Oproeping. PömJ verschillende theologische eo wetenschappelijke weiken, GEMEENTE TEEKENSCHOOL t 1». VIN IliLST k ZONEN, Fotografisch Atelier TfL I VAÏ DELFT, M Verzamelt gebruikte Postzegels het goed Werk van Bethlehem te émallle huishoudelijke artikelen,' V? F. Oosterhout Gerard van Dijck Jalonsieën Voor de schoonmaak, VERF WAREN Verfkwasten. prijzen uiterst CONCURREEREND, Th. Wessels, Handel in Kruidenierswaren, Advertentiën DINSDAG 20 dezer, WAALWIJK. WAALWIJK. Vaals (Limburg). Patent kooktoestellen, Het beste adres Hettinger's Apologie, Al- lioli Biblia Sacra maakt bekend: Schoenmakersvak. Flinke tariefverlaging. Wt alwij k, Stationsstraat WAALWIJK. droge en aangemaakte Vernissen, Lakken DrogerijenChemicaliën en Verfwaren. wekkender dan te vorende witte rook wolkjes soms overgaande in kringen, die nog lans: tegen den donkeren hemel zichtbaar blijven, om eindelijk zich op te lossen in den rook nevel. De groote menigte pleziervaartuigen en stoomschepen volgen van verre het koninklijk jacht en keeren terug naar de plaatsen vanwaar zij kwamen. Alleen de oorlogs schepen blijven achter, heerlijk uitkomende tegen den prachtigen avondhemel, hunne vormen weerspiegelend in de gladde water vlakte. Op gelijke wijze werd H. M. uitgeleide gedaan als Zij ontvangen was en werd voor het losbranden" van het saluut te Harer eer van 35 schoten, een driewerf hoezee en Leve de Koningin uit aller borst aangeheven. De opgewondenheid der menigte nam nog toe tegen den tijd dat de Koninginnen te Moerdijk terugverwacht werden, en ging over in luide geestdrift toen de Zeehond, een sierlijke boog beschrijvende, te 6/u. 5 m. voor de haven het anker liet vallen. Het was toen een prachtig gezicht. De onder gaande zon, als een reusachtige vuurbol in het Westen boven de donkere rookluchten, verguldde met goude en roode stralen de geheele omgeving, deed alle voorwerpen scherp uitkomen en verlichten, de kleurige schepen en vlaggen met heerlijke kleuren. Tegen den avondhemel teekeude zich de dichte menschel)massa af, die zich op de havenhoofden had verzameld om de Konin ginnen te begroeten, terwijl buiten de hoofden vele tjalken en visschersvaartuigen hadden post gevat. Toen de Koninginnen in de Koningssloep hadden plaats genomen, was duidelijk aan den wal het commando te vernemen waarop de 20 riemen ra t één slag te water vielen. De forsche riemslagen brachten, onder den donder van het afscheidssaluut en het on ophoudelijk gejuich der dicht opeengepakte menigte het Koninklijk gezelschap te 6 u. 20 in. aan den wal. H. M. stapte nog niet in den gereedstaauden trein naar bleef op het emplacement wachten op het gevolg dat met 2 volgsloepen naderde. Toen sloeg het uur van vertrek. Nog eenige korte begroetingen, en steeds minzaam groetend vertrokken de vorstinnen met den trein, die zoover het oog reikte, stormachtig werd toegejuicht, door de langs de spoorbaan verzamelde menschen. De boottocht der Sociëteit „De Gezellig heid" alhier is, in alle opzichten, een waar succ<s geweest. Een der feestgenooten deelt ons aangaan de de revue en den tocht het volgende medi De boot der Sociëteit had eene bijzonder gunstige ligplaats, geruimen tijd in de on middellijke nabijheid der Bellona die o a. de Javaansche prinsen aan boord had. 't Was een overheerlijk schouwspel Die oorlogsbodems, als trotsche zeepaleizen daar onbewegelijk liggend op den elfen wa terspiegeldie vele rijkgepavoiseerde vaar tuigen van allerlei naam en vorm, gedeelte lijk tot de vloot en gedeeltelijk tot het Ko ninklijk gevolg behoorend dat verblindend witte Koninklijk Jacht, waarvan de konings standaard woeien waarop, in nog witter feestgewaad de majesteuse gestalte van H. M. de Koningin, aan de zijde harer Ko ninklijke Moeder; dit alles omlijst door hon- derde fraai versierde en bevlagde particuliere vaartuigenals door een duizende meter langen, veelkleurigen bloemenkransen dan het geheel overgoten door een zee van gou den zonnelichtja't vormde een aanblik, zoo grootsch en indrukwekkend, dat uit dui zende monden kreten van bewondering op gingen. Overweldigend waren de momenten, dat de salvo's aan alle zijden losbrandden, zich parend aan het gejoel der bemanningen en aan het gejubel der duizende toeschouwers, welke door H.H. M.M. telkens met vrien delijk parasolgewuif beantwoord werden. Ongemeen prachtig was het ooktoen beschenen door de laatste stralen der heer lijkste Septemberzon, alle bijna gelijktijdig vertrekkende vaartuigen het, tot dusver zoo spiegelgladde water, in beroering brachten om 'strijd trachten het Koninklijk jacht met zijn kostbare lading zooveel mogelijk nabij te komen, toen het