DE GEZONDHEID BIJ DE VROUW! DE PINK PILLEN VOOR BLEEKE PERSONEN ÈymMt Sg# De Pink Pillen zijn het beste verster kend middel en zit zijn niet gevaarlijk. WACHT VOOR NAMAAKSELS. ERSONNES Staatkundig overzicht. De groote vermaardheid der „Pink Pillen van Dr. Williams", de groote hernieuwer van het bloed, spier versterkend middel, heeft aanleiding gegeven tot talrijke namaaksels, welke slechts het voorkomen van dit kostbaar geneesmiddel hebben. De zieken die zich hebben laten bedriegen hebben het waargenomen. Weest op uwe hoede, het is een grof bedrog. De Pink Pillen worden nooit anders dan in gesloten doozen verkocht, waarvan het omhulsel het gedeponeerde merk draagt; deze doozen zijn van hout en gewikkeld in rooskleurig papier met blauw opschrift „Pilules Pink pour personnes palesdu Dr. Williams" gelijk ne venstaande afbeelding. lV.ili.ES INK AIsES Bij de vrouw gaat de schoonheid der vormen altijd met de gezondheid mede. Een frisch gelaat, eenen beval- ligen gang, zijn bij haar de kentee- kens des welvarens en ze verdwijnen snel wanneer zij aan eene haar ge slacht eigen bijzondere ziekte lijdt. De minste overtreding tegen de wetten der natuur wordt weldra door deze stoornissen gevolgd die meer dan de helft der vrouwen plagen. Dan lijdt de vrouw aan hoofdpijnen, lenden-, zenuw pijnen in de zijde, eetlustverlies, bleeke en geelachtige gelaatskleur, glanslooze oogen, hartkloppingen, opzwel ling der enkels of beenen, zenuwachtigen en prikkelbaren toestand. Het oogenblik is gekomen om zonder aarzeling het geneesmiddel te gebruiken dat stellig de genezing zal te weeg brengen. missen nooit aan hunne werking en overwinnen snel deze stoornissen EENE GELUKKIGE HUISVROUW ranpVv 'J ZWAKTE. ZENUWACHTIGHEID, HARTKLOPPINGEN, HOOFDPIJN va 4 R\jfp- OUR w-"-uams hebben zij het verder gebracht, dan sommi gen wel meenen. Wat zij bij de ontwikke ling ter zijde schuiven is zoo gemakkelijk niet aan te vullen. Zoover hebben zij het gebracht, dat er niet weinig jonge mannen zijn, ook onder de gegoede standen, die hun schoonen gods dienst vreeswekkend slecht kennen en daar om overeenkomstig hun eigen godsdienst niet optreden en daarom zelf dien godsdienst niet liefhebben, want ongekend is onbe mind. Zoover hebben zij het gebracht, dat velen onschuldig gaan meenen, dat onderwijs zon der godsdienst toch zoo heel verkeerd niet werkt, indien slechts godsdienst buiten de school wordt aangevuld. Onderwijs en gods dienst scheiden kan men niet. Zonder ver- eeniging van deze beiden geen degelijke ontwikkeling. Als men ons de handen eens vrij liet, wat zouden wij iets grootsch kunnen bolwer ken. Ik vraag u hoevelen onzer talenten verstikt worden, omdat wij van die opge drongen ontwikkeling geen gebruik kunnen maken. Het best is in gegevene droeve omstan digheden maar stevig werken om toch ons doel te bereiken, het hopend oog op de toe komst gevestigd, die helderder dag voo. spelt. Ja, wel was het dienstig, dat de geest Gods de mannen eens bezielde, die ons kun nen geven, wat wij met kracht van hen op- eischen d. i. rechtvaardigheid. A. S. Dc Engelsclie samenzwering in Transvaal. John Buil dit moet erkend door vriend en door vijand van het Vereenigde Koninkrijk blijtt zichzelf volkomen gelijk onder alle omstandighedenwaar 't gaat tusschen een zoon vau het machtige Britsche rijk en lieden van anderen landaard heeft de eerste uitei— aard in het oog van eiken waren Engelsch - man steeds het gelijk aan zijn zijde en er is wel geen Brit te vinden, die op den eerenaam „welgezinde" aanspraak maakt of hij zou er zijn eerewoord onder verpanden dat er met recht en billijkheid schandelijk is omgespron gen. ten nadeele van zijn verdrukten landge noot natuurlijk Een merkwaardig staaltje in deze gaven de Engelsche bladen in de jongste vierentwintig uur te genieten