Notaris BINK, Notaris BINiL P. K. TACX, H. G. ORIE-Dumoulin, Advertentiën, verkoopen: Gemengd Nieuws. Telegrammen. Burgerlijke stand. Handelsberichten VERKOOPEN De Notaris veilen en verkoopen BRANDSPIRITUS. Vlugzout. Potasch. Citroenolie. BESSENSAP. Zoutzuur, Wijnsteenzuur, Dextrine, Tragoeanth etc. Huishoudelijke artikelen. J. W. A. M. de van der Schueren- Vos de Wael. te Waalwijk, zal 17 Januari 1899 voorm. 10 ure, bij |dewed. P. van den Broek, te WAALWIJK, te Waalwijk, zal 5 Januari, bij inzet en 19 Januari 1899, bij toeslag, WASPIKCAPELLE en 's-GRAVEMOER. Dinsdag 10 Januari 1899 in het lokaal der Harmonie te WASPIK, bij INZET en Dinsdag 17 Januari 1899, ten koffiehuize van Gijsmans aldaar, bij TOESLAGtelkens des avonds te 6 uur, in het OPENBAAR Onder de gemeente Waspik: Onder de gemeente Capelle: Onder de gemeente 's-Gravemoer tegen concurreerende prijzen. Verder alle Apoth. N. W. Diefstal van 12000 gulden! Bij de politie te 's Gravenhage is aangifte gedaan van een zeer brutalen diefstal met braak, die in den avond van 1 Januari tus- schen 4 en 11 uren moet hebben plaats gehad ten huize van de weduwe 11 op den Loosduinschen weg. De heer B. Reigenaar van de bleekerij, die achter het huis gevestigd is, houdt kantoor bij zijn moeder de weduwe Lt. en had daar ook zijn brandkastje staan in een soort kel derkast, met hoogst eenvoudige sluiting, terwijl ook het brandkastje van tamelijk lichte constructie is. Mejuffrouw R. was bij een harer kinderen inede op den Loosduinschen Weg wonende .en had de deur harer woning goed geslo ten. Zondagavoud half elf werd de heer li. gewaarschuwd, dat men bij ziju moeder had ingebroken. Uit het feit dat de voordeur goed gesloten was, bleek dat men zich toegang had verschaft door het kantoor, waar de kinderen 's middags hadden gespeeld. Rij onderzoek bleek de brandkast geforceerd, men had een stuk uit de voorplaat geslagen. Vermist zouden worden ruim f 9U0U aan bankpapier, een paar duizend gulden aan specie en een spaarbankboekje, waarop onge veer f 1100 was ingeschreven. Niets werd in de brandkast achtergelateu. Kaard wijk. De Iiandboogschulterij „Sora- nus", beschermheer de WelEdGestr. Heer Mr. J. Loeff, en gevestigd bij den heer A. Mulders alhier, heeft Oudejaarsavond in hare bijeenkomst hare directie als volgt gekozen Adr. Pullens, presidentC. Schonis, vice- president O. A. Donkers, penningmeester J. Baptist van Dommelen, le secretaris, A. Fooi, 2e secretaris; Chr. Maas, le commis saris J. Klerx, 2e commissarisB. v. d. Pennen, le pijlmcesterFrans Cools (tevens keizer), 2e pijlmeester. Daarna werden de leden onthaald op wot sten brood enz., zooals te doen gebruikelijk is. Alles liep in de beste orde at, onder de grootst mogelijke tevredenheid der leden dezer bloeiende vereeniging, die het verdere van den avond ouder een lekker glaasje gezellig doorbrachten. Kaatsheuvel, 3 Jan. Het muziekgezelschap „Euphonia" aihier directeuren de heeren W. Van Beurden (harmonie) en J. Van Boxtel (liedertafel) zal Vrijdag a s. Driekoningen dag, een groot concert geven ten voordeele der armen. Het uitvoerige en welgekozen programma, dat ook eenige luimige voordrachten, enz. bevat, belooft een zeer genotvollen avond. Voor heeren honoraire leden zal de uitvoe ring op Zondag 8 Januari worden herhaald. Een avoutuur van Belgische prinsen. Prins Albert van BelgiC en de graaf van Vlaanderen waren onlangs op de jacht in de omstreken van Conille, van het overige gezelschap af geraakt en zwierven alleen in het bosch om. Ten laatste kwamen zij bij den zoom van het bosch aan een kleine landherberg, en daar zij dorst gekregen hadden, besloten zij zich daar met een teug bier te verfrisschen. De waardin, een flinke, corpulente Vlaamsche knikte hen bij het binnenkomen vriendelijk toe en bracht hun het verlangde, schuimende brouwselhetwelk den vorstelijken monden zoo goed smaakte, dat zij de glazen nogmaals vullen lieten. Toen het echter op betalen aankwam en de prins in zijn zakken tastte