PINK PILLEN VOOR BLEEKE PER' ONEN DE PINK PILLEN PINK PILLEN VOOR BLEEKE PERSONEN HHeiÉicus Joh. van Riel i® EN ié Maria Cath. van Eeien jf Theod. Arn. van Delft Geertr, Maria Vermeer, JONGSTEBEDIENDE I/Vat de zieken die genezen zijn zeggen De Pink Pillen van bleeke Personen Ziehier slechts eenige namen onder velen van genezene personen in Nederland. Advertentiën geplaatst worden. Staatkundig overzicht. De Gezondheid aan de Zieken. De Kracht aan de Zwakken. S&éSrfSË van Dr. Williams Ademloosheid Hartkloppingen DE BEPROEVINGEN EENER WERKMANS VROUW DE TWEE BROEDERS De Pink Pillen lierschenken de krachten aan de man nen die door werken en de overdrevenheden uit geput zijn. Lendenpijnen zuiveren en verrijken het bloed ver sterken het zenuwstelsel, geven kracht aan de spieren. Niet alleen zijn ze voor de volgende ziekten nuttig: VAN Dr. WILLIAMS V Op den 9den MEI a. 8. jjpp hunne 50jarige ECHTVER- EENIGING te herdenken, fcjjjj) CHRISTINA PULLENS. en zal geheel hun bestaan als de vrucht zijner teedere en liefderijke zorgen hen steeds aan zijne liefde herinneren. Wanneer ik de brave weduwe van zulk een te vroeg ontslapen man in mijnen geest zie nedergeknield, om zich in het gebed te vereenigen met haar overleden echtgenoot, dan rijst voor mij een beeld, waarop van toepassing zijn de woorden van De Génestet: Het lijden geelt iet» groots, xelfs aan bedorven [zielen Maar zalig, die in 't leed geloovig nederknielen 1 De vrouw, die bidt en schreit, is voor den He- [mei schoon. Een reine bruidskrans moog der englen oogen [boeien, Maar rozen des geloofs, maar 's hemels rozen [bloeien Liefst in der weduw' doornenkroon 1 Hoe zal de gesteldheid zijn van haar, die, aan eene zelfde welvaart gewoon, nu door het verlies haars echtgenoots de groot ste zorgen te geraoet gaatOok zij zal haar echtgenoot beweenen, dien zij lief had en die in zijn leven alles voor haar was maar zal zich niet onwederstaanbaar aan haar opdringen dc gedachte: Waarom is ook niet voor mij gezorgd, waarom genieten ook wij thans niet de zegeningen der Levens verzekering? Zoo menigmaal zijn wij door een ageiitbezocht en weliswaar heb ik hem mede afgewezen, wijl ik als vrouw toen niet genoeg den ernst der zaak inzag, maar mijn man had toch voorzichtiger moeten zijn enz. Zooveel kosten en opoffering hebben wij overgehad voor overbodig stoffelijk genot, hoe gemakkelijk hadden wij eene polis kun nen nemen. Moge geen mijner lezers dit verwijl tref fen, geen hunner egoist zijn ten koste van vrouw eu kinderen. C. O. De DOging vau Italië om de Sanmum-baai van ChiDa in bezit quasi „in pacht" ie krijgen, heeft nu ook nog een ministerierle crisis uitgelokt. In de Kamer is nl. het door den minister van Buitenl. Zaken, admiraal Cane- varo, gevolgde beleid steik afgekeurd, zoo zelfs, dat deze besloot zich terug te trekken. De minister-president Pelloux deelde aan de afgevaardigden mee, dat men hem niet alleen wil la'eu gaan. Het geheele Kabinet heeft den koning zijn ontslag aangeboden en Pelloux verzocht derhalve aan de Kamer hare werkzaamheden te schorsen. De zitting werd daarop te middeu van een levendig tumult opgeheven. De koning behield zich voor te overwegen, of hij het ontslag al dan niet zou aannemen. Het ministerie zal de loopmde zaken blijven behartigen. Dat de parlementaire toestand weer erg gespannen is, bleek uit de kamerzitting van Dinsdag. Canevaro had het toen erg te kwaad met de oud-ministers di Rudini en Crispi. Di Rudini was scherp opgetreden tegen de regeering, en had haar de tegenwoordige Chineescbe politiek verwetenhijzelf was altijd tegen een optreden in Qhina geweest. Daarop haalde admiraal Canevaro een stuk voor Oen dag, van 1896 gedagteekend en dat een bevel van Rudini's