DE VOLMAAKTE GEZO PINK PILLEN VOOlt BLEEKE PERSONEN Notaris Rant, Notaris Rant, Notaris BINK, AANGENAME VERRASSING VAN EENEN REPORTER Pink Pillen voor bleeke Zieden Advertentiën Bericht van Inzet. HOE MEN STEEK WOEDT! \IUIES INK ERSONNES wordt aan jonge liedengrijsaardsmannen en vrouwen doo^ de herschonken. INDIEN GIJ ZIEKZIJT en indien gij niet genezen kunt, indien gij als ongeneesbaar beschouwd wordt, SCHRIJFf ONS DAN Wij zullen U met genoegen ant woorden.Wij verkoopen onze pillen alleen aan dc zieken die door hun gebruik kunnen genezen worden. Adres GABUN Cie, APOTHEKERS3CITÉ TRÉVISEPARUS Lijdende pevtionenvraagt a its r a a tl Gephotographieerd zonder het te weten De openbare meening, dus de klaarblijkelijkheid der klaarblijke lijkheden, bewijst dat de van DrWilliams staatkundig overzicht. Toeslag 21 Juni 1899, bij veiling Woensdag 28 Juni '99 ter herberge van SNOEREN-MOMBERS te Kaatsheuvel, bij Toeslag acht dagen later, Woensdag 5 Juli 1899, publiek verkoopen 19 Juni bij INZET en 3 Juli 1899 bij TOESLAG publiek verkoopen OUR Als JE S van Dr. Williams Wij lezen in Het Algemeen Handelsblad Het aventuur dat mij overkomen is wel zonderling. Ik ben gephotographieerd geworden zonder het te weten. Ik kan niet anders dan geflatteerd zijn over de ge volgen die er uit zullen voortvloeien, want mijn beeld zal van nu af vereenigd zijn met dat van een beroemd man, een artist. Terwijl ik een onderhoud met hem had is mijn beeltenis voor altijd gereproduceerd. Ik werd door mijn blad naar den zoo bekenden photographe gezonden, de Hr Pierre Petit, rue Cadet te Parijs, om hem eenige ophelderingen te vragen omtrent een door hem geschreven brief. Deze brief bevatte belangrijke openbaringen, zoodat ik zoo snel mogelijk moest nagaan wat gebeurd was. Sedert vier jaren voelde de Hr Pierre Petit, die ik altijd aan t werk gezien heb, zijne krachten verminderen. De ijver die hij aan den dag legde om zijn kunst te doen bloeien en te volmaken, verminderde op merkbare wijze, hij gevoelde zich ziek. Eene chronische bronchitis maakte ieder jaar gebruik van het terugkomen van het slechte seizoen om hem kracht en moed te ontnemen. Maagzwaartenbenauwdheden zekerlijk veroorzaakt door het verdriet van een kwaal die hem ondermijnde, kwamen de toestand verwikkelen. Bovendien hadden zich jichtpijnen in de knie gewrichten vast gezet en hielden hem dikwijls van zijn belanginboezemend labo ratorium terug, hij beproefde alle geneesmiddelen die hem slechts eene tijdelijke verlichting verschaften. Op een goeden dag ontving de Hr Pierre Petit eene brochure welke zijn aandacht trok door haar artistiek ka- ractcr. Hij las haar en eensklaps kwam een hoop van herleving in hem op. Deze brochure haalde verrassende voorbeelden aan van bekomen genezingen door het gebruik der Pink Pillen voor bleeke personen van docter Williams. Hij aarzelde geen minuut en begon onmiddellijk de proef van dit zoo heroemde genees middel te nemen. Eenige dagen waren nauwlijks voorbij of eene bui tengewone verlichting ondervond hij in zijn geheel or- ganismus.de bronchitis verdween van lieverlede, de maag zwaarten bestonden niet meer en de pijnen gingen als door betoovering weg. Na eenige doozen gebruikt te hebben was de Hr Pierre Petit geheel en al hersteld. In eene plotselinge vervoering van dankbaarheid schreef hij deze enkele regels aan den Hr Gablin. Daar gij brieven publiceert die U bedanken en