Te weinig bloed Het is de bloedarmoede DE PINK PILLEN M 11315) Jill JBIIO HOOIGRAS. Notaris BINK, ft aar Ziehier slechts eenige namen onder velen van genezene personen in Nederland. Advertentién Notaris Middelkoop BUITENLAND. Frankrijk. Duitschlaiid. voor bleeke Personen Brieven van Dokters. Bleekzucht. - Bloedarmoede Italië. Bus land. Afrika. publiek verpachten Te weinig bloedDaar ligt de rede waarom mannen en vrouwen die sterk en krachtig zouden moeten zijn, integendeel vaal, bleek, zwak zijn. Zij zijn altijd vermoeid, zonder eetlust, on machtig te verteren, uitgeput en ademloos bij de minste moeite, de lippen zijn bleek, het onderste gedeelte der oogleden is wit. Gij moet U verzorgen, anders staat gij aan de ergste der ziekten, aan de kwijning blootge steld, en dus aan de dood. HERSCHEPPINGEN enz. enz. De plaats ontbreekt ons om er nog meer te vermelden, dagelijks komen de dankbetuigingen en attesten tot ons. Vrijdag 9 Juni 1899, PUBLIEK VERPACHTEN Het HOOIGRAS van: ONDER WAALWIJK. gumeiit zijn, tegen deelneming aan levens verzekering, want in voorspoed spaart men toch voor eene nalatenschap. En is de symbolische voorstelling van Eortuna als een wentelend rad niet geschikt om ons naar het voorbeeld van Joseph van Egypte in de vette jaren te doen zorgen voor de magere die komen kunnen Voorspoed zij dus eer eene reden om eene polis te nemen van groot bedrag en wil men met slechts tijdelijke premiebe taling. C. O. Niet. Wat kan het mij schelen hoe het na mijn dood gaat Maar. Laat ik trachten door mijne goede wer ken na mijn dood in dankbare herinnering voort te leven. U.UVES IMW ERSONNES Majoor Marchand is Donderdag te Parijs aangekomen. De inkomst van Marchand was indrukwekkend door de duizenden, die bijeengestroomd waren en door hun warme geesldriti. Marc and zat naast den officier, die hem namens Lockroy kwam verwelkomen, in een open rijtuigje, dat geheel met bloemen en kransen gevuld was. Ondanks het gelid gardes te paaid voorop, ondanks de agenten die aan weerszijden van het rijtuigje mee- draafden, werd bij het uitkomen van 't station de afsluiting verbroken door een woest opbruisende menschenzee, waarin rijtuigje en escorte als vei (honken schenen. Matchand in majoorsuniform groette salueerend, de pet afnemend, wuivend. Dezelfde geestdrift volg de de personen die in de andere rijtuigen gezeten waren, zijn metgezellen en verdere officieren. Leve Marchand leve het leger was de alles beheerschende k^eet. Ook langs den verderen weg steeds toejuichingen. Het Coucordnpleiu was leeg de rue Royale volgeloopen. er was geen doorkomen aan. Hier had een jolige manifestatie plaats. Het ministerie van marine had geen vlag uitge- stoken de menigte verlangde het. Aan de overzijde werden vlaggen afgerukt eu in menigte op straat geworpen. Dadelijk waren afgevaaidigden bij de hand om zich van de vlaggen en het incident meesier te maken. Zij drongen met de gescheurde driekleuren het ministerie binnen. Iutusschen was de minister met Maichand en Sabatier op het balkon verschenen. Wel vijf minuten hielden de toejuichingen aan. De Marseillaise werd aangeheven. Toen de minister op Marchand naar binnen gingen, verstrooide de menigte zich langzamerhand. Het New York Journal meldt, dat uit uit St. Pierre op Martinique stellig verzekerd wordt, dat de Dinsdag aldaar aangekomen stoomboot Lafayette officieren en manschap pen heeft meegebracht, die Dreyfus naar Frankrijk leiug vergezellen moeten. Het escorte zou op de stoomboot Ville-de-Tanger overgegaan zijn, die het naar Cayenne brengt. PARIJS, 2 Juni. Du Paty vroeg den offi cier, die hem kwam aanzeggen dat hij bevel had hem te arresteeren, waarom hij gevangen genomen werd. Deze antwoordde, dat hij formeel oider had gekregen niets te zeggen en de redenen niet kende, daar hij enkel een kort bevelschrift had ontvangen. Gisterenavond heeft du Paty den volgenden brief aan den minister van oorlog geschreveu: »Twee jaar lang reeds sta ik bloei aan onge hoorde aanvallen in de pers. Majoor Cuiguet heeft die aanvallen tot de zijne gemaakt en in het duister een requisitoir tegen mij op gesteld, dat ik