OU WED. W. 6. VMGS j J.G.14BKSenZ00N, van electfische geleidingen, tii. InfwMT Verloting, van 2000 omlijste portretten HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. Opruiming van: GE W EREN Voor het a.s. seizoen. Wed. W. Gr Vaags. Advertentiën Meubelen Tapijten, Spiegels en Schilderijen MAGAZIJN van alle J ACHT ARTIKELEN. Telegrammen. Burgerlijke stand. Handelsberichten. w AALWIJK, Lampen en Onderdeelen. Ter boekdrukkerij Groote Nationale KR OKIJS GSFEESTEK van H.M. Wilhelmina TAS SE. II. ter waarde van f 300, 175, 150 100, 50, 25, 10, 7.50 tot f 1.00 De Hoofdprijs ter waarde van 1000 guldenkan ook in geld uitbetaald worden. Lampen en Kooktoestel- len, aan verminderde prij zen. Priis- bij de Haven, Lage, doch vaste PRIJZEN. Beleefd aandevelend KoperslagersWAAL WIJK J. KuitenF. Dumoulin en J. Korthout. zooals: Emaille Braadpannen, Kof fie- en Theepotten, Melk- en Waterkannen, Meel- en Sui kerscheppers, Water- en Toi letemmers en eene fijne sor— teering Blikwerk. Voor H.H. jagers 't goedkoopste adres van Verder: poetsolie en Ween er kalk, brandspiritus, naphta, terpe tij n, Brusselsch aard, blauw steen, potlood, bruineersel en witsel, enz., enz. plein alwaar de stoet zal ontbonden worden. De Commissie. Uit dit programma blijkt genoegzaam boe groot de deelname is wel een bewijs, dat de geheele burgerij volkomen instemt met het plandoor de commissie gevormd waarmede deze ook tot dusver een schitte rend succes behaalt. De stoet bel ooit dan ook uiterst luisterrijk te worden. Wij drukken bij deze de hoop uitdat verder alles, naar wensch, in orde en vroo- lijkheid zal slagen. Huldeblijk aan H. 31. de Koningin Moeder. H. M. de Koningin-Moeder ontving Vrij dagmiddag half zes in plechtige audiëntie de hoofdcommissie tot aanbieding van het hul deblijk van het Nederlandsche volk. De burgemeester van Amsterdam sprak H. M. toe en bood namens de Nederland sche natie het geschenk aan H. M. aan. Bij het geschenk was gevoegd een album, bevattende de namen van de leden der commissies,|die zich hadden gevormd om het geschenk bijeen te brengen. De burgemeester deelde aan H. M. mede, dat een bedrag van ongeveer f 300,000 was bijeengebracht. II. M. de Koningin-Moeder dankte voor de aanbieding in de volgende bewoordingeu; „Ik ben zeer getroffen door uwe woorden het geschenk, Mij aangeboden door het Ne derlandsche volk bij het nederleggen van het Regentschap stel Ik op den hoogsten „Mijn dank daarvoor uit te drukken, zoo als Ik dien gevoel, is Mij op dit oogenblik niet mogelijk. Slechts dit wil Ik u zeggen, mijne heeren, dat Ik bij liet einde van Mijn taak in de liefde en den dank van het Ne derlandsche volk, waarvan dit geschenk ge tuigt, de grootste, de schoonste voldoening vind voor wat Ik gepoogd heb te doen in het belang van Land en Volk. „Ik hoop aan het geschenk een waardige bestemming te geven, en ik meen dit niet, beter te kunnen doen dan door liet te be stemmen voor eeii liefdadig doel. „Sedert lang was het Mijn weDseli eene stichting in het leven te roepen, waaraan Ik geloof dat groote behoefte bestaat Ik bedoel een sanatorium voor longlijders, in de eerste plaats ten bate van lien, die de middelen missen, in het buitenland hulp te zoeken tegen de vreeselijke kwaal, die, he laas in ons vaderland zoo veelvuldig voor komt eu zulke ernstige gevolgen na zich sleept. „Ik hoop eerlang de vrije beschikking te krijgen over het landgoed Oranje Nassau oord, bij Renkum, en dit af te staan voor het doel, dat Mij lief is. Door deskundigen voorgelicht stel Ik mij voor op dat landgoed liet eerste Nederlandsche Sanatorium te stichten. „Dat