ZIJT GIJ BLOEDARMOEDIG Notaris BINK, Notaris BINK, MAASMOND DE EERSTE SNEDE HÜOIGRAS, De piNK piLLÉN voor BLEEKE pERSONEN GENEZEN DE BLOEDARMOEDE Ziehier slechts eenige namen onder velen van genezene personen in Nederland. Advertentiën erpachling dei Registratie en Domeinen, VERPACHTEN l 71 Zijt gij bleek ol vaal Is het onderste gedeelte uwer oog leden witkleurig Zijn uwe lippen bleek Is de eetlust slecht? Zijt gij bij de minste krachtinspan ning vermoeid? verpachten publiek verkoopen De Ontvanger Woensdag 21 Juli 1899, notaris DE GIER, van de gronden van den Maasmond onder de Ge meenten Hedikhuizen Herpt, Wijk, Heesbeen, en Drongelen en eenige dijken en kaden rondom de brug te Heusden. Ziit gij moedeloos en is uwe ademhaling hort DIT IS DE BLOEDARMOEDE! Verzorgt Uanders stelt gij U bloot aan de ergste der ziektenaan de hwijningen bijgevolg aan den dood. BELANGWEKKENDE NIEUWSTIJDING enz. enz. De plaats ontbreekt ons om er nog meer te vermelden, dagelijks komen de dankbetuigingen en attesten tot ons. 1. Vrijdag 16 Juni 1899, 75 perceelen onder Vlijmen enz. 19 Juni bij INZET en 3 Juli 1899 bij TOESLAG Onder Waalwijk Een Winkelhuis met Erf en Tuin, De verkooping wordt dus 14 dagen uitgesteld. te Werkendam zal op en wil 7.s stellen op iederen lsten Donder dag der maand benevens op den 3e Don derdag der maanden April, September en October, en verd?rwijst ze op het groot belang eener veewaag. De veewaag is nog in onderzoek, en kon daarom nog niet in den raad worden ge bracht. Omtrent de wijziging der jaarmarkten hebben we het advies ingewonnen der Kamer van Koophandel e i Fabrieken, van de Mij. van Landbouw, vin den Marktmeester en verder heb ik zelf nog verschillende slagers en kooplieden daarover gesproken. Het meerendeel dezer adviesen neemt deze wijzigingen goedgunstig op; en vindt het in 't belang der markten. De 'neer Baijens„U hebt toch een lijstje om die markten te regelen mijnheer de voorzitter De Voorzitter: „Ik ben nu bezig de in komen adviesen te bespreken. Het Dagelijksch Bestuur stelt dus voor alle thans bestaande jaarmarkten te doen vervallen en nieuwe in te stellen op alle lste Donderdagen der maand, en verder nog op den 3en Donderdag der maanden April, September en October. De heer van Schijndeb „Ik vind er veel voor ik heb ook verschilende lui hierover gesp; o- ken en die vinden het allen zeer in belang der markt, ik voor mij ben er zeer voor." De heer Mulders//Mij dunkt dat hel ook wel goed was de 3e Donderdag in Maart erbij te voegen, daar er in dien tijd reeds veel weivee ter markt komt." De Voorzitter„Hebt U anders bezwaar tegen 't voorstel van 't Dag. Bestuur.* De heer Mulders „Neen" l)e Voorziner: >Dan zullen we eerst het \corstel van 't Dag. Best. en dan uw voor stel in omvraag brengen.* De he t Timmermans Wz. „Wellicht kan de heer Mulders zich met het voorstel van 't Dag. Be t. vtreenigen." De heer Gragtmaos: „Mij dunkt, ik zou er nu geen meer bij'oegen.* Nadat de heer Mulders zich bij het voorstel van B. W. heeft neergelegd wordt dit aangenomen. III. Vaststelling rooilijnen. De Voorzitter: »ln 't verlengde der stati onsstraat o er 't spoor is geen rooilijn; en daar er reeds veel gebouwd is en nog zal worden, vinden wij het raadzaam eene vast te stellen. Wij zouden daar het best de kadastrale lijn volgen d. i. zooals b. v. de huizen van den heer Bink gebouwd zijn. Ook in de lste Z.ine link3 de kadastralelijn. rechts aan de Zuid zijde de kadastrale lijn en aau de Noordzijde gedeeltelijk die lijn te volgen. Wenscht een van de heeren hel nader op de kaart aangegeven te hebben. De heer Baijens „Ik zou voorstellen dat punt aan te houden en de desbetreffende stuk ken ter visie te leggen voor de leden 't is moeielijk zoo dadelijk hierop ja of neen te zeggen, ik ben er voor, dat we eerst duide lijk kunnen zien, hoe het is voorgesteld.