dei Registratie en Domeinen, Notaris BINK, Notaris BINK, Notaris RANT, Notaris RANT Groot Concert Advertentiën openbaar verpachten Betaaldag 1 Mei 1899. VERKOOPEN: Bericht van Inzet. Bericht van Inzet. Chr. Appels, Handelsberichten. Openbare Verpachting van gronden langs den Nieuwen Maasmond. Op Woensdag 25 Mei a.s., Op Donderdag 26 Mei a.s., Deze verpachtingen wor den alleen bij afslag ge houden zonder uitlo- ving van strijkgeld. Er is geen onraad verschul digd. VERKOOPEN: op Zondag 15 Mei a. s. Ter boekdrukkerij LEERJONGENS. DE ONTVANGER voor het seizoen 1898 De Uiterwaarden en eenige Bin— nendijksche weiden langs den Nieuwen Maasmondvak Ha— gooit—Doeversche loswal, ten Zui den der rivier en den weg langs den Noorderdijk van Hagoort tot Drongelen in 74 perceelen. De Uiterwaarden langs den Nieuwen Maasmond vak Hagoort- Keizersveer, een deel der Zomer— kade beneden het Capelsche veer, enkele stukken van de Zuider— en Noorderdijken en de kade met berm aan de Oostzijde en den berm aan de Westzijde van het gegraven deel van bet Zuider— afwateringskanaal onder Raams— donk; in 128 perceelen. 18 Mei bij INZET en 1 Juni 1898 bij TOESLAG Toeslag Donderdag 12 Mei 1898, Toeslag Woensdag 18 Mei 1898, in den TUIN van den heer Wedvlucht der „Postduif" alhier. De postduivcn-vereeniging „De Postduif'' te Waalwijk nam Zondag 8 Mei, met nog 15 vereenigingendeel aan de nationale wedvlucht van uit Rheine (D.), uitgeschre ven door de Postduiven-vereenigicg „La Vitesse" te Breda, ter eere van haar lOjarig bestaan. De tijd van aankomst was en de prijzen door de Waalwijksche vereeniging onderling voor hare leden uitgeloofd, werden behaald 9.51.15 1ste prijs. 9.56.15. 9.56.20 2de prijs. 10.01.58 10.06.55 3de prijs. 10,08.52 10.10.25 4de prijs. 10,25.03 10 27.15 10.27.15 10.4-1.10 10.46.10 11.04.10 10.46.10 11.04.10 11.30.5de prijs. 11.35.00 als volgt A. Jansen A. Jansen P. Schoemans A. Jansen J. Sars P. Schoemans M. Hartog-Goudsmit A. Jansen P. Schoemans P. Schoemans P. Schoemans J. Sars P. Schoemans J. Sars P. Schoemans A. van der Lee R. Eicq De duiven werden om 6,45 G. T. los gelaten; en de afstand van Rheine tot Waal wijk bedraagt 175.91 K.M. De snelstvliegende duif vloog per minuut 9,26 meter. De vereeniging „De Postduif" nam met 26 duiven aan de wedvlucht deel, waarvan slechts een is achtergebleven De uitslag over 't geheel van de zestien mededingers samenis nog niet bekend deze deelen wij later mede. Donderdag 19 Mei zal de vereeniging deel nemen aan de nationale wedvlucht van uit Osnabruck, uitgeschreven door de vereeniging „De Snelpost" te Utrecht. Een goede vangst. Gisteren werden een 14 tal getuigen door den rechter commissaris van strafzaken te 's Bosch gehoord in zake den kerkdiefstal te Baardwijk. Het blijkt een goede vangst geweest te zijn, daar de verdachte zijn leven bijna in de gevangenis doorbracht. Na eerst in een opvoedingsgesticht ge weest te zijn onderging hij 10 jaar gevan genis in Frankrijkop andere plaatsen 3 jaar gevangenis enzeen en ander wegens kerkdiefstal en uitgifte van valsche munt. Indisch gezantschap te 's Ilage. Met eenige praal, waaraan Indische grooten gewoon zijn, werd Dinsdagmiddag omstreeks half drie uur het gezantschap van den Soe- soehoenan van Soerakarta bij de aanstaande inhuldigingsfeesten door den minister van koloniën aan zijn departement ontvangen. Voorafgegaan door boden van het ministe rie, werd de missie geleid naar de kleine commissie-kamer in het gebouw, alwaar de minister, de heer Cremer, het