het geschenk van het volk, dat ik lief heb, Mij daartoe in staat stelt, maakt Mij oprecht gelukkig en stemt Mij tot groote dankbaarheid. „Moge op deze wijze het huldeblijk Mij htdeu aangeboden, een zegen worden voor velen tot in lengte der dagen. „Nog hoop fk ook in onze Indische be zittingen eene herinnering achter te laten aan de hulde mij heden gebracht. „Oprecht en innig ben lk dankbaar voor het Mij aangeboden geschenk/' Bij de audiëntie vergezelde II. M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moeder. Nadat de aanbieding had plaats gehad, heeft H. M. de Koningin-Moeder zich met alle heeren afzonderlijk onderhouden en de Koningin eveneens met de meesten hunner. Met groote ingenomenheid zal zeker ken nis genomen worden van deze beslissing van H. M. de Koningin-Moeder, waardoor aan het geschenk der natie zulk eene mensch- lievende bestemming wordt gegeven. De daad van H. M. krijgt nog hooger .waarde door Hare toezegging om Oranje Na'Ssauoord eerlang voor Hare stichting af te staan. Door het besluit vau H. M. zullen in eene niet ver verwijderde toekomst tal van ongelukkige lijders, die door gebrek aan middelen zich de voor hen noodige verple ging niet kunnen verschaffen, deze deelach tig worden. De behoefte aan inrichtingen voor on vermogende longlijders werd in den laatsten tijd luide uitgesproken en op tal van plaat sen zijn comitë's verrezen om de oprichting er van in Nederland te bevorderen. De daad van de Koningin-Moeder is een beslissende stap voor de verwezenlijking van hetgeen men van vele zijden zoo hartelijk hoopte. In de Staatsct. van Woensdag zijn geplaatst tal van Koninklijke Besluiten waar bij benoemingen plaats hadden in de orde van den Nederl. Leeuw en die van Oranje- Nassau, terwijl vele eeremedailles werden toegekend. De lijst wordt geopend met de verleening aan H. M. de Koningin-Moeder van het Grootkruis in de orde van den Nederl. Leeuw en het Grootkruis in. de orde van Oranje- Nassau. («iften der Koningin Regentes. Uit zoovele plaatsen ontvangen wij berichten van aanzienlijke giften, door H. M. de Ko ningin-Weduwe aan de gemeentebesturen voor de algemeene armen toegezonden, dat wij tot de gevolgtrekking moeten komen, dat de armen van alle gemeenten des lands op deze vorstelijke wijze door H. M. werden bedacht. De sommen loopen uiteen naar gelang van de bevolkingscijfers in de verschillende ge meenten. Van wege H. M. de Koningin kregen de behoefiige oud-strijders giften. Wij vernemen nader dut de giften in geld die H. M. de Koningin-Moeder ter gelegen- heie van den vetjaardag van hare Dochter heeft geschonken, verstrekt zijn aan de armen van alle gemeenten in Nederland boven de tienduizend zielen, daarbij rekening houdende met het aantal inwoners. Portretten der koningin uit de Landsdrukkerij. In verband met. opmerkingen, die gemaakt zijn over de ter Landsdrukkerij gedrukte portretten van H. M de Koningin, kan het dienstig zijn er de aandacht op te vestigen, dat de directeur der Landsdrukkerij eene mededeeling verspreid heeft, waarin hij zegt, dat de portretten, als ze in lijsten worden gezet, niet mogen worden nat gemaakt of opgeplaktze moeten eenvoudig achter het glas gezet en met een dik vel glad bordpa pier belegd worden, waarna met kleine spij kers, zoo dicht mogelijk naast elkander, het geheel moet worden vastgemaakt. Besoijcu 1 Sept. Heden vierdt onze ge meente feest ter eere der troonsbestijging onzer beminde Koningin Wilhelmina. Eu met recht mag daarvan getuigd worden, dat het uitnemend geslaagd is. Den ganschen dag tot diep in den nacht heerschte alom eene fees telijke stemming. Het