III PILLEN VOOR BLEEK PERSON V U HOE MEM STERK WORDT UJUIEG IKK ERS ONNES Advertentiën WIJNHANDEL. Spanje. BUITENLAND. Belgie. Duitschland. Turkije. I Amerika. Waalwijk. i s f. VAN Dr. WILLIAMS zijn een groote bloedhervormer en een versterker der zenu- gebleven ?en6Zen wanneer de andere middelen onmachtig zijn Bloedarmoede, Rheumatiek, Heupjicht, Zenuwpijnen, Ver- lamming, Onregelmatigheid der Voortbeweging, St. Vitusdans, Hoofdpijnen, Zenuwziekte, enz. tPrr^lj ^eranderen de bleeke kleuren in frische, zij werken tegen alle soorten van verzwakkingen bij de vrouwen en hebben bi] de mannen, eene krachtdadige werking tegen al de ziekten die van natuurlijke of geestelijke overdrevenheden voortkomen. EXCELSIOR EENE BEVESTIGENDE ONDERVINDING MOEILIJKE SPIJSVERTERINGEN Maagpijnen, maagzuur, zwaarte na het eten, zwelling, braaklust, overgeven, tegen zin in het eten, krachteloosheid, verdriet, vale gelaatskleur, slechten adem. Ziedaar de kenteekens eener moeilijke en slechte spijsverte ring; deze ongesteldheden zijn dikwijls door het gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams genezen geworden. U.YJLES IKK ERSONNES AisEs Het beste geneesmiddel ter wereld om Ret verzwakte li chaamsgestel te versterken is zekerlijk de Pink Pillen voor bleeke Dersonen van Dr. "Williams». l 'L., i, Na elk seizoen gevoelen duizende personen zich uitgeput, vermoeid bij de minste inspanning, en om zich van eene platte uitdrukking to bedienen, «zij kunnen niet meer» b'jjna ondragelijke hitte van den zomer, de vochtigheid ot de koude zijn er de oorzaak van. Zij die zich in dit geval be vinden zijn volstrekt niet in staat de plotselinge temperatuur veran deringen te verdragen en stellen zich aldus gemakkelijk aan ziekte ij z is alsdan dat de "Pink piUen van Dr. Williams» eene weldaad voor de menschheid zijn. P*e Pink Pillen zijn een spier versterker en geen purgeer middel., Zij verrijken het bloed en versterken de spieren. Vraagt de «Pink Pillen voor bleeke personen van Dr Williams» de na maaksels door gewetenlooze apothekers aangeboden hebben nooit ïemarid genezen alleen de «Pink Pillen voor bleeke personen van Dr. Williams» hebben dui- zende genezingen te weeg gebracht. Hiernevens de af beelding van de Pillen doos, gewikkeld in roos kleurig papier met blauw gedrukt. ïtyeemt geen andere aan. OUR Vervolg Nieuwsberichten 2de Blad. tochten van de Barents'' raedemaakte zijn dus opgedane ervaring gebruikte hij op de /pVega", die tot Noordpool-onderzoek uitgezonden, door de commissie welke prof. BuysBallot presideerde, in het ijs overwin terde. Een geheele divisie oorlogsschepen vertrok dus van het Nieuwediep. Verwezenlijkt ons volk wel wat dit voor honderden beteekent? Overal te Helder en te Nieuwediep staan huizen en bovenhuizen te huur. Tal van gezinnen werden opgebroken. De man en vader ging voor een groote drie jaar naar den Oost de vrouwen bleven achter. De vrouwen der officiereu gaan in Gel derland of te 's Graveuhage gedurende dien tijd wonen of trekken weder voor een wijle naar het ouderlijke huis. Gelukkig zij die kinderen hebben om zich aan te wijden. Maar de jonge vrouwtjes, zonder kinderen tot troost en inspanning, hebben een buitengewoon moeilijken tijd vóór zich. Voor waar zij lijden voor het va derland. Zij brengen met een moedig, hoop vol hart en rood gekreten oogen hun offer aan het nationale ideaal. MJ De witte divisie van de vloot ouder ko lonel Briuyne stoomt door deu winternevel naar het land der zon. De eenige kleuren die wij op den grau wen winterdag aanschouwden, waren het rood, wit en blauw