Faillissement Gebrs. Ui LOOli ST VIVE \ST VI VERSZEEPPOEDER .1 Advertentién kan dadelijk geplaatst worden. net en degelijk Heerenschoeisel Overal verkrijgbaar. - Onovertroffen. Gemengd Nieuws. Handelsberichten. Zitting kantongerecht Waalwijk. De ondergeteekende vraagt een degelijk persoon, W. SCHONIS, paardenleder- en schoenfabrikant, Kaatsheuvel. Eenig voor de waschbet bad en huishouden. EN tegenover België wegens de houding tegenover onzen veeinvo:r, retorsie-maatregelen zou voorbereiden, en dit duidelijk en krachtig aan de Belgische regee ring te kennen geeft. Spreker vroeg inlichtingen omtrent het voor ons indirect maken van excuus aan de Turk- sche Regeeiing in verband met panislamis- tische kuiperij in onzen Oost. De heer Hesselink van Sluchteren klaagt over de met noodeloos ruwe gestrengheid, om nietige voorwendsels voorgevallen uilzetting van Nederlandsche arbeiders uit Duitschland. Zijns inziens moet van de Kamer een ernstig protest opgaan tegen deze hoogst onwelwillende behandeling. Hij vraagt van den minister een ernstig onderzoek naar de feiten. De heer Van Kol sluit zich hierbij aan en kwam op tegen elke deeluame aan het Congres tot wering van anarchisme als onnoodig voor Nederland. Hij vraagt welke instructie aan onze gedelegeerden is gegeven. Uitsprekende zijn innige veront waardiging en afschuw over den gepleegden moord op de edelste aller vrouwen, de keizerin vau Oostenrijk, acht spreker echter de be doelde conferentie doelloos evenals de midde len die te weinig betracht worden. De gele genheid welke de conferentie voor internatio nale ontwapening biedt, wil h'j aangrijpen om Nederland internationale arbitrage te doen bepleiten. üe heer Kool is niet tevreden voordat de Belgische grens onbeperkt voor ons vee is opengesteld. Noodlottige brand te Amsterdam. (Drie slachtoffers.) Maandag morgen ontst ond brand tengevolge der groote hitte van den banket bakkersoven op den hoek der Leidschestraat en de Heerengracht te Amsterdam, grenzende aan den kapperswinkel van Selle. Toen deze ongeveer half zeven op de derde verdieping ontwaakte, bespeurde hij den brand, die reeds zoo groote afmetingen had genomen, dat hij zijn vrouw en den commensaal Reael, winkelier in sigaren aan de overzijde der straat, niet meer kon redden. Beiden zijn dan ook in de vlammen om gekomen. Selle sprong uit eeu raam der derde ver dieping. Zóó ernstig gewond werd hij opge nomen, dat hij, naar het gasthuis overgebracht, daar enkele -oogenblikken later den geest gab Tiinmt, de knecht, bevond zich tijdens de ramp te Haarlem. Eerst meende men dat ook hij in de vlammen zou zijn omgekomen, doch gelukkig is dit later gebleken niet waar te zijn. Over de oorzaak van den brand zijn de lezingen verschillend. Sommigen meenen dat het onheil ontstaan zou zijn in den kappers winkel, daar de vloer gelijkstraats geheel was weggebrand, en bij den banketbakker beneden geen brand hoegenaamd, doch enkel op den zolder in het brandbaar materiaal een begin van brand ontstoud, dat door de brandweer spoedig werd gebluscht. Een lezing van het „Hbl." zegt o.a. De bewoners, door rook en vlammen uit hun slaap gewekt, konden niet meer de trap af. De heer Selle sprong uit het raam der tweede verdieping op straat, doch kwam met het hoofd op de steenen terecht. Stervende werd hij opgenomen, en toen hij in het Gasthuis was gebracht, moest daar reeds de dood geconstateerd worden. Inmiddels werd der ter plaatse gekomen brandweer gemeld, dat er nog meer menschen in het