Notaris RANT, Notaris BINK, Bekendmaking. W er k meisje. Dienstbode Van Vollenho STOUT, Depothouder-Reiziger, Advertentiën, Wordt gevraagd: A. J. GERRIS, Handelsberichten. Telegrammen. Gemengd Nieuws. publiek verkoopen VERKOOPEN Een bekwaam eene bekwame Vraagt en drinkt in WIJNEN en AANVERWANTE-ARTIKELEN. I. Afbraak van Gebouwen en Ketenals II. Aannemersmaterialen, als on der meer te Waalwijk, zal 5 Januari, bij inzet en 19 Januari 1899, bij toeslag, Burgemeester en Wethouders van Baardwijk J. A. J. van Heijst. GEVRAAGD, als meid-alleen. beelden niet alleen minder vervormd door de straalbreking, maar is de atmosfeer gewoonlijk ook zuiverder dan dicht bij den horizon. Ten tweede heeft de eerste aanraking met de kernschaduw plaats, wanneer de maan reeds vrij hoog staat. Begin der verduistering 8 uur 54 min. einde 1 uur 56 min. Van veel belang, vooral bij een totale eclips, is de waarneming van de kleur van het verduisterde deel en van de verschillende tinten, die daarin kunnen voorkomen. Het verduisterde gedeelte van de schijf wordt niet ouzichtbaar, maar heefl een grijze of rossige tint. Ook zelfs tijdens de totaliteit blijft de maan zichtbaar, als een schijt met een koperkleurig licht. Dat licht vertoont zich bij elke totale eclips weer anders dan bij een vorige en kan alle tinten van rood aannemen. Nu en dan is de kleur zelfs vuurrood, zoodat de maan zich voordoet als een gloeiende schijf. Een enkele maal, maar hoogst zelden, komt het voor, dat de totaal verduisterde maan geheel onzichtbaar wordt. Automobiel—dienst. Door eenige heeren te Hooge Zwaluwe is het plan opgevat om een automobiel voor acht personen in exploitatie te brengen, en wel vica-versa van Lage Zwaluwe naar Breda en tusschenliggende plaatsen. Boertjes past op Ook in enkele gemeenten van Zeeland zijn kort geleden zich noemende agenten of be ambten van effectenbanken werkzaam geweest om goedgeloovigen lieden geld afhandig te maken door bedrieglijk voor te wen ien, dat op dit of dat lot prijzen zijn gevallen, wat later blijkt onwaar te zijn. Een dezer bezitters van loten liep er in voor f 150. Men zij dus op zijn hoede door niet te lichtvaardig zijn aandeelen te vertoonen of geloof aan mooie praatjes van die zoogenaam de agenten van bauken te hechten. Diefstal. Men meld'c uit Grave Door een nauwkeurige nasporing betreffende de j.l. Donderdagnacht te Beers gestolen voorwerpen in verband met de dien dag gearresteerde landloopers, is 't den marechaus sees gelukt langs den weg Grave—Mill in het gras te vinden een gordel, bevattende verschillende gouden voorwerpen, als: ring, ketting, bellen, horloge, enz., behoord hebbend aan den bestolen YVagemans te Beers en benevens afkomstig van den in het laatst van November te Veuray gepleegden diefstal. Een groot eind verder werden in een kiezelkuil gevonden eenige brokken kaas, sucade en koek, benevens koffieboonen, suikergoed enz. Een boer vond op de Millsche heide een zakdoek centen welke vondst alhier bij de marechaussee is gedeponeerd. De gordel met gouden voorwerpen is door de gearresteerde vrouw vermoedelijk tijdens den overtocht naar hier door een met een mes aangebracht en scheur in den wand van den wagen, uitgeworpen. In haar bezit zijn nog gevonden eenige dubbele en enkele marken en groscheu, verder voor circa f 14 Hollandsch geld. Met dit zijn verder in beslag genomen 8 sabels, 1 degen 1 pistool, 1 boksbeugel, 1 slagersmes en breekwerktuigen. Nog voort durend wordt het onderzoek door onzen ijverigen brigadecommandant voortgezet, en telkens komt er wat nieuws voor den dag. Men meldt uit Osch Dinsdagnamiddag is hier aangekomen de woonwagen, die op den Milschen weg werd