DS PIK FILLER VOOR BLEEKE PEBSOSEN Hout ver koop Notaris Ril te Waalwijk, R.C. Dienstbode MEISJE, Advertentiën HOE MEN STERK WORDT! V ERSONNES BUITENLAND. Frankrijk. Engeland. \VU\.ES I1SIK ALES GEVRAAGD: VAN Dr. WILLIAMS zijn een groote blo edher vormer en een versterker der zenu wen; zij genezen wanneer de andere middelen onmachtig zijn gebleven Bloedarmoede, Rheumatiek, Heup jicht, Zenuwpijnen, Ver lamming, Onregelmatigheid der Voortbeweging, St. Vitusdans, Hoofdpijnen, Zenuwziekte, enz. Zij veranderen de bleeke kleuren in frische, zij werken tegen alle soorten van verzwakkingen bij de vrouwen en hebben, bij de mannen, eene krachtdadige werking tegen al de ziekten die van natuurlijke of geestelijke overdrevenheden voortkomen. EXCELSIOR EEFIE BEVESTIGENDE ONDERVINDING MOEILIJKE SPIJSVERTERINGEN Maagpijnen, maagzuur, zwaarte na het eten, zwelling, braaklust, overgeven, tegen zin in het etèn, krachteloosheid, verdriet, vale gelaatskleur, slechten adem. Ziedaar de kenteekens eener moeilijke en slechte spijsverte ring; deze ongesteldheden zijn dikwijls door het gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams genezen geworden. W.UUS IKK ERSONNES Ales ONDERTROUWD HENDRIKUS MULDERS OUR op VRIJDAG den 19 MEI 1899, (c) zij mogen hunnen handel drijven in persoon of door zoodanige agenten als zij zullen goedvinden aan le stellen (<1) zij zullen niet onderhevig zijn wat hunne personen of eigendommen betreft, aan belastingen, hetzij algemeene of plaatselijke, behalve die welke aan de burgers van genoemde republiek opgelegd zijn of zullen worden. Het recht van den sterkste zou zoo noodig door de Engelsche regeering op den Trans vaal worden toegepast en zelfs het gevaar voor een oorlog zou den leidenden mannen in dezen niet terughouden, zoodat het heel verblijdend en geruststellend is dat ook uit Pretoria zelf mededeeling wordt gedaan van een ophanden zijnde kentering in dien zin, dat tusschenkomst van buiten in de binnen- landsche aangelegenheden der Republiek, geheel zal zijn buitengesloten, dat de gevraag de hervormingen nader aan de verwezenlijking zijn dan immer vóór dezen en dat met de klachten, welker gegrondheid blijkt, rekening zal worden gehouden wat alles zou geschieden zoo om eu bij het midden van var. deze maand Voorts is door het Tranvaalsche gezant schap aan de „Agence Havas" medegedeeld de inhoud der petitie, aan zijn regeering aangeboden door 9000 Uitlanders van alle nationaliteiten, waarin wordt opgekomen tegen de voorgewende grieven, vervat in de p titie, door 21 000 lieden geteekend, welke laatste aan de koningin van Engeland is gericht en waarin zij zich beklagen over de houding der Zuidafrikaansche Republiek te hunnen op zichte. Het doen der Engelschen in de Transvaal- sche Républiek wordt treffend geteekend door den volgenden Tranvaalschen fabel: „Eens kwam een vreemde leeuw naar Transvaal; hij viel in de kudden der Boeren en roofde- nun vee hij bedreigde hun huizen en woelde met zijn klauwen zelfs den grond om, ten einde daaruit het goud te stelen en zich een stralende kroon daarvan te maken. Toen liepen de Boeren te hoop zij bevochten den leeuw en sloegen hem op de pooten, dat de klauwen kraakten. De vreemde leeuw nam den staart tusschen de pooten eu liep huilend weg. Toen hij echter een ander dier tegenkwam, vertelde hij hoe onrechtvaardig en dom de Boeren waren, die van rlen zegen, welke economische vrijheid met zich mede brengt, niet