Notaris BINK, Notaris BINK, Notaris BINK, Vota ris KANT, Notaris BINK, Notaris BINK, DE TWEE KOLOMMEN" Groot Concert, Nederlandsch Vocaal Kwartet, ManufacturenDamesconfectie MANTELS Aövertentien Meubelen en huisraad Wollen- on Katoenen Manufacturen, Garnituren en Mode-Artikelen. MENGELWERK. Handelsberichten. finaal verkoopen VER PA CU! EX: VERKOOPEN: publiek verkoopen: verkoopen: publiek verkoopen Concertzaal WA. «ïlS» Zaterdag 16 April 1898, E N T II ÉE f 1. Des dokters medeplichtige. (SLOT.) [Iet huwelijk werd in stilte voltrokken. Slechts vier maanden waren voorbijgegaan sedert mijn onderhoud met den heer Sharp, maar in dien korten tijd had een totale ver andering in mijn zaken plaats gegrepen. Ik was Compagnon geworden van Dr. Jordaans te Amsterdam, had mijn schulden betaald, en was na de gelukkige echtgenoot van het schoone meisje, dat ik beminde. Ik kon het nauwelijks gelooven. Waarom had die geheimzinnige Sharp zooveel voor mij gedaan Ik zou het spoedig weten Het was na liet diner op den dag van ons hu welijk. 1 Iet gezelschap bestond uit Henriëtte, haar oom, en mijzelf wij hadden geen gis ten Mijn vrouw was naar boven gegaan om zich reisvaardig te maken. We zouden voor een veertien dagen naar den Rijn gaan, en daarna onze woning te Amsterdam be trekken. Ik moetje spreken, Hardinan, zei Sharp. We zullen in mijn kamer gaan. Ik volgde hem daarheen. Je denkt, dat ik heel goed voor je ben geweest, niet waar P Hij leunde, achterover in een armstoel, en kauwde geducht op een stuk sigaar. Weet je waarom vervolgde hij. Hij hield even op, en ik gaf ten antwoord, dat ik het hem niet kon zeggen. Ik ben goed voor je geweest om Iicnriëtte's wil Ik heb eenigen tijd voor haar uitgekeken naar een man, maar in onze positie was dat geen gemakkelijke taak. Ik moest een man hebben, dien ik kon vertrou wen, een gentleman door geboorte en ka rakter, iemand, die haar beminde en go.d voor haar zou zijn, iemand ook, die geen bemoeizieke familiebetrekkingen had om tus- schen beide te komen of raad te geven. Ik geloof, dat ik succes heb gehad. Ik verzekerde hem, dat ik alles zou doen om zijn keus te rechtvaardigen. Hij knikte en ging voort. Ik had geen vrienden. Ofschoon ik cenig geld hady was het niet gemakkelijk den man te vinden, dien ik moest hebben, die haar zou trouwen, alleen mijn woord hebbend voor haar verleden, niets van mijn verleden wetend, en die haar zou trouwe zonder vragen te stellen, gelijk gij gedaan hebt. Ik hoorde van je als van een in moei lijke omstandigheden verkeerend practisee— rend geneesheer, pas uitgekomen ik infor meerde naar je gelijk ik naar anderen heb geïnformeerd, die echter te kort schoten in een of andere hoedanigheid, die ik eischte. Toen liet ik je aan huis komen Gij hebt mij voldaan, en ik geloof niet dat gij den stap zult betreuren, dien gij gedaan hebt. Ik zeide, dat ik die meeuing deelde. Ik ben blij, dit te hooreu, zeide hij En nu beloof me, dat Henriëtte nooit zul weten, wal ik je ga vertellen. Ik beloofde liet hem. Beloof, dat je het haar nooit zult z -g- gen, en dat ge altijd dezelfde voor haar zijn zult, gelijk heden. Zij is een lief goed meis je, het eenige wezen ter