II. I'. m IliLST k INBt Kachels, Haaiden en Fornuizen STOUT, 1J. v. d, F. Oosterhout Yoor de schoonmaak VERF WAREN Verfkwasten. Th. Wessels, Handel in Kruidenierswaren, Advertentièn Knapen - Rijwiel, Van Vollenhovens A. J. GEREIS, Maandag 14 Nov. «mille Patent kooktoestellen, prijzen uiterst CONCURREEBEND, Waalwijk. SIGER-MATSCHAPPIJ. Groote Straat 39. Burgerlijke stand. Handelsberichten. RIJ WIELEN Kachels en Haarden, Vraagt en drinkt ma 's Bosch, Wed. V. J. GERRIS Als boven. f?'rm Waalwijk, Stationsstraat droge en aangemaakte Vernissen, Lakken DrogerijenChemicaliën en Verfwaren. Singer Naaimachines zijn voorbeeldig in constructie en afwerking. Singer Naaimachines zijn onmisbaar voor huishoudelijk gebruik en nijverheid- Singer Naaimachines zijn in olie takken van industrie de meest gezochte. Singer Naaimachines zijn ongeëvenaard in werkvermogen en duurzaamheid. Singer Naaimachines zijn voor het moderne borduren de Aheest geschikte. Onderricht gratis ook in het moderne borduren. Namens de familie, J. VAN DIJCK Jzn. Waalwijk, den 12 Nov. 1898. te WAALWIJK Horlogemaker Hiermede heb ik de eer UEd. te berichtendat ik ONTVAN GEN heb eene ruime keuze voor gas en petroleum. koperslager, loodgieter, gasfitter. gereed voor het gebruikin alle kleuren. Amonia, brandspiritus, boraxc, boenwas camphernaphtaline crème stijfsel, diverse andere soor ten stijfsel, Brusselsch aard, blauw steen pijpaarde, witsel, naphta Eau de javellezout van zuur, olie en loog, oleïne, poetspoeder, poetsextract, puinsteen, gele— en witte was, Weenerkalk, diverse soorten zeepen en zeeppoeder terpentijn, zeephout, zeegras voor bedden, enz., enz. Quadekker, kgpitgin-paardenaarts (e Haarlem) of aan den uitgever (Erven B v. d. Kamp te Groningen.) Sluiting ran Winkels op Zondag. Te Tilburg heeft zich equ bond yan koop lui in manufacturen en aanverwante artikelen gevormd. Het eerste besluit van den bond is, dat de leden op Zon- eu Feestdagen om 1 uur 's midjtsjags;.^luiten. Doelmatig. Te Tilburg heeft de firma Pessars, wolfa- b'ikauten op hetGoirke, boven hare fabriek buizen met openingen in aansluiting met de waterleiding laten aanbrengen, waardoor het haar mogelijk is, in geval van brand, de tabriek binnen weinige oogenblikken onder water te zetten. De Moord te Muarkeeze. Omtre,nt deze misdaad valt nog te melden, dat de v.eimoprde Stevens door Gijsbert Van Esch, met tyien hij met andereu in het café der kinderen Vos was, naar buiten werd geöischt, zooals het hier heet. Stevens, voor geen kleintje bang, hoewel niet twistziek, nam de uitnoodiging aan. Nauwelijks was hij buiten de deur gekomen, of hij kreeg den doodelijken steek iu het linker dijbeen, waar door de slagader werd .doorgesneden qn hij geheel machteloos door bloedverlies op een mesthoop in elkaar zonk. Stevens gaf na weinige minuten den geest. De moordenaar, zonder verder naar z:jn slachtoffer om te zien, liep dadelijk naar zijn woning om van kleeren te verwisselen, zoodat een paar uur later zijn jas en hroek, die vol bloed zaten, daar werden gevondeu. Op aanwijzing van den landbouwer G. uit de naburige gemeente Soerendonk, die in deze treurige zaak een lijdelijke, maar droevige rol moet gehad hebben, werd de dader gepakt en weldra tot bijna volledige bekentenis ge bracht. De hoofdpersonen in dit bloqdige drama waren ongehuwd. Donderdagmorgen is SleveDS onder algemeene deelneming ter aarde besteld. De droefheid beschrijven van de reeds bejaarde ouders, die op zoo'n schrikkelijke wijze huu zoon hebben verloren, is onmogelijk. Gemeenc Streken Zekere v. W., uit Hernen (Maac en Waal), was te Nijmegen op de markt, om een paard te koopen. Van een soldaat vernam hij, dat hij te Arnhem een goed paard voor weinig geld zou kunnen koopen. De man liet zich bepraten eu ging met zijn leidsman naar Arnhem. Aldaar aangekomen, zou v. W. zoolang in eene herberg wachtendan zou intusschen de soldaat den eigenaar vau het paard gaan halen. Nauwelijks had v. W. in het koffiehuis plaats genomen, of er traden binoen twee vroolijke heeren en eene niet minder vroolijke