kabinet aan den commandant van de „Marco Polo" bevatte, om uit te zien naar een Chineesche haven die geschikt kon zijn, om bezet te worden. Er on'stond nu een helsch rumoer, zoodat de markies di Rudini zich niet verstaanbaar kon maken. Crispi verweet Canevaro, dat hij geheime staatsstukken gebruikt had om zich zelt te verdedigen. De vergadering werd nu maar opgeheven, het beste wat men in dit geval kon doen. Waarschijnlijk zal onder Pelloux een nieuw kabinet worden gevormd, waarin Sonnino de portefeuille van buitenlandsche zaken zou aanvaarden of wel dit departement zou worden opgedragen aan een lid van diens partij, terwijl verder zouden uittreden de ministers van marine, schatkist en financien, waardoor de positie van het bewind tegenover de Kamer belangrijk versterkt zou kunnen worden geacht. Wat de houding betreft van het toekomstige nieuwe bewind tegenover het optreden ter verkrijging van de Sanmoenbaai, kan niets met zekerheid worden gezegd, doch waarschijnlijk zullen in het belang van het prestige van Italië de eischen tegenover China worden gehandhaafd. Het is bekend, welk een last de Philippij- nen de eerste koloniale bezitting der Amerikanen, waarvoor zij Spanje 20 millioeo dollars betalen den Vereenigden Staten reeds hebben veroorzaakt en de moeilijkheden, welke de opstandelingen deu troepen van generaal Otis bereiden, worden met den dag grooter, zoodat het bezit van zulk een kolonie der Unie voorloopig door geen andere mo gendheid misgund zal worden en wie weet, welk een onaangename verrassingen den Vereenigden Staten op de Philippijnen nog wachten staan. Wij troffen ergens een mooi plaatje, dat Uncle Sam voorstelde, nadat hij bij den hondenkoopman (Spanje) den mooisten hond (de Philippijnen) uit ecu nest heeft gekocht. Het dier is zoo wild en woest, dat het zijn nieuwen meester het lint, waaraan hg het Hieronder zijn de woordelijke onderhouden met de personen die door de genezen zijn. Deze genezingen hebben plaats gehad daar waar alle andere genees middelen gefaald hebben. Sedert twee jaroD, zegt juffrouw Albertine Chevalier, te St-Mathurin (AJaine-et-Loire), leed ik aan vele hartkloppingen en adem loosheden die mij krachteloos maakten. Ik was verplicht geweest alle werk le lat» n staan. Ik nam eene menigte geneesmiddelen, maar te vergeefs. Men raadde mij de I'ink Pillen te beproeven en gelukkiglijk bleef hunne won dervolle werking niet achterwege. Eenigen tijd later had ik geene hartkloppingen meer en de ademloosheid was verdwenen. Eindelijk waren de schoone kleuren der jeugd terug gekomen. Mejuffrouw Jeanne Wood is de vrouw eens smids, wonende n* 25, Short-street... te Carbrook, Sheffield, Engeland. Voor zeven jaren was zij eene jonge vrouw die gezond en gelukkig was. Evenwel na de geboorte van haar eerste kind heeft zij koü ge vat. Eene ont steking was er het gevolg van en liet haar in 'n vreeselijken toestand van verzwakkingen machteloosheid die haar ge slacht eigen is. Dit was eene harde beproe ving voor haar en nare vrien den gedurende een reeks van jaren, maar hare geschiedenis zal misschien beter door haar eigen woorden verteld worden Ik dacht er nimmer meer boven te komen, zeide Z'j aan een reporter van een dagblad "The Independent" te Sheffield. Eenige maanden geleden, zoo ging Mejuffrouw Wood voort, ried mijne zuster mij aan de Pink Pillen voor bleeke personen van Dr. Williams" te probeeren. Mijn eigen geneesheer had alles voor mij gedaan wat hij kon en het scheen mij bijna nutteloos ze te probeeren, maar ik liet de Pillen halen. Zoodra ik begonnen had er van te gebruiken, scheen ik mij opgeruimder te gevoelen en ik begon te hoopen, dat ik eindelijk iets ge vonden had, dat mij goed zou doen. En vindt gij