TH. 1. TIN WIJCK, Verloting1, van 2000" omlijste poitretten STOUT, émaille huishoudelijke artikelen; M, 1 v, d. DONK Advertentiën itniuiiuit Meubelen, Tapijten, Spiegels en Schilderijen. Van Vollenhovens A. J. GEREIS, Patent kooktoestellen, F. Oosterhout Maandag 5 Sept. Burgerli ke stand. Ingezonden stukken. Handelsberichten. Groote Nationale K li OMi\ GSFEESTEA van 11.M. Wilhelmina, ¥41 a.s Vraagt en drinkt Ter boekdrukkerij Waalwijk, Stationsstraat 's Bosch, Wed. V. J. GERRIS Als boven, ma, IN TER GELEGENHEID DER ter opleiding in het VAK; niet VOOr loopwerk. Hiermede heb ik de eer UEd. te berichten, dat ik ONTVAN GEN heb eene ruime keuze voor gas en petroleum. Ook maak ik UEd. attent op mijne nieuw ste modellen )V AALWIJK, koperslager, loodgieter, gasfitter. Horlogemaker arm getroffen, doch niet ernstig. Evenwel lagen zij en ook de knecht eenigen tijd be wusteloos op den grond. De baas zelf, die in dezelfde kamer was, bleef ongedeerd. De spiegel was echter ook stuk geslagen en een brandende lamp werd uitgedoofd. De bliksem nam zijn uitweg door den muur in een andere kamer, waar ook tevens vier ruiten verbrijzel 1 werden, terwijl in die kamer overal de kalk van den muur werd gerukt. Brand werd echter niet veroor zaakt. De brigadier-titulair Tilstra der konink lijke marechaussee te Grave, op weg naar Osch, is in de gemeente Herpen door den bliksem getroffen. Man en paard waren onmid dellijk een lijk. Een fcriue jongen. Onder Worth-Rheden, aan de lijn Am- hemZutfen is een kind van U. dat tus- schen de rails zat te spelen, aan een groot gevaar ontsnapt. Reeds naderde de sneltrein, toen de 18-jarige Jan Peters het kind ontdekte en het met gevaar van eigen leven nog juist wist weg te trekken op het oogen- blik dat de trein geen tien meter van de kleine verwijderd was. Men kan zich de angst der moeder voor stellen, die, verlamd van schrik, op eenigen afstand van het geval getuige was. De celwagen als huwelijkskoets. Eeu eigenaardige huwelijksplechtigheid had Woensdag te Amsterdam plaats. Zekere H., die eenigen tijd geleden veroordeeld was tot het ondergaan van gevangenisstraf, was vóór veertien dagen aangeteekend. Nu wilde het toeval dat men den bruidegom juist in de bruidsdagen kwam weghalen tot het onder gaan van die hechtenis. Om nu toch de trouwplechtigheid door te laten gaan werd besloten, dat H. uit de gevangenis naar het stadhuis zou gebracht worden en na de plechtigheid weer naar de Weteringschans zou vertrekken. En zoo kwam 't dat Woensdagmorgen de menschen, die naar het trouwen keken, verrast werden door het aankomen van den celwagen. Bij aankomst werd hij door zijn bruidje opgewacht, samen togen zij naar den amb tenaar van den Burgerlijken Stand en na de voltrekking van het huwelijk stapte de pas getrouwde man weer in zijn nieuwerwetsche trouwkoets Bezooieu. A.s. Maandag ten KB/s uur za* de zangvereeniging „Vooruitgang zij ons doel" gevestigd bij A. van der Zaken, te Bezooien, hare kermisuitvoering geven. Het programma is rijk voorzien van de schoonste zangnummers en de aardigste co- mieke voordrachten, het lijdt dus geen twijfel of dit matinée zal druk bezocht worden. Sprang. Verleden Vrijdag hebben alle kinderen in deze gemeente vanwege het gemeentebestuur een portret ontvangen van H.M. de koningin. Dinsdag a.s. zal door een commissie uit de verschillende armbesturen eene uitdeebng van levensmiddelen plaats hebben. De feesten zullen bestaan uit: Woensdag 31 Augustus. Van 7.30 tot 8.30 uur. Opening van het feest door het luiden der klokken. 