aangehouden door de marechaussees van Grave. In dien wagen, begeleid door den brigadier en een der manschappen, bevond zich een vrouw en een paar kinderen, die na nachtverblijf te Osch hedenochtend naar 's Bosch worden overgebracht, evenals een der mannen van den woonwagen, die voor- loopig te Grave in veiligheid was gebracht. De andere persoon, een Belg van afkomst, is gevlucht. Naar wij vernemen, behoort het gezelschap tot een talrijke dievenbende, die sedert lang in oostelijk Noordbrabant en Limburg zich bezig hield met het ontvreem den van al wat zij maar, door diefstal met of zonder inbraak, konden krijgen, zooals dezer dagen weder te Beers. Door een schot gedood! Zaterdagnacht passeerden te Loenen op den Amsterdamschen Straatweg twee mannen, die door den rijks-veldwachter Jan Kollen staande werden gehouden met den uitroep: »Werda! Rijks politie daar zij verdacht voorkwamen! Terstond daarop schoot een van hen op Kol len, waarop deze wederkeeerig een schot loste, dat raakte. Iumiddels zette de ander, zekere Boonsma, het op een loopen, doch werd door den rijksveldwachter achtervolgd en ingehaald; en daarop naar de gevangenis overgebracht. Hierop begaf Kollen zich naar de plaats, waar hij het schot gelost had en vond daar den man liggen. Een dokter constateerde den dood. Na onderzoek is gebleken, dat men te doen had gehad met twee ontslagen fabrieksarbei ders van een gasfabriek uit Duitschland wel ke op weg waren naar Amsterdam. De rcslagene, de 21-jarige Gerardus Sche per, die ongunstig bekend stond, blijkt te Maarseu, waar hij meende bedrogen te zijn, ook al een schot gelost te hebben. De zaak is bij de justitie te Utrecht aan hangig. Dussen, 19 Dec. De heer E. Vingerhoeds, orgenist der R. K. kerk en directeur der fanfare „Wilhelmina" alhier zal als instructeur optreden bij de op te richten fanfare te Nieuwendijk; die zal beginnen met 16 iustru- menten uit de fabriek van den heer Kessels te Tilburg. (Jeerfruiclenberg 19 Dec. Gisternacht had alhier in de suikerfabriek te Statendam een droevig ongeluk plaats. Een jongeling van 18 jaren, zoon der Wed. A. v. L. wonende te Stuivezand gem. Wagen berg had het ongeluk, in een bak met kokende sap te vallen. Hoewel zeer spoedig hulp op kwam dagen was het niet mogelijk hem te redden, omrede eerst de sap verwijderd moest worden. Men vond toen zijn lijk in zoo'u akeligen toestand dat het niet mogelijk is zulks te beschrijven. Men kan wel begrijpen hoe het met de weduwe en hare kinderen gesteld was, toen men het lijk van zoo'n oppassend zoon te huis brachten. Drongelcn17 Dec. Tot ouderling der Ned. Hcrv. Gemeente alhier is herkozen de heer J. de Haan en tot diaken herbenoemd de heer J. Millenaar Gzn. Sprang. De beide Zangvereenigingen alhier zullen met tweeden Kerstdag eene uit voering geven; De „Harpe Zions" in den namiddag en Excelsior in den avond. Onge twijfeld zullen beide uitvoeringen veel volk trekken. schuldig aan moord over hem uit en veroor deelde hem ter dood. MILO, 20 December. Prins George van Griekenland is hier aangekomen. Hij werd met salvo's van de oorlogsschepen begroet en dineerde met de admiraals. Te middernacht vertrekt hij aan boord van het Fransche pautserschip Bugeaud naar Kreta. LE CAP HAITIEN, 20 Decemher. Onder voorbehoud wordt melding gemaakt van het gerucht dat president van San Domingo vermoord is. Door clectrieitcit gedood. Tusschen Grünau en Adlershof heeft men bij een paa', die de draden der electrische geleidingen draagt, 't lijk van een als werkman gekleed persoon gevonden, die door den electrischen stroom scheen gedood te zijn. De rechterarm was geheel verkoold, terwijl ook het gelaat en 't onderlijf verbraud