huis wareu, maar zoo fel sloegen de vlammen uit, dat het onmogelijk was het huis binnen te treden. Toen het blusschingswerk zóó ver gevorderd was, dat zulks mogelijk was, vond men op de derde verdieping de vreeselijk verbrande lijken van de echtgenoote des heeren Selle en van den heer Reael. Zij hebben willen trachten den zolder te bereikeD om te pogen langs de dakgoot te ontsnappen, doch dit is hun niet meer mogen gelukken. Waarschijnlijk zijn zij door den dikken rook bewusteloos geworden en toeu verbrand. De brandweer wist het vuur grootendeels tot het brandende percpel te beperken, dat echter geheel uitbrandde. Met moeite wist zij te vooikomen dat ook bet huis van den heer J. Coerteo, hoek Hee rengracht en Leidschestraat, waarin een ban ketbakkerij is gevestigd, door de vlammen weid aangetast. Immers dit huis was boven slechts door een houten wand van het bran dende perceel gescheiden, zoodat de vlammen door dien wand al spoedig de zolders be- eikten, waarop een groote partij mot lag, waarmede de ovens woiden gestookt. De brandweer moest ook aan het dak des heeren Coerten belangrijke schade toebrengen om daardoor den zolder te kunnen bereiken. Uitteraard kreeg de bovenverdieping ernstige schade en is de waterschade bij den heer Coerten zeer groot. Er werd beweerd, dat er nog een vierde slachtoffer was, de kappersbediende, doch gelukkig is dit niet het geval geweest. De bediende heeft den uacht niet iu het verbrande huis doorgebracht en is daardoor den dood door de vlammen ontkomen. Ontvoering. Te Tilburg is een poging tot ontvoering gepleegd van een lOjarig meisje P. v. d. I)., dat om half zes 's avonds door vier kerels werd aangegiepcn en een eindweegs voortge dragen. Om het kind het schreeuwen te beletten, hield één hunner het den mond gesloten, waarna zij het iu een wolbaai wikkelden en een zijstraat insloegen. Bemerkende dat zij verrast waren, lieten zij het kind los en maakten zich uit de voeten. Opheffing der Schutterij. Volgens de Memorie van Beantwoording Hoofdstuk Binnenlandsche Zaken der Staats- begrooting, dienst 1899, bestaat het voornemen bij de regeering, »eerlang» de schutterij af te schaffen. Nu, dat eerlang» zal wel moeten beduiden »te eeniger tijd»; en natuurlijk want allereerst moet de militiedienst op anderen voet geregeld worden en de diensttijd ver lengd worden. En dat ook de Minister zelf overtuigd is dat de schutterij iu de eerste jaren het nog wel zal uithouden, blijkt ook hieruit, dat men aan zijn departement zich onledig houdt mei de voorbereiding eener herziening van eenige op de schutterij (in schrijving voor de schutterij) betrekkelijke Kou. besluiten en dit wel naar aanleiding van het in administratiekringen zooveel gerucht makend Kon. besluit van 17 October jl., dat art. 4 van het Kon. besluit van 21 Maart 1828, gewijzigd bij Kon. besluit van 24 Augustus 1873 en de ambtsbehalve inschrijving van personen, die reeds in eene andere gemeente voor de schutterij waren ingeschreven, betreft, als in strijd met de wet verklaart! Wel surieus dat het eene Kon. besluit een ander Kon. besluit voor onwettig verklaart. (N. Gr. Ct.) Diefstal. Terwijl Zondagavond zekere vrouw S. in het Otteostraatje te Tilburg alleen thuis was, kwam een persoon de woning binnen, die haar bij de keel greep en ouder bedreiging van moord geld van haar eischte. De vrouw wist zich los te rukken en ijlde om hulp roepende de straat op. De indringer koos inmiddels het hazenpad. De speelbank te Ostcnde is den 22 October