feliciteeren voor de verkregen resultaten door de Pink Pillen, zoo sta ik er op ook op mijn beurt U te bevestigen, dat alle jaren bij de eerste koude lijdende aan bronchitis benauwdheid en maagop zwelling, Uwe Pink Pillen mij in korten tijd van die zoo pijnlijke smarten bevrijd hebben. Dank deze pillen,hoop ik zelf nog gedurende lange jarente opereeren. Nogmaals dank en steeds. Pierre Petit. De Hr Pierre Petit heeft mij op uitvoerige wijze zijne ziekte uitgelegd en tevens hoe hij genezen werd, waarover hij zich verwondert en verrukt is. En gedurende dien tijd verraste zijn zoon de vreugde uitdrukking geschilderd op het gelaat, door photograaf en interviewer te photographieeren. De brood- en koekbakkerijen hadden o-een reden tot klagen en konden geregeld doorwerken. Door de stijging van het koren, zagen de bakkers zich verplicht, den prijs van het roggebrood met 1 cent te verhoogen. De banketbakkersmet hun handel in fijne comestibleszagen hun bedrijf in bloei toenemen. Daar hun fabricaat steeds wordt verfijnd, en met het beste uit grootere plaatsen kan gaan wedijveren, vindt het steeds meer aftrek, zoo naar buiten als in de gemeente zelve. De winkeliers in alle andere artikelen, welke hier nog niet genoemd zijn, waren, voor zoover wij hebben kunnen nagaan, over het geheel tamelijk wel tevreden. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik U plaats voor het vol gende. W. Daar zijn weer vreemde dingen gehoord over de protectie. Zoodra deze zaak in de Kamer komt, schijnt de logica te vertrekken. 't Gold een bespreking over het wetsont werp tot vaststelling van nadere bepalingen omtrent den accijns op wijn. Wat beoogt dit ontwerp P Vrijmaking van de binnenlandsche industrie, terwijl de buiten- laudsche belast blijtt. Deze binnenlandsche industrie is in opkomst, maar een vrij zware accijus houdt haar ontwikkeling tegen. Nu wilde men haar van dezen accijns vrijmaken. Omdat echter de buitenlandsclie wijnen zwaar belast blijven, is Jt duidelijk, dat de binneulandsche industrie hier zal be schermd worden tegenover de buitenlandsche. Hoe kan men echter van deze Kamer, die gekozen is onder de leuze: //geen pro tectionisme", een beschermingsgezinde wet verwachten? Men vermake zich met de wanhopige po gingen, welke sommige leden aanwendden om elke verdenking van verstandhouding tot het protectionisch spook van zich af te schui ven. De heer Tijdemau beweerde, dat men hier volstrekt niet met protectie te doen had. Protectie immers is belemmering, en hier is van belemmering geen sprake. Eer van vrijmaking. Protectie is belemmerring Belemmering van de buitenlandsche in dustrie om de binnenlandsche dood te druk ken, ja. Maar van den anderen kant vrijmaking van de binnenlandsche industrie. Dit is zoo klaar als kristal. Hoe kun men toch in 's Hemelsnaam dergelijke gslegen- heidsredeneeringen uitdeuken. Komt 't te pas om bescherming te bestrijden, dan heet ze belemmering, moet ze verdedigd worden, dan loochent men eerst haar naam en toont dan haar goede zijde de ontwikkeling en vrijmaking der binnenlandsche industrie. Min of meer vermakelijk was ook de re deneering des ministers van financiën, die het protectionistisch doel ontkende van zijn ontwerp. Echter moest hij toegeven, dat deze wet tot beschermende gevolgen leidt, en dus zijn star doctrinairisme een inconsekwentie op 't geweten laadt. Men weet hierdoor, dat de minister, bij het indienen