Notarft RANT, NotarisKANT, lima H. S. HULSHOF l Co, TOUW ER. Dienstbode, 4 Wed.J. B,v,d,Heijden-De Leeuw, f IH Deventer 11'. M IliLST ZONEN. tii. i. m wijcT behangselpapier en randen, scherp concurreeiende prijzen, Mej. Camillia, Jalousieën, scbfMoncuireeïende prijzen, Frits Müllers, Van Vollenkovens STOUT, WILLY, Advertentiën Voor de a.s. feesten wordt bijzonder aanbevolen: Bericht van Inzet, Bericht van Inzet. GEVRAAGD WIJNHANDEL. KARPETTEN, Meubelmagazijn Ontvangen Behangselpapier Randen en Hoeken, LAKKEN VAN REPARATIES. 2 Leerlingen A. J. GERRIS, LICHTENVOORDE, Waalwijk. was-, zeil- en leerdoeken linoleum, tapijten tapistry's, mahoniekasten en schuiftafels, etc. Standplaatstegenover de Hanenstraat. de Wed. Deckers Ook kunnen ge plaatst worden Vraagt en drinkt Toeslag: Dinsdag 19 Juli 1898, Toeslag Woensdag 20 Juli 1898, vragen een bekwamen HOFLEVERANCIER in alle mogelijke prijzen en stijl. in verschillende afmetingen en prijzen. mahonie—, note—, eike— en ge schilderde meubelen, spiegels en schilderijen. Voorts van alle bij behoorende ar tikelen ruimschoots voorzien, aan Eene schoone collectie in alle kleuren. De prijs is voor latten van 1 M. 3 cent en vervolgens naar ge lang de lengte vanaf 3 tot 10 cent en hooger. Fijne lak nette afwerking. VERDER ALLE Alles tegen Huis- en Decoratieschilder, WAALWIJK. De Impressario. toestand, stoomde eveneens naar de kust, waar zij op een klip liep en in twceen brak. Slechts de helft van de bemanning bereikte met groote moeite de gevaarlijke rotsen. De „Gloucester" ging niet verder naar het westen, maar zond een boot uit, om de bemanning van de torpedo-rernielers te hel pen. De magazijnen van de „Furoi" vlogen in de lucht, tengevolge van twee hevige ontploffingen, vermoedelijk van schietkatoen. Het achterschip zonk onmiddellijk, de boeg stak in de lucht eu daarna verdween hel vaartuig met een sissend geluid in de diepte. Intusschen waren de grootere Amerikaan- sche schepen de Spaansche kruipers genaderd. Toen zij de kustbatterij ten oosten van het fort Morro voorbijvoeren, openden de Spaan sche kanonniers het vuur en de bommen vielen rondom de Amerikaansche schepen, terwijl eenige de vluchtende Spaansche vloot troffen eu haar aanzienlijke schade toe brachten. De twee eskaders waren nu ongeveer ge komen op twee mijlen afstand van de plaats, waar de „Furor" brandde en de „Pluton" op de klippen verbrijzeld was. Het vlagge- schip „Oquendo" gaf het eerst teekenen van nood 13-inch-bommen van een Amerikaansch slagschip troffen de „Infanta Maria Teresa" op de waterlijn eu veroorzaakten groote gaten, waardoor het water snel naar binnen drong. De Oquendo" trof hetzelfde lot en beide schepen liepen een kleine baai binnen, waar in zij op 200 meters aistand van de kust strandden, terwij van a'le zijde de vlammen uit de vaartuigen opschoten. De bemanning moet zich volkomen bewust ziju geweest van het lot, dat haar dreigde, maar eerst, toen de «schepen geheel in vlammen en rook op- gingeu, hielden de Spai.jaarden op met vuren. Nadat de „Glouceste," een boot naar de „Pluton" had gezonden, om hulp te bieden, stoomde zij langs de kust naar de baai, waar de gepantserde kiuiseis waren gestrand en kwam hen te hulp. Wetende, dat een ont ploffing zou volgen, zoodra liet vuur de kruitmagazijnen zou bereikt hebben, sprongen velen van de Spaansche schepen in zee. Een aantal zeelieden was echter niet in staat dc zandige landtong ie bereiken -velen v»w<tieiï tegen de rotsc:. geslingerd en rerpletterd, anderen verdronken. L)e „Gloucester" had al haar booten uitge zet, om de drenkelingen te redden. Een matroos zwom door de brauding met een lijn om het lichaam van de „Infauta Maria Teresa" naar de kust en bevestigde haar daar aan een boom. Een groot gedeelte vau de bemauning van de "Oquendo", onder wie admiraal Cervera, werden in de booten Ttn de „G# icester" gebracht. De gewonden werden zoo