* L)e heer van Sciiijndel In de stationstraat is kort geleden de rooilijn aangegeven door den gemeente— bouwkundige, eu die heeft ze b. v. achteruit laten bouwen, nu kort daarna bouwt weer iemand, en die zet ziju huis een paar meter vooruit. Dan zitten die eersten achteraf Wie heeft hem daartoe last gegeven Is dat op eigen gezag, of op be vel van B. W." Want a's het met mij gebeurd was, ik zou er niet op gesteld zijn." De Voorzitter: De rooilijn is door Dag. Best. aangegeven in de meening dat ze zoo bestond. Ik heb dan alle notulen van vorige jaren nagezien en ze niet kunnen vindeu. De heer van Schijndel; 't Is treurig." Daarna wordt het voorstel van den heer Baijens, om dit punt aan te houden tot de volgende vergadering met algemeeue stemmen aangenomen. IV. Kohier hoofdelijke» omslag. De voorzitter „Het kohier van den hoofd, omslag is altijd gesteld in handen van eene commissie van onderzoek. Daar er thans zoo weinig aan veranderd is en er nog zoo veel aan gedaan moet wor den eer het aan ged. staten kan worden op gezonden, daarom geef ik de heeren in over weging liet direct na de openbare vergadering te behandelen." De heer Baijens „Ik stel voor de oude weg ie volgen en eene commissie te benoe men Nadat het voorstel van den heer Baijens in omvraag is gebracht, moet er eene com missie benoemd worden. Tot leden werden na stemming en her stemming gekozen de heeren Quirijns, Tim mermans van Turenhout en Van Tilburg. V. Concessie-aanvrage Mijnssen en Co, voor elec'rische verlichting. De voorzitter„Wij achten het beter, over deze concessie aanvrage voorloopig met ge sloten deinen te beraadslagen." Niemand meer het woord verlangend, sluit de voorzitter tie openbare vergadering ter behandeling van bovengenoemde concessie aanvrage in eene met-gesloten deuren. van Dr. WILLIAMS UIT UTRECHT De dochter van den lieer F. .T. Kramer, van Wijkskade N* Ibis, bij de Weerdtram, te Utrecht, eene zeer eervolle familie, was sedert langen tijd lijdende aan de ongemakken waar mede de jonge meisjes meestal hard te kampen hebben, wanneer zij bloedarmoedig zijn, ten gevolge van het groeien of andere verwikke lingen. Zij was erg bleek, had heviye ijnen door heel het lichaam, kortademig bij de nnn>to inspanning, en verontrustte <>p ernstige wijze hare omgeving. De bloedarmoede welke bij den aanvang niet onrustbarend is, kan evenwel zeer ernstige gevolgen hebben, wannei-r men het kwaad, niet tegengaat. Mej. Kramer was nimmer erg welvarend geweest en sedert zij van het zoo gerenommeerde geneesmiddel gebruik gemaakt neeft, n. 1. de Pink Pillen, is zij volkomen ge- 1 nezen. De kortademigheid en de pijnen zijn i geheel en al verdwenen. De frische gelaats kleuren zijn even als de eetlust en de algrmeene gezondheid teruggekomen. Hare moeder gevoelt zich gelukkig dit geneesmiddel te kunnen roemen en het is op geheel dankbare en vrijwillige wijze dat zij veroorlooft de genezing harer geliefde dochter bekend te maken, ten einde aan anderen die ook lijdende zijn, dit Wonderbare middel aan te raden en eene weldaad te verrichten. Belangwekkend Gesprek met den Eerw. Heer Pastoor van Mons (Var) Frankrijk Tengevolge eener brief van den Heer abt Martel, pastoor van Mons, bij Fayence (Var), werd ik door mijn blad uitgezonden om verscheidene belangwekkende gevallen te controleeren welke dien brief aanduidde. Ik zal hier een beknopt uittreksel geven van het gesprek dat ik met den voortreffe- lijken priester had. Ik meen, zoo zeide hij, dat het mijn plicht is U gebeurtenissen te bevestigen die mij zeer verheugd hebben, daar het zich handelde om het geluk van een zeker getal mijner parochianen. Drie personen zijn volkomen genezen geworden door het gebruik der Pink Pillen voor bleeke personen van Dr Williams. Drie anderen hebben gedurende den ganschen tij l dat zij er zich van bediend hebben er de buitengewone uitwerkingen van onder vonden. Een zevende persoon die een ziekte aan de knie had heeft geen resultaat bekomen; maar om het U openhartig te verklaren Uw geneesmiddel is geene algemeene artsenij voor alle kwalen. Een der drie volkomen genezenen was in zoo'n hevigen graad bloedarmoedig dat uiterste magerheid en hare vale gelaatskleur leed deden om aan te zien. Sedert 16 jarigen leeftijd is zij lijdende, elke behandeling is vruchteloos gebleven. Men ried haar uwe pillen aan en ten einde radeloos, wensente zij er ook van te gebruiken. Na de derde doos gebruikt fe hebben, kwamen hare kleuren terug. Na de