It. K. meisje, veldwachter MANTELS voor Dames en Kinderen. DAMES - MANTEL - COSTUMES COSTÜIE- 10KKEM in Velours, Velveteen, Cheviot. Notaris 11A NT, „De Binnen- en de Buitenpolder" SOLLICITANTEN Advertentiën N. G. ORIE-Dumouiin, Steeds voorhanden de fijnste NOUVEAUTÉS in Zijden- en Moiré KOKKENPEIGNOIKSBLOUSES, BLOUSE-HEMDE" Burgerlijke stand. Handelsberiehten. publiek rerkoopen Wordt gevraagd: De BESTUREN BRANDSPIRITUS. Vlugzout. Potasch. Citroenolie. BESSENSAP. Zoutzuur, Wijnsteenzuur, Dextrine, Tragocanth etc. Van Costume - StoffenVelveteens etc. worden steeds gaarne Stalen verstrekt. VUCI1TERSTRAAT, Hoek Postelstraat, 's-BOSCH. op Donderdag 3 Nov. 1898 GEBOREN Gerardus, Matheus, Alphonsus, Maria zoon van tegen concurreerende prijzen. Verder alle Huishoudelijke artikelen. Apoth. N. W. IN VERSCHILLENDE PRIJZEN. in de fijnste genres. Aanbevelend datum toegelaten de reizigers, roorzien van andere plaatsbewijzen tegen verlaagden vracht prijs, afgegeven door andere spoorwegadmi- nistratien dan de H. IJ. S. M. Uitgezonderd van deze nieuwe bepalingen, die een uitvloeisel zijn van de weigering van de zg. „Goedkoope uitstapjes" der H. IJ. S. M., op de lijnen der Staatsspoor zijn a. de gecombineerde en vaste rondreisbiljetten b. de biljetten van reisondernemingen (zooals Cook, Gaze, Stange enz.) c. mililaiie plaats bewijzen. Deze biljetten blijven dus wel geldig voor de H. IJ. S. M. treinen op de gemeenschap pelijke lijnen. Stuiverspost voor IndiC. Door de kamer van koophandel te Utrecht is een adres gericht aan de ministers van koloniën en waterstaat, verzoekende om Ne derland met de Koloniën en bezittingen voor het postverkeer als één en hetzelfde land te beschouwen. Atjeli. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint onder dagteekening van Maan- daKolonel van Heutsz is uit Pasangan te Telok Semawé teruggekeerd. Hij ondervond geen tegenstand. De vijand werd uit de door Pasangan overmeesterde staatjes ver dreven De hulptroepen van Tjihik Pasangan vluchtten naar de bergen. Zijn twee broedeis kwamen zich aanmelden. Van Heutsz gaat naar Pasei. Een tweede telegram luidt: Er waren geen begaanbare paden van Lagen naar het achterland. De troepenmacht van overste Van der Dussen is nu te Rigas terug gekeerd. Oemar is nog te Pantikujung. Er wordt een depot van levensmiddelen te Penjapit opgericht. Daarna zal Oemar aan gevallen worden. Moord te Tilburg. Maandag heeft zekere vrouw Van R,wo nende in de wijk Hasselt en herkomstig van Udenhout, haar bijua drie-jarig kind vermoord. Zii heeft het met haar handen de keel dicht gewrongen, totdat het den geest gaf. Reeds meermalen heett zij zich zelve van kant willen maken en des nachts hare woning verlaten zoodat ze met achterlating van haai man en kinderen, dikwijls 2 a 3 dagen weg bleef, zonder dat men wist, waar zij was. De vrouw is blijkbaar niet goed bij het hoofd en 't is jammer genoeg dat er in dergelijke gevallen eerst maatregelen worden genomen als het te laat is. Vijf en zestig jaar getrouwd met droevig einde. Het echtpaar Koolsin Den Haag, dat Zaterdag zijn 65jarig huwelijk vierde, kreeg vele blijken van belangstelling in zijn eenvou dige woning in de St. Jacobstraat. Groot was de verrassing, toen ook het eerebestuui van de 3e sectie-aldeeling Den Haag en omstreken van de vereeniging Metalen Kruis den oud strijder kwam geluk wenschen en hem het eerelidmaatschap der vereeniging kwam aanbieden, vergezeld van een couvert met aangenamen inhoud. Ook de oudwasch- vrouw van de Citadel, de weduwe Schoen- zetter, kwam heel gemoedelijk met den ouden krijgsmakker een uurtje praten over den ouden tijd. Zoowel Kools als zijn huisvrouw waren zeer opgewekt en dankbaar voor de blijken van belangstelling. Het einde van dien feestdag was zeer droevig. De 91jaiige