eerst door de „Figaro" heb leeren kennen. Op dat requisitoir gaan Ballot- Beaupré, Manau en Mornard at om de ergste aantijgingen tegen mij te slingeren. Ik eisen terecht ie staan." Overste du Paty de Clam is gevangen ge nomen op de beschuldiging van valschheid in geschrifte en gebruikmaking vau valsche stukken. De minister van oorlog heeft tot dezen stap besloten in overeenstemming met den minister-president. Van betrouwbare zijde wordt gemeld, dat het Hof van Cassatie na de pleidooien van Ba'lot-Beaupré, Manau eu Mornard, die allen voor Dreyfus waren, bijna eenstemmig is ten gunste vau herziening der Dreyfuszaak en dat er in raadskamer alleen samenspre— kingen woiden gevoerd over de motieven tot het besluit. De krijgsraden te Bourges en te Rennes worden nu benoemd voor de herzieniwg van het vonnis. KIEL, 1 Juni. Het linieschip dat voor de König Wilhelm in de plaats komt, is bij heerlijk weer gelukkig van stapel geloopen. De Keizer doopte het schip in een aanspraak Kaiser Wilhelm der Grosse, en de Groother togin van Baden voltrok den docp. Voorts waren bij de plechtigheid aanwezig de Kei zei in, de kroonprins, de Groothertog van Bader, de staatssecretarissen v. Btllow, v. Tirpitz en v. Podbielski, minister Thielen, opperpresident v. Köller, admiraals, generaals eu allerlei officieren. In zijn aanspraak herdacht de Keizer zijn grootvader, aan wieu de stichting van het rijk te danken is, dat overal ter wereld al zijn vreedzame burgers beschermt. VAN Dr. WILLIAMS zijn, onder al de gebruikte geneesmiddelen, het middel 't welk de meeste zieken genezen heeft, door hun kracht, moed, eetlust, vroolijkheid, enz. terug gegeven te hebben. Ik heb de Pink Pillen voor bleeke personen aan twee zieken voorgeschreven en zij hebben zich met deze behandeling opperbest bevonden i° Juffr.H.C., 18 jaar oud, bleekzuchtig in de hoogste graad, die te vergeefs al de gewone geneesmiddelen gebruikt had; 2° Juffr. L. I., erg bloedarmoedig ten gevolge eener lange ziekte. In de twee gevallen heb ik onverwachte uitkomsten kun nen bekomen. Dr. A. Blanc, Gewezen direeti ur van het gezondheidsbestuur der Zeevaart te Marseille. Ik heb uwe Pink Pillen op twee personen beproefd. De eerste persoon leed sedert jaren aan algemeene verzwakking, veroorzaakt door gebrek en te veel weiken. Hij verteerde slecht en veelvuldige pijnen in een gedeelte van het hoofd ver ergerden nog zijnen toestand. De tweede was in hoogen graad bloedarmoedig. Onder den invloed uwer Pink Pillen hebben beiden hunne gezondheid snel zien verbeteren en nu bevinden zij zich in eenen zoo beteren toestand dat het niet dikwijls gebeurt zulke gelukkige veranderingen in eenen zoo noodlottigen toestand te ontmoeten, waar gewoonlijk, de geneesmiddelen zonder werking blijven ol maar eene tijdelijke verbetering verwekken Ilct dunkt mij dat dit twee geneesge- vallen zijn die geen twijfel laten aangaande dc geneeswaarde der Pink Pillen. Dr. G. Ferrua, Geneesheer der Zeemacht te Havre. Attesten van den heer Dr. Fabre, te Astafïbrt (Lot-et- Garonne, Frankrijk) Zijne dochter, 17 jaar oud, sedert meer dan zes maanden aan he vige bloedarmoede lijdende, veroorzaakte ernstige onge rustheid aan hare omgeving, ondanks den krachtigsten en versterkendsten leefregel, de krachtigste wijnen, ijzerhou dende toebereidingen die het best bekend zijn, zonder te rekenen de glycero-phospha- ten van verschillende merken, verbeterde haren toestand niet. Zij bleef bleek, kort ademig, zonder eet lust, onverschillig voor de afleidingen haren leeftijd eigen en leed op vre-eselijke wijze aan schele hoofdpijn gedurende het grootste gedeelte van den dag. De nutteloosheid dezer ge neesmiddelen ziende, zoo schrijft ons de heer Dr.Fabre. besloot ik een geneesmiddel te gebruiken van eene bekende werkdadigheid, n. 1. de Pink Pillen voor bleeke personen van Dr. Williams. Van af de eerste doos verbeterde de toe stand, zij was zoo goed als 't zijn kon. Na drie doozen had zich eene geheele herschep- ping voorgedaan. Ik zou moe ien liegen - indien ik niet bij deze bevestigde dat het de Pink Pillen zijn die haar hare gezondheid hebben terugge geven. Bij zoo 'n resultaat heb ik clit geneesmiddel aan andere bleekzuchtige en bloedarmoe dige personen voorgeschreven en heb de zelfde uitwerkingen als bij mijne dochter waarge nomen. Ik machtig U bij deze van ganscher harte en met dankbaarheid een dusdanig gebruik van mijn attest te maken als U goed zult oordeclen. Gelijk alle goede vocht kt en worden ook de Pink Pillen reeds nagemaakteen ieder geve dus wel acht dat er in tfranseh op het omhulsel staat Pilules Pink pour Personnes Pales dit DT Wil liams)). 