„GRAGTMANS k WIESMAN" Notaris BINK, MEUBELEN EN HUISRAAD, Informeer Snijplanken Til. L m WIJCK, legen het vooijaar ONTVANGEN! MEUBELEN, Behangselpapieren en landen, GEWEREN HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN, J.CJARKSEnZ00N, Gerard van Dijck, Jalousieën Advertentién. Meubelen, Waalwijk. Kooktoestellen, JACHT ARTIKELEN. Het beste adres Burgerlijke stand. Handelsberichten. KANT. VERKOOPEN Chr. J. Klerkx, Bezooien. in alle soorten en prijzen. IIMJIIi II lAftPIfflis scherp concurreerende PRIJZEN. Electrische geleidingen MAGAZIJN van WAALWIJK. UITVOERINGEN. Art. 28 W. v. K. Notaris rant, te Wa ai wijk, MAAKT BEKEND, dat, bij acte voor hem verleden 15 Juni 1899, tusschen de heeren JOCOBUS GRAGTMANS en HENDRIK WIESMAN, beiden leerlooiers te Waalwijk is aangegaan een Handelsvennootschap onder de firma IN SOORTEN. Agentuur van Amerikaansche. een kolossale voorraad van in Tapistry-, Koehaar, wollen Jutte cacos, etc. Was—, Leerzeildoeken, Linoleum, afgepaste tafelkleeden, in vilt, gutta percha, wasdoek, klein tafelkleedjes in gutta percha, zeer geschikt voor tafelser— vetjes. Linoleum wrijfwas in doozen van 20 ets. "Viltpapier en biezenmatten voor onder zeilen, Linoleum en tapijten. V oorts kastpapier, papieren en wasdoek kastranden, schoorsteen— kleedjes en verder bijbehoorende ARTIKELEN; alles tegen Verder: poetsolie en Weenerkalk, brandspiritus, naphta, terpe— tijn, Brusselsch aard, blauw steen, bruineersel, witsel en Emaline potlood, enz., enz. Aanbevelend Koperslagers, WAAL WIJK. is bij aan de Haven De colonne onder generaal van Heutsz is igestoord Msrdoc, Samalauga eD Djempa porgetrokken. De hoofden dier landschappen aakten hunne opwachting. Toekoe Tji isangan onderwierp zich. De colonne,blijft >g eenige dagen in Pasangan. liet drama van Mees— EIsloo. Een vrceselijke misdaad heeh gioote out lining verwekt in geheel de Mias?\rnek In Limburg ligt het schoo^e <lorp Rlsloo aan de Maas het gehucht Mees, geheel erloren tusschen bovimen en licog«; dijken, iet hagen bekroond. De velden zijn er 0|> eie plaatsen heel diep doorploegd van groote uiler, laatste getuigenis der verschrikkelijke verstrooming van 1880. Het uederige kerkje, geheel van hout ge- ouwd en met geteerd karton overdekt, ge— ïkt er niet in het kleine torentje boven hel roene loof uil te steken. Zoo rustig en kalm is de aanblik dier :reek dat men verbaasd is zulke geweldige artstochten daar te ontmoeten als die welke en dertigjarig man tot het plegen van eeneo ubbelen moord hebben gedreven. Naast den dijk, woont, bij hare moeder, e zestigjarige weduwe Vaesen, een meisje au vijf en twintig jaar, Maria genaamd, jugste der kinderen. Óp eeuen zoon 11a, zijn e andere kindereu gehuwd. De weduwe Vaesen is zeer wel gesteld. Maria Vaesen was sedert lang lastig ge— allen met liefdesverklaringen. Johannes Gie- issen, 32 jaar oud, stelde alle pogingen in t werk om haar tot een huwelijk over te talen. De minnaar was groot, flink gebouwd, van :ene zeer achtbare familie. Maar wellicht was iet afgetrokken, geweldig en stug karakter les minnaars oorzaak dat hij het har. der .choone niet kon winnen. Wat er ook van zij, toen hij zijne pogingen :ag schipbreuk lijden, uitte hij meer dan eens loodsbedreigiugen. Zelfs durfde Maria niet .neer de koeien naar de weide te brengen. Voortdurend stond Joh. Gielissen overal ap den loer om het meisje aan te spreken. Dinsdag ging zij naar Maastricht en nauwe lijks wist het de minnaar of hij ging haar opzoeken. Op den trein uitte