bemerkte hij dat hij geen roodeu cent bij zich had. De graaf was niet veel gelukkiger en vond slechts een dubbeltje, dat natuurlijk tot betaling van de vier glazen bier niet toe reikende was. De beide jagers bevonden zich in een hachelijke positie, want de waardin zag ei niet naar uit, dat ze zich met een kluitje in het riet zou laten sturen. En dit ble-k ook inderdaad niet het geval te zijn, yant toen prins Albert het waagde haar te vertellen, dat ze geen geld bij zich hadden, barstten de sluizen van haar Vlaamsche wel sprekendheid open en daalde er zulk een stortvloed van scheld- en smaadwoorden op de vorstelijke hoofden, dat ze een oogenblik er door verbijsterd waren. Ondertusschen had de waardin zich met haar geheele breedte voor de deur geplaatst, terwijl zij verontwaar digd uitriep „Zulke kale heeren, denk je dat je een arme vrouw als ik ben bedriegen kan? Je komt er niet uit of het bier moet be taald zijn Beleefd merkte de graaf aan: „Maar mijn beste vrouw, gebruik toch je verstand. Ik ben de graaf van Vlaanderen en denk er volstrekt niet aan je te bedriegen. Ja, graaf van rotte aardappelen! hoonde de corpulente schooue, en dan, zich tot den prins wendend En jij jij bent zeker de koning, he? Neen, ik ben prins Albert, antwoordde de ander bedaard. Wel zeker, je bent de prins van Haber- niks. en ik zal de koningin nog zijn Het zal hier nog deftig worden Met deze woorden kruiste de waardin de armen over de borst en zag de beide jagers uitdagend aan. Dezen konden nu zich niet meer ernstig houden en barstten iu een scha terlach uit,wat hun evenwel dadelijk berouwde, want de waardin stormde met gebalde vuisten op hen af. Ongetwijfeld zouden ze met de knoken van de juffer kennis gemaakt hebben, als niet juist bijtijds de deur was opengegaan en zich twee andere jagers op den drempel hadden vertoond tut de jachtstoet van de prinsen behoorend en die uitgezonden waren om dezen op te sporen. Eerst nu bemerkte de waardin haar vergissing en vroeg zij om vergeving. Lachend werd deze haar gegeven, terwijl nu ook de vorstelijke schuld van 20 centen werd voldaan Eeu Indiaansche tot vrouw. Er schijnt in het Noordwesten vau Noord Amerika groot gebrek aan vrouwen te zijn, zoodat verschei dene blanken, die den gehuwden boven den ongehuwdeu slaat stelden, 2ic'n met een ko perkleurige „schoone" tevreden hebben moe ten stellen. Een dergelijk huwelijk gaat rogal gemakke'ijk, want het betalen van den bruid schat aan den vader der bruid (men zou beter kunnen zeggen: koopsom) is de eenige ceremonie, die het huwelijk voorafgaat. Het gebeurt niet zelden, dat er zich voor één meisje, wanneer dit namelijk een gevierde schoonheid is, meerdere pretendenten opdoen, die dau tegen elkaar elkaar opbieden met den bruidscha'. Dit gebeurde onlangs met de dochter van een der grootste Indiaansche opperhoofden, om haar schoone oogen „Spar kling eyes", d.i. „fonkelende oogen," genaamd. Paarden, geweren, horloges, sieraden, koper draad en andere zaken werden als bruidschat aangeboden, doch alles tevergeefs. De vader was veeieischend en schonk zijn dochter ten laatste aan een hoofdopzichter van een groote fabriek, die 50 wollen dekens geboden had! De jonge Indiaansche bleek een gezond en vroolijk kind der natuur te zijn, met prachtige witte tanden en lachende oogen. een slanke figuur en een levendig temperament. Ze gevoelde zich in haar nieuwe functie als huisvrouw en meesteres recht goed op haar plaats en genoot weldra de achting en de vriendschap van allen, die haar omringden. Toen echter de vader dit bemerkte, had hij spijt, dat hij zijn kind tegen zulk een spotprijs had afgestaan en vroeg hij zijn blanken schoonzoon om verhooging van de huwelijks gift. Natuurlijk werd hem dit geweigerd, doch nu trachtte de hebzuchtige Indiaan „Sparkling eyes" weer terug te krijgen. Hij liet zijn schoonzoon weten, dat hij zijn dochter weer tot zich in de prairie lokken zou door een bijzonder gefluit, dat zij alleen zou begrijpen. Edoch, de