het minste begrip hadden zij duldden niet eens, dat men hun vee wegnam en in plaats van den vreemden leeuw het burgerrechr te geven, verzetten zij zich tegen de kostelooze exploitatie hunner goudschatten. In 't eer.it hoorden de dieren hem zwijgend aan, doch op den duur maakten zijne woorden toch indruk. „De Boeren geven mij wel goede weiden dacht langoor, „maar zij verlangen ook dat ik ecnige hunner lasren draag, al zijn zij ook licht. Het was welzoo goed de weiden zonder de lasten te hebben. Ook ben ik door mijn schoone stem tot voorzanger en door mijn schranderheid tot landvoogd geboren. De Boeien willen mij geen dezer ambten geven laat ik een verbond met den leeuw maken om de Boeren te bevechten." Door soortgelijke beweegredenen lieten zich ook de ossen leiden, die het land niet meer ploegen wilden de koeien, die voor eiken droppel melk, dien zij gaven, een gouden sieraad verlangden ja zelfs het Py- reneesche schaap, dat nog maar enkele jaren geleden naar Afrika gekomen was, maakte ^en verbond met den vreemden Leeuw. Hierop richtten zij petities tot hun regeeringen, waarin zij zich over de Boeren als over vijanden van beschaving beklaagden; de leeuw reisde van land tot land, loonde zijn stukge slagen pooten en brulde zoo hartverscheurend, dat alle ezels, schapen en kalveren tot tranen toe bewogen werden en het einde van de geschiedenis was, dat de Boeren uit Trans vaal werden verdreven. De leeuw werd to' koiing benoemd. Eens liet hij den ezel bij zich komen eu gaf hij langoor zulk een klap met den gezonden poot, daf het dier uit Afrika tuimelde. »Ik kon zijn ongepaste manieren niet verdragen" sprak koning leeuw. Het schaap at hij op zekeren dag, toen hij een bijzonder goeden eetlust had, op, en de koeien moesten de groote koninklijke familie van den leeuw van melk voorzien, zonder dat zij het wagen duifdeu om gouden sieraden te vragen. Economische vrijheid genoten de diereu in Afrika evenwel in ruime mate: zij moesten voor den leeuw tegeneen karig loon werken of anders verhongeren. De gans evenwel, die het regeeriogsblad van den leeuw redigeerde, trok zich de mooiste veer uit en schreef een hoofdartikel over >I)e leeuw, de drager van de beschaving, de verdediger der viijheid in Afrika." Te Parijs liep het gerucht, dat majoor Marchand te Djibouti was vermoord. Dit gerucht, waarvan aan het ministerie van koloniën niets bekend is, is nog niet nader bevestigd. Naar nien nader verneemt is het bericht geheel ongegrond. Op Guernesey (Normandische eilanden) is een oproer uitgebroken onder 't garnizoen. Driehonderd soldaten weigerden, aan de oefeningen deel te nemen, en wilden niet naar de kazerne terugkeeren. Zij jouwden hun officieren uit. De bevolking moet zeer onge- »UM zijn. Twee Iialiaansche eskaders zullen 6 Juni a s een bezoek brengen aan Toulon. W.a.crhijnhjk zal president Loubet bij de plechtige ontvangst tegenwoordig zijn. Een Arabisch slavenschip, van Zanzibar afkomstig, heeft bij hei eiland Wassein. op de kust tenzuiden van Mombassa, schipbreuk geleden. ar. de vijftig jonge slaven aan boord verdronken er dertig. Van een onzer correspondenten De Heer H. M. Hartkamp, wonende te Hee- ton, gemeente Raalte, schrijft d° 15 Juli 1. 