HOOIGRASjn RIET. De Bufgemeester van Tilburg, Kermis te Schoonhoven, Antoon Tielen, REIST ASSCHER, scherp concurreerende TEB PERSE om binnen 8 dagen te verschijnen! Naamlooze Vennootschap Vereenigde Zeepfabrieken, Advertentiën Het Hooigras en Riet Dames- en Heeren- Reisnécessaires, Bagageriemen, Reiskoffers, enz. ROTTERDAM. Telegrammen. Burgerlijke stand. Handelsberichten. openbaar verkoopen: Kermis 1-6 Augustus. Voorhanden bij Dames- en Heeren- Alles aan De uitslag der Tweede Stuiverszeep-loterij. de wed. A. J. RANT, geboren Sterk betuigenonde.rgeteekenden hun welgemeenden dank. A. J. RANT. H C. RANT. A A. RANT-Mansfeldt. G. J. BOLK-Rant. J. BOLK. Voorspoedig bevallen van een flinken Zoon Hermine van Baai-Van Alem. Waalwijk, 10 Juli 1898. zal op Maandag 8 Augustus a.s., om eenmaal te maaien Voor één theatre is nog plaats. AdresMarktmeestsr te Schoonhoven. W A A L W IJ Keene prachtige keuze volgens de nieuwste modellen, in verschillende kleuren, grootten en prijzen RUIM 1250 PRIJZEN. Gratis en franco aan alle deelhebbers. Op franco aanvraag aan alle belangstellenden. DE UITGEVERS. N.B. Bewaart Uwe strookjes van Stuiverszeep en Stui verszeeppoeder voor de derde verloting. geven w<j gelooveu dat zij spoedig navolging zou vinden. Commissie K v. K. H. M. de Koningin-Regentes ontving in tegenwoordigheid der Koningin, te Soest- dijk, in audiëntie de commissie uit de ver schillende Kameis van Koophandel, belast geweest met het ontwerpen van een schema tot reorganisatie der Kamers van Koophandel en Fabrieken. Het waren de heeren Aug. Hendrichs, dr. Hubrecht en mr. Cohen Stuart uit Amsterdam; Van Heek te Enschede mr. Feith te Groningen mr. Fokker te Middel burg; Würfbain te Arnhem; Knuyver, Den Haag Feitenburg te Haarlem Van Beuningen te UtrechtKalff te Zwolle Nathans te Assen en Eras te Tilburg. Het schema gaat vergezeld van een adres, waarin de aauleiding tot de samenstelling der commissie en de noodzakelijkheid der reor ganisatie tot verhoogirig van de welvaart des volks kort doch zaakrijk wordt uiteengezet. De heer August Hendrichs bood het request aan met een fraai gebonden exemplaar van het rapport der commissie, met een toespraak aan het slot waarvan hij, namens de talrijke handelaren en nijveren, welke de commissie vertegenwoordigdezijn hartgrondigen dank bracht voor de geboden gelegenheid om Hare Majesteit persoonlijk de aandacht te mogen vestigen op het streven der commissie. H. M. de Regentes nam het verzoekschrift in ontvangst en liet zich op hoogst waardee- rende wijze uit over den arbeid der commissie, daarbij verklarende dat het verzoek in ern stige overweging zou worden genomen, maar tevens dat het Haar hoogst aangenaam was geweest vertegenwoordigers van handel en nijverheid uit verschillende deelen des Rijks bij zich te ontvangen. Atjeli. Onze correspondent te Batavia seint onder dagteekening van heden De troepenmacht van Willems keerde van de VIL Moekims terug over Djareuug, Toeng- koeb, Teupingraju en vond weinig tegenstand (N. R. Ct.) Deze geheele achtdaagsche veldtocht van de colonne onder overste Willems, den twee den bevelhebber in Pedir heft zich bepaald tot een betrekkelijk klein terrein. De troepen zijn daarbij steeds gebleven in de VII Moe kims Pedir, het zoogenaamde twistgebied grenzende, aan de XXII Moekims, dus in het westen van de Pedirvallei. De namen zouden allicht doen denken aan een veel grooteren marsch, omdat Teupin, Radja, waarvan in vroegere berichten sprake was, een plaats is in de Moekims Gloenepang Pajong, waar de colonne-Van Heutsz ageerde veel meer ooste lijk. Er is echter geen twijfel aan of deze plaatsen liggen in de Moekims Pedir, in eeu kring om het bekende Padang Tidji. waarheen volgens een telegram van de vorige week, troepen onder overste Willems waren uitgerukt tegen Pauglima Polim. Deze heeft hen blijk baar niet afgewacht. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint onder dagteekening van Dinsdag Van Heutsz heelt het overschot der oproe rige benden van Papiang geslagen en Noord waarts van Edi gedreven. Op 29 Juni is de luitenant Preusen licht gewond. In Dambesoi zijn vijf vijanden gedood. Brand. Te Zwijndrecht ontstond Vrijdag-avond een hevige brand in het perceel, bewoond door den landbouwer G. Veldhorst. De bewoners, man, vrouw en kind, benevens een kostganger, kouden zich nog zoo goed als ongekleed, in veiligheid brengen, doch de 19-jarige dienst bode, Lijntje de Heer uit Puttershoek, die boven sliep, verbrandde. Het huis met de schuur werden geheel door het vuur verteerd eu nagenoeg niets werd gered. Ook 20 kippen verbrandden. De huizen zijn verzekerd voor 12400, de ikboedel van Veldhorst voor f2000. Er zijn ernstige vermoedens van brand stichting. Het lijk der ongelukkige Lijntje De Heer is naar het kerkhof vervoerd. Zij zag geheel zwart, alleen het bovenlijf was nagenoeg on- ongeschonden. Toen men haar vond, was 't alsof zij lag te slaper. Blijkbaar is zij dus gestikt door den rook, die uit de schuur kwam. Een reden te meer om aan te nemen dat het vuur daar is aangekomen. Naar de Dordtsche Ct. verneemt, is Van P., de man die verdacht werd van den brand te Hendrik-Ido-Ambacht (waarbij de 23 jarige Steehouwer het leven liet) te hebben aange stoken, 's nachts om een uur uit Dordrecht naar Zwijndrecht overgevaren. Hij moet toen tegen de veerlui hebben gezegd „je kent me toch zeker wel, ik ben de brandstichter van Oostendam", terwijl hij onderweg zei „er zal vannacht wel wat gebeuren.* Een koud bad. Te Utrecht heeft Dondeidagnacht een 18-jarig meisje door in den Singel te spiingen een einde aan haar leven willen maken. De aanleiding daartoe was het volgende Met haar beminde, vroeger huzaar, thans koloniaal, op het kermisterrein loopende, waren zij een clubje kennissen tegengekomen, waarbij zij zich haddeu aangesloten en waar mee ze verderkermis hadden gehouden. Op het laatst van den avond scheen er echter twist te zullen komen, doordien de koloniaal meen de opgemerkt te hebben, dat zijn meisje wel wat al te aardig was tegen een burgerjongen, die ook in hun gezelschap was, en het hem blijkbaar minder passend voorkwam, dat zij nu al naar iemand uitkeek om hem te rempla- ceeren. Tot een uitbarsting kwam het even wel niet, doordien de koloniaal en zijn meisje. de laatste zeer tegen haar zin het ge zeischap verlieten. Het gevolg hiervan was echter, dat de geliefden nu aan het twisten geraakten en wel in die mate, dat de ko'oniaal boos werd en van zijn meisje het horloge en den hoed terugvorderde, welke hij haar den vorigen dag ten geschenke had gegeven. Toen hij haar daarop ook nog te kennen gaf niets meer van haar te willen weten, en zich ver wijderde, geraakte zij buiten zich zelve en sprong in den Singel. Thans kwam echter het goede hart van den oud-huzaar weder boven in n.inder dan geen tijd stond hij naast haar aan den walkant eu werkte haar op het droge, wama de vrede weder werd gesloten. Het horloge kreeg zij daarna terug, doch de hoed, waaraan hij zijn woede had bekoeld, was ver dwenen. Sprang. De verpach'ing der tienden over 1898 heeft in deze gemeente opgebracht f 996. van erwten wordt dit jaar geen tiend geheven. LONDEN, 18 Juli. Een bullelijn meldt, dat de prins van Wales de linker knieschijf gebroken heeft. 