naar aanleiding van de gewichtige ontdekking vau een samenzwering te Johannesburg, samengaand met de aan houding van de schuldigen. Wel wekte in den iaieu avond van Dinsdag de ontvangst van het opzienbarende nieuws uit Zuid-Afrika, te Londen in politieke en militaire kringen groole agitatie, doch er was toch eigenlijk niemand, die er zoo recht geloof aan sloeg onder de personen van naam en van gezag Engelschen die zoo maar als doodge wone samenzweerders in hechtenis zenden zijn genomen en dat nog wel juist terwijl er onderhandelingen werden gevoerd over een samenkomst tusschen den president der Zuid Afrikaansche Republiek Paul Kruger en den Engelschen vertegenwoordiger den gouverneur der Kaapkolonie sir Alfred Milner 't was immers al te dwaas en iedereen betoogdedat de met name als Engelsche officiereu genoemden niet voorkwamen op de ranglijsten, zoodat... er van de geheele geschiedenis wel zoo ongeveer niets of althans heel weiuig waar zou zijn De ochtendbladen geven een getrouwe af spiegeling van deze opvaUmg wèl werd heel consciëntieus in beginsel afkeuring uitgespro ken over een dergelijk gewelddadig doel als den gearresteerden te Johannesburg door de Transvaalsche regeering werd toegedicht, doch dat was maar voor den schoonen schijn geen enkel blad besprak de betreurenswaardige gebeurtenissen als geloofwaardig en dat de in hechtenis genomenen niet in verbinding stonden met de Zuidafrikaansche Liga wist men te Londen stellig en zekerzoo'n politiek lichaam zou zich zeker niet inlaten met zulk een afkeurenswaardig zaakje en de Boeren zouden dit wel verzonnen hebben om den zoo juist tot president gekozen Cecil Rhodes eens een hak te zetten De Times ontving een telegram uit Johan nesburg, waarin gemeld werd. dat de inhech- tenis genomen personen volkomen onbelang rijk en onverantwoordelijk waren en het blad bevatte een artikel, waarin het de meeuing uitsprak, dat de zaak wel zou blijken van zeer weinig beteekenis te zijn, en wellicht niets meer te zijn dan een mystificatie. „Wie ook die zes Engelschen en die eene Deen mochten zijn, het is zeker, dat het geen personen van gewicht onder de Engelsche Uitlanders zijn en dat zij geen groote belangen te Johannes burg vertegenwoordigen." Zelfs achtte het blad het niet onmogelijk dat de zaak „maakwerk" was, op 't getouw gezet door spionnen van Kruger. De Standard zeide, dat het bericht uit Transvaal een zeer onaangenamen indruk maakte. Het blad geloofde dat de overbren ging van de siaatsartillerie naar Johannesburg in verband stond met deze gebeurtenis. Hel blad verwonderde zich er over, dat geen vertrouwbare berichten betreffende de inhech tenisnemingen door het departement van koloniën waren ontvangen. Het hoopte nog, van Dr. WILLIAMS Ziehier wat een huisvader, de heer A. Fraber, 53 Daniel Stolpertstraat, te Amsterdam, ons dan 25 September 1898 schreef Mijne vrouw was reeds meer dan een jaar lijdende en had zulke herige pijnen in den voet dat het haar onmogelijk was iets in haar huishouden uit te voe ren, zij kon van haar stoel niet opstaan, wij waren ten einde raad; totdat wij op toevallige wijze do wonderbare genezingen lazen verkregen door de Pink Pillen van Dr. Williams. Komaan, zeide ik tot mijne vrouw (zoo schrijft hij), laten wij ze eens probeeren, baat 't niet, 't schaadt niet, maar wat een succesik kan U verkla ren dat Uwe onovertrelTelijke Pink Pillen de beste uitwerking gehad hebben. Naeenige doozen gebruikt te hebben, vond zij dat haar lichaamsgestel veel beter was, maar de voet nog niet geheel; na nog eenigen tijd voortgegaan te hebben, kwam er wat kracht in den voet terug en als zij op een stoel zat kon zij haar voet zonder behulp van iemand op een anderen stoel leggen en voorheen vreesden wij eeno g-hetle verlamming. Wat de gezondheid betreft, deze is