1. Tvolgende Van den eenen dag op den anderen heb ik liet uiig steld om U te schrijven over het wondervolle succes met Uwe Pink Pillen van pr. Williams. Alvorens verder te gaan verzoek ik U mij nog 6 doosjes van Uwe wonderpillen te zenden. Mij n e vrouw zegt, zij kunnen met recht won derpillen genoemd worden, U moet dan weten, dat mijne vrouw van hare jeugd af aan altijd zwak geweest is en erg zenuwachtig en tevens veel last had van rheumatiek. Zij hoeft veel moeten lijden aan hartklop pingen en hoofdpijn en daarbij gedurig maag pijn en benauwdheid op de borst en om het hart. Zij heeft op die wijze lang geworsteld en dacht dat voor hare kwaal geene middelen gewassen waren. liuim eene maand voor dat zij Uwe wonder pil 1 a gebruikte, kreeg zij pijn in den rug en •u de zijden, maagpijn en alle dagen hoofdpijn, en gevelde eene algemeene verzwakking in al hare ledematen zoodat zij veel moeite had liaar dagelij ksch werk te verrichten. Toen zij gedurende ecnige dagen Uwe pillen gebruikt had, werd zij aanmerkelijk beter en kon met minder vermoeidheid haar werk verrichten. Door duizeligheid, veroorzaakt door verzwak king, eens gevallen zijnde, had zij hare hand gckw.-tst, na gebruik Uwer Pink Pillen is zij geheel er van genezen. De geleerde welke naar de oplossing zoekt van een wetenschappelijk vraagstuk, toetst gedurende eene reeks van jaren ten koste van groote vermoeienissen op het doel aan te ko men, zijn geluk is slechts grooter wanneer het succes zijne pogingen bekroond heeft. De algemeen bekende en geachte Heer J. Calien, regisseur der firma Le Gras en Haspels te Rotterdam, had ook gedurende langen tijd geleden alvorens het geheim zijner genezing te vinden. Ik was lijdende, zoo zeide hij ons, aan zenuwen op de oogen, bevende handen, onrustig gevoel, gejaagdheid, en reeds na het gebruik van eene doos Uwer pillen voelde ik beterschap. Met groot genoegen kan ik Uwe Pink Pillen van Dr. Williams aanbevelen als een veilig, snel en volmaakt geneesmiddel, 'tBovenstaande kunt U, als U wenscht, publiek maken. 't Origineele attest houden wij ter beschik king van een ieder, gelijk de andere, voor de per sonen die aan de waarheid mochten twijfelen. Wegens M. H. Alexandre, onderwijzer, Criquetot-le-Maucauduif (SeinMnfórieure) Alvorens U te schrijven w«nschte ik zeker te zijn over de echte on duurzame werk zaamheid uwer Pink Pillen. Sedert twee jaien leed ik nan onverdragelij k e maagpijnen die mij afschuwèli'ke nach ten bezorgden. Sedert drie maanden is de eetiust teruggeko men de slaap is uitmuntend en ik kan U verzekeren dat geen enkel teeken mijner ziekte meer te voorschijn gekomen is. Ik ben zeker de zesde doos niet te moeten openen. Uir Kaïro wordt gemeld dat 260 Derwisjen met een groot aantal vrouwen en kinderen uu het kamp van den Chalief zich aan de commandanten der kanonneerbooten op den V\ ïtten Nijl hebben overgegeven De Sirdar heeft tot de Abessinische over heid te Mandi, niet ver van den Egyptischen post Fan-.aka, het verzoek gericht om Lord Lovat en andere Engelsche reizigers, die te Mand. tegengehouden zijn, te vergunnen hnn reis voort te zeiten. ~7 Lord Kitchener is voornemens, in het begin van September, als dan de spoorweg naar Chartoem gereed is, Egyptisch Soedan open te stellen voor kooplieden en anderen, zonder eenig voo. behoud. Europeanen zullen grond mogen koopen. Een invoerrecht van 20 pet. zal aan de regeering van Soedan betaald moeten worden voor producten die in het land zelf ook worden voortgebracht gom, ivoor, enz.; overigens kunnen buiten— jandsche goederen vrij ingevoerd worden, alleen moet er te Wady Haifa een klein registratierecht voor betaald