v r Notaris BINK, HOOILAND Aanbesteding. CURSUS ll, MM, Advertentiën WAALWIJK. Notaris LOEFF, OFZEHsTT SCHEIKUNDE. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Handelsberichten, publiek verkoopen VERKOOPING verkoopen: Het bouwen van HUUR HUIZEN met SCHUUR, op Maandag 22 Augustus Jos. van Ree, Bij voldoende toetreding theoretische en praetische te WAALWIJK zal 29 Augustus bij INZET en 12 Sept. 1898 bij TOESLAG, ran UITSTEKEND te DRLNEN, zal Woensdag 24 Aug. '98 bij inzet Woensdag 7 Sept. '98 bij toeslag Voor de erven van mei. H. Dalleu, voor rekening van den heer Joh. DE BROUWER, te Waalwyk. VOOR Scheikundige en Apoth. N.W* en hem tegelijk een klap op het gezicht toe diendehierdoor ontstond eene vreeselijke worste'iugwaarbij Den H. twee steken met een mes in den rug ontving welke gevaar voor zijn leven doen be staan; hij moest per brancard naar het Aca demisch Ziekenhui-1 worden overgebracht. Van W. welke als (ie dader aangegeven was, begaf zich naar zijne woning, waar hij op eene stoel in slaap viel en in dien toestand door de politie gearresteerd werd, doch hierover ont stak hij wederom iu woede en verze te zich zoo hevig dat hij een politieagent in den arra beet en hem de stukken uit de jas scheurde. De getroffene is gehuwd en vader van 4 kin deren, die in zeer behoeftige omstandigheden verkeeren. Te Weespercarspel is Zondag in den vroegen morgen omstreeks 3 uur een moord aanslag gepleegd ten huize van den veehouder C. van Wee9 aan den Abcouder straatweg. Terwijl deze met zijn volk in het land aan het melken was, schijnt een man binnenge slopen te zijn, die met een mes de nog sla pende vrouw iu de bedstede bij de keel greep. Er ontstond een hevige worsteling, waatbij de vrouw den indringer het mes ontwrong en hem bij eene poging tot worgen een stuk van een zijner vingers at beet. Zij kreeg al wor stelende menige krab en buil en zag ten slotte haar aanvaller ontvluchten door den stal, den weg op in de richting van Duivendrecht. Zij achtervolgde hem in de duisternis, zon der te weten wie hij was, doch kon hem niet inhalen. De burgemeester van Weespercarspel, met het gebeurde in kennis gesteld, begaf zich, vergezeld van den gemeenteveldwachter Van Garderen en den brigadier Ten Cate uit Abcoude, onmiddellijk op onderzoek, waarvan het gevolg moet zijn, dat de justitie weet, wie de vermoedelijke dader, die nog voortvluchtig is, kan zijn. (N. v. d. D.) Te Houthem (L werd Zondagnamiddag door de marechaussees uit Valkenburg gear resteerd zekere F. die bij een twist zijn buur man L. met een revolver twee levensgevaarlijke schoten toebracht door het hoofd. L. is gehuwd en vader van een talrijk gezin. Zijn toestand is bedenkelijk. Heden werd F. naar Maastricht overgebracht. Bij eene vechtpartij, die op den Brinkweg te Enschedé plaats had, is de arbeider L. levensgevaarlijk gewond. De vermoedelijke dader is gearresteerd. De oorzaak moet in misbruik van sterken drank gezocht worden. Zondagochtend werd te Winschoten geneeskundige hulp ingeroepen bij zekere vrouw Kamps op het Zandpad, wie door haar man een mesteek was toegebiacht tusschen de 8e en 9e rib. Haar toestand is niet buiten gevaar. (N. G. C Te Tilburg geraakten Maandagavond twee jongelieden, J. v. D. en P. S in een hevigen twist, waarbij zoo geducht van messen gebruik werd gemaakt, dat beiden naar het gasthuis moesten worden vervoerd. V. D. kon wegens den minder ernstigen toestand reeds gisteren het gasthuis verlaten doch voor het leven van S. wordt gevreesd, daar deze elf steken en sneden ontving, waaronder eene gevaarlijke wonde aan den hals. Rijwieldieven. Het is der politie te Groningen mogen gelukken, twee rijwieldieven te pakken te krijgen. Het zijn twee jongelieden uit Leeu warden, A. H. en N. T., een paar vrienden, die op den in de vorige week te Franeker gehouden wielerwedstrijd elk een fiets weder rechtelijk zich hebben toegeëigeud en er mee van door gegaan zijn. Om de ontdekking van den diefstal te bemoeilijken, hadden zij de zadels verwisseld. Zij kwamen