8.30 uur. Godsdienstoefening in het kerkge bouw der Ned. Herv. gemeente. 10 uur. Godsdienstoefening in het kerkge bouw der Ger. Gemeeute. Na afloop hiervan zullen in dat ge bouw door de zangvereeniging «De Harpe Zions" enkele feestnummers worden uitgevoerd. 12—1 uur. Luiden der klokken. 2—5 uur. Volksspeler» door pl m. 100 deel nemers op het versierd terrein achter het café van den Heer Pel. De spelen worden opgeluisterd met muziek. 5—6 uur. Luiden der klokken. 8 uur. Fakkeloptocht met muziek. Het opstellen heeft plaats aan de Koesteeg. Donderdag 1 September. 2—5 uur. Onthaal der schoolkinderen Bij gunstig weder optocht door de straten met vlaggen, bloemen enz. 6 uur. Uitvoering der Zangvereeniging „Excel sior" bij den Heer Pel. In de verschillende buurten der gemeente hebben zich comité's gevormd om door het plaatsen van eerebogen en het aanbrengen van andere versieringen, aan het feest luister bij te zetten. Dussen. Aanstaande Woensdag en Donder dag zullen alhier de kroningsfeesten gevierd worden. Woensdagmorgen ten 9 uur zal hei feest geopend worden in de R. C. Kerk alwaar een plechtige H. Mis zal gezongen worden, daarna zal het te Deum van Reiniers, en eene teesicantate van den fleer Joh. Schoenmakers worden uitgevoerd na afloop daarvan zal het fanfare korps aan het altaar in de kerk eenige rummers ten gehoore brengen, des avonds zal een volksconcert in de zaal van J. H. Kamp door onze fanfare gegeven worden, waarbij ook eenige zang- nummerszullen voorkomen. Den volgenden morgen zullen ten ö1/3 uur voor ons raadhuis het fanfarekorps, de feests- coraraissie eu deelnemers aau de^volksverma- kelijkheden aantreden, om zich te begeven naar het feestterrein, waar verder den geheelen dag voor het publiek gelegenheid is, om zich eens goed te amuseeren. Het feest zal dien dag met afwisse ling van muziek en zang worden opge luisterd door onze vereeniging. Moge het weder gunstig zijn dan kunnen wij een paar prettige dagen verwachten. Kaatsheuvel, 27 Aug. Gisteren avond kwam in deze gemeente een persoon venten met strooibiljetten in zake de gebroeders Hoger huis. Nadat hij een tijd lang zijn waar aan deu man had trachten te brengen, zag hij zich plot eling omring door een aantal st hoen- makeis, die hem op allerlei wijzen lastig vielen, spuwden en met steenen wierpen. De colporteur ten einde raad, vluchtte in een herberg binnen, van waaruit naar den burgemeester werd gezonden, om aan die schandelijke tooneelen een einde te doen maken. Politie was echter nergens te vinden Ein delijk kwam een persoon uit Sprang, die door zijn flink optreden aan de menigte ont zag scheen inteboezemen, en leidde den man zonder verdere moeielijkheden de gemeente uit. Tot zooverre de berichtgever. Wij voegen hierbij ouzen raad.- dat de sociaal-democratische colporteurs zich ont- boudeu van een bezoek aan deze streek. In Waalwijk hebben wij vroeger dezelfde scènes beleefd als nu te Kaatsheuvel. Wel een be wijs dat de werklieden hiei niet gediend zijn van de beginselen der sociaal-democatie. €upellc. Programma der feestelijkheden te houden op Dinsdag 6 Sept. a.s. ter eere van H. M. Koning^ Wilhelmiua 8V2 tot 9 uur-.