thans dat uwe huishoudelijke plichten U te veel zijn O neen I antwoordde Mejuffrouw Wood op vroolijk«n toon, terwijl zij hare oogen van haar naaiwerk afsloeg, waarmede zij met ijver bezig was, hetgeen de lust tot leven aanduidt. Ik kan nu zeer goed mijn werk verrichten en raii met geraak bewegen. ])e moeder van Mejuffrouw Wood kwam op dat o 'genblik de kamer binnen en de reporter wendde zich tot haar om hare bevestiging te bekomen, welke zij zonder aarzelen gaf. Ja, zeide de onde vrouw, ik kan U zeggen, dat de Pillen haar ontzachelijk veel goed gedaan hebben. Zij scheen nooit beter te worden na de geboorte van haar eerste kind. Zij scheen zoo rampzalig dat zij zich niet kon bewegen. Dat was voor U een oogenblik van angst? Inderdaad, dat verzeker ik U. Ik had reeds mi in eenigen zoon verloren en ik dacht dat wij. ook haar zouden gaan verliezen. Zij scheen voor onze oogen weg te sterven, maar de Pink Pillen van Dr. Williams hebben haar zeer veranderd, zij is thans beter, ik kan het aan haar loopen zien dat zij beter is sedert haar huwelijk. Een ongeluk komt nooit alleen, zegt een spreekwoord; zonder te beweren dat het steeds waar is, vindt men er voorbeelden van, getuige dat van de heeren Louis en Jules Demarche, te Grange (Vogezen). Sedert acht jaren, schrijft de heer Louis De marche (82 jaar oud), wever bij den heer An- cel Seitz, had ik hartkloppingen die mij hevige pij neu veroorzaakten ik had verscheidene ge- neesheeren geraadpleegd en talrijke behandelin gen gevolgd zonder meer dan eene tijdelijke beterschap te bekomen Na eenige doozen Pink Pillen gebruikt te hebben gevoel ik mij geheel en al genezen. Dit resultaat gaf mij het denkbeeld de gene zing van mijn broeder Jules te beproeven, die sedert veertien maanden slechts met hot behulp van krukken liep. Na verloop van eenige weken deed zich eene groote vei betering voorvan lieverlede liep mijn broeder met minder moeite en tnans heeft hij zijne krukken vaarwel gezegd hij gaat nog gedurende eenigen tijd voort om de geheele genezing te verzekeren. M. J.-M. Gouindard, eigenaar, te Saint- Jodart (Loire), vertelt het vol gende Mijne twaalf jarige dochter die erg aan de St. Vitusdans leed is volstrekt ffenezen. Ilaar inker arm wan lam en hare beenen waren onmachtig haar te dragen en ze sprak niet. Snel verbeterde zij onder den invloed der Pink Pillen en nu kan zij ze missen daar zij volstrekt genezen is. Ik heb 't lang uitgesteld alvorens U te schrijven, zegt M. Marty, te La Grabie-de- Journiac (Dordogne), omtrent het resultaat der behandeling. Ik liet eerst den oogst voor bij gaan om zeker over mijne gen .zing te zijn. Sedert mijne kinderjaren had ik afgrijselijke lendenpijnen, ik had geen eetlust en sliep «iet meer. Sedert ik uwe Pink Pillen neem ben ik volkomen genezen en heb niet het minste verval ondervonden. Dat iedereen het wete, laat het overal drukken. bloedarmoede, rheumati k hei/pjicht. zenuwpijn, verlamming, onregelmatigheid der voortbeweging, St. Vitusdans, hoofdpijnen, zenuwziekte, kliergezwel, enz., maar verder hergeven zij de schoone kleuren werken op de verschillende s orten van verzwakking bij de vrouwen en hebben op de m nn n ene krach-* tige werking tegen al do ziek'en d e uit -atuurlijke of geestelijke overdrevenheden voortkomen. Gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds nagemaakt, een ieder geve dus wel acht dat er in 't fransch op het om hulsel staati Pilules Pink pour Pen-onnes ptiles du D* Williams 'L O in hu Lel en het etiket zi jn van rooskleurig papier met. blauwe letters. Men hoede vich voor namaaksels. Prijs f. l.TS de doos, f. 