waren. Zooals men later vernam van een anderen man, die door de politie gearresteerd was, hadden drie werk lieden getracht draad te stelen van de leiding, doch de eerste, die er mede in aanraking kwam, moest het met den dood bekoopen. De andereu namen verschrikt de vlucht. Een gevaarlijk werk. Toen de vuurwerk fabrikant Transaglia te Tanrasi (bij Napels) bezig was met het malen van kruit in zijn werkplaats, die deel uitmaakt van het huis waarin hij met vrouw en zeven kinderen woont geraakte het gevaarlijke goedje in brand. Het vuur, dat misschien nog wel te dooven was geweest, greep, toen Transaglia verschrikt naar de slaapkamer zijner vrouw en kinderen liep, zoo om zich heen dat weldra al het voorradige vuurwerk ontplofte en het huis in ééne vuurzee herschapen werd. Men vond later den onvoorzichtige benevens zijn vrouw eu vier kinderen als verkoolde lijken terug. De drie oudste kinderen, hoewel zwaar verwond, zijn het gevaar ontsnapt. Aiucrikaausche reclame. Zeker in navolging van een huwelijk op de fiets als uitstekende reclame voor rijwielhandelaars, heeft eeu Amerikaatische meubelfabrikant te Hoboken, een huwelijk laten voltrekken voor het raam van zijn winkel! Het jonge paar Felix Kusken en Rosa Takanen, ontving daarvoor een volledig slaapkamer-ameublement. Daar na tuurlijk door couranten als anderszins rucht baar geworden was, wat er gebeuren zou, had zich op den bepaalden tijd eeu groote me nigte van wel 2000 personen voor den winkel verzameld, niet nalatende, bij de verschilllende ceremoniën luide te juichen, vooral toen de bruidegom zijn gesluierde bruid op het voor hoofd kuste. Het spreekt van zelf dat er voor piano-muziek en tractatie gezorgd was. De slimme meubelfabrikant bereikte volkomen zijn doel. Niet alleeu dat zijn winkel groolere bekendheid er door heeft verworven, doch reeds dadelijk werden bij hem eenige bestel lingen voor het jonge paar gedaan. Een monster. Te Hannover heeft een ze kere Evers, oud 51 jaren, terechtgestaan, beschuldigd zijn 85-jarige moeder te hebben vermoord. Evers, die als periodiek drinker bekend stond, had na den dood zijns vaders zijn oude moeder bij zich in huis genomen, die nog ongeveer 12000 mark bezat. De giijze vrouw werd door hen vreeselijk mishandeld. Den 31sten Augustus was zij gestorven ep wel, zooals geconstateerd werd, aan vergifti ging door kolendamp. In de kamer, waar zij gestorven was, vond men in een gat in den vloer een emmer die met rookende houtskool was gevuld. Evers beweerde, dat hij gemeend had dat zijn moeder aan typhus leed, en daarom had hij deze kolen als desinfectiemiddel gebruikt. Uit de verklaringen van getuigen bleek echter volkomen dat hij de aime vrouw uit hebzucht had gedood. De jury sprak dan ook het GORINCHEM, 19 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 95 runderen le qual. Kalfkoeien Kalfvaarzen Melkkoeien l1/3 jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. f135 k 205 f115 a 170 1120 k 140 f 90 k lOo f 65 a 85 f 50 a 60 f 30 k 5o f 9 k 15 ROTTERDAM, 19 Dec. Binncnlandsche Granen. Tarwe, die heden re delijk was aangevoerd, ruimde tot eene kleine verhooging goed op. Per heet. f5.80 a f 7-10 en extra puike nog iets daarboven eu per 100 kilo f8,25 a 1'8.75 en beste qual. tot f9. Canadatarwe onveranderd f 5,30 a f 6. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 4.60 k 5.50. Dito mindere f 0,k 0. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 7,80 a 8.30 mindere f 0,a 0,beste Zomer f5.a 5,35 mindere f0,a 0. Haver. De beste f 2.60 3.60. Bruine boonen de beste f 8,a 10,50; Witte boonen. De beste f 9.50 k 10.25. Blauwe erwten. De beste f7.50 a 8.50 Paardenboonen. De beste f6.