j.l. wegens het afloopen der pachtovereen komst gesloten. In het vorige seizoen maakte de bank eeu winst van meer dan zeven mil- lioen francsterwijl zij 90.000 francs aan enlrée-gelden ontving van de 4500 personen, die iu het badseizoen tijdelijk lid waren der clnbs. De pachtsom bedraagt 400,000 frs. per jaar, zoodat de bank nog al een aardig winstje heeft gemaakt Geen wonder dan ook, dat de tegenwoordige pachteis voor de vol gende inschrijving eeu aantal concurrenten gekregen hebben, in de eerste plaats Blanc, pachter van het Casino in Monte Carlo en ten tweede de „Compagnie internationale des wagons lits." Wat nu slaapwagens met een speelbank te maken hebben, zal voor velen een raadsel blijven, zeker is het echter, dat deze compagnie reeds eigenares is van het bekende hotel „La Plage" en van plan is nog een hotel te doen bouwen met zeshonderd kamers, dat den naam »Ostende Extension» dragen zal. Ten slotte schrijven de oude pachters zelf weder in eD belovei), indien de bank hun wordt toegewezen, een prachtiger) schouwburg te laten bouwen, waarin zij zelf de regiekosten op zich zullen nemen. Men heeft berekend dat elk speler aan deze bank gemiddeld 2000 francs verliest. Gaat men nu na, dat er velen bij zijn, die met een grootere of kleinere winst gaan schuiven, dau komt men tot de slotsom, dat er anderen een niet onbelangrijk deel van hun vermogen laten. In het afgeloopen seizoen was er dan ook een Engelschman, die 700000 francs en een Rus. die 900000 francs verloor. Hevige brand te Braine—le—Comte. De artistieke drukkerij van de firma Zech te Braine le Comfe (België) is door brand ver nield. Genoemde drukkerij is een der grootste van België en staat bekend om haar uitge breide bibliotheek en de uitgave van verschil lende prachtwerken; er werken meer dan 200 werklieden, die door het ongeval broode loos zijn geworden. Men denkt der. brand te moeten toeschrijven aan een gasvlam iu het papier magazijn, die in aanraking is gekomen met eenige licht brandbare stoffen. In een oogenblik stond alles in lichterlaaie en sloegen de vlammen door het dak. Onder de werk lieden, die zich op de verschillende ateliers bevonden, ontstond een ware paniek; eenige vrouwen en kinderen geraakten onder den voet en bekwamen verwondingen of kneuzingen. Een der vrouwen Julia Fondu. verstuikte den voet en werd ernsiig verwond. De in allerijl aangerukte spuiten - n ander blusehma'eried konden de toenemende vli «umenzee niet stuiien, zooda; niets anders dan zwar.gebrande muren nu neg de plaats aanwijzen, waar de drukkerij is geweest. De oude heer Zech, die de benedenverdieping van het p.-.nd be woonde, lag sedert eenigen tijd, lijdende aan eeu keelziekte te bed, en kon slechts met groote moeite en in dekens gewikke'd door de verterende vlammen enden veistikkenden rook naar buiten worden gedragen. De geheele bibliotheek, een der volledigste wat oude en nieuwe prachtwerken betrof, ging in de vlammen op en de schade beloopt dan ook niet minder dan 3 millioen francs, tegen welke som de drukkerij bij veischeidene Maatschappijen was verzekerd. O, die tunnelsEen koopman uit Barmen zat eenigen tijd geleden geheel alleen met een lief, jong meisje, een winkeljuffrouw, in een coupé van een spoorwaggon. Toen nu de trein door een tunnel reed, maakte hij van de heerschende duisternis gebruik om zijn lieve reisgenoote eens te kussen. Doch deze was daar niet van gediend en wilde naar het venster loopen om hulp te roepen. De koop man, bevreesd voor