worden. - uiaraaarawMoy, ihiimimwwiM Reeds sedert 13 maanden, schrijft M. Paul Boulay, eigenaar, te Verdun-sur-Garonne (Tarn-et-Garonne), had ik gedurige maagpij nen; slaap, eetlust, moed en kracht, alles was mij ter zelfder tijd ontnomen. Na uwe Pillen te hebben gebruikt ben ik tot mijnen gewonen toestand teruggekomen. De maagpij nen zijn volkomen verdwenen, den zwaren slaap die vol nachtmerrieën was, is zacht en rustig geworden de eetlust is opnieuw opgewekt en nu heb ik den moed en de kracht van eertijds herwonnen. Ik zal uwe Pillen steeds gebruiken. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden ons innig ge liefd Zoontje, Bertus Gerardus Adrianus, in den nog jeugdigen leeftijd van ruim 9 jaar. L. RIEDÉ. E. RIEDÉ-Van den Hooven s' Grp.vplflm'ii-P.onollo o A,f„; i onn OUR W/ LL/AMS Gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds nagemaakt, een ieder geve dus wel acht dat er in 't fransch op het om hulsel staat Pilules Pink pour Personnel pftles du D' Williams s. t' Omhulsel en het etiket zijn van rooskleurig papier met blauwe letters. Men hoede zich voor namaaksels. Prijs f. 1 .T5 de doos, f. 9. per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij SNABILIti, Steiger 27, Rotterdameenig depothouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. EN CHRISTINA PULLENS. Waalwijk, r Baardwijk, 1899. oor de talrijke bewijzen van belangstel— ling ondervonden op den dag van hunne vijftigjarige Echtvereeniging, betuigen onder getekenden hunnen hartelijken dank. H. VAN RIEL en Echtgenoote. Waalwijk, 12 Mei 1899. ^e heer en Mevrouw BOLK en kinderen te Waalwijk, betuigen hun dank voor de bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden hunner moeder, behuwdmoeder en grootmoeder. Het beste geneesmiddel ter wereld ora het verzwakte lichaamsgestel te ver sterken is zekerlijk de „Pink Pillen voor bleeke personen van Dr. Williams". Na elk seizoen gevoelen duizende personen zich uitgeput, vermoeid bij de minste inspanning, en om zich van eene platte uitdrukking te bedienen, „zij kunnen niet meer". De bijna ondragelijke hitte van den zomer, de vochtigheid of de koude zijn er de oorzaak van. Zij die zich in dit geval bevinden zijn volstrekt niet in staat de plotselinge temperatuur veranderingen te verdragen en stellen zich aldus gemakkelijk aan ziekte bloot. Het is alsdan dat de //Pink Pillen van Dr. Williams" eene weldaad voor de menschheid zijn. De Pink Pillen zijn een spierversterker en geen purgeermiddel. Zij verrijken het bloed en versterken de spieren. Vraagt de „Pink Pillen voor bleeke personen van Dr. Williams" de namaaksels hebben nooit iemand genezen; alleen de jPink Pillen voor bleeke perso nen van Dr. Williams" hebben dui zende genezingen te weeg gebracht Hiernevens de afbeelding van de Pillendoos, gewikkeld in roos kleurig papier met blauw gedrukt. Neemt geen andere aan, vy/ ms aan de Haven te Waalwijk 's voormiddags 10 uur, om contant geld door voor JOOST BRAAT te MADE, bestaan de in: 100 koopen planken, schalen, ribben balken, latten, delen en verder geriefhout. Mevrouw BUVE te Baardwijk No. 169, vraagt om dadelijk in dienst fe treden, een bekwame Zich aan te melden na 6 uur 's avonds. In Utrecht wordt met half Mei bij een Noordbrabantsche familie een net R. C. boven de 23 jaar. Vereisclite met koken bekend eerlijk en zindelijk. HOOG LOON. Gesloten huis. Franco brieven lett. G. bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 2