der salueerende oorlogsschepen. En door den mist keerde ieder zwijgend weer naar huis. De vloot had zee gekozen, en hier op het land gingen jonge moeders, flink en liefdevol aan het werk oin de jongens van die kloeke vaders daar op zee op te voeden als zonen, Holland waardig. Het. Hoofd aan Zee werd eenzaam. De blauwe vlag werd neergehaald en de schok kers vlogen als een zwerm zeemeeuwen de haven binnen. Het tij trok en golfde langs het Hoofd. Zwaar hing de mist boven de Zuiderzee, maar in het. Westen boven de Noordzee, drong blinkend zilverlicht door de nevel. En niets was weldra te hooren als de groote stem der zee. Hoort hoe 't levend tuimelend water tusschen steenen spoelt en glipt, Hoort de zee geheimen fluisteren. Als 'w in deze zeeschelp luisteren Die gladgolvend omgebogen is met paarlemoer gelipt Met de wonderschelp aan de ooren Hoort ge 't doffe zeegebrora, 't Grootst verleen uit zee geboren Komt als in een droom weerom. Holland 1 Holland land der vaderen Helden moederKind der zee 1 Hoor weer d'oeeaan verhalen Hoe De Ruyter, Tromp, Van Galen Uit het Oosten, uit het Westen, zeeoogst sleep ten naar 'a lands ree, Hoe ze duldden, hoe ze leden Voor ons overzeesch gebied, Hoe ze waagden, hoe ze streden Vol geloof in 't grootsch verschiet Hoor hoe 't woelend, zwalpend water tusschen riffen trekt en spoelt 1 Daar in d'Oost op Aijeh'3 reede Weet in heden als verleden Holland's zeevolk kloek te dulden 't moedig hart bleef onverkoeld! Help die mannen? Laat hen varen, Geef hun d'enterbijlen meê Holland's kracht is op de baren, Holland's toekomst rijst uit zee. Van een onzer correspondenten De Heer H. M. Hartkamp, wonende te Hee- ten, gemeente Haalte, schrijft d° 15 Juli 1. 1 tvolgende Van den eenen dag op den anderen heb ik het uitgesteld om U te schrijven over het ^"dervolle succes met Uwe Pink Pillen van •WT .lams:Alvorens verder te gaan verzoek ik u mij nog 6 doosjes van Uwe wonderpillen te zenden. Mijne vrouw zegt, zij kunnen met recht won der pillen genoemd worden, U moet dan weten, dat mijne vrouw van hare jeugd af aan altijd zwak geweest is en erg zenuwachtig en tevens veel last had van rheumatiek. Zij heeft veel moeten lijden aan hartklop pingen en hoofdpijn en daarbij gedurig maag- P'Jil .e benauwdheid op de borst en om het hart. Zij heeft op die wijze lang geworsteld en dacht dat voor hare kwaal geene middelen gewassen waren. ltuim eene maand voor dat zij Uwe wonder- P .gebruikte, kreeg zij pijn in den rug en in de zijden, maagpijn en alle dagen hoofdpijn, en gevoelde eene algemeene verzwakking in al har e ledematen zoodat zij veel moeite had haar dagehjksch werk te verrichten. Toen zij gedurende eenige dagen Uwe pillen gebruikt had, werd zij aanmerkelijk beter en kon met minder vermoeidheid haar werk verrichten. Door duizeligheid, veroorzaakt door verzwak king, eens gevallen zijnde, had zij hare hand gekwetst, na gebruik Uwer Pink Pillen is zij geheel er van genezen. Uit Matadi zijn te Brussel nadere berichten ontvangen over de nederlagen van de Kongo troepen in de Manyema sireek, en daaruit blijkt dat de eerste tijding niet overdreven was. Het gevecht aan de Sungula eindigde met den dood van vijf blanke officieren en onderofficieren en tweehonderd inboorlingen. Bedenkelijker nog is de inneming van Ka- bambaré, dat door achthonderd inboorlingen werd verdedigd. Men denkt dat ze voor het meerendeel naar den vijand, de oproerige Baietela's, zijn overgeloopen. Twee kanonnen, een voorraad patronen en al de goederen vielen de Batetela's in handen. Een gedeelte van de bezetting vluchtte, door