hoofd der missie en zijn gevolg begroette, in tegenwoordigheid van den seeretaris-generaal, en raadadviseur, jhr. Six, den oud-resident Ingenluyff en vijf referendarissen van het departement. De Indische prins deelde aan den minister zijne zending naar Nederland mede en over handigde aan Zijne Excllenlie het portret van den Soesoehoenan en van den Ratoe. De prins sprak Maleischdat door den heer Ingenluyff in de Nederlandsche taal werd vertolkt. De prins zelf verstaat onze moe— destaai en werd dan ook in den verderen loop der audiëntie door den minister in het Holiandsch aangesproken, waarop hij echter in het Javaanscli antwoordde. Na de aanbieding van het geschenk werd de minister aan de heeren van het gevolg voorgesteld. Prins Ario Mataram nam plaats op een stoel. Dr. Van de Roemer zat naast hem en de vier andere heeren van het gevolg stonden rondom dezen. Daarna heeft de minister van koloniën de heeren van zijn departement aan den vorst voorgesteld en onderhield hij zich nog eenigen tijd met Z. M. over het verblijf van het gezantschap hier te lande, over de be zienswaardigheden van ons laud. Hij gaf hem de verzekering, dat de gasten op alle mo gelijke medewerking van de regeering konden rekenen bij het bezichtigen van de merk waardigheden van stad en rijk. Bij deze gelegenheid gaf de minister den vorst tevens kennis, dat de Sultan van Siak en twee pangerans van Koetei bij de aan staande heugelijke gebeurtenis der inhuldi ging van II. M. de Koninging hier te lande verwacht worden. Inkuldigingsfecstcn te 's Dage De eerewach*, welke H. M. de Koningin gedurende de inhuldiginsfeesten alhier zal begelijden en, op uitnoodiging van het feest comité, is tot stand gekomen, onder comman do van den gep. majoor der cavalerie graaf Van der Duyn, zal bestaan uit 43 leden, de commandant en de te benoemen onder-com mandant daaronder begrepen. De oefeningen van dit corps zullen den 12n Augustus een aanvang nemen. Het constuum van de eerewacht zal zijn van licht blauw laken. Reis der Kuiiiugiitncn. Hare Majesteiten de Koninginnen hebben, met het oog op de ontlusten te Milaan, van het bezoek aan die stad afgezien. Het bezoek werd door de Italiaansche overheid ontraden. Dientengevolge werd de reis gestaakt en te Bologna overnacht. Kamers van Koophandel. Ter Zaterdag te Amsterdam gehouden ver gadering van de afgevaardigden van de Kamers van Koophandel ter bespreking van het rapport der commissie tot reorganisatie der Kamers en het schema voor kamers en de districts kamers bij de regeering in te zenden, waren 32 kameis vertegenwoordigd. Het schema tot reorganisatie der Kamers van Koophandel is met 29 tegen 3 stemmen aan- genom:n. Leerplicht Men schrijft uit 's Hage Bij hit lot dusver gehouden afdeelingson- derzoek van den leerplicht in de Tweede Kamer moet het ontwerp van antirevoluti- onnaire en Katholieke zijde krachtig zijn bestreden. Nieuw pantserschip Bij de tweede Kamer is thans ingekomen het door den minister van marine aangekon digde wetsoutwerp tot verhooging van de marinebegrooting voor 1898, en waarbij gelden worden aangevraagd om nog in dit kalenderjaar een aanvang te kunnen maken met de voorbereiding tot den aanbouw van een rieuw pantserschip voor den Indischen en den algemeenen dienst van pi. m. 50U0 ton waterverplaatsiog met een diepgang van 57 dM., een proeftochtsnelheid van gedurende 4 uur 16 mijl en waarvan de kosten worden geraamd op f 4,300,000. Onderwijzers. Ter beschikking Yan den Gouverneur- Generaal van Nederl.