wereld, dat in mij gelooft en wat om mij geeft. Voor u beiden is gezorgd, en 11a vandaag zult gij mij nooit weerzien. Ik staarde hem verbaasd aan, en hij strekte zijn hand naar mij uit. Beloof wat ik u gevraagd heb, bij alles wat u heilig is, beloof. Ik greep zijn hand en voldeed aan zijn verzoek. Waarom zullen wij u niet weerzien vroeg ik, toen hij weer zat. Hij lachte dan een pen nemend van een collectie, die op zijn schrijftafel lag, schreef hij op de keerzijde van een enveloppe, die hij mij daarna overreikte. Wat is dat vroeg hij en met stom- ine verbazing bekeek ik het geschrevene. Het is mijn handteekening, stotterde ik. Mijn handteekening onberispelijk nage maakt. Dat is valschheid in geschrifte, niet waar Ja, maar ik begrijp er de bedoeling niet van. De bedoeling u toch duidelijk, mijn waarde, en hij wierp zijn stuk sigaar weg. Het is mijn beroep ik maak voor mijn beroep valsche handteekeningen. Daar was een oogenblik doodsche stilte. Sharp glimlachte, terwijl ik mij gevoelde, als iemand, wien een kruik ijskoud water in den nek wordt leeggeworpen. Ik kon slechts uitbrengen Maakt gij valsche handteeke ningen Luisïer. Ge weet natuurlijk, dat Hen- riëtte's moeder mijn zuster was. De Sharps waren zoo arm als de mieren, en mijn vader, een nauwgezet predikant, was genoodzaakt mij op een kantoor te plaatsen, toen ik nog een knaap was. Ik zal niet spreken van verzoeking en zoo meer genoeg zij het, te zeggen dat mijn talent van teekenen en schrijven n.ij voor mijn leven vriendeloos maakte, voor ik zeventien jaar oud was. Om je de gcheele waarheid te zeggen, ik bracht de hoopvolle dagen mijner jongelingschap in de gevangenis door. Henriëtte weet niets van dat alles en geen lid mijner familie had jaren lang iets van mij gehoor-!, totdat ik mijn zuster ter hulp kwam, toen de oude Bossers stierf, want ik kon het toen goed stellen. Bos-ers was niet in eene levensver zekering, en liet mijn zuster in kommervolle omstandigheden ach!er, door welke ik haar heen geholpen heb, terwijl ik voor Henriëtte's opvoeding zorgde. Het verhaal doet de ronde, dat ik in Amerika niet hard werken fortuin heb gemaakt, maar daar is niets van aar.. Toon ik uit de gevangenis kwam, heb ik mijn lot verbonden aan dat van twee andere misdadigers van erkende bekwaamheid, en ofschoon we soms ternauwernood den clans ontsprongen, is het ons altijd voor den wind gegaan. Sedert Henriëtte met mij alleen woonde (haar moeder is, zooals ge weet, een jaar geledengestorven bekroop mij ook de vrees, dat ik door de eene of andere oorzaak in minder goeden doen zou kunnen geraken, en ik was erop bedacht om voor haar toe komst te zorgen Liever zou ik sterven, dan dat zij ooit te weten kwam, wie lm at oom eigenlijk is. Dank uw lusschenkomst zal dit nu nooit gebeuren. Over een paar dagen zult gij vernemen, dat ik hen vertrokk. u. Dan zal ik sterven (officieel) en ge zult nooit meer iets vau mij hooren. Het zal uw taak zijn Henriëtte in dit eene opzicht te misleiden. Gij hebt eene vrouw gehuwd, u in alle op zichten waardig. Er werd aan de deur geklopt, en mijn lieve jonge vrouw trad de kamer binnen. Ik voelde mij wel eenigszins zonderling te