Verzamelt gebruikte het goed Weil van Bethlehem te Jalousieën 188L 1898. KOOPT Iffl" ST. fiSTÈPBl! PUIKE, BELEGEN WIJN. Van Gool-Van der Schoot Til. 1 VIN WIJClT behangselpapier en randen, scherp concurreerende prijzen. J. C. MARKS EN ZOON, G E W EREN ELECTfllSCHE GELEIDINGEN, Wed.J, B,v,d,Heijden-De Leeuw, Leerjongens Advertentiën, Vaals (Limburg). Het beste adres Gerard van Dijck BELEGEN WIJN. 7 JAREN FLESCH, Proeven is koopen! KARPETTEN, Meubelmagazjjn, Ontvangen JAC HT ARTIKELEN. J. C. Marks en Zoon. BORDEAUX-, Witte- en Rijnwijnen, Handelsberichten. WAALWIJK. was-, zeil- en leer doeken linoleumtapijten tapistry's, spiegels en schilderijen. mahoniekasten en schuiftafels, etc. als: kook- en braadpannen, grijs- en blauw geëmail leerd prima petroleum- kooktoestellen. Steeds verkrijgbaar: Likeuren. Diversen. Ter boekdrukkerij CORRESPONDENTIE. AALWIJK, van alle Landen zelfs de meest gewone ter bevordering van de geestelijke roeping voor arme kin deren. Kostbare religieuse aan denken zullen hen worden me degegeven. is bij aan de Haven Gebotteld in 1891 heeft dus Deze wordt zoolang de voorraad strekt, geleverd, voor slechts f 45 per anker. Proefflesschen te bekomen k f 1.10 per flesch. WAALWIJK, Heeft ontvangen eene prachtige sor teering in alle mogelijke prijzen en stijl. in verschillende afmetingen en prijzen. mahonie—, note-, eike— en ge schilderde meubelen, Voorts van alle bijbehoorende ar tikelen ruimschoots voorzien, aan KoperslagersWAAL WIJK. EENE RUIME SORTEERING met bijlevering van alle daartoe benoodigdheden. Voor de kwaliteit van dit alles wordt ingestaan. ALLE MERKEN van den uitgever van dit blad kunnen ge plaatst worden een paar flinke ter opleiding in het VAK; niet VOOr loopwerk. Het werk komt ons voor te zijn een der beste, die voor de aanstaande „Kronings plechtigheid" kunnen worden uitgevoerd." De Nieuwe Arnh. Courant (de heer P. A. van Westrheene) zegt, na er op gewezen te hebben, dat zij Amory's Kroóingszang en Oranjelied ook dit laatste is op genoemd concert uitgevoerd reeds vroeger vrij uit voerig heeft besproken „Ik kan dus thans volstaan met de ver klaring; dat het klankeffect in beide werken nog flinker en feestelijker was, dan ik ver wachtte. Den componist mijn hulde Ook het Weekblad voor Muziek spreekt van „Amory's flinke Krouingszang en zijn Oranjelied, dat als populaire melodie onge twijfeld verdiensten heeft".... „Met kennis van zaken geïnstrumenteerd en met entrain gezongen en gespeeld, klonken de beide werken zeer feestelijk." Dat zoowel Kroningszang als Oranjelied ook met pianobegeleiding uitstekend zullen voldoen, daarop is reeds vroeger in ons blad gewezen. Katholieke Illustratie. De Maatschappij de Katholieke Illustratie te 's-Hertogenbosch, looft als premie» uit 1 prijs van f50.2 prijzen van f25. voor amateurs-photographen, die daar het spoedigst de meeste en de beste photogra- phieön zenden van de Kroningsfeesten te Amsterdam en te 's-Gravenhage. Zij behoudt zich het recht voor de Photo- graphieön, ook de niet bekroonde, te repro- duceereu en in de Katholieke Illustratie op te nemen, met den naam des vervaardigers. Zij verzoekt amateurs-photographen die genegen zijn in dezen wedstrijd mede te dingen, daarvan spoedigst aan de Directie opgaaf te doen. De firma Ivens Co. te Nijmegen, Am sterdam en Groniugen stelden voor dezen wedstrijd als 4c prijs een photographie-toestel (Binocle Pocket Kodok, waarde f 12.—) be schikbaar. Diefstal te Sprang. Donderdagmorgen stoadeu voor de arrondis sement-rechtbank te 's Bosch terecht B. J. Van D. oud 23 jaar en H. C. M., oud 21 jaar, schoenmakers, gehorende en wonende te Sprang, thans gedetineerd, beklaagd van diefstal, met inbraak, gepleegd onder zeer verzwarende omstandigheden in den nacht van 27 op 28 Maart jl. ten nadeele vau Johanna Klootwijk aldaar. Gehoord werden 8 getuigen. Uit de behandeling der zaak bleek dat beklaagden in genoemden nacht hadden te kennen gegeven naar den „Draak», de bij naam van genoemde Joh. Klootwijk te gaan, om haar eens „uit te halen" dat beide beklaagden in