oud-strijder W. Kools ontsliep des avonds onverwacht, zittende op zijn stoel. Alweer een. Zondagmorgen is te Ooi, onder Herten (L.) aan den oever der Maas gevonden het lijkje van een pasgeboren kiud. Armen en beenen waren door een touw aan elkander gebonden. Nadere bijzonderheden omtrent de herkomst ontbreken. De politie, van het voorval ver wittigd, heeft terstond een onderzoek ïnge- gesteld. Dit is de zevende moord in drie maanden tijd in het arrondissement Roer mond. Verdenking. In verband met de, bij den koffiehuishouder Theeuwkeus te Boxtel de laatste weken voorgekomen brandeu is Zaterdag te Den Bosch in hechtenis genomen, de voormalige buffetjuffrouw in dat café, M. B. uit Tilburg. (N. R. Ct.) Drankmisbruik. Zondagnacht werd te Arnhem een beschon ken persoon op een handwagen naar hel politiebureau gebracht, alwaar hij kort daarna overleed. Het lijk van den overledene, ge naamd L. K., gep. O.-I. militair, wonende aan den Rozeudaalschen weg aldaar, is ter schouwing naar het Ziekenhuis overgebracht. Te Nijmegen is Zondagnacht, als een slachtoffer der kermis, zekere A. G., bekend, onder den naam van Napoleon", in den drank gestikt. Diefstal. Ia den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men te Nijmegen bij den horlogemaker H. J. A. aan de BloemersUaat door het uit snijden eener ruit een 50tal zilveren horloges ontvreemd. De bestolene is niet tegen inbraak verzekerd. De diefstal moet na 2 uur hebben plaats gehad, omdat men zich eerst ongeveer 2 uur ie bed had begeven. Eenige nommers Ser ontvreemde horloges zijn bekend. Baardwijk. De begrooting der gemeente voor het dienstjaar 1899, is door HH. Ged. Staten goedgekeurd in ontvangst en in uitgaaf op f 7356.955. Tot leden van het college van zetters zijn herbenoemd, de heeren A. de Kort en J. C. van Roermund. Als proeve van briefstijl, laten we hier nog een afschrift volgen van een brief, die onze burgervader wederom dezer dagen ont ving Ge Achte Burgervader. Wees Zoo Goedt Fn steurt Zoo Gouw mo gelijk het Huwelijks akte Van Mijne Ouders. 'Want De lijt Wordt kort. War.t Een Woens dag Dan trouw ik Het Aderes is P. M. met M. v. G. Oop De Pralweg Het adres op de enveloppe luidde: Aan Den Zeer Weledele Burgemeester. Amtenaar van Den burgelijke stant Baardtwijk. Drunen, 11 Oct. Door den commissaris der koningin zijn met ingang van 1 Jan. 1899, voor deze gemeents tot zetters voor 's rijks directe belastingen benoemd, de aftredende leden, de heeren J. van Dal en J. IJpelaar. Bij besluit van HH. Ged. Staten dd. 6 Oct. 1898, is de gemeente-rekening over 1897 vastgesteld: in outvangst op f 17549.07° en iu uitgaaf op f 15345 93 alzoo met een goed slot van f 2203.146 Bezooicn. 10 Oct. Benoemd tot leden van het college van zetters alhier de heeren E. G. de Bakker en G. C. Rubbens. Capellc, 10 Oct. Alhier zijn tot zetters benoemd de heeren A. Verl.eijden enG.M Verheijden. V rij hoeven - Cappel10 Oct. De werkzaam heden van het nieuwe kanaaltje buitendijks zijn zoo goed als afgeloopen, doch thans is men weer druk bezig met het kunstwerk op de Hoogevaart voor eenen te maken duiker en brug. Waspik 10 Oct. In de heden alhier ge houden vergadering van stemgerechtigde in gelanden van den gecombineerden Groot Waspikschen en Raamsdonkschen Binnen Buitendijkschen enOverdiepschenPolder onder Waspik en Raamsdonk is gekozen met alge- meene stemmen tot bestuurslid de heer 1). Timmermans te Raamsdonk (vacature wijlen den heer G. J. Knoop). Tilburg, 10 October. Door den raad der gemeente Goirle (N. B.) is in overeenstem ming met de Mij. tot exploitatie van Staats spoorwegen besloten tot aanleg van een spoor lijn naar Goirle in aansluiting met het traject Tilburg—Riel. De nieuwe aan te leggen lijn is alleen bestemd tot goederenvervoer. GORINCHEM, 10 Octob. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men bestceide voor Ristarwe f 7,00 a 8,10, roode dito f 7,40 a 7,60 witte dito f7.50 k 7.75, inl. rogge f4,50 a 4,65, buitenl. dito f 4.40a 4,75, gerst 4,50 a 4,60, haver f3,50 k 3,70, duiveboonen f 6,75 k 7.blauwe erwten, f0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 423 runderen le qual. Kalfkoeien f180 200 Kalfvaarzen f130 a 150 Melkkoeien 1120 140 D/o jarige ossen f 70 90 Guiste vaarzen f 70 a 80 Pinken f 50 a 60 Graskalveren f 30 a 40 Nuchtere kalv. f 8 a 10 Aangevoerd 2 vette varkens van 17 a 19 ct., per half kilo, 598 biggen van f 5,a 12.per stuk. Eieren f 1.30 a 1.45 per 26 stuks. Boter 65 a 70 ct. per '/a kilo. ROTTERDAM, 10 Oct. Bir.nenlandsche granen. Tarwe met ruimen aanvoer, verkeerde heden in flauwere stemming. Per hectol. f6.25 a f7,90, exira puike nog iets daarboven, en per 100 kilo f8,60 a f9.50. Canada tarwe werd verkocht van f5.75 a f610. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsehe en Overmaassche De beste f 4.50 k 5.50. Dito mindere f 0,k 0. Gerst. ZeeuwscliFlakk. en Overm. Winter f 7,60 a 8.mindere f 0,a 0,beste 'Zomer f 7-75 a 8,25 mindere f0,a 0. Haver. De beste f2.75 A 3 75. Bruine boonen de beste f 10,0 a 10,50; Witte boonen. De beste f 11.12. Blauwe erwten. De beste f9.25 a 9.75 Paardenboonen. De beste f 0.a 0. Duivenboonen van f 0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwscli en Overmaasch zak goed f 7.75 a 8,50; Zomerzaad f0,af 0.—. Kanariezaad f5.tot f6.50 ROTTERDAM, 11 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 38 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 827 vette runderen 1603 magere dito, 529 vette en graskalveren, 97 nuchtere kalveren, 7 schapen of lammeren, varkens, 317 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: lekw. 28 act. 2e kw. 24 a ct 8e kw. 17 a ct. Kalveren: le kw.41 ct., 2de kw. 35 a ct.3de kw. 28 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f 21,50 p. ton. bruinblanke Bergertraan 126,r blanke Bergertraan f 30, Maaslevertraan f p. ton u Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f 19.p. 100 L Nat. Med. levertr le soort f p. ton (stroogcel) 2e u f 47— P- ton Stoommedicinale levertr. le f 52.p. ton 2e f p. ton te Waalwijk, zal te BESOIJENbij veiling, ter herberge van Jan de Groot, op Donderdag 20 Oct. 1898, bij toeslag ter herberge van Constans van Dongen telkens 7 uur des avonds de aan driaan van Delft-Heijnsber- gen te BESOIJEN ioebehooreude Huizen en Erven te BESOIJEN, sec tie D nos. 654, 655, 656, 657, 658, 897, 898899, groot 7 aren 18 centiaren. in een klein gezin een net als tweede meid, van goede getuigen voorzien. Franco brievenletter S. W.aan den Uitgever van dit BLAD. BAARDWIJK. GEHUWD Frar.ciscus Felix Josephus Leltz24j. te Waalwijk en Johanna Lansman 22 jaar. GEBOREN Hendrikus Lambertusz. van Marinus Dollekens en Johanna van der Wens. Elisabeth Cornelia d. van Hendrik Theo- dorus Verhoeven en Antonetta van Mier Cornelia Adriana d. van Marinus Hessel- berth cn Maria van der Pennen. OVERLEDEN Philemon Rudolp de Zeeuw 63j. Karei Josephus van Muilekom 5 m. Leonarda Maria Maas 6 maanden. van de waterschappen van Waalwijk roepen op naar de vacante betrekking van voor genoemde polders. De daaraan verbonden jaarwedde bedraagt f300. Vereischt wordt overlegging van een bewijs van goed gedrag, afgegeven door den burge meester en kennis tot het opmaken van proces-verbaal. Genot van pensioen strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven verzoekschriften voor 25 dezer, te adresseeren aan den heer A. VAN IERSEL, voorzitter van het bestuur van „De Buitenpolder van Waalwijk. L. J. E. VERWIEL. A. J. M. VERWIEL-Van Loon. Bezooien, 7 October 1898. FRANS BERGMANN,

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 3