Weemoedig blikt de bleeke maan" zooals u, mijnheer de president dat noemt, eens gebruiken en verzoek U beleefd, mij dergelijke beleedigingen, zooals u op den avond der uitvoering, mij deedt, niet meer toe te voegen. Deed het iemand, die geen educatie genoten had, dan zou ik daarin berusten, omdat hij misschien niet wijzer is, en niet weet wal hij zegt, maar aan uwe educatie twijfel ik niet. M. de R mijnen dank voor de plaatsruimte, misschien heb ik later 'meer plaats noodig, als zulks wordt toegestaan. Achtend, Lodewijk Hakkert. 's Grevelduin-Capelle, 11 Maart 1898. BAARDWIJK. GEBORENJohannes Cornelia, z. van Johannes Lommers en Gijsberdina van Bijnen. Wil hel mi na, d. van Gijsbertus Klerx en Anna Maria van Wel. Johanna Petro nella, d. van Gerardus Hendrikus Brekel- mana en Hendrika Eekels. Johanna Adrian», d. van Christinus Pullens en Cor nelia Kogels. Willem, z. van Wilhelmus Fressen en Gornelia Verdijk. Antonetta, d. van Adrianus Leijtens en Johanna Papen hoven GEHUWD: Martinus Roestenburg, 25 j. en Elisa beth Adriana van Drunen, 20 j. Martinus Schonk weduwnaar van Anna van Dongen, 43 j. en Laurentia Verhoeven weduwe van Antonie Jozephus van den Houdt, 55 j. OVERLEDEN Johanes Treffers weduwnaar van Clazina van Zijl, 82 j. Maria Paaimans echtgenoot van Adrianus de Gouw, 43j. Leonardus Coinelis Vermeer, 20 j. DRUNEN. Over de maand Februari. f GEBORENJohanna Maria Cornelia, d. van Pieter Lu ij ten en Wilhelmina Eekels. Antonia, d. von Johannes van den Hoven en Anna Maria Klerks. Anna Maria, d van Johannes Baptist van de Leur en Maria van der Sanden. Petronella, d. van Hen drikus Brok en Helena Koks. Petrus, z van Albertus Vennir.gs en Adriana Maria de Bruijn. Theodorus, z. van Willem de Wit en Johanna van Drunen. Hen drika Maria, d. van Hendrikus Johannes van Noort en Anna van Diem. Theodo rus Marinus, z. van Adrianus I lshout en Elisabeth Lommeis. Elisabeth, d. van Nicolaas de Wit en Petronella Jansen. Godefridus, z. van Martinus Smits en Ar- dina van Bladel. Adrianus Marinus, z. van Hendrikus Coenraad en Antonia van de Wiel. OVERLEDENHubertus Cornelis Brok echtge noot van Adriana Elshout, 58 jaren. Wilhelmus Henricus Verhagen 4 maanden. Adriaan van Rooij echtgenoot van Arna van de Wiel, 70 jaren. Maria Catharina Leenheers weduwe van Arnoldus van den Bosch, 90 jaren. Thedorus van Weert, 18 jaren. Huiberdina Vrijhoeven, 2 maan den. Cornelius Maria Vesters, 15 maan den. Elizabeth van Huiten, 6 jaren. Theodora Geertruida Veltman 52 jaren. Fransiscus van de Wiel, 86 jaren. An na Maria van de Leur, 3 dagen. Petro nella Roskam, eerst weduwe van Martinus van de Wiel later weduwe van Gerardus de Kruijf, 84 jaren. Johanna van Gorcum, 2 maanden. GEHUWD: Jan Snoereu, 24 jaren met Woute- rina de Wit, 29 jaren. schijnen wel genegen eene billijke prijsver- hooging toe te staan Id schors en alle andere looimiddelen is de maikt zeer vast gestemd. WAALWIJK, Heeft ontvangen eene prachtige sor teering Eene enorme keuze etc. prachtige Vestigt de aandacht op zijn welvoorzien In voorraad en op bestelling te leveren, soliede eigengemaakte WAALWIJK11 Maart 1898. Bij redelijken aanvoer was de handel veel vlugger ter veemarkt, kalfbeesten golden f130 f185. Dito vaarzen f 125 k f 165 Jonge varkens aangevoerd 35 stuksver kocht van f7.75 a f9.25. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 595 kg. van f 0.98 f 1.12 per kg. Eieren f 3.a 4.per 100 stuks. De berichten uit het buitenland voor ruwe huiden luiden zeer gunstig. Voortdurend gaan de prijzen hooger. Te Havre worden veel zaken gedaan zoowel in nieuw aangevoerde Montevideo zomer ossen als in bijkomende soorten. Te Antwerpen werd eene groote partij zware saladeros Liebig ossehuideu ver kocht aan den ongemotiveerd hoogen prijs van fr. 75. Met spanning werd de Londensche veiling van gisteren te gemoet gezien. Er werden oi geveer o. a. circa 125.000 kaaphuiden aangeboden, waarvan de meeste koopers vonden Amerika kocht dapper. Ook verschillende andere partijen werden afgedaan. Sommige aan en boven taxaat en andere met 1/s a penny concessie. In den leerhandel heerscht meer animo De looiers zijn hooger gestemd en de leerkoopers en verbruikers H 40 Vugterstraat H 40 zal te raadplegen zijn te Waalwijk, bij mejuffrouw van 11 uur voorm. tot 4 uur namiddag. Onder aanbeveling,

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 6