achtste doos was zij als weder opgestaan, zij is thans uiterst welwarend en haar gelaatskleur is prachtvol. De tweede 23 jaar oud, leed sedert 20 jarigen leeftijd aan zenuwpijnen welke van jaar tot jaar toenamen. Deze ziekte ondermijnde haar op gevoelige wijze. Zij volgde ook Uwe behandeling en twaalf doozen hebben haa geheel en al genezen. Sedert de maand Mei heeft zij niets meer gevoeld. De derde is een jong kind dat bloedarmoedig was geworden tengevolge eener long ontsteking en e°n abces aan de knie. De behandeling met Uwe pillen heeft wel wat lang geduurd; maar thans is zijne gezondheid uitstekend. De drie andere personen zijn vrouwen waarvan het bloed zoo arm is dat de zenuwen de overhand genomen hebbenduizeligheid, hoofdpijn, gebrek aan eetlust, algemeene verzwakking, dusdanig was hun toestand. De Pink Pillen gaven hen eene uitmuntende gezondheid terug, maar zij moeten er voortdurend van gebruiken. Ik acht mij gelukkig deel te kunnen nemen aan de algemeene bekendmaking van een geneesmiddel, v/aarvan ik de verrassende uitwerkingen c-n blijvende werkdadierheid van erkend heb. b Dat is een uitmuntend priester, die niet alleen over het heil zijner parochianen waakt maar zich tevens ook in 't bijzonder interesseert om de gezondheid van hun lichaam. De Pink Pillen_ zijn een krachtig bloedhervor mor en versterker der zenuwen; zij genezen rheuraatiek, heupjicht, hoofd-, zenuwpijnen, onreg Iraatiglieid der voort beweging, St. Vitusdans, zenuwkwaal, kliergezwel, uiz, zij geven aan bleeke gezichten schoone kleuren terug, werken legen alle soorten van verzwakking bij de vrouwen en hebben bij de mannen eene weldoende werking tegen ai de ziekten die uil natuurlijke of geestelijke overdrevenheid voorlkomen. Gelijk allo goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds nagemaakt, een ieder geve dus wel acht dat er in 't fransch op het omhulsel staat Pilules Pink pour Per- sonnes Pales du Dr Williams 't Omhulsel en hft etiket zijn van rooskleurig papier met blauwe letters. Men hoede zich voor namaaksels. Prijs f. 1.75 de doos, f. 9. per 6 doozen. Verkrijgbaar bij SNABILIÉ, Steiger 27, Rotterdam, eenig depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending; tegen postwiaseL Mej. Ploumes Buitenhaven, Vlissingen. Bloedarmoede, gebrek aan eetlust. De heer J. Prins, Vlissingen. Slechte spijs verteering (17 jaren lijdens). Den heer L. Manden, Hoogeveen. Vreeselijke maagpijnen. Mej. Marie H. modiste Veldstraat Roermond. Bleekzucht en Matheid in de leden. Mej. de Bie, 22 bis Oudkerkhof Utrecht. Rheumatische pijnen. De heer H. Klomp, te Eerbeek (Gelderland). Asthma. Heden overleed tot onze diepe droefheid na eene kortstondige ziek te tijdig voorzien van de HH. Sa- cramenten der stervenden, onze teer beminde Echtgenoote, Moeder, Be- huwdmoeder en Grootmoeder Mevrouw Johanna Maria Isabella Wakkers geboren Van Hooydonk. in den ouderdom van ruim 62 jaren. Uit aller naam, Dr. TH. CI-IR. WAKKERS. Osch, 5 Juni 1899. 'ij deze betuigen wij onzen hartelijksten dank, voor de talrijke en welgemeende blijken van deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot en Vader Antonius Matheus Conrardus Tielen. Wed. A. TIELEN-Van Eupen. ADRIANA TIELEN. MARIA TIELEN. EUGÉNIE TIELEN. JOHAN TIELEN. Waalwijk, 6 Juni '99. Tie zaak zal op den zelfden voet en onder dezelfde firma loorden voortgezet. te W aalwijk; zal ter herberge van II. DAELMANS te VLIJMEN namiddags 2 ure, 11 perceelen in de Engelsche slagen enz. 2. Dinsdag 20 Juni 1899. nam. ure. te Waalwijk, zal ten verzoeke Mej. de- wed. J. A. VAN BLADEL te Waalwijk, telkens des avonds 8 ure in het Hotel VER- WIEL te WAALWIJK, aan de Noordzijde van de Groote Straat Sectie C nummers 266 en 267 groot 7.82 aren. des voormiddags ten 9 ure ter herberge van Spierenburg te Heusden, ten overstaan van aldaar in het openbaar bij afslag BOEKJES bevattende de voorwaarden en perceelsbeschrijving zijn van af 15 dezer ver krijgbaar bij Notaris DE GIER en SPIE RENBURG te HEUSDEN en bij de ONT VANGERS te Waalwijk en te Werkendam, bij welken laatsten tevens de kaarten ter inzage liggen.

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 2