op fietsen te Groningen aan en reden naar den fabrikant, den heer Burgers, om aan dezen den twee- wieler te verkoopen. Den heer B. kwam de zaak verdacht voor en hij stelde de politie er mede in kennis. Beide personen bevinden zich in arrest. Een kranig oud heer De 78-jarige heer Maeuhoudt te Vlissingen sprong Vrijdag geheel gekleed te water, om een jongen te redden, die in het kanaal door Walcheren bij de boezemsluis aan het baden was, doch door zich te ver in zee te wagen, reeds in zinkenden toestand verkeerde. Na veel moeite slaagde hij er in met behulp van een ander heer, den waaghals, die reeds bewusteloos was, op het droge te brengen en zijn levensgeesten op te wekken. Door bijen gedood Maandagochtend reed de knecht van den landbouwer R. te Bellingwolde langs een stuk boekweit, toen hij en zijn beide paar den door een bijenzwerm werden overvallen, die zoo duchtig tekeer gingen dat een der paarden ter plaatse dood bleef, terwijl de knecht met tallooze wonden overdekt lag. Brand. In den nacht van Zondag op Maandag heeft te Wormerveer, in de groote olieslage rij en meelfabriek der firma Wessanen en Laan, een hevige brand gewoed, waardoor in korten tijd de olieslagerij „de Tijd", en de beide aangrenzende meelfabrieken „de Vlijt" en „La Plata" in de asch werden gelegd. Wel rukten van verschillende omliggende gemsenten brandspuiten, ten getale van 22 aan, om het vernielend vuur tegen te gaan, doch door de vele hoeveelheden licht brand bare stoffen kon de brandweer niets anders doen dan de aangrenzende pakhuizeu be schermen, wat dank zij de windrichting gelukte. Groote voorraden lijzaad en lijnkoeken en twee fonkelnieuwe machines al de fabrie ken werden door stoom gedreven zijn verbrand en vernield. De schade wordt op meer dan f 1000.000 geraamd. Alles was ver zekerd. persoonlijke ongelukken vielen niet voor. Oorzaak onbekend. Dezelfde fabrieken brandden ook in 1868 geheel uit. Verdronken. Ijs kost menschenvleesch, maar warmte ook In zijkanaal F. is een 23-jarige jongmensch, werkzaam en inwonend bij den landbouwer Cornelissen iu den Grooten IJpolder, bij het zwemmen verdronken. Te Helder is een 16-jarige jongeling, Jan Stooker, bij het baden in het Noordhollandsch kanaal verdronken. Zijn lijk is later met dreg gen boven water gebracht. Te Diemen is Zondagmiddag een 16-jarige jongen uit Amsterdam bij het baden in het Merwedekanaal verdronken. Zijn lijk is na een half uur dreggen gevonden. Te Venhuizen (N.-H.) is het 11-jarig zoontje van J. De Wit bij het baden verdronken. Te Klein-Groningeu onder Wijnjeterp (Fr.) is een 10-jarige knaap, zoontje van J. Friso, bij het baden verdronken. In het Merwedekanaal zou een veertienja rige jongen gaan zwemmen, hoewel hij dit nog maar gebrekkig kende. Ternauwernood had hij geen grond meer onder de voeten of hij zonk in de dieptezijn lijk werd opge haald. Te Dussen is de 17-jarige bakkersknecht G Van Dinteren bij 't zwemmen verdronken. Van drie jongens, die Zondag te Ter Neuzen gingen baden, doch niet konden zwemmen, geraakte er een, een 9-jarige knaap, in een put en zonk. Een in der haast toegeschoten 12-jarige knaap mocht het wel gelukken den drenkeling te vinden, doch aan wal gebracht konden diens levensgeesten, ondanks langdu rige pogingen daartoe, niet meer worden opgewekt. Sprang. Bij gelegenheid der kroningsfees ten op 31 Aug. a.s. zal de Christelijke zang- vereeniging voor gemengd koor, de „Harpe Zions", directeur de heer A. v. d. Heijden van Waalwijk, eene openbare uitvoering geven in haar kerkgebouw alhier. Verscheidene koren met toepasselijke tekst zullen alsdan ten gehoore worden gebracht. Een woesteling. De te Geuua thuis be- hoorende brik »Lorelo» had bij de afvaart van BensacoL (Noord Amerika) een ontoe reikende bemanning, tengevolge waarvan de kapitein Consiglieri een 29jarigen Griek Manulivi genaamd, huurde De nieuwe matroos deed zich aldra als zeer wederspanning kennen en bekwam herhaalde malen straf. Zoo werd hij onlangs, toen hij de wacht had, door den kapitein slapend