hij nog doods bedreigingen. Donderdagmorgen om 4 ure btacht de zoon Vaesen als naar gewoonte de koeien tiaar de weide. De weduwe was nog te bed en Maria stond op om het huiswerk te doe.i. Die omstandigheid moet aan Gielissen bekend zijn geweest. Immers, toen het meisje met den rug naar de poort zich onledig hield hooide zij op eens een geritsel achter zich. Zij keerde zich om en slaakte een luiden snijdenden kreet daar kwam de minnaar, nu de moordenaar, zijne bedreigingeu uitvoeren. Op de teenen was hij uader geslopen de oogen vlammend, een revolver op zijn slacht offer gericht. In doodsangst riep de ongelukkige om ge nade, maar de beul sprak geen woord. Hij vatte haar bij den arm, en zette den loop des revolvers op hare borst. Ach dood me niet, riep ze nog, ik beloof u te trouwen, als ge mij laat leven. Zij rukte zich los, maar een schot knalde en het arme meisje viel achterover, struike lend over een vvaschtobbe. Zij was in de borst getroffen. Door het hulpgeroep gewekt en door een akelig voorgevoel voortgezweept, sprong de oude weduwe uit haar bed en ijlde in haar nachtgewaad naar beneden. Zij kwam op het oogenblik, dat de moor denaar schoot. Razend van wanhoop sprong de arme moeder op den beul van haar kind toe en greep de hand, die 't wapen omknelde. Maria, vlucht riep ze. De gekwetste voud uog de kracht om op te staan en bij deD buurman Vranken binnen te loopen, waar ze neerstortte. Vranken liep den hoek om. Op het oogenblik, dat de 63jarige vrouw den arm des moordenaars weerhield, uitroe pend vlucht, Maria, had de moordenaar haar toegebeten Dan moet gij eraan. Het treffend antwoord der oude vrouw verdient bewaard te blijven. In Godsnaam, had zij uitgeroepen, schiet dan op mij, maar spaar mijn kind. Hoe ongelooflijk het ook schijne, de onmensch schoot koelbloedig de arme moeder neer. Gelukkig zijn beide slachtoffers nog niet dood. Alhoewel zoo zwak, dat de genees— heeren nog niet durfden overgaan tot het uithalen der kogels, hopen zij beiden te redden. De broeder van Maria, het slachtoffer, is getrouwd met de zuster des misdadigers. De dader van den moordaanslag op de dochter, en de wed. Vaesen, heeft zich zoo goed als zeker terstond na de misdaad in de Maas gestort, en is daar verdronken. Kaatsheuvel. Alhier heeft zich de volgende zeldzame gebeurtenis voorgedaan. Mej. Wil- helraina van Woensel nl. is op 29jarigen leef tijd begiftigd met de zilveren medaille van de bedevaart naar Sittard, die wordt uitgereikt aan dengene, die 25 jaar achtereen de bede vaart naar O. L. Vrouw te Sittard medemaakt. Werkelijk eene zeldzaamheid op zulk eeu jeugdigen leeftijd, daar zij dus van af haar 4de jaar genoemden pelgrimstocht mede- maakte dit heeft zij begonnen uit dank baarheid, daar zij op dien leeftijd plotseling van eene ernstige ziekte werd genezen. Wij feliciteereu de gelukkige van harte en hopen haar eenmaal met goud le zien ge kroond. Dtissen, 15 Juni. Voor de bewoners van Capelle, Dussen, Meeuwen, enz. is het een heel ongemak, dat de trein richting Zwaluwe 's Bosch, die thans te 9 uur (spoortijd) te Waalwijk arriveert, niet meer aan het station Capelle Nieuwevaari stopt, zooals bij de vorige dienstregelingen. Tusschen 7.P2 en 1.45 bestaat aan genoemd station thans geen ge legenheid m^er om in die richting te ver trekken. 