DE PM FILLER VOOR SLEEKE PER SORER |fiW? Notaris RANT, W, HERMANS ZOU WM A. a£es MM Advertentiën. Bericht van Inzet. WIJNHANDEL. HOE MEN STERK WORDT! WULES INK f' ERSONNES BUITEN LANDT"" nelgie. Frankrijk. Philippijnen. Palestina. Amerika. Waalwijk. VAN Dr. WILLIAMS zijn een groote bloedhervormer en een versterker der zenu- W3ïizij genezen wanneer de andere middelen onmachtig zijn gebleven Bloedarmoede, Rheumatiek, Heup jicht, Zenuwpijnen, Ver lamming, Onregelmatigheid der Voortbeweging, St. Vitusdans, Hoofdpijnen, Zenuwziekte, enz. Zij veranderen de bleeke kleuren in frische, zij werken tegen alle soorten van verzwakkingen bij de vrouwen en hebben, bij de mannen, eene krachtdadige werking tegen al de ziekten die van natuurlijke of geestelijke overdrevenheden voortkomen. EXCELSIOR EENE BEVESTIGENDE ONDERVINDING MOEILIJKE SPIJSVERTERINGEN Maagpijnen, maagzuur, zwaarte na het eten, zwelling, braaklust, overgeven, tegen zin in het eten, krachteloosheid, verdriet, vale gelaatskleur, slechten adem. Ziedaar de kenteekens eener moeilijke en slechte spijsverte ring; deze ongesteldheden zijn dikwijls door het gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams genezen geworden. 1W'sSERS ONNES B) Cornelia Verwiel geb. Jansen. Onder Sprang: Koop 1aan f 1400.— 2aan u 800.— 3aan n 740.— 4aan 800.— 5aan 460.— 6 aan n 950.— 7aan 200.— 8 aan n 350.— 9aan u 100.— 10, aan 100.— 11 aan 120.— Onder Loonopzand Koop 12 aan t 320.— 13, aan 440.— 14 aan a 70.— 15, aan a 140.— '16 aan u 130.— Onder Bezooien: Koop 17aan 250.— 18 aan 600.— TOESLAG Woensdag 22 Maart 1899 op andere soorten van scholen mogen worden toegelaten. Dit punt kan eerst aan de orde komen bij een herziening van de wet op de besmettelijke ziekten. Aan den wensch van de leden, die ver langen dat gedurende den tijd, dat de hulp der kinderen voor den landbouw noodig is, de school geheel zal worden ge sloten, kan worden voldaan. Onmogelijk is het eeu nauwkeurige becij fering te geven van de meerdere uitgaven die te wachten zijn. Wel kan globaal worden becijferd welke de kosten zullen zijn van vermindering van het absolute schoolverzuim tot aan de grens als waarschijnlijk aange nomen. De Minister komt tot de volgende globale berekening van de meerdere kosten over rijk en gemeenten voor de gemeenten gewone kosten por jaar f 152,000 buitengewone kosten voor (schoolbouw) 750,000; voor het Rijkgewone kosten per jaar f67,500 buitengewone kosten (schoolbouw) t 250,000; kosten voor toezicht en opleiding per jaar f 100,000 kosten voor het herhalingsonder wijs pro memorie, meerdere subsidiëu voor het bijzonder onderwijs pro memorie. Aan den wensch van Rijkswege aan de bijzondere onderwijzers een vergoeding toe te kennen voor de aan den Staat te be wijzen diensten kan bezwaarlijk worden vol daan. Verder bevat het gewijzigd ontwerp een geheel nieuwen titel inzake het O herhalingsonderwijs. „Er wordt gelegenheid gegeveu tot her halingsonderwijs l)e Gemeenteraad regelt nader den omvang van dit onderwijs. liet moet minstens vier maanden van 't jaar, althans 8 avonduren per week, gegeven worden en vier leervakken omvatten. He ouders zijn verplicht hun kinderen herhalingsonderwijs te doen geven. Die verplichting vangt aan, zoodra een kind niet meer vait onder een der bepalin gen van art. 6 of art. 4, (in zake. het huis onderwijs) e i eindigt 1. voor zoover het onderwijs op eene school wordt verstrekt: wanneer hetkinddc klasse heeft doorloopen, waarin het bij het bereiken van den vijftienjarigen leeftijd was geplaatst 2. voor zoover het onderw ijs te huis wordt verstrekt: wanneer het kind den vijftienja rigen leeftijd heeft bereikt. De gemeenteraad is bevoegd, den leerplich tigen leeltijd voor jongens met éën jaar te verlengen. Ged. Staten beslissen echter. Aan den huisonierwijs-plicht wordt vol daan door de kinderen thuis of op eene school, ten minste vier maanden in het jaar, acht of meer uren per week herhalingson derwijs te doen geven. In den toestand van koningin HenriCite is gestadige verbetering merkbaar, zoodat weder eenige hoop op herstel beslaat. Zij gebruikt een weinig voedsel en is in staat, eeuige woorden te spreken. Aartshertogin Siéphanie, die op het oogenblik te Catania, op Sicilië, vertoeft, houdt zich gereed, om, indien de koningin verergert, naar Brussel te