't Omhulsel en het eti ket %ijn van rooskleurig pa pier met blauwe letters. Men hoede sjch voor namaaksels. Prijs f. 1.75de dooSjf.g. per 6 dooien. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, eenig depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen post wissel. Mej. W. Baars, Arkel. Bleekzucht. Mej. D. Kroese, Molenstraat Nijmegen. Slapeloosheid en Zenuwpijn. Mej. C. Beukers, Broekweg Lisse. Smartelijke pijnen in het lichaam, de Hr. C. Knies, Klarenbeek gem. Voorst. Duizeligheid, Zenuwhoofdpijn. Mej. Rondeel, Polsbroek bij Zutphen. Bloedarmoede, Mej. v. d. Berg, Damstraat, 8 Utrecht. Rug- hootd- maagpijn. Hartklopping. Mej. Holtebroek te Jfinden bij Rijssen. Hevige hoofdpijnen, Bloedarmoede. Te Brindisi en te Genua heerscht groote agitatie in verband met de verklaringen van geneeskundigen, dst de pest uit Egypte naar Europa kan worden overgebracht door de schepen en te Triest is de paniek over de aanstaande komst van de s'oombool „Sami- ranus" uit Alexandria zoo groot, dat besloten is. alle uit het Oosten komende schepen te onderwerpen aan een langdurige quarantaine. Rusland slaat geen acht op de weigeriug van China, om het den aanleg van directe spoorwegverbinding van Mantsjoerije naar Peking toe te staan en beweert, dat zijn eisch in overeenstemming is mei de toevoeging aan de Engelsch-Russische overeenkomst. Boveu- dieu heeft de Russische gezant het Tsung-li- Yamen doen weten, dat zonder Rusland's toestemming geen concessie voor eeD uit het Zuiden komende aansluitingsbaan aan de sectie Tayeufu verleend mag worden. Rus- laüd's houding in de Chineesche spoorweg aangelegenheden verwekt groot misnoegen in Engeland. BLOEMFONTEIN, 31 Mei. Kruger en Milner hebben Woensdagsmiddag een onder houd gehad. Het behandelde wordt stipt geheim gehouden. 's Avonds was er ter eere van Kruger en Milner een schitterende receptie in de pre sidentswoning. De Daily Mail verneemt- uit Kaapstad: De Hollandsche partij in de Kaap omwikkelt een sterken oorlogszuchtigen geest ten gunste van Transvaal. De provinciale bladen publi- ceereu brieven, waarin verklaard wordt, dat de Hollandsche Afrikaanders klaar staan om de Boereu in den nood ter hulp te snellen. Een voornaam lid van den Bond heeft gezegd, dat 40.000 welgewapende Kapenaars gereed staan om des noods de Boeren te helpen. De Express vau Bloemfontein neemt een patrio- tisch lied op, waarvan elke strofe begint met de woorden Grijp uw Mausers, Afrikaan ders 's middags 12 uur iu het hotel VERWIEL te Waalwijk zal gevestigd te Capelle, H. A. C. 2.38.80 in de Koeweide, genaamd 20 hont in 2 perceelen. A. de 9 hont laatst huurder Joh. Timmermans. B. de 11 hont Joh. van den Broek. ONDER BESOIJEN. 3.73.60 de Kade in Sprangsloot, laatst huur der Andries de Bruin. 2.58.40 het 41 e stuk over de Oude Straat, laatst huurder M. van Vuuren. 2.12.50 over de Oude Straat, laatst huurder Jac. Timmermans, ONDER CAPELLE. I.80.20 op de Zuiderwijnsche waarden, laatst huurder Jac Timmermans. 1.70.50 het 2e perceel ten Westen van Sprangsloot laatst huurder Adr. van Diemen. 1.85.60 hooiland zijnde de kade aan de oostzijde langs de Waalwijksche haven. te WAALWIJK zal 5 Juni 1899 voorm. 10 ure in de VELDTENT te BAARDWIJK, om te hooien 10 perceelen onder Baardwijk, in de Laageindscbe Voorweide, Laageindsche Wetering en in de Ereite. 4 perceelen onder Waalwijk, de Visch- bank, over de Hooigracht en aan de Haven. 1 perceel onder Capelle Zuidenwijnsche waard. 3 perceelen onder Besoijen over de oude Straat. Breeder bij biljetten omschreven.

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 2