uitstekend ge worden en de eetlust is teruggekomen. Zij kan liians met behulp van een stokje hare huiselijke werkzaamheden verrichten, ja, zelfs doet zij de kleine wasch, 't welk zij in geen jaar had kunnen doen. Voor een jaar geleden moest mijne vrouw te bed blijven of in een stoel zitten. Nooit hadden wij gedacht dat mijne vrouw nog eens zoo flink zou worden. Nog steeds gaan wij voort met dc Pink Pillen Ie gebruiken in de hoop en niet het vertrouwen dat de voet nog eens geheel en al hrrslcld mag worden. Waar liet maar te pas komt beveel ik Uwe Pink l'.II ii aari, want zij hebben bij mijne vrouw won- d-.ivu gi daan. H--1 is e mi ieder gemakkelijk zich van de waarheid van 'i bovenstaande te overtuigen. II V '1 1 Uit Heeten, gemeente Raalte, werd ons den 15 Juni 1898 't volgende geschreven Mijnheer Snabilié Van den eenen dag op den anderen heb ik hot het uitgesteld om U te schrijven over het wonder volle succes met Uwe Pink Pillen van D' Williams. Alvorens verder te gaan verzoek ik U mij nog C doosjes van Uwe wonderpillen te zenden. Mijne vrouw zegt, zij kunnen met recht won derpillen ge noemd worden. U moet dan we ten, dat mijne vrouw van haar jeugd af aan altijd zwak ge weest is en erg zenuwachtig en tevens veel last had van rheu- matiek. Zij heeft veel moeten lijden aan hartkloppin gen en hoofdpijn ca daarbij gedu rig maagpijn en benauwdheid op de borst en om het hart. Zij heeft op die wijze lang geworsteld en 1 aélit dat voor hare kwalen gcene middelen gewassen warsi. Ruim een maand voor dat zij Uwe wonderpillen gebruikte, kroeg zij pijn in dc rug en in de zijden, maagpijn en alle dagen boo dpijn. en gevoelde rene algemeene verzwakking in al hare h deinateu. zoadat zij met veel moeite haar dagelijks-li werk kon ver richten. Toen zij gedurende cenig<- dagen Uwe pillen gebruikt had, werd zij aaiunerk.-bjk heler en k"i. met minder vermoeidheid haar we>k verrichten. Door duizeligheid, veroorzaakt d« r ve./.wai; in eens gevallen zijnde, had zij haar hand gekwei -t. na gebruik Uwer Pink Pillen is zij geheel er sangi-ne en. Hoogachtend. H. M. IIautkami'. 41 - Gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds nagemaakt, een ieder geve dus wel acht dat er in 't Iransch op het omhulsel slaat Pilules Pink pour Personnes Pales du D' V illiams 't Omhulsel en hel etiket zijn van rooskleurig papier met blauwe letters. Men hoede zich voor namaaksels. Prijs f. 1.75 de doos, f. 9. per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Skabilib, Steiger 17, Rotterdam, eenig depothouder voor Ne derland en Apotheken Franco toezennding tegen postwissel. v IO Cf dat de zaak zou blijken zonder ernstige be» teekenis te zijn. En zooals de leidende organen van John Buil voorpiepten, zoo zongen de andere bladen na 't zou wel niets wezen, in elk geval deed men heel verstandig er niets van te gelooveu alvorens er mededeelingeü waren van betrouw- bareu aard het zou immers niet de eerste maal zijn dat er een complot was rerzonneD met of zonder de hulp van de autoriteiten Jammer genoeg voor den braven John Buil, heeft hij zich niet heel lang op het standpunt van het strikte ongeloof in dezen kunnen handhaven wel is het nieuws niet aan 't vloeien gegaan met milde stroomen, doch wat er is gekomen was toch ruimschoots voldoende om zich eeu eeuigszins volledige voorstelling te maken van het ernstige van het geval De namen en persoonsbeschrijvingen van de in hechtenis genomen personen zijn als volgtRichard Floyd Nichols, mijnwerker, vroeger onderofficier der cavelerie, uit Corn- wallis; George Patterson, vroeger onderoffi cier der cavalerie, uit IerlandCharles Agar Ellis, vroeger kleurling-sergeant dei infanterie, Eugelschman John Allem Uitcheli, vroeger sergeantmajoor bij de rijdende artillerie, En- gelschmanEdward James Tremlet, niet- militair