dame, welke drietal al dansende v. W. tot tweemaal toe omverwierpen, waarna zij het café verlieten. Bij het betalen ontdekte v. W., dat zijn portemonnaie met f 170 was verdwenen. Hij gaf terstond daarvan kennis aan de politie, en deze slaagde er in het vroolijke drietal in den trein aan te houden, Zij waren voorzien van plaatsen naar Den Haag. Het gcstolene werd, op f 2 na, in hun bezit gevonden. BuardwijK. Alhier is als onbeheerd in be- waring genomen eene met andere koppels medegeloopen koe. EeD geval van vlekziekte onder varkens is door den plaatsvervangende districtveearts geconstateerd; het dier is afgemaakt en verbrand en het kenteeken geplaatst. Van eene weitje langs den winterdijk is een hekken spoorloos verdwenen. Zou het kachelhout gedaan hebben? Uapelle, 10 Nov. Een voormalig ingezetene van onze gemeente, de Heer N. van Ooster hout, thans onderwijzer te Bodegravenis benoemd tot hoofd der openbare school te Langeruigeweide in de nabijheid van Gouda en Woerden. 12 Nov. Donderdag a s. zal de lieder tafel Oefening kweekt kunst» alhier, met medewerking van het Dameskoor „Ons Ge- noegeu" een concert geven in de zaal van den Heer L. Van Dongen aan de Nieuwe Vaart. Raumsdonk, 8 Nov. Io de plaats van wijlen den heer G. Knaap is heden alhier tot raads lid benoemd de heer Dingemau Timraeimans en daar geeD andere candidaien waren ge- s'eld, werd de heer Timmermans terstond verkozen verklaard. JIcrpt, 11 Nov. Gisteravond gaf de alhier bestaande looneelvereeniging „De Vrienden kring» ten herberge van j. Buijs voor een flink bezette zaal, haar eerste Winteruitvoe- ring. Opgevoerd werden: le de Wees uit het gebergte, oorspronkelijk tooneelstuk in 4 be drijven en 2e Een zenuwachtig meosch, klucht spel in één bedrijf, welke stukken, voor zoo ver wij als leek konden oordeelen, verdien stelijk werden uitgevoerd. De rollen waren ook goed verdeeld. Tot slot werden nog enkele comische voordrachten gegeven. De harmonie „De Eendracht" verleende zeer welwillend hare zoo zeer gewaardeerde me dewerking, wat niet weinig tot de gezelligheid bijdroeg. Wij kunnen dan ook een woord van dank niet onthouden voor den genotvollen avond ons bereid, en hopen dat de ingezete nen, daar moeite noch kosten ontzien worden om elke uitvoering zoo aangenaam mogelijk te maken, hunnen steun niet zullen onthppden. Een bijzonder goed effect maakte het nieuwe tooneel. Den heer F. Luyt te Heusden komt zeker een woord van lof toe voor zijn mooi en sprekend schilderstuk. Ilcusdcn Tot ons genoegen kunnen wij mededeelen, dat onze vroegere stadgenoot de heer W. Beunders, bevorderd is tot onder inspecteur 2de klasse bij de Rotterdamsche politie. Dussen, 10 Nov. De fanfare „Wilhelmina0, die 14 Nov. a.s. haar éénjaiig bestaan her denkt, zal Woensdag 16 Nov. voor haren leden een concert geven. Wanneer de fanfare wederom zulke vorderiugen heeft gemaakt als bij eene vorige gelegenheid kon gecon stateerd worden dan wacht de leden een prettigen avond. De firma Arie Smit heelt het plan ge vormd voorloopig van Drongelen naar Rot terdam een schroefbootdienst in 't leven te roepen. Reeds heeft zij aangevraagd aan legplaatsen te mogen bouwen, waartoe haar verlof is veileend.. 't Is zeker voor onze zoo zeer geïsoleerde streek te wenschen, dal dit plan zoo spoedig mogelijk tot uitvoering koine, ».i m ■mmHmmf*aaaaesaaKknat WAALWIJK. Van 512 November. GEBOREN Adriai.a Petroneila Johanna, dochter van Jacobus van den Berg en Antonetta Johanna de Peiïer. Leotina Louisa, d. van Johannes Hijbuurs en Maria Josephina Verhulst. OVERLEDEN Joanna Wilhelmina van der Pen nen, 4 jaren. Anna Maria Meijsen, we duwe van Johannes Cornelis van Üijck, 85 j. Maria Johanna Wilbers, 1 maand. Gerardus Lambertus Schalken, 6 m. Lam- bertus Petrus Dumoulin, 14 m. HUWELIJKS-AANGIFTE Antonie Johannes Jo- sephus van Iersel, 28 jaar te 's Hertogen- bosch en Francisca Hendrika Pulles, 30 j. Cornelis Johannes van Eeten, 28 j. en Johanna Maria Catharina van Bijnen, 19 j. Henri Daniel Willems 20 j. te Amster dam en Adriana Dekkers, 19 j. HUWELIJKEN: Antonius