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij SN ABILIE, Stei ger 27, Rotterdameenig depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezen ding tegen postwissel. VAN Dr. WILLIAMS over de gansche wereld beroemd, worden in alle landen der wereld gebruikt. Betere aanbeveling bestaat er niet. Meer dan 5.000 wonderbare genezingen waargenomen en gepubliceerd door de voornaamste dagbladen bewijzen dat de vele en vele malen de kracht en gezondheid terug gegeven hebben aan zwakke personen, zieken, wanhopigen, en als ongeneesbaar verklaarden. Zij zijn werkdadig voor bloed armoede, rheumatiek, aangezichtspijuen, neurasthenie, heupjicht, verlamming, atoxie lo- comotrice, zenuwpijn, klieren, enz. Mej. v. d. Berg, Damstraat, 8 Utrecht. Rug- hootd- maagpijn. Hartklopping. Mej. Holtebroek te Linden bij Rijssen. Hevige hoofdpijnen, Bloedarmoede. Mej. Houmes Buitenhaven, Vlissiugen. Bloedarmoede, gebrek aan eetlust. De heer J. Prins, Vlissingen. Slechte spijs verteering (17 jaren lijdens). Den lieer L. Manden, Hoogeveen. Vreeselijke maagpijnen. Mej. Marie H. modiste Veldstraat Roermond. Bleekzucht en Matheid in de leden. Mej. de Bie, 22 bis Oudkerkhof Utrecht. Rheumatische pijnen. De heer H. Klomp, te Eerbeek (Gelderland). Asthma. wilde meevoeren, uit de hand rukt en hem ten slotte gevoelig in de magere kuilen bijt, zoodat hij het uitschreeuwt van schrik eu pijn. Ondertusschen staat de houdenkoopman, die voor een mooi prijsje van zijn lastig hondje is afgekomen, grijnslachend, met den gevulder: geldzak behaaglijk in den arm, dit tooneeltje aan te zien. In de mand voor hem liggen nog twee sufferig-uitziende, halfslapende hondjes van dezelfde soort (de Ladionen en de Carolinen), die hij Uncle Sam ook wel wil verkoopen, maar die den begeerigen Amerikaan evenveel last zullen veroorzaken, als zijn bloeddorstige Philippientje. De Japansche Rijksdag heeft besloten het overschot van de door China te betalen oorlogsschatting, ten bedrage van 50 millioen yen, als volgt te verdeeleu de renten van 30 millioen voor versterking der vlootde renten van 10 millioen voor verbetering van het onderwijs en de renten der overige 10 millioen voor leniging van door natuurrampen als aardbevingen, overstroomingen enz. ver oorzaakte nooden. De correspondent van de Times te Peking seintDe Britsche zaakgelastigde heeft de Chineesche regeering medegedeeld, dat Engeland volle genoegdoening eischt voor de medeplichtigheid van den onderkoning van Kanton en van plaatselijke staatsambtenaren aan den aanval van Chineesche soldaten in uniform op de troepen in Kao loeng. Het tsoeng-li-jamen loocheut echter die mede plichtigheid en geetr de schuld van het gebeurde aan de geheime genootschappen. De Engelschen te Peking zijn van oordeel, dat hun regeering het ontslag van den onderkoning, den afstand van de stad Kanton en wijziging van de grens van Kao loeng moet eischen. -De New York Herald meldt, dat Siara de provincie Luang Prabang aan Frankrijk heelt afgestaan, waarvoor dit land de stad Chantaboen en de neutrale zone in ruil afstaat. Naar verluidt zal Engeland nu Perak eischen. hopen onze geliefde Ouders jj/ Hunne dankbare Kinderen IÊt en Kleinkinderen, X A. VAN RIEL-Van Geel, Alkmaar. tèM) W. SCHO NIS- Van Riel, W3 Kaatsheuvel. F. MOONEN-Van Riel. Hps* F. DUMOULIN-Van Riel. &JW J. F. WINGELS-Van Riel'. W J. van RIEL-Van Lieshout. Amsterdam, (Waalwijk, April 1899. (t$\ Den 7den MEI a.s., hopen onze geliefde Ouders - j nor EN 1 hunne 25-jarige Echtver- fk Ml eenigiDg te herdenken. (Jj£ (f¥) Hunne dankbare Ktnderen. Waalwijk, 3 Mei 1899. ONDERTROUWD: HENDRIKUS MULDERS EN Waalwijk, ,OAA Baardwijk, 4 Mel 1899" Receptie te Waalwijk, Zondag 7 Mei 12 tot 2 uur. Op liet EANTOOR van de firma C A. WITLOX ZOON, BANKIERS Waalwijk, kan een

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 2