èi 6 75. Duivenboonen van f 0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak, goed f 0.a 0,— Zomerzaad f0,af 0.—. Kanariezaad f5.50 tot f6.75 ROTTERDAM20 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 49 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 650 vette runderen 1100 magere dito, 250 vette en graskalveren, 100 nuchtere kalveren, 4 schapen of lammeren, 0 varkens, 185 biggen, 3 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 30 k ct. 2e kw. 25 a ct 3e kw. 21 a ct. Kalveren: le kw. 45 ct., 2de kw. 39 a ct.3de kw. 32 a ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f20,p. ton. bruinblanke Bergertraan 124, blanke Bergertraan f28, Maaslevertraan f p- ton Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f 19.P. 100 L Nat. Med. levertr le soort f p. ton v (stroogeel) 2e f 42.— p. ton Stoommedicinale levertr. le u f 50.p. ton Bij afname van 6 en 12 tonnen geniet men aan zienlijk rabat. te Waalwijk, zal, ten verzoeke van den Aannemer, den heer F. van Balen, op Donderdag 29 December 1898, 's .voormiddags 9 uurop de plaats zelve bij de Sluiswerken in den Waalwijkschen Polder, Kozijnen met ramen en deuren, bal ken platenbattings spanten 700U pannen, 18000 steenen, alles zoo goed als nieuw. Jufferspalen planken, kruideelen, tonmolensbranspuiteen zwaren vrachtwagen, en 3 werkpaar den. Dagelijks op het terrein te bezichtigen. Koopen boven f 3.kunnen mits soliede borgstelling, betaald worden 1 Mei a.s. Voorspoedig bevallen van eene Dochter M. van Iersel-Holtus. Waalwijk 18 December 1898. Voorspoedig bevallen van een ZOON A. C. van den Heuvel-Van Dijk. Waalwijk, 20 December 1898. telkens des avonds om 6 ure, in bet koffie huis van Chr. Appels, te WAALWIJK bij het station Onder Waalwijk: Twee perceelen Bouwland2e Zeine, sectie B no. 404, groot 58.20 aren en 3e Zeine, sectie B no. 436, gr. 46.10 aren; in huur bij J. Mulders. Belend A. van Huiten, L. Mombers en H. Pullens. Gelet op art. 11 en 12 van het Regle ment op de openbare wegen en voetpaden in Noord-Brabant (Provinciaalblad No. 10 van 1889) doen te weten dat in hunne vergadering van 19 Decem ber 1898 is ontworpen een suppletoiren leg ger der openbare wegen en voetpaden in deze gemeentewelke van 20 December 1898 tot 19 Januari 1899 ter inzage van een ieder op de secretarie der gemeente is nedergelegd dat gedurende dien termijn en acht dagen daarna een ieder bevoegd is mondeling of schriftelijk bezwaren tegen den legger bij Burgemeester en Wethouders in te brengen dat op Maandag 30 Januari 1899 Burgemeester en Wethouders, om elf ure des voormiddagszitting zullen houden op de secretarietot bet aanhooren der be zwaren die mondeling worden ingebracht. Baardwijk, 19 December 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester en Secretaris De Wethouder J. LoefF. WAAR? zegt de Uitgever Te Tilburg wordt in een net gezin met twee kinderen (wasch buitenshuis) tegen 1 Februari a.s., Loon f 80.terwijl voor f 40 verval wordt ingestaan. Uitstekende getuigschriften vereisebt. Brieven onder motto dienstbode bureau van dit blad. dit is een der beste geneesmiddelen voor ben, die bloedgebrek hebben. Verkrijgbaar te Waalwijk bij den agent Op de Markt. Oproeping. Met primo Januari a.S., vaceert in een der voornaamste hoofdplaatsen des lands de betrekking van Aan deze betrekking is verbonden vast salaris van f 700.(met vooruitzicht op verhooging) vrije woningprovisie, vergoeding van reiskosten etc. Borgstorting f 3000- Zijdie reeds in bet vak zijn werkzaam geweesten clientèle kunnen aanbrengen genieten de voorkeur. Brieven fr. onder lett. N. P- 233. Bur, van dit BLAD.

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 3