Robert Poole Hooper, vroeger onderofficier van de India and Matabelelaud- troepen, Engelschman en Jean Fries, Deensch onderdaan. De politie kende het complot reeds sedert vier maandenzij maakte een weck geleden de noodige verklaringen en verkreeg hierop 15 dezer de bevelschriften tot inhechtenisne ming der verdachten van den Uitvoerenden Raad. Een beambte van den geheimen dienst werd naar Johannesburg gezonden, waar hij 's avonds te tien uur aankwam. Bijgestaan door een gewapend escorte uam hij de ver dachten gevangen. Te middernacht was het zevental aangehouden. Het gezelschap werd dadelijk in een gereedstaauden extratrein naar Pretoria overgebracht, nog eer de Uitlanders te Johannesburg iets bemerkt hadden. De zeven aangehoudenen staan- onder beschuldiging van hoogverraad, waarop de doodstraf gesteld is. Men beweert dat de samenzweerders reeds 2000 man tot een opstand hadden aangewor ven. Reeds vier maanden was men met de voorbereidende plannen bezig. En daardoor wordt verklaard het verlaten van vele Uit- landersfamilies van Johannesburg, daar zij weten konden, dat troebelen op handen waren. De gearresteerden, wier doel het moet ge weest zijn zich na de verwekking van een revolutie, meester te maken van het fort vau Johannesburg, werden voor den landdrost te Pretoria gebracht, beschuldigd vau hoogver raad. Het waren mannen met het vootkomen van landloopers. Er werden beledigde ver klaringen overgelegd, waarin beweerd werd dat de gevangenen 2000 man hebben aange worven voor den militairen dienst; hel plan was, dat dezen in Natal zouden gewapend worden, van daar naar den Witwatersrand terugkeeren, zich op een gegeven teeken meester maken van het fort te Johannesburg en dü vier en twintig uur bezet houden, in afwachting van de aankomst der Britsche troepen. De verdere behandeling der zaak werd veertien dagen uitgesteld. Ook is de gouverneur der Kaapkolonie (die dan toch wel gelden kan als onbevoor oordeeld in de oogen van de Thomassen te Londenhet nieuws van de arrestaties komen bevestigen, juist toen uit den toon der groote avondbladen viel op te maken, dat men toch wel wat minder op zijn gemak begon te komen en rekening begon te houden met de mogelijkheid, dat er toch wel iets waar kon wezen van het gemelde en met een zekere ongerustheid heeft men te Londen kennis genomen van den bijzonderen nadruk, waarmee er iu het orgaan der Boeren Stand- dard aod Digger's News op gewezen wordt, dat de wet van Transvaal hoogverraad straft met den dood. De Londensche avondbladen erkenden volkomen den ernst van de mededeelingen, protesteerden tegen de veronderstelling dat Paul Kruger de samenzwering zou hebben in scène gezet, oordeelden dat de president der Republiek reden had tot tevredenheid en. toonden dus dat de tijd tot kalm nadenken gedurende den dag niet ongebruikt was gebleven Voor het oogenblik zullen er geen verdere mededeelingen van regeetingszijde te Londen worden gedaan, omdat het departement van koloniën het niet wenschelijk oordeelt en de regeering zal eerst in het Lagerhuis ant woorden op de interpellation, welke reeds zijn aangekondigd, wat ook al weer als bewijs kan gelden dat men de zakeD ernstig neemt, zij het dan ook al, dat zich meer en meer de overtuiging vestigt, dat de betrokken personen, als zijnde geen lui van rang en stand toch feitelijk riet zoo heel veel hadden kunnen uitrichten, aangenomen zelfs dat het er haal van de werving van 2000 man niet onjuist of overdreven is De meest aandoenlijke overeenstemming heerscht er tusschen de regeeringsbladen en dc organen der oppositie wat de bestraffing der aangehoudenen betreft: men dringt er op aan dat zij spoedig en onpartijdig zullen worden geoordeeld door de zorg der inland- sche regeering.

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 2