spoedig mogelijk aan boord van het yacht gebracht en het dek van dit vaar tuig was spoedig bedekt met spaansche zeelieden, die gewond waren door springende bommen. De bemanning van de „Gloucester" behandelde de ongelukkigen met groote onderscheiding. Op de kust stonden binnen korten tijd ook vele Spanjaarden, maar eenigen waren nog aan boord van de „Maria Teresa" en de „Oquendo". Toen het vuur de magazijnen bereikte, volgden ruim twaalf ontploffingen. De Spanjaarden op de kust gaven zich op geuade of ongenade over aan hun vijanden, die een afdeelmg troepen aan land zetten, om hen te beschermen tegen eenige benden Cubaansche opstandeliugen, die, in het kreu pelhout verscholen, de weerlooze mannen wilden neerschieten. Twee uren, nadat het eerste Spaansche schip de baai van Santiago had verlaten, zaten drie kruisers en twee torpedobooten 10 of 15 mijlen ten westen van fort Morro op de kust, opgaande in rook en vlammen, die de kust met eep dikken mist bedekten, welke lot op eenige mijlen afstand zichtbaar was. Admiraal Cervera was in een boot van de „Gloucester" aan land gezet, waar hij zich overgaf en verzocht aan boord van de „Gloucester" te worden gebracht, het eeni ge Amerikaansche schip dat in de nabijheid was. Met eenige zijner officiereu werd Cervera, die aan den arm gewond was, aan boord van de „Gloucester" door luitenant Wainwright ontvangen. Deze greep zijn hand eu zeide „Ik wensch u geluk met het verrichten van het dapperste zeegevecht, dat ooit geleverd ib". Luitenant Wainwright stelde ziju hut ter beschikkking vau de Spaansche officieren, Het eenige Spaansche schip, dat ontsnapte, was tie „Cristobal Colon", het snelste schip van het eskader, dat den schoten, welke de overige schepen troffen, wist te ontkomen. Zij stoomde zeer snel weg, gevolgd door de „Oregon", de „Brooklyn" en eenige andere 6chepen, al maar vurende met haar op het achterdek geplaatste kanonnen. Welk lot haar getroffen heeft is niet met zekerheid bekend. Kapitein Evans van de „Iowa", die uit het westen met 340 gevan genen van de „Viscaya" terugkeerde, ver klaarde, dat de „Colon" in westelijke richting, vechtende met de „Oregon", was verdwenen. Men vermoedt, dat zij eveneens vernield is. Een rapport van den commandant van de torpedoboot „Ericsson", eveneens uit het westen komend, bevestigt dit vermoeden. De verliezen aan Spaansche zijde zijn nog iet met juis'heid bekend, maar moeten zeer aanzienlijk zijn, daar de gevangenen verklaren, dat de schepen met dooden en gewonden waren bezaaid. Vele lijken drijven verminkt in zet» rond. Er is geen twijfel aan, of van Cervera's plan, om de baai vao Santiago te ontvluchteu was admiraal Sampson niets bekend. Dit blijkt wel hieruit, dat toen de Spanjaarden gesignaleerd werden, de „New-York" zich op zeven mijlen afstand ten oosten van den ingaug der baai nabij Juraguay bevond. De „New-York" heeft niet in 't minst deelgeno men aan het gevecht. Alle Amerikaansche schepen, behalve de „Gloucester", die door eenige schoten werd getroffen, bleveu onbeschadigd. te Waalwijk, MAAKT BEKEND: dat de vaste goederen, behoorende aan PtETER VAN DEN BERG te Vrijhoeven-Cappel en bestaande in Landbouwershuiserf, tuin, wei en bouwland te VRIJHOEVEN-CAPPEL, sectie i3 nos. 40 tot en met 49 groot 2.32.90 hectaren, door inzet en verhooging staan aan f 3000.—. 's avonds 7 uurter herberge van Keeris te VRIJHOEVEN-CAPPEL. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris worden gehoogd. ie Waalwijk, MAAKT BEKEND, dat de vaste goederen, onder Kaatsheuvel, be- iioorenüe „nu ue erfgenamen van l\ ïüULA AS, JAN en JACOBUS VAN DER SCHOOT aldaar, door inzet en verhooging staan als volgt Koop 1. Landbouwershuis, schuur, tuinwei- en bouwland, op den Horst, groot pl.in. 2,3(),ÜU hectaren, aan slechts f 1025, Koop 2. Bouwland, tusschen den molen en den Nieuwen Weg, groot 31,10 aren, aan t 100, Koop 3. Bouwland, aan den Nieu wen Weg, gr. 82,60 aren, aan f 200, Koop 4. Bouw- en weiland en hakhout aan de Vaart (ten noorden der Breede steeg) groot 2,73,80 hectaren, aan f 325, Koop 5. Bouwland en hakhout op den Horst, groot 2,74,40 hectaren (ten zuiden der Breede steeg) aan f 300, Koop 6. Heide ter plaatse Hil en Moergroot pl m. 1 hectare, aan f 15, Koop 7. Twee perceeltjes Heide achter den Melkdijk, groot 75,50 aren, aan f 4, 's nam. 7 uur, ter herberge van H. J. VAN WOENSEL (tramstation) te Kaatsheuvel. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris worden gehoogd. LOOIERS, Nadere inlichtingen ook verkrijgbaar bij de firma G. VAN LOON, te Waalwijk. In een gezin met kinderen wordt tegen Augustus of eerder een fatsoenlijke R.K. goed kunnende werken en een burgerpot koken. Franco brieven letter A aan den boek handel BAIJENS, Waalwijk. Kroningslikeur per ilescli Oranjelikeur Oranje Curasao H h u u tt u n u n Wilhelmina likeur per flesch Oranje bitter per kwart flescli Oranje limonade per flesch Frambozen u Citroen Cooymans Advocaat per flesch Advocaat (puik) f 1.20 - 1.— -0.75 - 0.65 - 1.60 -1.— -0.75 -0.65 -1.— f 0.35 f 1.20 -1.20 -1.20 f 1.60 - 1.40 De prijs van Brandewijn en Gene ver is weder als vroeger Brandewijn per liter f 0.83 Genever per liter f0.76 -0.80 Beleefd aanbevelend HOOFDAGENTEN RomlsrijuiellicrstellersWAALWIJK, houden steeds in voorraad verschillende eerste klassse Dames- en Heerenrijwielen, uit de gunstig bekende Eerste Nederland- sche Rij wiel fabriek te Deventer. Prijzen van af f 110.tot f 225. Steeds grooter succes behalen de acatène- rijwielenwaarvan de transmissie voor drie jaar wordt gegarandeerd. Prijs f 225. Groote voorraad Onderdeelen. Uitgebreide reparatie-inrichting. Spoedige levering van zware en lichte giet- en smeedstukkenalsstalen balken in alle profielen geslagen ijzeren ledikanten, hekwerkenkachels met nikkel gemonteerd, enz. Aanbevelend, ALS BOVEN. WAALWIJK, Heeft ontvangen eene prachtige sor teering Eene enorme keuze etc.prachtige Vestigt de aandacht op zijn welvoorzien In voorraad en op bestelling te leveren, soliede eigengemaakte KERMIS TE WAALWIJK. de beroemde Artiste met den voet 17 jaar oud, geboren zonder armen, heeft maar één been, waarvan de voet is samen gesteld uit 3 tecnen. Zij bedient zich vanhaar eenigen voet oin te eten, drinken, breien, schrijven, teekenen, borduren, kaart-, domino- en pianospelen, maakt in elke voorstelling de prachtigste schilderstukken, welke voorname kunstschil ders met twee handen niet kunnen verbeteren. De Balon is ingericht om de nobelste familiën te kunnen ontvangen en zal dage lijks gedurende de kermis geopend zijn van af des middags 4 uur. Hoogachtend Uwe dienaresse, Entrée le Rang 25 cent, 2e Rang lOcent. enz vanaf 8 cent per rol en hooger tot de schoonste salon papieren. Verder beveelt ondergeteekende zich be leefd aan voor het .Aanbevelend, dit is een der beste geneesmiddelen voor hendie bloedgebrek hebben. Verkrijgbaar te Waalwijk bij den agent Op de Markt. Vraagt uwen dokter en raadpleegt de analyse. Naast de tent van de drie Reuzenkinderen in eene extra daarvoor gebouwde elegante tent de kleinste voctkunstcuaiir der aarde. Deze kleine kunstenaar werd geheel zonder armen geboren, enwerkt daarom alle slechts denkbare zaken met zijne voetenbijv. hij eet, drinkt, schrijft, teekent, schildert, schiet, laadt zijn geweer, speelt cither, enz. alles met zijne voeten. Het geacht publiek wordt erop attent ge maakt, dat de bewondering voor dezen jongen kunstenaar alleen niet daarin bestaat dat hij zonder armen werd geboren, maar vooral in de vaardigheid die hij in het hanteeren der voeten bezit, moet gezocht worden. Want het is werkelijk bewonderenswaardig te zien met welke vaardigheid, met welke snelheid eu zekerheid hij elke bezigheid uitvoert. Tot een talrijk bezoek noodigt uit

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 2