de richting harer woning zijn gegaan, dat kort daarop gerinkel van ruiten is gehoord alsmede een benauwd hulpgeroep van ecne vrouw dat beklaagden zich kort daarop wedeiom bij een der getuigen hebben vervoegd in het bezit zijnde van geld. Door Johanna Kootwijk werd verklaard, dat zij in genoemden nacht is wakker geschrikt door het verbrijzelen van glasruiten van hare woning. Opgestaan zijnde, ontmoette zij in de gaDg twee manspersonen die haar, op haar hulpgeroep met den dood dreigden indien zij zich niet stilhield. Terwijl een der onverlaten haar vasthield, is de andere in de voorkamer der woning gegaan en heeft uit een daar staande secretaire vermoedelijk het geld, ongeveer f 200, weggenomen, althans Da hun bezoek miste zij dat geld. Beklaagden ondervraagd, ontkennen het feit te hebbeD gepleegd. Van D. beweert het geld te hebbeD gekregen van M. eu zekere Van D. en het voor hen te hebben gebor gen. M. beweert in het geheel niets van de zaak te weten. De president wijst Van D. op zijne volledige gerechtelijke bekentenis voor den rechter-, commissaris afgelegd en die hij nu herroep' zonder gegronde redeu te kunnen aantoonen. Niettegenstaande houdt hij vol onschuldig te zijn. Het O. M. vertegenwoordigd door Mr. Schaepman, substituut officier van justitie, zegt dat het vaststaat, dat het ernstige feit hetwelk te Sprang in meer genoemden nacht is voorgevallen,is gepleegd door twee personen. Hij brengt dank aan de ijverige pogingen der politie, waaraan het te danken is, dat deze schuldigen terecht staan. Volgens spreker, is uit de verklaringen van een der getuigen in verband met de verschillende aanwijzingen, het wettig en overtuigend bewijs geleverd. En al herroept, zegt spreker, beklaagde Van D. de bekentenis, voor den rechter-commissaris afgelegd, zon der gegronde aanwijzingen blijft deze van kracht. Wijzende op het zeer ernstige van het feit, waarvoor een maximum straf is gesteld van 12 jaren, eischt het O. M. eene ge vangenisstraf van 5 jaren voor elk der be klaagden. Mr. De Menthon Bake, advocaat-procureur te 's Bosch, als verdediger toegevoegd, was niet van meening. dat in deze zaak het wettig en overtuigend bewijs was geleverd. Niemand der getuigen toch heeft, zoo zegt pleiter, kunnen verklaren, gezien te heben dat beklaagden in de woning van Johanna Klootwijk zijn geweest, zelfs de vrouw zelf kan niet verklaren, dat deze beschuldigden de misdadigers zijn, alles berust op vermoeden en op getuigenis van een getuige, die evena's deze beklaagden op de bank der beschuldigden had behooren te zitten. Nadat pleiter heeft getracht de verschillende getuigenverklaringen te ontzenuwen, zal vol gens hem vrijspraak van M. moeten volgen en vraagt hij subsidiair een veel lichtere straf voor v. D. als zijnde volstrekt niet het opzet bewijzen. Uitspraak aanstaanden Donderdag. Dubbele moord. Dubbele moord door vergiftiging De advocaat generaal bii het gerechtshof te 's-Gravenhage, mr. Teitsma, vorderde heden bevestiging van het vonnis van de Haagsche rechtbank, waarbij M. J. Van Kampen, arbei der te Sassenheim, werd veroordeeld tot levenslange gevangenistraf, wegens ds bekende vergifiingen ten Sassenheim en Li se. Valschc Biljetten. Men meldt uit Gulpen aan de Limb. K Dezelfde persoon, die alhier een valsch bankbiljet van 1 25 in betaling gaf, bood ook zulk biljet aan bij den caféhouder S. te Wahlwiller. Wijl 't ve-moeden bestaat, dat die persoou, zekere V. S., te Laurensberg aange houden, meer van die biljetten uitgegeven heeft, kan het nuttig zijn mede fe deelen,dat die biljetten gemerkt zijn Q. D. 7495 Amsterdam 13 Augustus 1896. Het watermerk ontbreekt en ook de 25 is bijna onzichtbaar, terwijl mede iu de straf bepaling „gevangenisstraf" staat „gefangenisstraf" met een f. Oveiigens zijn de biifetten zeer gelijkend en slecht te onderscheiden van echte. Door een beer aangevallen. Dezerdagen zou een berenleider in een koffiehuis te Sliedrecht zijn beeste kunsten laten vertoonen. Toen de voorstelling bijna afgeloopen was, viel de beer onverhoeds den herbergier aan en gaf