de oproer lingen achtervolgd. Het lijden van de ge wonden die de vluchtelingen bij zich hadden was verschrikkelijk, want er waren wel dokten bij, maar in de verwarring waren alle geoees- en hulpmiddelen weggeraakt, en Kassonga, waar men heentrok, was een heel eind. Gouverneur-generaal Wangerméedie in Slaoley-Falls dc ongeluksmare vernam, besloot de Kongo op te varen tot Nyangwe en, indien Dhanis verhinderd was om de onlusten te dempen, zelf het bevel over de troepen in Manyena te aanvaarden. Er gaat een gerucht dat de zeshonderd muiters die gedreigd hadden den dood van Gongo Lutste (die den 14en September 1898 doodgeschoten is) te wreken, uit de gevangenis te Luluabourg ontsnapten en van toen afaan den omtrek wijd en zijd onveilig maakten nu in Katanga een rijkje hebben gesticht en zich verdeeld hebben in benden die elk de bevolking van een bepaald gebied van de aangrenzende streken uitplunderen. Het ge rucht is nog niet bevestigd. De geleerde welke naar de oplossing zoekt van een wetenschappelijk vraagstuk, toetst gedurende eene reeks van jaren ten koste van groote vermoeienissen op het doel aan te ko men, zi jn geluk is slechts grooter wanneer het e ticces zijne pogingen bekroond heeft. De algemeen bekende en geachte Heer J. Lanen, regisseur der firma Le Gras en Haspels te Rotterdam, had ook gedurende langen tijd geleden alvorens het geheim zijner genezing te vinden. Ik was lijdende, zoo zeide hij ons, aan zenuwen op de oogen, bevende handen, onrustig gevoel, gejaagdheid, en reeds na het gebruik van eene doos Uwer pillen voelde ik beterschap. Met groot genoegen kan ik Uwe Rink Pillen van Dr. Williams aanbevelen als een veilig, snel en volmaakt geneesmiddel. tISovenstaande kunt U,alsU wenscht,publiek maken. r t Órjgineele attest houden wij ter beschik king van een ieder, gelijk de andere, vo or de per sonen die aan de waarheid mochten twijfelen. Wegens M. H. Alexandre, onderwijzer, Criquetot-le-Maucauduit (Seine-Inférieure) Alvorens U te schrijven wenschte ik zeker te zijn over de echte en duurzame werk zaamheid uwer Pink Pillen. Sedert twee jaren leed ik aan onverdragelijk e maagpijnen die mij afschuwelijke nach- tenbezorgden. Sedert drie maanden is de eetlust teruggeko men de slaap is uitmuntend en ik kan U verzekeren dat geen enkel teeken mijner ziekte meer te voorschijn gekomen is. Ik hen zeker de zesde doos niet te moeten openen. De minister van oorlog heeft generaal Rios nog eens aangespoord, alles in het werk te stellen om de vrijlating van de Spanjaarden, die zich in handen van de opstandelingen op de Filippijnen te bevinden, te bewerken. Maar of Rios daar veel aan doen kan, is de vraag. Men weet dat de Filipinos twee hoofdvoor- waaidt n stellen: Spanje moet de kosten dragen die met de vrijlating, de uitwisseling, en het transpórt der gevangenen (zoowel Filipinos als Spanjaarden) samenhangen, en de Spaan sche krijgsgevangenen krijgen hun vrijheid niet terug, alvorens de duizenden Filipinos die sedert tientallen van jaren wegens poging tot rebellie enz. in dc Spaansche gevangenissen op Ceuta, de Caroline», Fernaudo-Po enz. opgesloten zijn, op vrije voeten zijn gesteld. Niet generaal Rios dus, maar de regeering te Madrid zal den eersten stap moeten doen. Op hel oogenblik zijn 15 schepen met 23573 repatrieerenden aan boord uit Cuba onderweg naar Spatje. Op Cuba bevinden zich nog 10.000 Spaansche soldaten die halt Februari eveneens zullen zijn vertrokken. Het stoom schip Notre Dame de Salut is met 1100 soldaten uit Havana te Barcelona aangekomen. Het schip was niet ingericht voor het