schandalen, versperde haar den weg en maakte, op de plaats zijner bestemming aangekomen, dat hij uil de voe ten kwam. Dit belette evenwel niet, dat de politie, op een klacht der juffrouw, spoedig zijn naam en adres had uitgevischt, en hij dezer dagen voor de strafkamer te Elberfeld werd geroepen. De rechters vonden het door hem gepleegde misdrijf van zóó ernstigen aard. dat zij hem tot een half jaar gevange nissiraf veroordeelden UITSPRAKEN op 2 December 1898. C. B. te Waspik, overtred. veldp., f 1 b. of 1 d. h. J. A. van G., te Kaatsheuvel, alsvoor, f 2 b. ol' 2 d. h. J. N., te Eethen, overtr. kon. besluit 13 Aug 1891, 1 b. of 1 d. li. C. V., te 's Bosch in dronkenschap de orde verstoren, f 5 b. of 3 d. h. A. K., te Capelle, pol. overtred., f 1 b. of 1 d. li. G. K., z. v. w., pol. overtred., vrijgesproken. W. J. v. K., te Waalwijk, voerwezen, f 2 b. of 2 d. h. A. R., te Vlijmen, voerwezen, 1 b. van f 1 en 1 van f 2, subs. 1 en 2 d. h- W, K., te Sprang, visehdelict, 2 maal f 0.50 of 1 d. h. iedere boete. 1 C. P., 2 M. IJ., 3 H. J. de B., 4 A. V..5D. V. en 6 J. S., allen te Waspik, pol. overtr., sub. 1. 2, 3, 4 en 5 ieder f 1 b of 1 d. h., sub 6 vrijgespro ken. T. v. O., te Vlijmen, dronkenschap en nacht gerucht, lo. f 2 b. of 2 d. h. en 2o. f 5 b. of 3 d. h. J. D. Jz., te Vlijmen, voerwezen, f 1 b. of 1 d. h W. Z., te Oosterhout, voerwezen, f 1 b. of 1 d. h. A. X., te Waalwijk pol. overtr,, f 1 b. of 1 d. h. J. K. en J. H., z. v. w., pol. overtred., beiden vrijgesproken. 1 M. H. de V., 2 J. J. A. C., 3 L. J. D, 4 C. J. J. W., 5 M. H. B., 6 H. J. v. W. en 7 H. E. v. d. V., allen te Vlijmen, nacht- gerucht, sub 1, 2, 3, 4 en 7 ieder f6 of 3 d. h., sub 5 en 6 vrijgesproken. C. v. E., te Vlijmen, dronkenschap, f 2 b. of 2 d. h. 1 P. v. d. P., 2 S. de V., 3 G. M. J. V., 4 J. M. de V., 5 J. v. H., sub 3 te 'sBosch, de overige te Vlijmen, overtr. herberg reglement, ieder 1 b. of .1 d. h. J. de L., te Vlijmen, alsvoor, f 1 b. of 1 d. II. de B. Cz., te Sprang, pol. overtr., f 0.50 b. of 1 d. N. van Z, te Waalwijk, dronkenschap, f 2 b. of 2 d. 1 O. J. J. v. W., 2 M. H. B, beiden te Vlijmen, nachtgerucht, ieder f 6 b. of 3 d. h. 1 J. v. K., 2 W. S., 3 J. D., 4 L. B., 5 L. Z, 6 J. v. d. L., 7 G. K., 8 F. W. D. allen te Vlijmen, herbcrgregle- ment, sub 1, 5 en 7 bij verstek ieder tot f 2 b. of 1 d. h., sul» 2, 3, 4, 6 en 8 ieder f 1 b. of 1 d. h. ieder. W. v. O., te Vlijmen, alsvoor, f 6 b. of 1 d. h. A. P. V. de H. te Capelle, dronkenschap, t 2 b. of 2 d. h. C. S., te Waspik, dronkenschap, 2 maal f 2 b. of 2 d. h. iedere boete. J. J. B., te Waspik, herbergreglement, f 1 b. of 1 d. h. A. T. F., te Kaatsheuvel, strooperij, f 0.50 of 1 d. h. J. M., te Bezooien, overtr. veldp., f 3 b. of 3 d. h. J. de R., te Waalwijk, dronkenschap, f 5 b. of 3 d. h. G. M., te Bezooien, overtr. veldpol., f 3,b. of 3 d. h. M. v. G., te Baardwijk, viseh delict, 2 maal f 1 b. of 1 d. h. iedere boete. J. K., te Loonopzand, strooperij, f 3 b. of 2 d. h. P. V., te 's Bosch, dronkenschap, f 2 b. of 2 d. h. J. den H te Waspik, dronkenschap, f2 b of 2d. h. G. P., te Waalwijk, visehdelict, f 2 maal f 2 b. of 2 d. h. iedereboete. J. D. R., te Capelle, overtr. veiligheidswet, 4 boeten elk van f 1 of 1 d. h. voor ieder boete. T. J. van Z., te Vlijmen, voer wezen, f 1 b. of 1 dh. J. B. v. D., te Loonopzand, jachtdelict, f 4 b. of 4 d. h. en vern. van de klem. J. A. de B., te Waalwijk, dronkenschap, f 5 b. of 3 d. h. C. v. K., te Waalwijk, dronkenschap, f 5 b. of 3 