feest werd des mor gens om 9 uur ingewijd met het gelui der klokken. Omstreeks 10 uur zette de optocht zich iu beweging, die met het volste recht schoon mocht heeteu. Onder de vroolijke muziek der harmonie „l'Esperancec van Waalwijk en onder het gejuch en gejubel der talrijke, feestvierende menigte trok de stoet door de gemeente. Na afloop daarvan werd door de jeugdige liëdertafel „Rozekuopje", bij welke enkele jonge lieden van omstreeks 17 jaren behooreu eu gedirigeerd door den jongen heer Hurkmans, eene uitnemend geslaagde uitvoering gegeven in de keurig versierde kiosk" voor het raadhuis. Om 4 uur zongen de schoolkinderen een tiental liederen, die blijkbaar goed voldeden. Daarna werd van half 6 at tot 11 uur toe voortdurend muziek gemaakt door „l'Esperancec, en gezongen door de zangvereeniging „Vooruitgang zij onsdoel" en de liederjafel „Oefening en Vermaak". Al deze vereenigiugen gaven aan de talrijke verzamelde menigte een zeldzaam genot te smaken. Het raadhuis was door de goede zorgen der feestcommissie en van het gemeen tebestuur uitnemend schoon versierd eu eene welgelukte illuminatie gaf des avonds aan dat gebouw een schitterend aanzien. Eere aan de werkzame feestcommissie, die met betrekkelijk weinig midde'en veel schoons heeft tot stand gebracht Tot laat in den nacht duurde het feest, en oud en jong, arm en rijk deelde in de nergens verstoorde feestvreugde. Nog lang zal deze dag in de herinnering der Besoijenaren blijven voortleven, ge tuigenis geven cle van de liefde der ingeze tenen voor koningin Wilhelmina. Den volgenden dag weiden de schoolkin deren onthaald en de armen bedac .t. Heerlijk slot der feestvreugde Sprang. Onder groote opgewektheid zijn de Kroningsfeesten alhier gevierd. Van elk huis wapperde de driekleur. Vele ingezetenen hadden bovendien hunne woningen smaakvol versierd, terwijl 6 prachtige eerebogen waren opgericht. Na afloop van de godsdienstoefeningen in de beide kerkgebouwen werden door de zangvereeniging „De Harpe Zions" in de Gereformeerde kerk enkele stukken gezongen, welke zeer in de smaak van het publiek vielen. De volksspelen, opgeluisterd met muziek, lokten honderden toeschouwers naar het ver sierde feestterrein. Na afloop werdeu de prijzen met gepaste toespraken door den Eere-voorzitter deu E. A. Fleer Burgemeester aan de winners uitgereikt. De lichtstoet maakte een prachtig effect en bracht geheel de gemeente op de been. Ook het feest der schoolkinderen werd met geestdrift gevierd. Na eene wandeling door de straten werden ze in de versierde schoollokalen onthaald op chocolade en broodjes hetgeen de kleinen zich goed doen smaken. Het concert van de Chr. zangvereeniging „Excelsior" was druk bezocht. De feestnum mers werden over 't geheel goed uitgevoerd. Het is ons aangenaam te mogen constatee- reu, dat gedurende de feesten in deze ge meente geen enkele wanklank werd verno - men. Looiiopzuuri, 1 Sept. Ter eere van haar hooggeachten eere-voorzitter Jhr. A. Verheijen, notaris te Groningen, die thans hier vertoeft, gaf de „Sophia's Vereeniging" een schoon concert. ZHW.Geb. beloofde haar in eeu hartelijke toespraak zijn voortdurenden steun en sloot met de woorden Zoolang ik leef, zal de „Sophia's veveeuiging" niet vergaan." Een daverend applaus en een geestdriftig herhaald gejuich „Leve jhr. Verheijen volgden op deze uit en tot het hart gesproken woorden. Aliukcrk. De Kroningsfeesten zullen alhier op 6 September plaats hebben. Zoo het pro gramma zich laat aanzien, kunnen wij op een prettig feestje rekenen. PARfJS, 2 Sept. Volgens gerucht is het ministerie in beginsel tot overeenstemming gekomen omtrent de eventueele herziening van het proces-Dreyfus, alleen over den vorm bestaat verschil van meening. Bijna alle officieren van den generalen staf zullen vervangen worden. ran— .1 uwiww iji WAALWIJK. 