reizen. De dokters hopen de koningin in 't leven te behouden. Woensdag heeft te Toulon de begrafenis plaats gehad van de bij de ontploffing van het kruitmagazijn te Lagoubran omgekomenen. Alle winkels waren gesloten en de geheele bevolking van Toulon woonde de plechtigheid bij. Te 2 uur begon de begrafenis met een lijkdienst in de kapel van het hospitaal de bisschop van Toulon in groot ornaat en omringd door een groot aautal geestelijken leidde de plechtigheid. Een kwartier later zette de stoet zich in beweging. Iedere lijkwagen was behangen met zwart doek en bezaaid met viooltjes en werd getrokken door vier artilleriepaarden. Achter de wagens kwamen de bloedverwanten en vrieuden in rouwkleeding. Er waren twaalf wagens, die 51 lijkkisten vervoerden. Achter den laatsten wagen kwamen het dagelijksch bestuur der stad met den tnaire aan het hoofd, alle ge meenteraadsleden, de minister van marine Lockroy, officieren en verdere autoriteiten. De stoet, die 2 kilometer lang was, werd voorafgegaan en gesloten door detachementen gendarmes en brandweerlieden. Op het kerkhof hield Lockroy een toespraak waarin hij o. a. den steun der regeering aan de nagelaten betrekkingen der slachtoffers verzekerde. De gouverneur-generaal van Manila heeft de troepen aangespoord, er vooral op te letten Van een onzer correspondenten De Heer H. M. Hartkamp, wonende te Hee- ten, gemeente Raalte, schrijft d° 15 Juli 1. 1. 't volgende Van den eenen dag op den anderen heb ik liet uitg-steld om U te schrijven over het woi dervolle succes met Uwe Pink Pillen van 1 n-. Williams. Alvorens verder te gaan verzoek ik U mij nog 6 doosjes van Uwe wonderpillen te zonden. M ij u e vrouw zegt, zij kunnen met recht won derpillen genoemd worden, U moet dan weten, dal mijne vrouw van hare jeugd af aan altijd zwak geweest is en erg zenuwachtig en tevens veel last had van rheumatiek. Zij hoeft veel moeten lijden aan hartklop pingen en hoofdpijn en daarbij gedurig maag pijn en benauwdheid op de borst en om het hart. Zij heeft op die wijze lang geworsteld en daclil dat voor hare kwaal geene middelen gewassen waren. lluim eene maand voor dat zij Uwe wonder pil 1 a gebruikte, kreeg zij pijn in den rug en 'ii de zijden, maagpijn en alle dagen hoofdpijn, en gevolde eene algemeene verzwakking in al hare ledematen zoodat zij veel moeite had haar dagelijksch werk te verrichten. Toen zij gedarende eenige dagen Uwe pillen gebruikt had, werd zij aanmerkelijk beter en kon met minder vermoeidheid haar werk verrichten. Door duizeligheid, veroorzaakt door verzwak king, eens gevallen zijnde, had zij hare hand gekwetst, na gebruik Uwer Pink Pillen is zij g. heel er van genezen. De geleerde welke naar de oplossing zoekt van een wetenschappelijk vraagstuk, toetst gedurende e«ne reeks van jaren ten koste van groote vermoeienissen op net doel aan te ko men, zijn geluk is slechts grooter wanneer het succes zijne pogingen bekroond heeft. De algemeen bekende en geachte Heer J. Galien, regisseur der firma Le Gras en Haspels te Rotterdam, had ook gedurende langen tijd geleden alvorens het geheim zijner genezing te vinden. Ik was lijdende, zoo zeide hij ons, aan zenuwen op de oogen, bevende handen, onruslig gevoel, gejaagdheid, en reeds na het gebruik van eene doos Uwer pillen voelde ik beterschap. Met groot genoegen kan ik Uwe Pink Pillen van Dr. Williams aanbevelen als een veilig, snel en volmaakt geneesmiddel, tBovenstaande kunt U, als U wenscht, publiek maken. 't Origineeie attest houden wij ter beschik- king van een ieder, gelijk de andere, voor de per sonen die aan de waarheid mochten twijfelen. Wegens M. H. Alexandre, onderwijzer, Criquetot-le-Maucauduit (Seine-Inférieure) Alvorens U te schrijven wonschte ik zeker te zijn over de echte en duurzame werk zaamheid uwer Pink Pillen. Sedert twee jaren leed ik aan onverdragelijke maagpijnen die mij afschuwelijke nach ten bezorgden. Sedert drie maanden is de eetlust teruggeko men de slaap is uitmuntend en ik kan U verzekeren dat geen enkel teeken mijner ziekte meer te voorschijn gekomen is. Ik ben zeker de zesde doos niet te moeten openen. Reeds sedert 13 maanden, schrijft M. Paul Boulay, eigenaar, te Verdun-sur-Garonne (Tarn-et-Garonne), had ik gedurige maagpij nen; slaap, eetlust, moed en kracht, alles was mij ter zelfder tijd