d. h. 1 C. S., 2 B.V., te Sprang, nacht- gerucht, ieder f 3 b. of 2 d. h. M. v. G., te Baard wijk, visehdelict, 2 b. van f 3 of 2 d. h. iedere boete enz, 1 J. V., 2 A. F., 3 A. v. d. H., 4 A. B., 5 J S., 6 M. S., 7 P. P. en 8 M. P. allen te Drunen, overtr. herbergreglement, ieder f 0.50 of 1 d. h. J. M. J.te Drunen, alsvoor f 0.50 of 1 d. h. M. L., te Kaatsheuvel, straatschenderij enz., f 6 b. of 3 d. h. A. E. D., te Bezooien, ordever storing in dronkenschap, f 6 b. of 3 d. h. M.M„ te Waspik, voerwezen, vrijgesproken. L. H., te Drunen, jachtdelict, f 20 b. of 8 d. h. C. V. Dz., te Sprang, pol. overtr., 1 b. of 1 d. h. E. S., le Kaatsheuvel, dronkenschap, f 2 b. of 2 d. li. A. W., te Capelle, dronkenschap, 2 b. of 2 d. C. S., te Waspik, herbergreglement, f 1 o. of 1 d. P. A., te Waalwijk, uachtgerucht, f 2 b. cf 2 d. Aangevoerd 3 vette varkens van 16 a 18 ct., per half kilo, 309 biggen van f5,— a 10.per stuk. Eieren f 1.75 a 1.80 per 26 stuks. Boter 50 a 70 ct. per 1/2 kilo. ROTTERDAM6 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, 0 veulens, 0 ezel, 650 vette runderen 1016 magere dito, 311 vette en graskalveren, 73 nuchtere kalveren, 9 schapen of lammeren, 0 varkens, 220 biggen, - bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 30 a ct. 2e kw. 26 a ct 3e kw. 23 a ct. Kalverenle kw. 43 ct., 2de kw. 37 a ct.3de kw. 31 a ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraun f20,p. ton. k bruinblanke Bergertraan 124,r blanke Bergertraan 1'28,0 0 Maaslevertraan f P* ton Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fus sten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f 19.p. 100 L Nat. Med. levertr le soort f p. ton (stroogeel) 2e 0 f 42.p. ton Stoommedicinale levertr. le f 50.p. ton Bij afname van 6 en 12 tonnen geniet men aan zienlijk rabat. Voor de vele blijken van belangstelling, ons betooud bij ons zilver feest, betuigen wij onzen hartelijken dank. JAN BAIJENS en Echtgenoote. Waalwijk, 2 December 1898. Eenige en algemeene kennisgeving. GORINCHEM, 5 Dec. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f 7,80 a 8,10, roode dito f 7,15 a 7,25 witte dito f7,25 A 7,50, inl. rogge f4,60 a 4,75, buitenl. dito f4,25 a 4,50, gerst 1 4,50 a 4,65, haver f3,50 A 3,70, duiveboonen f6,75 a 7.blauwe erwten, f0— a, 0,— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 295 runderen le qual. Kalfkoeien f190 A 210 Kalfvaarzen f140 a 160 Melkkoeien 1120 A 140 H/j jarige ossen f 80 A 90 Guiste vaarzen f 70 a 80 Pinken f 50 a 60 Graskalveren f 30 A 50 Nuchtere kalv. f 12 a 14 De tweede Verificatie-Vergadering in het faillissement van EGBERTUS VÏER- WIEL en HENRICUS VER WIEL gehandeld hebbende te Waalwijk onder de firma Gebrs. VERWIEL, tot de bijwoning waarvan alle crediteuren worden uitgenoo- digdzal gehouden worden op Maandag 2 Januari a.s., des voormiddags te tien ure, in het Paleis van Justitie te's-Bosch. Alle crediteuren ook zijdie reeds vroe ger zulks deden worden verzocht vóór 25 December a.s., hunne schuldvorderingen in te dienen bij den eerstondergeteekende. 's-Bosch, 5 December 1898. De Curatoren Mr. J. A. LOEFF's-Bosch. G. VAN LOONWaalwijk. behoorlijk kunnende barenpoetsen en kuipwerkenmet goede getuigenschriften Adres bureau dezer courant/ motto Looier. van onbesproken gedrag; alleen hij, die kan vervaardigen, komt in aanmerking; werk loon per paarkost en inwoning naar over eenkomst; op soliede behandeling kan ge rekend worden.

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 3