^o.lokkengelut en bijeenkomst aan 't °S-Wlhuis. 9 tot 12 uur ^3;lksspeleu op het feestterrein. Ten lo. 1\ Klimmen leeftijd der deelne mers boven a716 jaar. Ten 2o. "V 'cengrijpen leeftijd der deel nemers bov' de 18 jaar. Ten 3o. Hardloopen met een uitgeblazen ei op een lepel; leeftijd der deelnemers be ueden de 14 jaar. Ten 4o Zakloopen leeftijd der deelnemen beneden de 16 jaar. Ten 5. Ringsteken leeftijd der deelnemers van 16 tot 20 jaar. D/g uur. Optocht met »nuziek door de ge meente (Samenstelling van dezen optocht vóór het Raadhuis) 8 tot 10 uur. Concert op 't feestterrein door de Harmonie „St Crispijn". 10 uur. vuurwerk. Deelnemers aan de Volksvermakelijkheden moeten zich vóór of op Dinsdag 30 Aug. a. s., aanmelden bij een der commissieleden. gerieve van uit die richting komende be zoekers. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik. Met Hoogachting, Een Oranje klant d. van Maria WAALWIJK. 19—26 Augustus. GEBOREN: Cathariim PetronelU Maria Jolmunes Joseph us van Dooren en Isabella deGreelT— Franciseusz. van Fran- ciscus Penning? en Jacoba de Graaft Alphonsia Cornelia d. van Hendrik us Lou wers en Antonia den Teuling— Gatharina Maria d. van Lainbertns van Bladel en Cat- hirina van ltiel Maria Paulina d. van Theodorus A'drianus Bergmans en Anna Maria van Drunen Maria Sophia d. van Johann Weinhpimer en Frarcisca Halm. I I.EDENJohanna van Veldhoven oud 4 maanden, dochter van Martinus van Veld hoven en Theodora van Mier Martinus Adrianus van Daelen ond zes maanden, zoon van Johannes van Daeler» en Johanna Dekkers. HU W.-AANGIFTE Josephus Philippus Schoon- dermai k 21 jaar, Cornelia Groeneveld 20 j. HUW.-AFK.Josephus Philippus Schoondermark 21 j. Cornelia Groeneveld 20 j. O VEI (Buiten verantwóórdelijkheid der redactie.) Het Koniuginue feest tc (ïecrtruidenbcrg. 31 Augustus 1 September. (Mijnheer de Redacteur!) Wordt op schier elke plaats in Nederland de Inhuldiging van H. M. Koningin Wilhe»- mina feestelijk gevierd, bet dient met een bizonder woord vermeld, dat Geertruidenberg die eenige plechtigheid zal gedenken op eene wijze, welke waarlijk grootsch en indrukwek kend mag heeten. Het programma zooeven verschenen toont genoegzaam dat moeiten, noch kosten worden ontzien om den konininginne-dag tot een „onvergetelijken" te maken. 1 rouwens, ieder zal mij gereedelijk moeten toegeven, dat Geerlruidenberg met zijn schoon en ruim marktveld omkransd als 't ware voor twee rijen prachtige Linden de plaats is, waar versieringen en verlichting zoozeer tot haar recht kunnen komen. En dit is zeker én de versieringen, zoowel op de markt en ove rige straten, als aan particuliere woningen. én de verlichting, waaraan sommen gelds wordt besteed beide zullen prachtig, ja zelfs eenig zijn. Wij waren in de gelegenheid de plannen der feest-commissie meer in het bizonder te kunnen inzien, en gaarne willen wij hier bekennen, dat wij niet hadden mogen denken, dat de commissie zóóveel als aangeboden wordt, had kunneu d ten. Alles werkt samen om het feest zoo schit terend mogelijk te doen zijn. Onder leiding van den heer P. M. 1. Smolders zal op den avond van Woensdag 31 Aug. een mannenkoor van ruim veertig zangers zich doen hooren, afgewisseld door symphonie-muziek, eveneens onder directie van den heer Smolders. 