van een beschermend wetje, dit niet beschermend bedoelt. Als hij dan maar een beschermend effect bereikt. Bijvoorbeeld door het inlandsche rundervet te ontlasten, en het buitenlandsche te treffen, werd den minister door eenige leden aangeraden. Te genwoordig, men weet het, is het juist an dersom. liet inlandsche vet wordt belast, en het buitenlandsche. is vrij. Engeland en Transvaal. Nog immer meenen menscheu, die zich uiet zoo heel gemakkelijk late beïnvloeden door woorden, dat er geen reden bestaat geheel te wanhopen aan een schikking tusscheu het Vereenigde Koninkrijk en de Transvaalsche Republiek langs vreedzamen weg en zij baseeren hun optimistische veronderstellingen op het feit, dat Paul Kruger zich telkens weer heeft laten vinden tot kleine concessies, waarbij clan nog betoogd wordt, dat men immers niet kon verwachteu dat de sameu- sprekingen zoo maar opeens zouden leideu tot de oplossing van alle moeielijkheden, terwijl over dezelfde aangelegenheden jaren achtereen is gesproken en geschreven zonder eenig tastbaar resultaat 't Is waar, de veiklariug van den Engelschen minister van koloniën Chamberlain in het Lagerhuis, dat hij de voorstellen van Paul Kruger onvoldoende oordeelde, deed veron derstellen dat men van Londen uit zich zou wreken over de ondervonden teleurstelling, doch bij nader inzien kon men er ook uit afleiden, dat de regcering in de hoofdstad van Engeland der regeering te Pretoria tijd wilde laten en alsnog gelegenheid wilde bieden tot het doen van nieuwe concessies en het nu opeubaar gemaakte antwoord van Chamberlain DE VOLGENDE ZIEKTEN GENEZEN Bloedarmoede, rheumatiek, heupjicht en ze nuwpijnenverlamming, onregelmatiheid der voortbeweging, St. "Vitusdans, hoofdpijnen, zenuwkwalen, kliergezwellen, enz. Zij ge ven de mooie kleuren aan de bleeke personen terug, werken in al de gevallen van ver zwakking bij de vrouwen en verwekken bij de mannen eenen krachtigen strijd tegen al de ziekten die deer overdrevenheid der natuur of des geestes veroorzaakt zijn. Gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds nagemaakt, een ieder geve dus wel acht dat er in 'tfransch op het omhulsel staat "Pilules Pink pour Per- sonnes Pales du !Dr Williams 't Omhulsel en het etiket zijn van rooskleurig papier met blauwe letters. Men hoede zich voor namaak sels. Prijs f 1.7$ de doos,f. p. per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, eenig depothouder voor Voeder land en Apotheken. Franco toezending tegen post" wissel. op hel verzoekschrift der Uitlanders, is een nadrukkelijker, ongeduldiger pleit in dezen. Chamberlain's aniwoord vormt een door— loopeode beschuldiging op het politiek, finan cieel en justitieel bestuur van Transvaal. Chamberlain zegt dat de Britsche regeering niet onverschillig kan blijven bij de klachten van Britsche onderdanen in het buitenland. Het recht van alle regeeringen, om vertoogen te houden ten einde verbetering voor haar onderdanen te verkrijgen, wordt in het on derhavige geval versterkt door de bijzondere verhoudingen, die door conventies tusschen Engeland en Transvaal zijn geschapen. De oorzaak der ontevredenheid ligt in de politiek van Transvaal ten opzichte der landverhuizers, aan wie de reusachtige toename der inkomsten van Transvaal te danken is, doch wien een eigen stem in de staatszaken onthouden wordt. Chamberlain legt de klem op de zware be lasting, en den aard van het