't Is te hopen, dat het request, door de gemeente Capelle opgezonden en door Dussen gesteund, de gewenschte uitwer king zal hebben. Heden middag omtrent elf uur ontstond een begin van brand in een hooischelf staande op den Hoogen dijk in deze gemeente en toebehoorende aan K. v. M. Daar er veel volk in de buurt aan 't werk was, waren de vlammen spoedig gebluscht. De brandspuit, hoewel ze reeds ter plaatse was, behoefde geen dienst te doen. De oorzaak wordt aan vuurtje stoken toegeschreven. Heusden, 15 Juni. De postbode C. van Rijswijk van hier op Veen is thans benoemd als bode van de nieuwe route Wijk Andel. Bij kon. besluit is de heer Van Daalen Welters, kantonrechter alhier, benoemd te Alfen. Heesbeen, 15 Juni. In de plaats van wijlen A. Baks is tot kantonnier op den Provincialen weg benoemd G. Baks alhier. WAALWIJK. Concert te geven door de harmonie „l'Espérance", op Zondag 18 Juni as. inden tuin van den heer H. Appels te Waalwijk. Aanvang des namiddags ten ö1/" uur. (Zie Programma's WAALWIJK. Van 10—17 Juni. GEBOREN: Maria Francina Petronella d. van Lnurentius Franciseus Van den Broek en Johanna van Keulen Antonius Gerardns z. van Cornells van de Wiel en Adriana Mimpen Catharina d. van Lambertus van Veldhoven en Christiana Hensen. OVERLEDEN Antonius Veraa oud 65 j. GEHUWD: Herinanus Johannes Antonius Jorna oud 27 j. te Roermond en Johanna Maria van Assen oud 24 j. Marinus van der Aa oud 24 j. te Baardwijk en Antonia van Delft oud 23 j. BEZOÖIEN. Van 1 Mei15 Juni. GEBORENMelis Gerardus z. van Johannes Andries van Zeist en Johanna Glavimans Adriana Maria d. van Floris Paulus van Eekert en Elisabeth de Koek Anna Catharina d. van Gerard Jean Baptist van Eijl en Johanna Poulina van Oijen Wilhelmina Maria d. van Hubertus van Nunen en Francisca Cornelia Duquesnoij Gerardus Martinus z. van Franciscus Johannes van der Gouw en Johanna Am- merdorffer Johanna Maria d. van Hen- drikus Johannes van Herwijnen en Maria Jacoba Wilhelmina 03terwalder. HUW.-AANGIFTE Dirk van Vuuren 26 j. en Johanna Kuijsten 25 j. GEHUWD: Johannes van den Anker, 36 j. en Pieternella van Dongen wed. van Jan Tref fers 40 j. OVERLEDENJohanna Poulina van Oijen echt- fenoote van Gerard Jean Baptist van Eijl 6 j Helena Kelder 1 j. Anna Am- bags 73 j. Francijna Klijn echtgenoote van Willem van der Hammen 65 j. CAPELLE. 1 15 Juni. GEBOREN: Dirk z. van Adrianus van Oversteeg en Willemina Hoefnagel Johannes Zacharias z. van Johannes van Gijzel en Pietronella Vink Gerdina d. van Petrus van Lang en Johanna Fasen Johanna d. van Norbartus Gommers en Pietronella Pauwels. OVERLEDEN: Adriana Jacoraina Valkenburgh 85 j. wed. van Johannes Verheijden. GEHUWD: Marinus van Tilborgh 31 j. en Maria Dingena van Campen 24 j. Cornelis Verhagen 40 j. en Adriana Hendrika Vos 26 j. HUW.-AANGIFTEMarinus Rijkers 24 j. te Loon-op-Zand en Anna Maria van der Schans 23 j. HU W.-AFKONDIGINGEN Jan Schipper 23j.en Antonia Dekker 27 j. te Hill gemeente Meeuwen. M ui K. WAALWIJK, 16 Juni 1899. De handel was ter veemarkt bij goeden aan voer tamelijk vlug. Kalf'beesten golden f125 k 1'180. Dito vaarzen f 115 k f 157. Weilarameren aangevoerd stuks van f a f Jonge varkens aangevoerd 65 stuksver kocht van f 4.00 a f 8,25. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 615 kg. van f 0.85 ét f 0.95 per kg. Eieren 3 a 3Yj cent per stuk. Er is sedert de vorige week geen verandering te melden iu den toestand der huiden en ledermarkt. Huideu blijven duur, verkoop geriDg. Leder gaat tamelijk vlug van de hand doch aan te lage prijzen. Licht leder blijft uog het meest prijshou dend. De schorscampagne vordert buitengewoon goed. De schors komt prachtig binnen, de qualiteit zal dit jaar overal uitmuntend zijn. en de prijzen zullen naar men thans verneemt waarschijnlijk niet hooger zijn dan verleden jaar. Op het einde dezer maand wordt de markt gezet. DUSSEN. Boteraauvoer 281 kg. prijs van f0.70 0.99 Markt gezet op f0.86 per kg. Eieren f 0.80 per 26 stuks. «Eynn—wy ohjily. - »n i ten doel hebbende het fabriceeren en in den handel brengen van leder en looiextracten en het verhandelen van allerlei looimiddelen. Aangevangen primo Mei dezes jaars om te eindigen ultimo April 1909 behoudens stilzwijgende verlenging. Elk der vennooten is bevoegd met den naam der vennootschap te teekeneu en ver bintenissen van de vennootschap aan te gaan met deze restrictie, dat om gelden op te nemen, borgtochten aan te gaan, andere dan handelsgoederen te vervreemden of welke goederen ook te verpanden of te bezwaren, de toestemming en gelijktijdige medewerking beider vennooten noodig is. Wordende overigens verwezen voor de inschrijving der acte ter Griffie van het kantongerecht te Waalwijk. te Waalwijk, zal ten verzoeke van Mej. M. VAN ES, in het café van den heer A. J. GERRIS op de Markt te Waalwijk, Woensdag 28 Juni 1899, voormiddags 10 ure, om contant geld waaronder een fraai antiek kabinet van nol en wortel, zwart houten salon ameuble ment met Canapé, mah. houten chiffonnière en andere kastenveeren bedden, kachels, lampenporceleinglas en aardewerk en verder gerief. Kijkdag daags te voren van 2 tot 7 ure. alvorens U een bedstel koopt bij onze talrijke afnemers, wier dankbetuigingen in onze circulaires voorkomen en waaronder U zeker eenige vrienden of kennissen zult vinden, waar onze prima solide Veeren en Kapok zijn geleverd, en U zult na in formatie en ontvangst der stalen over tuigd worden, dat U bij niemand goed- kooper en solider Llwe inkoopen kunt doen, Onze complete Veerenbedstellen met 50 pd. veeren voor f35.zoomede onze kapokken bedden zwaar gevuld voor f 25 of f28 bestaande uit een Compleet Voeren of kapokbed, peluw en 2 kussens, gewaste zware linnen tijk, 1 wollen1 gestikte moltondeken, 2 halve doorgest. eD peluw stroomatras, overtrek voor bed en peluw, alles prima kwaliteit. Dankbetuigingen van ambtenaren, waaronder ontvangers en notarissen liggen op ons kantoor ter in zage. Een bedstel 't welk wij U leveren a f35kost bij uwen winkelier minstens f 55.f 60.Alleen door onze groote omzet van 25 30 stel per week waaronder wij van bepaalde soorten stof groote quantums gebruiken is het ons mogelijk tot deze prijzen te leveren. Zen ding franco elk spoorwegstation. Rembours, naar België franco Grens station. Wat niet goed is nemen we terug. Het is niet onze bedoeling ^koopjes" te leveren doch indirect het vertrouwen onzer cliën- tele te winnen. WALSTRA Co., Bed denfabrikanten, Groningen. Vraagt Mon sters en Stalen. Hij vestigd ook de aandacht van het pu bliek op zijn groote sorteering Een groote sorteering van AALWIJK, Heden voor het nieuw seizoen ontvan gen een GROOTE SORTEERING vanaf 1 vlams fl.75. 2 f2.20. 3 f2.75. Beste kwaliteit. Ook bevelen wij ons beleefd aan tot het leggen van met bijlevering van alle daartoe benoo- digdheden, desverkiezend met garantie. Beste adres voor H.H. jagers van: en alle als braadpannenkoffie- en theepotten water- en toiletemmers en een groote sor teering fijne brood- en beschuittrommels. voor Jalonsieën van af f2,50 de vierkante Metert Zeer solied en net afgewerkt. Qualiteit en soliditeit in aanmerking ge nomen beneden iedere concurrentie.

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 6