't Zou mij te ver voeren, mijnheer de Re- dacteui, wanneer ik hier moest beschrijven wat de Donderdag de eigenlijke feestdag zal aanbieden. Muziek van hier en van Raamsdonksveer, prachtige optocht door de stad, volkspelen, kinder-kantate.... 's avonds concert, illuminatie en fakkeloptocht,... 't zijn enkele puntjes van het programma. Ongetwijfeld zullen op 1 Sept. vele vreem delingen ons stadje een bezoek brengen, en zich kunnen overtuigen wat door eendracht en samenwerking is tot stand te brengen. Door de bemoeiingen van de feestcom missie, speciaal van haren volijvetigen presi dent, den heer C. J. Mollenberg, zal Don derdag 1 Sep:ember des avonds ten 11.25 (Amsteid. tijd) een extra-tram loopen van Geertruidenberg naar Oosterhout. Dit ten WAALWIJK,26 Aug. 1898. Ter veemarkt was de handel bij flinken aan voer veel vlugger. Kalfbeesten golden f115 f175. Dito vaarzen f 105 f 160 Jonge varkens aangevoerd 40 9tuksver kocht van f 4.75 a f 11.25. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 395 kg. van f 1.23 h 1' 1.37 per kg. Eieren 1 3.a 4.per 100 stuks. De kooplust voor goede beleerde La Plata huiden is den laatsten tijd zeer opgewekt door den aanvoer van verschillende ladingen mooie Casa Blanca, San Javier en Santa Elena huiden, die gretig geheel of gedeeltelijk aan ongeveer taxatiën werden verkocht. Het schijnt dat vooral in die soorten de zwaarste wichten 32/40 kilo het eerst van de hand gaan. Dit is een opmerkelijk feit en wel een bewijs dat de toekomst voor zwaar leder gunstiger wordt. Zeer lichte huiden zijn ook veel gevraagd. In de tusschenwichten 20/25 kilo's bestaat minder animo. Voor leder in alle wichten en provenances begint kooplust te komen Het voorradige ruimt vlug op. Pnjzen zijn echter nog te laag in vergelijking met de huidenprijzen. In schors en andere looimiddelen komt wat meer beweging bij onveranderde prijzen. ter waarde van f 300, 175, 150 100, 50, 25, 10, 7.50 tot f 1.00. De Hoofdprijs ter waarde van 1000 guldenkan ook in geld uitbetaald worden. De portretten prachtig geëncadreerd zijn van bekende meesters. 1 portret ter waarde van f 25 ter be zichtiging. De loten a 25 ets. zijn zoolang de voorraad strekt verkrijgbaar bij de COL PORTEURS J. Kuiten, F. Dumoulin en J. Korthout. dit is een der beste geneesmiddelen voor liendie bloedgebrek hebben. Verkrijgbaar te "Waalwijk bij den agent Op de Markt. Vraagt uwen dokter en raadpleegt de analyse. van den uitgever van dit blad kunnen ge plaatst worden een paar flinke 3$ de nieuwste modellen Met de uitgebreidheid in keuzede soliditeit en lage prijzen mijner nieuwe artikelengeloof ik in staat te zijn met een ieder te kunnen concurreeren en neem daarom de vrijheid UEd. beleefd tot een bezoek uit te noodigen. Vertrouwende, dat dit ook in Uw belang zal zijn en in afwachting Uwer geëerde orders, verblijf ik onder verzekering eener prompte en accurate bedieningmet hoog achting UEd. Dw. Dienaar H 40 Vugterstraat H 40 zal te raadplegen zijn te Waalwijk, bij mejuffrouw van 11 uur voorm. tot 4 uur namiddag. Onder aanbeveling,

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 6