27 Aug.2 September. OVERLEDEN A. Jacobs echtgenoot van H. A. Scheefhals, wed. van J. Touwenberger. HUW. AFK.O. A. A. J. Hombergen jm. 21 j. en J. M. van Bijnen jd. 17 j. A. van der Sanden jm. 24 j. en P. Hamers jd 23 j. HUWELIJKEN: J. Pii. Schoondermark jm. 21 j. en C. Groeneveid jd. 20 j. CAPELLE. van 15—31 Augustus. GEBOREN: Cornelia d. van Adrianus Treil'ersen Cornelia Cové Hendrikus Johannes z. van Johannes Cornelis Boef en Jantje Hel weg Johannes z. van Jacobus Boeser en Soetje Oerlemans Hendrik z. van Andries Maijers en Johanna Koenen Adrianus z. van Adriaan van Kampen en Magrita Kerst Elisabeth d. van Nicolaas Qairijns en Elisabeth Booij. OVERLEDEN: Jacob van Tilburg 74 jaar echt genoot van Maria van Waarthuizen. HUW.-AANG. Johannes van Peer 26 j. en Anna Maria de Rooij 24 j. Peter Paans 25 j. en Geertrui de Brnijn 22 j, HUW.-AFK.Cornelis Antonie Ramstijn 27 j.en Jenueke Hamel 25 j. te Waspik. WAALWIJK' 2 Sept." 1898."" Beesten redelijken aanvoer en handel vlug. Kalfbeesten golden f 110 f180. Dito vaarzen f 105 f 170 Jonge varkens aangevoerd 60 stuksver kocht van f 5.00 a f 10.75. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 415 kg. van fl.35 1' 1.45 per ke. Eieren f 3.50 a 4.per 100 stuks. Op de voornaamste buitenlaodsche huiden markten groeit de vooiraad successievelijk in alle soorten min of meer aan. De prijzen blijven zich tamelijk goed handhaven vooral in de prima gezouten waar. Tusschensoorten zijn wat flauwer gestemd. Omtrent de leder- markt komen goede berichten. Overal is men wat hooger en kan men gemakkelijker ver- koopen. Daar de voorraad gering is doel men reeds heel wat zaken op levering. Ook in Holland is men beter gestemd maar wegens de kroningsfeesten zijn de zaken geriDg. Een ieder en alles is in feestelijke stemming, zelfs de lederindustrie DUSSEN. Boteraanvoer kg. prijs van f0.95 12.0 markt gezet op f0.55 per kg. Eieren 0.85 per 26 stuks. bericht aan het geachte publiek van Waal wijk en omstreken dat zij heeft ontvangen een keurige partij Hanglampen van de ordinairste tot de fijnste soort, tafel-, muur- en sierlampen. Ganglantaarns in groote verscheidenheid. Storm- en zaklantaarns. Steeds fijne keuze iu de nieuwste modellen koffie- en theekannen, echt Alboid. Theelichtjes met en zonder transparant. Koperwaren alsdoofpotten in alle bestaande eu nieuwste modellen, kachelketels, comfoortjes enz. enz. Mede ontvangen een groote partij koffie molens, goedkoop en prima qualiteifc. Groote voorraad ijzeren ledikanten, wiegen en matten. Alle mogelijke ijzerwaren voor het bouwvak. Eerste qualiteit Engelsche en Amerikaansehe gereedschappen. Rieken in 3 fabrikaten, Engelsch, Aruerikaansch en Duit&ch, van af 40 cent. Voor de a.s. Kroningsfeesten prachtige Kroningsbekers. VUURWERK. Salon, parel fonteinen, zwermers, bengaalscbe fakkels, zevenknappers enz. enz. AALWIJK, van den uitgever van dit blad kunnen ge plaatst worden een paar flinke leeijongens, ter opleiding in het VAK; niet VOOr loopwerk. bevelen zich beleefd aan, tot den aanleg met bijlevering van alle daartoe benoo- digdheden IN TER GELEGENHEID DEE De portretten prachtig geëncadreerd zijn van bekende meesters. 1 portret ter waarde van f 25 ter be zichtiging. De loten a 25 ets. zijn zoolang de voorraad strekt verkrijgbaar bij de COL PORTEURS en alle andere Aanbevelend ALS BOVEN,

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 6