19 Juli, 10.30. De prins van Wales gaat bevredigend vooruit, niettegenstaande eeu eenigszios onrustigen nacht. Gistaravond is er een vreeselijke ont ploffing geweest in het Empress Theatre, dat behoort bij de internationale tentoonstelling in Earl's Court. Gelukkig was de namiddag- voorstelling afgeloopen. Het programma daar van omvatte ook een zeegevecht tusschen forten aan land en een gepantserde vloot in een haven, waarbij echte kanonnen, torpedo's enz. te pas komen. De schietvoorraad hier voor werd bewaard in een afzonderlijk ma gazijn, en daarin ontstond op onverklaarbare wijze brand. Toen de aanwezige brand- weergasten begonnen met water inspuiten, verergerde de brand telkens, omdat de meeste ontplofbare stoffen van dien aard waren, dat bespuiting ze deed ontvlammen. Een gewel dige ontploffing volgde. Eén man werd gedood, verscheiden andere, die er dicht bij stonden, werden omvergeworpen en ernstig gekwetst. De ontploffing was zoo sterk dat zij alle ruiten van de naburige huizen binnen het tentoonstellingsterrein verbrijzelde. De in de lucht geslingerde trrpedo's en bommen ont ploften achtereenvolgens, en enkele kwamen neer op het dak van de aan de tentoonstelling palende kantoren, waarin dientengevolge brand ontstond de kantoren brandden geheel uit. Gelukkig bleveu de bedreigde hoofdgebouwen van de tentoonstelling gespaard, maar de archieveu van de koloniale tentoonstelling, die daar het volgend jaar zal worden gehouden, verbrandden. MANILA, 13 Juli. Aguinaldo heeft aan den kapitein-generaal Augustin twee parlementairs gezonden, met den eisch te capituleeren, omdat 50.000 opstandelingen de stad omrin gen, en gereed zijn, haar te bestormeu, terwijl Spanje geen versterking meer kan zenden. Augustin antwoordde dat hij zal strijden tot het uiterste, al is er geen hoop. Aguinaldo acht het zeer moeilijk, zich van Manila meester te maken, wegens de verstei- kingen, die de stad omriDgen. De Amerikanen wachten nog meer troepen af, en zullen waar schijnlijk eerst in September, na afloop van het regenseizoen en als de warmte wat minder drukkend geworden is, met de krijgsverrich tingeu aanvangen. Te Manila heerscht gebrek aan graan, maar rijst en vleesch is er nog genoeg voor ver scheiden maanden. WASHINGTON, 19 Juli. Generaal Shafter heeft de lijst van krijgsgevangeueu, hem door generaal Toral gegeven, overgeseind. Het aaital is 22,780, d. i. meer dan het leger van Shafter bedraagt. SANTIAGO, 19 Juli. Officieren en sol daten in het Amcikaansche leger komen dagelijks sterker onder den indruk, dat de verhouding met de opstandelingen al meer gespannen wordt. De toestand is nu zoo verergerd, dat alle verkeer tusschen de twee legers feitelijk opgehouden heeft. De betrek kingen lijken die van vijauden in plaats van bondgenooten. WAALWIJK. Van 918 Juli. GEBORENGerardus Josephus zoon van Augus- tinus Adrianus Gerardu3 van Baal en Her- mina Dorothea van Aletu. Wilhelmina Gerarda Maria Louisa, dochier van Matthijs Adriaan van Loon en Philoraena Johanna Helena Maria Eras. Antoinetta Theodora Maria, dochter van Hendrikus Bartoloraeus Petrus Schaars en Christina Johanna Maria Miinninghoff Cornelis zoon van Johanna Neelis. Francisca Maria dochter van Antonius Petrus Johannes van de Water en Wilhelmina van Erp. OVERLEDEN: Ilenricus van de Kamp oud 4 maanden. HUWELIJKS - AANGIFTE: Nicolaas Johannes Strikkers oud 31 jaar en Lucia Maria Koo ien oud 31 jaren, HLWELUKS-AFKONDIGING: Nicolaas Johannes Strikkers oud 3i j. en Lucia Maria Kooien oud 31 jaren. SPRANG. Van 