Gijsbertus Wijckraans, 26 j., te Roermond en Judith Gerardina Johanna van Delft, 23 j. Jacobus van Helvoirt, 25 j. en Adriana Maria van Daa- len, 26 j. Johannes Hendrikus van den Houdt25 j. en Adriana Antonia van der Pennen, 23 j. BEZOÖIEN Van 1 Oct.5 Nov. GEBOREN: Marinus, zoon van Petru6 Johannes Dekkers eu Maria Wilhelmina van derAa. Francisca Helena, dochter van Johannes Bakkeren en Catharina van der Hammen: Gerardus Mathijs Alphonsus Maria, z. van Louis Josephus Franciscus Verwiel en Adriana Johanna Maria vau Loon. - Pau las Johannesz. van Cornelis Biekens en Anna Catharina Verhoeven. Gerardina, d. van Leonard us Gouda en Agnita Bak keren, Wilhelmus Christianus, z. van Franciscus Josephus Klerkx en Adriana de Reijer, Walthera, Cornelia, d. van Hendrikus van der Ven en Maria Johanna Klerkx. Catharina Henrica, d. van Josephus Gijs bertus Musters en Wilhelmina de Louw. HUWELIJKEN: Christiaan Josephus Klerkx, 27 jaren en Johanna Maria de Reijer, 26 j. van Rotterdam. OVERLEDEN Gijsbertus Verstijnen, 21 maan den. Sophia Maria Verhoofstad 2 jaren. Arnoldus Petrus van der Wiel, 3 j Eli sabeth Lucia van den Houdt, 85 j. Cor nelis, Adrianus van der Ven, weken. Arnoldus Mees, 6 m. Voor goede Liebig ossen détailleert men de 25/32 d fr. 68, de 20/25 d fr. 52. Doordat de importeurs geneigd zijn voor wat lager prijs af te staan, verwacht men nogal flinke verkoopen. Voor licht Ieder bestaat voortdurend vraag;: voor zwaar leder minder. Bovendien staan de huidenprijzen met be trekking tot het leder niet in eene verhouding, die loonend is. DUSSEN. Boteraanvoer 184 kg. prijs van fl.15 1.23 markt gezet op f 120 per kg. Eieren 1.40 per 26 stuks. "Voor de vele bewijzen van deelneming bij het overlijden van onze dierbare moeder Anna Maria Meijsen, weduwe van Joh. Corn, van Dijck, betui gen wij allen onzen innigen dank. SMEDERIJ en RIJWIELHANDEL berichten bij deze de ontvangst der nieuwste modellen WAALWIJK, 10 Nov. 1898. Begunstigd door prachtig weder was de jaar markt druk bezocht. Hoornvee buitengewoon veel aangevoerd en handel vlug. Kall'beesten golden f125 f190. Dito vaarzen f 100 k t 165. Jonge varkens aangevoerd .135 stuksver kocht van f 5.25 a f 11.25. Eieren t 6.a 7.per 100 stuks. 11 Nov. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 615 kg. van 11.02 a f 1.12 per kg. In huiden kwamen te Antwerpen nog al flinke afdoeningen tot stand en werden o. a. 4000 St. Elena ossen 25/32 afgegeven fr. 58. I uit de eerste Nederlandsche en Belgische fabrieken. Wegens vergevorderd seizoen, ruimen wij op aan verminderde prijzen Eenige nieuwe Heeren en Dames- Aan hetzelfde adres is TE KOOP een gebruikt alsook eenige gebruikte met nikkel gemonteerd. Ons voor uwe geachte orders steeds aan bevolen houdend, verblijven wij Hoogachtend, ALS BOVEN. dit is een der beste geneesmiddelen voor hen, die bloedgelrek hebben. Verkrijgbaar te Waalwijk bij den agent Op de Markt. H 40 Vugterstraat H 40 zal te raadplegen zijn te Waalwijk, bij mejuffrouw van 11 uur voorm. tot 4 uur namiddag. Onder aanbeveling, de nieuwste modellen Ook maak ik .UEd. attent op mijne nieuw ste modellen Met de uitgebreidheid in keuzede soliditeit en lage prijzen mijner nieuwe artikelen geloof ik in staat te zijn met een ieder te kunnen concurreeren en neem daarom de vrijheid UEd. beleefd tot een bezoek uit te noodigen. Vertrouwende, dat dit ook in Uw belang zal zijn en in afwachting Uwer geëerde orders, verblijf ik onder verzekering eener prompte en accurate bedieningmet hoog achting UEd. Dw. Dienaar, EN ALLE SOORTEN Mijne droge en aangemaakte verfwaren zijn gegarandeerd van beste kwaliteit zonder waardelooze bijmengsels, VERDER Aanbevelend MARKT, WAALWIJK. De echte Singer Naaimachines d.w.z, de naaimachines van de Singer-Maat schappij worden behalve voor huishoudelijk gebruikook nog in méér dan 400 verschil lende soorten voor alle mogelijke industrieele doeleinden geleverd en zijn slechts verkrijgbaar i" onze eigen winkels, waarvan alleen in Nederland reeds 87 bestaan.

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 6