vervoer van zooveel menschen; 39 wareu onderweg gestorven, en bij de aankomst te Barcelona moesten driehonderd en zestig man naar de hospitalenen 100 naar een sanatorium (krankzinnigengestich'?) overgebracht worden. Bijna de helft was dus dood of zwaar ziek De overigen konden haast niet op hun beenen staan, en de ontscheping was zulk een er barmelijk gezicht dat vele toeschouwers weenden. Reeds sedert 13 maanden, schrijft M. Paul Boulay, eigenaar, te Verdun-sur-Garonne (Tarn-et-Garonne), had ik gedurige maagpij nen; slaap, eetlust, moed en kracht, alles was mij ter zelfder tijd ontnomen. Na uwe Pillen te hebben gebruikt ben ik tot mijnen gewonen toestand teruggekomen. De maagpij nen zijn volkomen verdwenen, den zwaren slaap die vol nachtmerrieën was, is zacht en rustig geworden de eetlust is opnieuw opgewekt en nu heb ik den moed en de kracht van eertijds herwonnen. Ik zal uwe Pillen steeds gebruiken. OUR WL. L Af S Een buitengewoon streng vonnis wegens majesteitsschennis heeft het Landgericht van de sociaal-democratische Voikssiimme Muller wegens beleediging van den keizer en prins Eitel Fritz. Hij kreeg vier jaar en één maand gevangenis. Er had in de krant een vertel linkje gestaan, over een onderhoud van een prins in Bagdad met zijn hofmeester en later ■met den vorst van het land. De rechtbank nam aan dat de vertelling Duitsche toestanden behandelde en zware beleedigingen bevatte. De beschuldigde bracht verschillende getuigen mee, die verklaarden, dat hij op den dag dat het geïncrimineerde nummer van de krant was verschenen, uiet op de redactie was geweest. Maar in weerwil daarvan stelde de rechtbank hem voor het stuk verantwoordelijk. De Maagdenburgsche Strafkamer is bekend wegens hare draconische vonnissen tegea sociaaldemocraten. Meer dan eens heeft het rijksgerechishof hare vonnissen aan een scher pe kiiiiek onderworpen, en met name brengt men het geval in herinnering, waarin de Maagdenburgsche Kamer, in strijd met het wetboek van stralwet, iemand die majesteits schennis begaan had, ziju burgerschapsrechten ontnam. Gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds nagemaakt, een ieder geve dus wel acht dat er in 't fransch op het om hulsel staat Pilules Pink pour Personnel p&les du Dr Williams t' Omhulsel en het etiket zijn van rooskleurig papier met blauwe letters. Men hoede zich voor namaaksels. Prijs f. 1.75 de doos9. per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij SNABILIa, Steiger 27, Rotterdameenig depothouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending Legen postioissel KONSTANTINOPEL, 11 Jan. Particuliere berichten uit Hodejda van 26 December gedagteekend, maken melding van een giooten veldslag op den 3öen November in het district Sjanel (Jemen) door de keizerlijke troepen tegen de opstandelingen geleverd. De op standelingen hadden 4000 dooden en gewon den, de Turken 2000. De stelling van de opstandelingen in Sjanel werd door de kei zerlijke troepen ingenomen; men zegt dat de krijgsverrichtingen in de richtiug van Sailda worden voortgezet. Nabij Bouud-Brook in het Lehig-dal zijn een sneltrein en een lokaaltrein tegen elkaar gereden. Twaalf personen werden gedood, vijftien gekwetst. Heden overleed tot onze diepe I droefheid, zacht en kalmtijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Vader I en Behu wdvaderde Heer EGIDEUS VAN LIER in den ouderdom van 84 jaren. A. J. VERHOEVEN. G. C. VERHOE VEN-Van Lier. H. N. BESIER. C. A. BESIER-Van Lier. J. A. VAN LIER. I Waalwijk, 11 Januari 1899.

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 2