1 16 Juli 1898 GEBOREN: Pieler, zoon van Johar.nes Bogers en Johanna Vos Adriana dochter van Karei Versteeg en Alida Cornelia van Zeist Cornelia Antonia dochter van Leonardus Varossieau er. Grieta Klootwijk Antonie Cornelis zoon van Bastiaan van Oosterhout en Lambertha Antonia de Jong Lucas zoon van Cornelis Lindeboom en Anthonia Margaretha de Jong Thomas Johannes zoon van Jacobus Rijken en CathariDa Johanna Rijken. OVERLEDEN Wilhelmina Jacoba Dank, echtg. van Ooenraad Godefridua Kien oud 72 jaar. GORINCHEM, 18 Juli. De aanvoer van granen wa3 heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f 10,50 a 10,75, roode dito f 10.— a 10,20 witte dito f 10.A 10,25, inl. rogge f5,75 ii 6, buitenl. dito f5,50 a 5,90, gerst t 4,40 a 4,60, haver f3,50 A 3,75, duiveboonen f 6,50 a 6.75, blauwe erwten fO,— a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 114 runderen le qual. Kalfkoeien f150 A 170 Kalfvaarzen f 110 a 130 Melkkoeien 1120 A 140 P/j jarige ossen 1' 90 A 100 Guiste vaarzen f 80 a 90 Pinken f 50 A 60 Graskalveren f 20 A 30 Nuchtere kalv. f 10 a 13 Aangevoerd 7 vette varkens van 16 a 19 ct., per half kilo, 344 biggen van 16,All.per stuk. Eieren f 0.75 a 0.85 per 26 stuks. Boter 50 h 60 ct. per 1J.2 kilo. ROTTERDAM, 18 Juli. Binnenlandsche granen. Tarwe kon heden 25 ct. meer opbrengen. Per heet. f9 A f 11,05 en per 100 kilo in goede en betere soort f 12,65 a i'13.50 en voorts voor geringe kwaliteit f 12 a f 12.50. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsclie en Overmaassche De beste f 6.A 6.50. Dito mindere f 0,a 0. Gerst. Zeeuwsch Flakk. en Overm. Winter f 0,a 0.mindere f 0,a 0,beste- Zomer f0.a 0,mindere f0,a 0. Haver. De beste f 3.A 4. Paardenboonen. De beste f 0.A 0. Duivenboonen van f 0.a 0. Bruine boonen de beste f 0,a 0, Witte boonen. De beste f0.A 0. Blauwe erwten. De beste f7-25 a 8. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed f 0.a Zomerzaad f 0,a f 0. Kanariezaad f5.tot f6.50 ROTTERDAM19 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 24 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 610 vette runderen 1315 magere dito, 311 vette en graskalveren, 101 nuchtere kalveren,schapen of lamineren, varkens, 194 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 30 a ct. 2e kw. 26 A ct. 3e kw. 21 a ct. Kalveren: le kw.35 ct., 2de kw. 29 a ct.3de kw. 23 A ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f21,50 p. ton. bruinblanke Bergertraan f28, blanke Bergertraan f33, Maaslevertraan f p. ton Groenlandsche Robbentraan Voor de menigvuldige en hartelijke be wijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van hunne Moeder- en Behuwd- moederMevrouw Waalwijk Apeldoorn, Voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte van ons dochtertje onder vondenbetuigen wij bij deze onzen op rechten dank. M. A. VAN LOON. PIJ. J. IJ. M. VAN LOON-Eras. Waalwijk, 21) Juli 1898. Kraamvisites worden bij voorkeur afge wacht Maandag en Dinsdag 25 en 26 Juli a.s. (smeertraan) in petroleui fusten van pl.m. 190 L. i ra in gewone fusten van pl.m. 100 L. f20.—p. 100 L Nat. Med. levertr le soort f p. ton n u (stroogeel) 2e f 49.p. ton Stoommedicina'e levertr. le f 54.p. ton 2e f p. ton DUSSEN. Botermarkt gezet f0.86 per kilo. Eieren f0,80 per 26 stuks. des voormiddags 10 ure, in de herberg „de kievit" in het staande op de uitgestrekte gemeentegronden de Hooge en Lage Witsie en het Rouwveld, tusschen den Kievit eu den Uitersten Stuiver zooals afgebakend is, in 64 perceelen. OMGELDEN worden niet geheven.

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 3