moede, en mijn blik moet dit hebben verraden. Ik heb Jan eens goed onderhanden gehad, lieve, zei Sharp mij te hulp komend. Dan, op ernstiger toon, en me strak aan kijkend Hij zal je lief heboen en voor je zorgen, kind, zooals ik gedaan heb. Hij heeft het mij beloofd. Henriëtte sloeg haar armen om zijn hals, Deze man had haar geleerd hein innig lief te hebben. Het rijtuig stond voor en Sharp gaf mij geen gelegenheid ï.em nog eenmaal te spreken. Tranen sprongen in zijn oogen, toen hij zijn nicht liet rijtuig zag instappen, hij g if mij geen hand, alleen lei hij mij de hand op den schouder en zeide Denk eraan Jaren zijn voorbijgegaan, en ik woon nog altijd in de hoofdstad. Mijn naam wordt met cere genoemd in de wereld der geneeskun digen. Henriëtte en mijn dochter en zoons worden gaarne en met blijken vau groote achting en genegenheid in de eerste kringen ontvangen. Toch zijn er oogen blikken, dat, wanneer ik alleen in mijn studeerkamer zit mijn gedachten een reeks van jaren terug gaan, en dat mijn geweten mij zegt, dat mijn succes gegrond is op de handigheid van iemand, die valsche handteekeningen maakte, dat ik titels, weelde en achting ten spijt, de medeplichtige ben van dien vreemden man, die uit mijn leven verdween, dien avond toen ik afscheid van hem nam op Rose Villa, zoo lang, zoo lang geleden. En ik denk er dik werf over hoe ik dit kan goedmaken. Heden overleed tot onze di p - droefheid, na een kortstondig doch [geduldig lijden en voorzien van de II.II Sacramenten der Sterver den, onze innig geliefde Zoon en Broe der Waiterus Herm. van Hilst, j in d-'Ji leeftijd van 40 jaren. Wed. G. L. VAN Hll.ST en Kixdhien Waalwijk, 12 April 1898. oor de vlugge en royale regeling en betaling der assurantie-gelden, ondervonden bij h t ontstaan van den brai.d op den 3 Aprilbrengt ondergeteekende zijn dank aan dr. Hollaudsche Brandwaarborg-Maat schappij, gevestigd te Oud-Karspel en har» n Agent Frits Mullers ANT. BROKKEN, Besoijen. Hffede uit naam der Familie betuig ik hartelijk dank voor de blijken van belang stelling, in de laatste dagen ontvangen. P. BöCKLING. Waalwijk, 13 April 1898. te Waalwijk, zal ten verzoeke van den heer J. Fransenin zijn koffiehuis te WAALWIJK, vroeger bewoond door den heer BESIER, op 26 APRIL 1898, natu. 7 uur, Een woonhuis waarin winkel en brood bakkerij met schuur en tuin, te Besoijen ingezet op f3800. te AA LWlJ Kzal Vrijdag 15 April 1898, nam. 0 ure, ter lier berge van W. PULLENS in 't Vosje te Baardwijk, Voor de Godshuizen te 's Bosch ONDER BAARDWIJK, 5 hectaren Hooi- en Weiland in de Voorweiden, Wetering en Hooigracht in 6 perceelen. ONDER BESOIJEN, Hooiland, Oude Straat, groot 3,01,20 hectaren. Wei- en Hooiland, Dijkland, groot 1.61.50 heet. te Waalwijk zal ten verzoeke van zijne principalen inden loop der maand Mei 1898, Een perceel Uiterwaard onder de gemeente AVell en Ammerzoden aan de zuid zijde van de Maas, genaamd de LVGE OMLOOP, groot 30,52,20 hectaren. Inlichtingen te bekomen bij voornoemden notaris. te Waalwijk, zal 'bij INZET in het hotel GERRIS op Vrijdag 15 April 1898, j bij TOESLAG in het hotel VERWJEL op Vrijdag '29 April daarna, j telkens 's av lids leu 7 ure: a. Voor de Ei vee vau wijlen den hoog— welgeboren her Jhr. Mr. J. B. A. J. Al VERI11*.1JEX van Loonopzand Een uitmuntend perceel hooiland te WA LU IJK over rle Hooigracht, sectie A. no 20 groot 1.76,90 hectare. b. Voor de Erven v.11 wijlen den weledel z eigeleerdeu heer Du. VAN HEUST, te 's Bosch Een uitmuntend perceel hooiland te BESOIJEN, op de Waarden, sectie B 110 211, groot 2.83.80 hectaren. B' Uo perceelen te aanvaarden in eigen gebruik bij de betaling der kooppenningen, in lasten van af 1 Januari laatstleden. te Waalwijk, zal 14 APRIL 1898, voorin. 10 ure ten, ten sterfhuize van Mej. de wed. M. VAN SPIJK te Nieuwkuik, waaronder: kabinet, bureau, bedden, linnen, pellen en keukengerief. te Waalwijkzal op Woensdag 13 April 1898, bij inzet en Woensdag 27 April 1898, bij toeslag telkens nam. 6 ure in het Koffiehuis van M. van Vuuren, te Sprang, Een Huis en Erite Sprangsectie B no 1626 groot 3 aren, eigendom van Steven Vos c.s. DOOR HET (Directeur Maurice Hageman). Mejuffrouw Marie Penning, Sopraan. Mevrouw Jeanne van Westerhoven, Alt. De Heer Jean M. Tijssen Tenor. De Heer Arte HilleBas. Allen y./d. Nederlandsche Opera. AANVANG 8 uur. Plaatsen zijn te bespreken van af heden ad 10 cents extra aan de Concertzaal. Tekstboekjes verkrijgbaar aan het lokaal a 15 cents. Onder meer zullen worden uitgevoerd de beroemde //Liebeswalzer" van Brahms en dc kwartetten uit vRigoletto" en //Mar tha. ONTVANGEN eene ruime keuze Wegens gevorderd seizoen de nog resteerende tegen verminderde prijzen. Achtend, WAALWIJK. ei3rium*5*js)ij 80 50 30 9 ct., GORINCHEM 11 April. De aanroer van granen wa9 heden gering, met gewonen handel. Men besteelde voor Ri9tarwe f8.50 a 8,75, roode dito f 8,20 a 8,40 witte dito f8,25 8,50, inl. rogge f5,25 a 5,40, buitenl. dito f5,20 a 5,50, gerst 1 4,50 a 4,75, haver f3,75 üi 3,85, duiveboonen f 6,SO a 6.75, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 415 runderen le qual. Kalfkoeien f140 h 160 Kalfvaarzen f 110 ii 130 Melkkoeien 1120 h 130 ll/3 jarige ossen f 80 k 90 Guiste vaarzen f 70 a Pinken 40 a Graskalveren f 20 a Nuchtere kalv. f 7 a Aangevoerd 2 vette varkens van 17 a 21 per half kilo, 860 biggen van 1 6,a 11.per stuk. Eieren f 0.85 a 0.90 per 26 stuks. Boter 55 a 60 ct. per Va kilo. ROTTERDAM 12 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 27 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 650 vette runderen, 1646 magere dito, 193 vette en graskelveren, 627 nuchtere kalveren, 38 schapen ol' lammeren, 542 varkens, 169 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: lekw. 28 act. 2e kw. 25 a ct 8e kw. 20 a ct. Kalverenle kw. 45 ct., 2de kw 39 a ct.3de kw. 34 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzu. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger louiertraan f21,p. ton. b bruinblanke Bergertraan 126,t blanke Bergertraan f28, Groenlaudsche Robbentraan (sraeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f 20.p. 100 L Maaslevertraan f p. ton Nat. Med. levertr le soort f p. ton (stroogeel) 2e 39.— p. ton Stoorhinedicina) levertr. 1e 1 44.p. 1 m r 2e f p. ton wmmmim

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 3