financieel beheer, blijkende uit het officieel verslag van 1897 waaruit men ziet dat ambtenaren groote kortingen genotenbovendien werd sinds 1883 bijna 2^2 millioen pond sterling aan ambtenaren voorgeschoten, welke som nooit verrekend is. De Volksraad van Transvaal heeft een voorstel goedgekeurd, waarin de weDsch wordt uitgesproken, dat de voorwaarden tot ver krijging van hel kiesrecht worden gewijzigd en de publicatie van het wetsontwerp, dat aan den Volksraad is voorgelegd, wordt gevraagd, opdat de 'Boereu hunne meening kunnen keubaar maken. Kruger hield een redevoering, waarin hij den Raad dankte. Hij zeide dat men troebele tijden beleefde en dat hij niet wist wat er zou gebeuren. God stond hen altijd bij spreker verlangde niet naar oorlog, maar hij kon niet meer geren. Eenmaal was de on afhankelijkheid hun ontnomen, maar God had die hersteld. De regeering der Z.-A. Republiek maakt vaD het punt betreffende de arbitrage een voorwaarde, maar zal voortgaan met hare concessies, ook wat betreft het stemrecht, onafhankelijk van het al of niet aannemen van het principe van arbitrage door Engeland, ter bespoediging van de behandeling der voor stellen. Iutusschen is en blijft de toestand ernstig. te Waalwijk, maakt bekend, dat het vast goed oüder SPRANG, behoorende aan de Weduwe en Kinderen ADRIAAN VAN AMELROOIJ aldaar, door inzet en ver hooging staat aan f1000. 's avonds 7 uur, ter herberge van den heer A. A. PEL te SPRANG. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris worden gehoogd. te Waalwijk, zal ten verzoeke van den eigenaar.den Heer ADR. VAN DORTMOND te KAATSHEUVEL, ter herberge van WIJDEMaNS te Kaats heuvel, telkens 's avonds 7 uur, GEMEENTE LOONOPZAND. KOOP I Huis, erf tuin en bouwland aan de Hilsche Straat, Sectie H nos. 2402, 2401, 1902, 1903, en 930 groot 43 aren KOOP JI Een perceeltje Bouwland West daarachter Sectie H no. 933 groot 17 aren. laatst bewoond en gebruikt door Peter Snoe ren te Kaatsheuvel. te Waalwijk, zal ten verzoeke Mej. de- wed. J. A. VAN BLADEL te Waalwijk, telkens des avonds 8 ure in het Hotel VER- WIEL te WAALWIJK, Onder Waalwijk: Een Winkelhuis met Erf en Tuin, aan de Noordzijde van de Groote Straat Sectie C nummers 266 en 267 groot 7.82 aren. Het beste geneesmiddel ter wereld ora het verzwakte lichaamsgestel te ver sterken is zekerlijk de „Pink Pillen voor bleeke personen van Dr. Williams". Na elk seizoen gevoelen duizende personen zich uitgeput, vermoeid bij de minste inspanniug, en om zich van eene platte uitdrukking te bedienen, zij kunnen niet meer". De bijna ondragelijke hitte van den zomer, de vochtigheid of de koude zijn er de oorzaak van. Zij die zich in dit geval bevinden zijn volstrekt niet in staat de plotselinge temperatuur veranderingen te verdragen en stellen zich aldus gemakkelijk aan ziekte bloot. Het is alsdan dat de //Pink Pillen van Dr. Williams" eene weldaad voor de menschheid zijn. De Pink Pillen zijn een spierversterker en geen purgeermiddel. Zij verrijken het bloed en versterken de spieren. Vraagt de „Pink Pillen voor bleeke personen van Dr. Williams" de namaaksels hebben nooit iemand genezen; alleen de „Pink Pillen voor bleeke perso nen van Dr. Williams" hebben dui zende genezingen te weeg gebracht. Hiernevens de afbeelding van de Pillendoosgewikkeld in roos kleurig papier met blauw gedrukt. Neemt geen andere aan.

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 2