op zijn post bevonden. Een geweldige berisping viel hem ten deel. De daarbij aanwezige bootsman vertelde, dat het niet de eerste maal was, dat Manulivi zich tegen de voorschriften der wacht vergrepen had, waarop de Griek hem woedend antwoord de, dat dit gelogen was. Drie dagen later bevond zich het schip bij een stormachtige zee eu donkeren nacht in den Golfstroom, toen de bootsman den Griek verraste achter een mast, waar een bijl hing. Iu hetzelfde oogeDblik werd deze door Manulivi gegrepen, waarna hij hem op den bootsman liet neer dalen. Andere matrozen, die zich naar hun kooi wilden begeven, werden eveneens dood geslagen. De kapitein snelde naar de kajuit en haalde een revolver; toen hij op het dek verscheen vond hij vijf man in hun bloed baden, de moordenaar was verdwenen. De kapitein liet daarop naar de naaste haven toesturen. Onderweg ontdekte men den Griek in het tusscheDdek. Iu boeien geklonken en aan hel gerecht overgeleverd, bekende hij het voornemen gehad te hebben, de geheele bemanning te vermoorden. Afgrijselijke moord. Iemand te Aubiu- Saint-Vaast nabij Calais voud in een kuil ongeveer 100 meter van den grooten wegen 500 meter van het station van Aubin den romp, benevens de armen, de beenen en het hoofd van een mensch, welke lichaamsdeeleu van den roinp waren afgehakt. De vermoorde schijnt ongeveer vijftig jaar te wezen. Het hoofd was met bloed bedekt en de ledematen waten aan het lichaam met een touw vast gemaakt. Waarschijnlijk heeft de moordenaar volgens de verklaringen van een dokter, zijn slachtoffer overvallen want nergens op het lichaam vindt men sporen van mishandeling of andere teekenen, die op een voorafgaande worsteling wijzen. Het geronnen bloed, waar mede het gelaat bedekt was, was uit den neus gevloeid. Men gelooft, dat de moord niet gepleegd is ter plaatse, waar men het lijk vond, doch waarschijnlijk heeft de moor denaar de politie op een dwaalspoor willen brengen door het lijk elders »e begraven. De kleeding van den ongelukkige wijst een arm persoon aan, en volgens de loopende geruch ten zou het een schoorsteenveger zijn, die in den omtrek woonde. Vanwege het parket te Montreuil heeft een onderzoek plaats gehad en is een fotografie van de overblijfselen van het slachtoffer genomen. Men vermoedt dat de moord door een ander schoorsteenveger gepleegd is, die zijn slachtoffer geworgd heeft en na het misvormd te hebben, op het land begraven heeft, om zoo lang mogelijk de waakzaamheid de politie te verschalken. HONGKONG, 16 Augustus. Augustin heeft aan een vriend verteld dat Dewey den 13en de overgave van Manila verlangd had, binnen een uur. De Spanjaarden weigerden, waarop Dewey de stad bombardeerde. De Spanjaarden heschen de witte vlag. Augustin nam toen dadelijk plaats in een Duitsche stoomsloep die lag te wachten en begaf zich aan boord van de Kaiserin Augusta, die wegstoomde vóór het bombardement afge- loopcn was. HAVANA, 15 Augustus. In een procla matie aan de bevolking van Cuba verklaart BI. nco, zijn taak als afgeloopeu te beschou wen, nu de Spaansche regeering tot den vrede heeft besloten. Hij heeft zijn ontslag inge diend. Den vrede kon hij niet aanbevelen, na nog kort geleden op voortzettiug van den oorlog aangedrongen te hebben. LONDEN, 16 Augustus. Volgens bericht aan de Daily Mail uit Biarritz, verluidt daar dat Don Carlos wacht met bevel te geven tot een opstand van de Carlisten, totdat het Spaansche leger van Cuba terugkeert, dewijl Don Carlos, die op dat eiland tal van agenten heeft gehad, verwacht dat het leger oproerig gezind en rijp voor een pronunciamento zal terugkeeren. LONDEN, 16 Augustus. Een telegram uit Manilla van den 13en dezer behelst: Admiraal Dewey heeft aan generaal Augusti twee uren toegestaan om zich over te geven, maar Augusti weigerdeen dientengevolge ving het bombardement te 9 uur 's morgens aan. Hel duurde twee uren. De Spanjaarden zeggen dat het meerendeel der Amerikaansche bommen het doel niet bereikten. Te lluren bestormden 10,000 man Amerikaansche in fanterie de loopgraven. Zij joegen alles voor zich uit; de kleine troepenmacht der Span jaarden, een 3000 man, half doodgehongeid en slecht gewapend, bood slechts weinig tegenstand. De Spanjaarden werden terug gedreven tot de citadel. Toen verder verzet hopeloos bleek gaf de kommandant zich over. In de loopgraven waar zij blootgesteld waren aan het moorddadig vuur dat de Spanjaarden van uit de hoogte op hen on derhielden, moeten de verliezen der Ameri kanen zwaar geweest zijn. GORINCHEM, 15 Aug. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteelde voor Ristarwe f 10,25 a 10,50, roode dito f 9,75 a 10,— witte dito f9,75 it 10,25, inl. rogge f5,80 a 6,— buitenl. dito f5,75 a 5,85, gerst t 4,50 a 4,65, haver f3,50 3,75, duiveboonen f6,75 a 7.blauwe erwten, f0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 136 runderen le qual. Kalfkoeien f 150 k 170 Kalfvaarzen f 110 a 130 Melkkoeien 1120 140 lVt jarige ossen f 70 k 80 Guiste vaarzen f 80 a 90 Pinken f 40 it 50 Graskalveren f 20 k 25 Nuchtere kalv. f 9 a 11 Aangevoerd 4 vette varkens van 16 a 19 ct., per half kilo, 577 biggen van f 6,— a 10.— per stuk. Eieren f 0.85 a 0.95 per 26 stuks. Boter 55 a 70 ct. per Va kilo. ROTTERDAM, 15 Aug. Binnenlandsche granen. Tarwe verkeerde heden in zeer flauwe stemming en was, niettegenstaande den kleinen aanvoer, slechts gedeeltelijk te ver koopen van f 8 tot f 10.50 per heet. en van. f 11 tot f 12.50 per 100 kilo. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 5.25 k 5.75. Dito mindere f0,hO. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 7,20 a 7.40mindere f,6,60 a 7,—beste Zomer f 0.a 0,mindere f 0,a 0. Haver. De beste f 3.k 4. Paardenboonen. De beste f0.k 0. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 0,— a 0, Witte boonen. De beste f0.k 0. Blauwe erwten. De beste f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed f 8.35 a 8,45; Zomerzaad f 7,75 a f 8.25. Kanariezaad f 5.tot f 6.50 ROTTERDAM16 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 17 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 620 vette runderen 910 magere dito, 419 vette en graskalveren, 80 nuchtere kalveren, 0 schapen of lammeren, varkens, 197 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 29 a ct. 2e kw. 25 i ct. 8e kw. 20 a ct. Kalverenle kw. 34 ct., 2de kw. 24 a ct.3de kw. 23 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f 21,50 p. ton. bruinblanke Bergertraan 127,— blanke Bergertraan f31, Maaslevertraan f p. ton Groenlandsche Robben traan (smeertraan) in petroleum lusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f20.— p. 100 L Nat. Med. levertr le soort f p. ton 0 0 (stroogeel) 2e f 49.— p. ton Stoommedicinale levertr. le f 54.p. ton 2e f p. ton Voorspoedig bevallen van een Hinken JONGEN M R (JBBENS-TIMMERM ANS. Waalwijk, 7 Augustus 1898. w oor de talrijke blijken van vriendschap en belangstelling bij gelegenheid onzer Zil veren Bruiloft ondervonden, brengen wij door deze ook namens onze kinderen, aan allen onzen hartelijke» dank. JOS. GROENEN en Echtgenoote. Bezooien, 17 Aug. 1898. telkens voorin. 10 uur in het Café CEN TRAL, te 'S-BOSCH, Onder Ammerzoden, Ren Uiterwaard „Lagen Omlooo, sectie G No. 112, 113, 114, 115, 116,117,118 120 en 121 groot 30 20.70 heet., met de aanwassen en de visscherij in de Oude Maas. onder en telkens nam. 5 ure, in de „TWEE KO LOMMEN* te Waalwijk, EERSTE KOOP, Een perceel hooiland, over de Hooigracht, genaamd „de Zeventien hont*sectie A no 644 groot 1,99,70 hectare. TWEEDE KOOP. Een perceel hooiland, over de Hooigracht, genaamd „de Vijftien hont*, sectie A no 646, groot 1,79.64 hectaren. 1898, 's-naraiddags ten 7 ure in het koffie huis van Mej. dewed. V. J. GERRIS, alwaar bestek en teekening ter inzage liggen. Architect. ondergeteekende (op verzoek) lo. October eene 'tPractisch gedeelte zal zooveel mogelijk gesplitst worden naar de behoeften der leerlingen. Inlichtingen te bekomen en aanvragen worden ingewacht

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 3