koperkleurige echtgenoote was zoo aan haar man gehecht, dat zij haar vader weten liet, dat al zijn pogingen vruchteloos zouden blijven en hem aanraadde zich weg te scheren en niet eer terug te komen, dan nadat hij geleerd had, zich „fatsoenlijk" te gedragen. De man trok zich mopperend en mokkend in de wouden terug De veestapel der geheele wereld. Er zijn ongeveer 9 millioen ezels en muilezels op de wereld, 32 millioen geiten, 67 millioen paar den, 104 millioen varkeus, 312 millioen koeien en ossen en 511 millioen schapen, dat is te zamen 1035 millioen dieren. Vóór 1893 bedroeg dit aantal 12 millioen meer. De afneming moet vooral aan de vermindering van het aantal schapen worden toegeschreven, want het getal runderen ver meerderde sedert dien tijd belangrijk, terwijl het getal paarden met 260.000 toenam. Frank rijk bezit meer dan 30 millioen schapen. Engeland 27 millioen en Duitschland 14 millioen. Buiten de landen van Europa telt Australië niet minder dan 120 millioen scha- p.n. In Nieuw-Zuid-Wales treft mén dan ook dikwijls groote kudden van 15 tot 20 duizend stuks aan. Een lieve slaapkameraad. Onlangs werd in Duitschlaud een knecht van zekeren heer Schmidt tot 3 mark boete veroordeeld, omdat hij zijn dienst zonder rechtsgeldige reden zou hebben verlaten. De veroordeelde was het evenwel niet met de rechters eens en kwam in hooger beroep bij het gerechtshof te Stol- zenau. Zijns inziens was de reden volkomen rechtsgeldig, want hij was door zijn meester gedwongen met een, als een groote dronkaard bekend staanden man, in hetzelfde bed te slapen. Hoewel dit op zich zelf reeds niet prettig is, kwam daar nog iets bij, dat het verre van aangenaam maakte. Zijn kameraad deed namelijk wel eens in het gemeenschap pelijk bed, wat beter elders zou gedaaD zijn! Toen de ander daarover zijn beklag bij zijn meester indiende, had deze gezegd, dat hij dan maar in het hondenhok of in de open lucht moest gaan slapen, want dat hij geen ander bed kreeg, en toen de bediende daarop dreigde weg te zullen gaan, had zijn meester zeer vriendelijk, gezegd«Loop naar den duivel». Een en ander bracht de rechters er toe ditmaal den beklaagde vrij te spreken, omdat niet mocht aangenomen worden, dat een heer zijn knecht dwingen kon, met een dronkaard in hetzelfde bed te slapen. MADRID, 3 Januari Een ambtelijk tele gram van generaal Rios te Manila meldt, dat berichten van Balabac bevestigen, dat alie Spanjaarden op dat eiland vermoord zijn, behalve de vrouwen, die men zal trachten tegen een losprijs te bevrijden. PARIJS, 3 Januari. De Temps be vestigd het. bericht, dat de president van het hof van beroep te Cayenne Dreyfus alleen over de kwestie van zijn bekentenis zal verhooren. Gegeven de verplichting om den te verhooren persoon 24 uur te voren te waarschuwen en het feit dat de vragen Zon dagavond verzonden zijn, verwacht het blad, dat- de ondervraging op het laatst Donderdag zal gebeuren. Ook het antwoord zal geseind worden. DRÜNEN. Gedurende de maand December. GEBOREN: Allegonda, dochter r»n Adrianus van Loon en Maria van Sluisveld. Eli sabeth d. van Johannes Brok en Jacobs Pelders. Johanna Cornelia, d. van Cor- nelis Klerx en Johanna Timmermans. OVERLEDEN: Cornelis Brok, echtgenoot van Cornelia van de Wiel, 47 jaren. Anna Maria van Wezel", 6 maanden. Petronella Heerkenn, weduwe van Martinus van den Hoven, 74 j. Peter Elshout, weduwe van Cornelia van Boxtel, 84 j. Petrus Vrij hoeven, echtgenoot van Anna Maria van Drunen, 80 j. Elizabeth Hamers, echtge noote van Cornelis Pulles, 43 j. CAPELLE. Van 15—31 December. GEBOREN Pieternella, dochter van Dirk Ver hagen en Johanna Pruijssers. Gerdina d. van Cornelis Rosenbrand en Johanna Dekker. Pieter, z. van Wagemakers en Soetje Verhagen. Johannes, z. van Jaco- bus Faro en Jaantje de Haan. Wilhelroina Hendriks, d. van Adriaan Ockers en Arie- dina Maria van Tilborgh. Franciscus, z. van Leonard Paulus van Est en Allegonda Antonia Lauer. Dirk Johannes, z. van Jan van Beek en Hendrieoa van Oversteeg. OVERLEDEN: Pieternella Quirijns, 60jaar, echt genoote van Willem van der Schans. GEHUWD: Arie de Kok, 27 j. en Johanna ran der Wiel, 26 j. na—p_' i—au—amai—■a——— GORINCHEM, 2 Jan. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men beeteedde voor Ristarwe f 7,80 a 7,90, roode dito f 7,— a 7,20 witte dito f 7,10 k 7.25.ini. rogge f4,60 a 4,75, buitenl. dito f4,50 a 4,70, gerst 1 4,50 a 4,70, haver f3,50 k 3,70, duiveboonen f6,75 a 7.blauwe erwten, f0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 66 runderen f165 k 195 f130 a 155 1130 k 160 f 75 f 70 a f 50 f 30 k f 10 16 a 17 - all.per 100 85 60 50 14 ct. le qual. Kalfkoeien Kalfvaarzen Melkkoeien P/a jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. Aangevoerd 4 vette varkens van per half kilo, 161 biggen van f 5,- stuk. Eieren f 1.15 a 1.20 per 26- stuks. Boter 60 a 65 ct. per '/9 kilo. ROTTERDAM, 2 Jan. Binnenlandsche granen. Wegens de afgeloopen feestdagen hebben nagenoeg alle beurtschippers hunne gewone wekelijksche reis nagelaten, zoodat de aanvoer van luttel beteekenis was en derhalve de handel zoo uiterst gering, dat de gewone no teering niet werd opgemaakt. ROTTERDAM3 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 31 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 610 vette runderen 941 magere dito, 205 vette en graskalveren, 101 nuchtere kalveren, 3 schapen of lammeren, varkens, 81 biggen, 2 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 30 a ct. 2e kw. 26 a ct 3e kw. 21 a ct. Kalverenle kw. 45 ct., 2de kw. 38 a ct.3de kw. 32 a ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f20,—p. ton. bruinblanke Bergertraan f24, blanke Bergertraan f28, Maaslevertraan f p. ton Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum lusten van pl.m. 190 L. in fewone fusten van pl.m. 00 L. f 19.p. 100 L Nat. Med. levertr le soort f p. ton W U (stroogeel) 2e f 42.— p. ton Stoommedicinale levertr. le f 50.p. ton Bij afname van 6 en 12 tonnen geniet men aan zienlijk rabat. Zeer voorspoedig bevallen van een ZOON DB HOOG WELGEB. VROUWE Waalwijk, 1 Januari 1899. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de geboorte onzer Doch ter, betuigen wij onzen hartelijken dank. E. W. KLIJBERG. MARIE I. J. KLIJ BERG-PERNOT. Waalwijk, 4 Januari 1899. Voor de vele bewijzen van belangstelling, bij gelegenheid van het Nieuwejaar, zoo van hier, als van elders ontvangen, aan allen mijn hartelijken dank en beste wenschen. Sprang, den 3 Januari 1899. J. VAN DIJCK. Voor den heer J. Wolfs te Enschot: Een partij varkens, dragende schottelingen biggen. Voor den lieer J. C. van der Voort te Udenhout 50 kavels mastenplanken. 25 kavels eiken platen en planken en een partij linden snijplanken. telkens des avonds om 6 ure, in het koffie huis van Chr. Appels, te WAALWIJK bij het station Onder Waalwijk: Twee perceelen Bouwland2e Zeine, sectie B no. 404, groot 58.20 aren en 3e Zeine, sectie B no. 436, gr. 46.10 aren; in huur bij J. Mulders. Belend A. van Hullen, L. Mombers en H. Pulleus. ONDER te Vlijmenzal ten verzoeke van den heer Schoenmakers Koop I. Een perceel bouwland in Boven- kerk-Binnenaan de Spoorweglijn sectie D. no 1107, groot 20 aren 20 centiaren. Koop II. Een perceel hooiland, gelegen in Groot-Waspik over 't Diep tegen het Oude Maasje, sectie A uos. 295 45 en 353 groot 1 heet. 60 aren 30 c.A. Koop III. Een perceel hooilandgelegen Buitendijktusschen het Kleine Maasje en den Achterdijksectie G nos. 116 en 799 groot 2 hectaren 55 aren 60 centiaren. Koop IV. Een perceel bouwland, in de Geerakkers, sectie F uo 65, groot 32 aren. Koop V. Een perceel hooiland, in de Lage Weg, sectie A no 107, groot 48 aren 40 centiaren. Met uitzondering der verhuurde bouwlan den zijn de goederen in gebruik te aanvaar den bij het betalen der Kooppenningen. De giond-polder- en waterschapslasten zijn te rekenen van den lsten Januari 1899 voor rekening des koopers.

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 3