op zijn terugtocht was naar de Moerdijksche haven. Een uitvoerig verslag van den, door „De Gezelligheid" ondernomen boottocht zelf, zou hier minder op zijne, plaats zijn, wijl het een meer besloten kring geldt, en alleen de leden met hunne dames en van elders ^'introduceerden er aan deel konden nemen. Wij gelooven echter niet te veel uit de school te klappen, door mee te deelen, dat het er van 't begin tot het einde recht gezellig toeging; dat de regeling niets te wenschen overlietdat de heeren commis sarissen van orde zich zeer verdienstelijk van hunne taak hebben gekweten, en o.a. de zeer gewaardeerde attentie hadden, aan alle aanwezige dames fraaie boucpietten te offreeren; dat de tafel en de wijnen uittnun tend waren en last not least, dat de harmonie TEsperance, onder leiding van den heer Erie van Iersel, zeker niet het minst tot opluiste ring heeft bijgedragen. Een lange file van verlichte rijtuigen voerde de tochtgenooten in feestelijke stem ming, dankbaar en hoogst voldaan van de Drongelsche haven huiswaarts. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde oudste Zoon, Broeder en Behuwdbroeder Antonie Arnoldua I in leven Directeur van Van Gend Loos te Goesin den ouderdom van bijna 37 jaren na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramen- I ten. Uit aller naam W. GOVAERTS. Waalwijk 9 September 1898. oor de vele bewijzen van belangstelling bij mijne benoeming tot Ridder in de orde van Oranje Nassau, betuig ik mijn hartelijken dank. Waalwijk 14 September 1898. J. BERNARD TIMMERMANS Wz Zijdie iets te vorderen hebben van de Hoofdcommissie der Inhnldigingsfee^ten al hier, worden verzocht hunne rekening in te dienen, uiterlijk bij den 2en Voorzitter L. VAN EVERDINGEN, ■of bij deD 2er. Secretaris PH. TIMMERMANS. Tegen matigen prijs zooals en dergelijken. Adres aan den uitgever vau dit BLAD. HOOFDAGENTEN BondsrijwiclhcrstellcrsWAALWIJK, houden steeds in voorraad verschillende eerste klassse Dames- en Heerenrijwielen uit de gunstig bekende Eerste Nederland- sche Rijwielfabriek te Deventer. Prijzen van af 1 110.tot f 225. Steeds grooter succes behalen deacatène rijwielenwaarvan de transmissie voor drie jaar wordt gegarandeerd. Prijs f 225. Groote voorraad Onderdeelen. Uitgebreide reparatie-inrichting. Spoedige levering van zware en lichte giet- en smeedstukkenalsstalen balken in alle profielen geslagen ijzeren ledikanten, hekwerkenkachels met nikkel gemonteerd, enz. Aanbsvelend, ALS BOVEN. De commissie van de Teekenschool dat zij, die wenschen toegelaten te worden voor het leerjaar 1898-99, zich behooren aan te melden ter secretarie alhier of bij den heer TH. van DELFT, vanaf heden tot en met 23 September. Tut het onderricht zal ook voortaan be- hooren Teekenen toegepast op het Het SCHOOLGELD voor den geheelen Cursus bedraagt f2voor inwoners en f5 voor buiten-leerlingen. Waalwijk, September 1898. De commissie voorn. 6 visitekaart portretten fl.75. 6 cabinet f3.50. van alle Landen zelfs de meest gewone ter bevordering van de geestelijke roeping voor arme kin deren. Kostbare religieuse aan denken zullen hen worden me degegeven. INLICHTINGEN te bevragen en Post zegels te zenden aan Hiermede heb ik de eer UEd. te berichten dat ik ONTVAN GEN heb eene ruime keuze de nieuwste modellen voor gas en petroleum. Ook maak ik UEd. attent op mijne nieuw ste modellen Met de uitgebreidheid in keuzede soliditeit en lage prijzen mijner nieuwe artikelen, geloof ik in staat te zijn meteen ieder te kunnen concurreeren en neem daarom de vrijheid UEd. beleefd tot een bezoek uit te noodraen. Vertrouwende, dat dit ook in Uw belang zal zijn en in afwachting Uwer geëerde orders, verblijf ik onder verzekering eener prompte en accurate bedieningmet hoog achting UEd. Dw. Dienaar, koperslager, loodgieter, gasfitter. voor is bij aan de Haven van af f2,50 de vierkante Meter. Zeer solied en net afgewerkt. Qualiteit en soliditeit in aanmerking ge nomen beneden iedere concurrei.tie. gereed voor het gebruikin alle kleuren. EN ALLE SOORTEN Mijne droge en aangemaakte verfwaren zijn gegarandeerd van beste kwaliteit zonder waardelooze bijmengsels, VERDER Amonia, brandspiritus, boraxc, boenwas campher naphtaline crème stijfsel, diverse andere soor ten stijfsel, Brusselsch aard, blauw steen pijpaarde, witsel, naphta Eau de javellezout van zuur, olie en loog, oleïne, poetspoeder, poetsextract, puinsteen, gele- en witte was, Weenerkalk, diverse soorten zeepen en zeeppoeder terpentijn, zeephout, zeegras voor bedden, enz., enz. Aanbevelend MARKT, WAALWIJK. HOFLEVERANCIER TE VAN O Jalonsieën

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 2