dezen, terwijl hij reeds op den grond lag, een paar knauwen in het been. Toen hij aanstalten maakte om zijn prooi nog verder toe te takelen, gelukte hel den waard, geholpen door den berenleider, om aan deze ongewenschte kunstvertooning te ontkruipen. Het zaaltje was natuurlijk in een oogenblik door de angs'ige en gillende toeschouwers eu toeschouwsters verlaten en het gelukte spoedig den beer iu zijn hok op te sluiten. Gelukkig had hij maar twee tandeD, maar toch zijn de knauwen leelijk aangekomen W AAL WIJ K, "27 Mei 189a De handel ter veemarkt was zeer vlug bij flinken aanvoer. Kalfbeesten waren meer gevraagd en gingen tegen betere prijzen van de markt. kalfbeesten golden f110 f185. Dito vaarzen f 80 4 f 155 Jonge varkens aangevoerd 115 stuksver kocht van f6.75 a f 12.50. YVeilamraeren aangevoerd 325 stuks, prijzen van f2,75 a f7,25. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 555 kg. van f 0.74 f 0.96 per kg. Eieren f 2.50 3.50 per 100 stuks. De huidenmarkt blijft in vaste stemming hoewel er nog weinig belaugri'ke aankoopen voor de Engelsche eu Duitsche looierijen plaats hebben. Frankrijk en Belgie schijnen de laatste tijd ook hunne inkoopen wederom te staken en de Hollaodsche looierijen zitten over 't algemeen vol, omdat gelooid leder slechts zeer langzaam van de markt wordt genomen. De invoer van Fransch, Be'gisch en Noord Duitsch bij het gewicht, vervalscht zooileder neemt, naar men verzekert, nog steeds toe. De uitvo r daarentegen van Amerikaansch zoolleder, voornamelijk Hemlock, is naar Engeland en het Noorden van Europa sedert het begin van den oorlog sterk ver minderd. De lederprijzen houden zich hier zeer vast zonder echter echter op rijzing van eenige beteekenis te kunnen wijzen. De handel in schors is, in afwachting van het nieuwe product, zeer stil. Zoo is het ook gesteld met vreemde looimiddelen waar van slechts gekocht wor 't voor onmiddellijke behoeften. DUSSEN. Ter botermarkt aangevoerd 806 K.G. Prijs van f0.86 a 0 99; markt gezet op f0.92. Eieren f0.75 per 26 stukö. Door gebrek aan plaatsruimte zijn wij genookzaakt verschillende artikelen tot een volgend nummer te laten liggen. (Redactie.) INLICHTINGEN te bevragen en Post- O zegels te zenden aan voor van af f2,50 de vierkante Meter. Zeer solied en net afgewerkt. Qaaliteit en soliditeit in aanmerking ge nomen beneden iedere concurrentie. Aanbevelend Eene enorme keuze etc.prachtige Vestigt de aandacht op zijn welvoorzien In voorraad en op bestelling te leveren, soliede eigengemaakte en alle andere Verder bevelen ondergeteekendeu zich be leefd aan, tot het leggen van Beleefd aanbevelend komt uitsluitend verpakt voor, laat wegens zijn fijnen smaak alle nabootsingen ver achter zichmoet eiken morgen worden gegeten, in dien men gezond wil blijven. Triple Sec Chartreuse (groene) (gele) Kirschwasser Kummel Cristallisé v Lootsje Marasquin Cooijmans Advocaat Groene Anisette Crème de Vanille Elixir d'Anvers Anisette Rosé f 4.— 3.25 -2.75 -2.60 -2.— -1.50 -2.— -1.60 -1.80 -1.60 -1.50 -1.50 f 1.50 f 1.20 f 1.— f 0.75 -0.65 Curagao - 1.50 - 1.20 - 1.— - 0.75 - 0.65 Persico - 1.50 - 1.20 - 1. Citroen Likeur - 1.50 - 1.20 - 1.— Oranje Likeur -1.- 0.75 - 0.65 Pepermunt 1.- 0.75 - 0.65 Sherry 11.50 Port "a Port 1.30 - 1.60 Madera -1.20 Oude Genever, per literkruik per halve literkruik Cognac Supérieur Cognac, per flesch f 1.30 Cognac, per liter Barcelona Brandewijn per liter h per flesch Brandewijn, puik voor inmaak, p. liter ff ft p. flesch Genever, per liter f 0.76 Roode Bessen Genever, per liter Jamaica Rumper flesch Siroop van Punsch Arak Punsch Citroen Limonade Frambozen Limonade f 1.20 Fijne Genua Tafelolie Bordeaux Wijnazijn Wijnazijn Bessensap f 1.30 -0.70 -1.80 -1.50 -1.35 -0.95 -0.80 - 0.83 -0,73 -0.80 -0.85 -1.80 -1.30 -1.30 -1.20 -1.20 - 1.— -0.52 -0.15 -0.30 - 1.— -0.35 -0.90 -0.25 Van Gils Elixirper flacon f 0.25 Cooymans Elixir -0.30 Maag Elixir f/ n Longae Vitae, per halve flesch Pommeranzen Spiritus (lang fleschje) Aanbevelend

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 6