ontnomen. Na uwe Pillen te hebben gebruikt ben ik tot mijnen gewonen toestand teruggekomen. De maagpij nen zijn volkomen verdwenen, den zwaren slaap die vol nachtmerrieën was, is zacht en rustig geworden de eetlust is opnieuw opgewekt en nu heb ik den moed en de krachl van eertijds herwonnen. Ik zal uwe Pillen steeds gebruiken. Gelijk allo goede produkten worden ook d. Pink Pillen reeds nagemaakt, een ieder geve dus wel acht dat er in 't fransch op het om hulsel staat Pilules Pink pour Personnel pales du Dr Williams d. t' Omhulsel en hel etiket zijn van rooskleurig papier met blauwe letters. Men hoede zich voor namaaksels. Prijs f. 1.75 de doos, 9. per 6 doo- zen. Verkrijgbaar b>j SNABILI&, Steiger 27, Rotterdameenig depothouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel dat zij het leven en den eigendom te be schermen hebben van de Duitsche,Zwitsersche, Oostenrijksche, Nederlandsche, Haliaansche en Ponugeesche onderdanen, en zoo noodig met den Duitschen consul moeten sameu- vverken. In den omtrek van Ho Ilo wordt nog vrij hevig gevochten. Uit Manilla komt het bericht te Curria- mo dat twee Engelsche stoombooten, onder Amerikaansche vlag zeilend, door de be manning, uit Philippinos bestaande, buitge maakt zijn. L)e bemanning plunderde de schepen, maar liet ze later in den steek. Te Jeruzalem heerscht hongersnood. Het meel is zoodanig in prijs gestegen, dat onbe- middelden geen brood kunnen machtig worden. De tnenschen zakken van honger in de straten ineen. Bij de wetgevende macht van den staat New- York is een wetsvoorstel ingediend, strekkende om het kussen als zijnde onzedelijk en schadeliik voor de gezondheid te verbieden. Arme Hobson In de staten Alabama, G>eorgia, Ten nessee, Ohio, Kentucky en West-Virginia zijn, tengevolge van een hevigen storm de rivieren builen haar oevers getreden en hebben het land op mijlen ver in den omtrek onder water gezet. L)e ijs- en sneeuwmassa's ontstaan in den hevigen sneeuwstorm en de vinnige koude van eenige weken geleden, zijn aan het smelten gegaan en de beddingen der rivieren kunnen al het water niet bergen. EeniDe steden siaan geheel onder water, de bewoners van de steden langs de Boven— Delaware zijn gevlucht. Huizen en bruggen worden weggespoeld en reeds wordt het verlies van vele tnenschenlevens gemeld. De schade is zeer groot; sommigen schatten haar op 15 millioen dollars, ongerekend nog, dat een g'oot gedeelte van den katoen oogst in Ala bama er Georgia is veinield. Voor de slacluoffeis zullen inschrijvingen wordt n geopend. Voorspoedig bevallen van twee welge schapen DOCHTERS Bezooien 9 Maart 1899. "Voor de talrijke bewijzen van deel neming ondervonden bij de ziekte en het overlijden onzer onvergetelijke Moeder, be tuigen wij bij deze onzen oprechten dank. Uit aller naam JAC. SARS. Waalwijk, 10 Maart. te WaalwijkMAAKT BEKEND, dat de vaste goederen van den heer Denis Vos Wzn., te SPRANG, door inzet en verhooging staan als volgt it ii V ri II 's avonds 7 uurter herberge van den heer A. A. Pelte SPRANG. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris worden gehoogd. Het beste geneesmiddel ter wereld om bet verzwakte lichaamsgestel te ver sterken is zekerlijk de „Pink Pillen voor bleeke personen van Dr. Williams". Na elk seizoen gevoelen du:izende personen zich uitgeput, vermoeid bij de minste inspanning, en om zich van <*,ene platte uitdrukking te bedienen, „zij kunnen niet meer/'. De bijua ondragelijke hitte van den zomer, de vochtigheid of de koude zijn er de oorzaak van. Zij die zich in dit geval bevinden zijn volstrekt niet in staat de plotselinge temperatuur veranderingen te verdragen en stellen zich aldus gemakkelijk aan ziekte bloot. Het is alsdan dat de „Pink Pillen van Dr. Williams" eene weldaad voor de menschheid zijn. De Pink Pillen zijn een spierversterker en geen purgeermiddel. Zij verrijken het bloed en versterken de spieren van Dr. Williams" de namaaksels hebben nooit iemand genezen; alleen de „Pink Pillen voor bleeke perso nen van Dr. Williams" hebben dui- zende genezingen te weeg gebracht. Hiernevens de afbeelding van de Pillendoosgewikkeld in roos kleurig papier met blauw gedrulct. Neemt geen andere aan. Vraagt de „Pink Pillen voor bleeke personen O U O" W/ L. L Is*. M S

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 2