-Indie kannen worden gesteld 16 onderwijzers, óm te worden be noemd tot onderwijzer 3de klasse bij het openbaar lager onderwijs voor Europanen en daarmede gelijkstelden daar te lande. Voor uitzending kunnen in aanmerking komen zij," die in het bezit zijn der hootd- akte en daarenboven van eene akte voor de Fransche taal, dan wel voor eenig ander vak middelbaar of lager onderwijs. Akten voor gymnastiek, vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek en teekenen zijn hieronder niet begrepen doch strekken tot aanbeveling, wan neer zij gepaard gaan met de akten, welker bezit een vereischte is. Zij, die ter beschikking van den Gouver neur-Generaal worden gesteld, ontvangen a. een gratificatie voor uitrusting van f500; b. vrijen overtocht uaar Batavia als Gouverne mentspassagicr eerste klasse, c. q. ook voor hun wettig gezin c een voorloopig tractemeut van f 400 's maands. Aanmelding voor 1 Augustus. Zie voorts de S;aals. Ct. No. 106. Te Westerbork (Dr.) isjin een besch eene vrouw aangetroffen, schijnbaar bijna verkleumd. Op last van den burgemeester werd zij onder dak gebracht. Het bleek spoedig, dat zij de vrouw was, die aldaar bekeud stond als „de vrouw met de zeere beenen*, die meermalen bedelende in het dorp rondging. Eeu genees kundige werd ontboden om hare beenen te onderzoeken en nu bleek, dat zij hare voeten geruimen tijd in pik had gewikkeld en ze op die manier moedwillig had bedorven, zelfs in zoo hevige mate, dat zij hare voeten nooit weer zal kunnen gebrniken. De wonden beginnen nu te heelen, doch zij zal genoodzaakt zijn in het vervolg op krukken het werkelijk medelijden der menschen op te wekken. Loonopzund, 9 Mei. Een mooi concert gaf Zondagavond de „Sophia's-vereeniging" het is in elk opzicht goed geslaagd. De fanfare speelde haar nommers flink afvooral voldeed goed „Fantaisie snr l'opéra" „Die Zauberflöte" van Mozart. Ook de scènes, waarop de heer Montée uit Kaatsheuvel ons vergastte vielen zeer in den smaak, ze werden keurig voorgedragen; niet het minst pakte »de kat van den bakker." De president, de heer A. P. Cools sprak na afloop een hartelijk woord en dankte vooral den heer Montée voor het genoegen dat hij het publiek dezen avond had verschaft. GORIMCHEM 9 Mei. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f 13,80 a 14,25, roode dito f 12,50 a 13,75 witte dito f 13,90 14,25, inl. rogge 16,20 a ö,40, buitenl. dito f 6,10a 6,50, gerst 1 4,90 a 5,20, haver f3,90 a 4,duiveboonen f6,75 a 7.blauwe erwten fO,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 343 runderen le qual. Kalfkoeien f150 k 170 Kalfvaarzen f120 a 140 Melkkoeien 1120 k 130 l'/a .iarige ossen Guiete vaarzen Pinken Graskaiveren Nuchtere kalv. f 90 k f 80 a f 50 a f 30 a f 8 100 90 60 40 10 Aangevoerd 16 vette varkens van 16 i 20 ct., per half kilo, 960 biggen van f6,all.per stuk. Eieren f 0.65 ii 0.70 per 26 stuks. Boter 43 a 50 ct. per '/a kilo. ROTTERDAM, 9 Mei. Binnenlandsche granen. Tarwe met ruimen aanvoer, vend tot 40 a 50 ets. verhooging onge veer voor 1/3 gedeelte plaatsing; het overige bleef wegens te hooge vraagprijzen onverkocht. Per heet. f 10.25 a 1T2.25 en per 100 kilo fl4af 14.70. Canada is onverkocht gebleven. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 6.k 6.75. Dito mindere f0,0. Gerst. Zeeuwsch Flakk. en Overm. Winter f 0,— a 0.mindere fO,a 0,beste Zomer fOa 0,mindere fO,a 0. Haver. De beste f 3.40 k 4 50. Paardenboonen. De beste f 5.90 k 6 40. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 7,25 a 8,40; Witte boonen. De beste f0.k 0 ROTTERDAM 10 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 42 paarden, 0 veulens, 1 ezel, 620 vette runderen, 1336 magere dito, 166 vette en graskalveren, 437 nuchtere kalveren, 5 schapen of lammeren, 0 varkens, 254 biggen, 2 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 30 a ct. 2e kw. 27 a ct 3e kw. 22 a ct. kalverenle kw. 42 ct., 2de kw. 36 a ct.3de kw. 30 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. te Waalwijkzal ill bet ten overstaan van Notaris A. J. Rant, te WAALWIJK in het hotel „De Twee Kolommen", bij dewed. V. J Gerris, te WAALWIJK, te beginnen des voormid dags om 9 uur ten overstaan van Notaris B. A. Middel koop te CAPELLE ter herberge „De Ploeg", van J. W. Teunen, te WASPIK, te beginnen des voormiddags om 9 uur Van iedere verpachting zijn boekjes tegen 10 cents verkrijgbaar bij de Ontvan gers der Registratie en Domeinen te Waal wijk en Oosterhoutden Hoofdopziener der Domeinen te BredaTeteringschen Dijk den Waardsman van den Nieuwen Maas mond te Waalwijk, de Notarissen Rant en Middelkoop en tegen vooruitbetaling bij iederen anderen Ontvanger der Registratie en Domeinen. Inlichtingen zijn te bekomen bij voor noemden Hoofdopziener en Ontvanger der Registratie en Domeinen te Waalwijk, bij welken laatsten de kaarten ter inzage liggen. De perceelen zijn op het terrein aangeduid door palen. te Waalwijk zal voor de Erven van Mej. dewed. M, van Spijk telkens des nam. 7 ure in het koffiehuis vaD L. van den Broek, te Nieuwkuik, Onder NIEUWKUIK Een huis en erf, sectie C no 1167,groot 5.10 aren. Bouwland „Het Hoog", sectie A no 56, groot 56.4C aren. Id. „Venbroek", sectie C no 195, groot 5160 aren. Id. „Akkers", sectie C no 1247, groot 11,80 aren. Id. „Akkers", sectie C no 1254, groot 51.20 aren. te Waalwijk, zal ten verzoeke van zijne principalen in den loop der maand Mei 1898, Een perceel Uiterwaard onder de gemeente Well en Ammerzoden aan de zuid zijde van de Maasgenaamd de LAGE OMLOOP, groot 30,52,20 hectaren. Inlichtingen te bekomen bij voornoemden notaris. te Waalwijk, MAAKT BEKEND, dat de vaste goederen behoorende aan Willem Mulderste Baardwijkdoor inzet en verhooging staan als volgt Gemeente Baardwijk: Koop I. Huis waarin „vergunning" met erf en tuin, sectie E gedeeltelijk ran no 1118, groot ongeveer 4.69 aren, aan f 1500. Koop II. Tuin achter het huis van den heer Pullens, uitmakende het resteerend Oostelijk deel van gemeld no 1118, groot ongeveer 2.31 aren, aan f 210. Koop III. Massa van kooien I en II, aan f 1800.—. s avonds 7 uur ter herberge van Cornelis Johannes de Kort, in het te verkoopen pandte Baardwijk. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris worden gehoogd. te Waalwijk MAAKT BEKEND, dat de navolgende vaste goederen door inzet en verhooging staan als volgt Koop I. Een Huis, Erf en Tuin te Kaatsheuvel sectie B. no. 3244, groot 16.20 aren, behoorende aan ERANS EABRIE Jz. te Helmond aan f 600.—— Koop II. Een jong Schaarboschje en Plantsoen in het Loonsch Hoekje, sectie C. no. 476, groot 25.10 aren, behoorende aan de erven van wijlen den Heer JOHANNES CRAAIJO te Sprang f 100. 's avonds 7 uur, ter herberge van J. REIJNEN, aan de "Sprangsche Vaart' onder Kaatsheuvel. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris worden gehoogd. te geven door de HARMONIE bij GUNSTIG WEDER, tegenover het Station, WAALWIJK. van den uitgever van dit blad kunnen ge plaatst worden een paar flinke

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 3