P. Gloudemans, gasomamenten, gasleidingen Informeer TH. A. TAS ATIJCK, legen het vooijaai ONTVANGEN! MEUBELEN, HANDEL A Wi ll W. t. VAAGS Stalen balken Zichten en Zichtwerften DejeunersDiners SOUPERS, A. G. VAN TILBURG. f, P. M IliLST k Zil, V erzameJt gebruikte Postzegels Advertentiën. IS 4 WIJNHANDEL. GLOEIKOUSJES Meubelen Waalwijk Behangselpapieren en randen, DRAADNAGELS Koude en Warme SCHOTELS Gateaux, Desserts, Chocolaterie en Bon bons-artikelen, Comes tibles etc. Stoom-en andere Werktuigen RIJWIELEN, het goed Werk van Bethlehem te Vaals (Limburg). Waalwijk. WAALWIJK. Koper-, lood-, zinkwerker en gasfitter. R F. P A R E E R E N verwarring onmogelijk. gas- en huishoudelijk gerief in alle soorten en prijzen. TAHJTII :M lAlPlIIIli scherp concurreerende PRIJZEN. W A A L W IJ K. I I Wed. W. G. Vaags. Patisserie Moderne. Cuisine Framjaise. Servies, Tafellinnen en Zilver. INRICHTING Rijwiel-onderdeelen, maar ik kan u verzekeren dat hij zich voor vier- of vijfmaal honderdduizend francs den hals niet laat afsnijden.Juffrouw Armanda behoeft tenminste niet mooi te zijn met den bruidsschat, dien zij mee krijgt. Juffrouw Armanda Dat is de dochter van mi nheer Robertet Zijn eenige dochter, luitenant. Hoe oud is ze Achttien of negentien jaar Msar ze is niet mooi Dat heb je me toch gezegd, nietwaar? Pardon, luitenantIk zei, ze behoeft niet mooi te zijn, maar mooi is ze. U zult het eens zien, wat teinthaar oogen, mond, tailleu zult eens zien Een jong meisje, dat teint, haar, oogen, een mond en taille heeft, is inderdaad dan ook iets buitengewoons. Zal ik de waarheid zeggen Baptiste had me betooverd. En ik, die nog nooit aan een huwelijk had gedacht, begon er nu zoo waar over te denken. Het had me aangegrepen en hoe ik ook mijn best deed, de gedachte var. mij af te schudden, het gelukte niet. Plet begon mij te ergeren, dus zei ik Neen toch niet, het bevalt, me niet Wilt u niet naar De vier Kolommen", gaan vroeg Baptiste. Ik ging toch naar „De vier Kolommen", natuurlijk om den goeden jongen plezier te doen. Hij bracht me bij mijnheer Robertet, een dikken man met een rood gezicht en schit terende oogen ik bestelde het souper en na dat het noodige was vastgesteld, keerde de hotelhouder naar zijn keuken terug. We wilden naar Goudreville terugrijden, toen op eens een lieve vrouwenstem zeide Maar dat is Baptiste Mijn oppasser keek naar boven en ik deed hetzelfdeop het bordes, ter hoogte van de eerste verdieping, stond een blond, slank en mooi, zeer mooi meisje en lachte ons toe. Baptiste, ging zij voort, heeft papa je niets geoffreerd? Je bent warm en zult wel dorst hebben. Mijnheer de officier zal wel goedvinden, dat je een glas bier drinkt. Zeker, antwoordde ik, en als ik niet zoo'n haast, zoo'n groote haast had Dan zoudt u ook een glas bier aan nemen, mijnheer de officier? Och, doe het maar, ik kom beneden. Ja maar Ach ja, ik vergat, dat u zoo'n haast hebtnu, steekt uw arm dan maar op. Met deze woorden boog het meisje zich over de leuning en reikte me een glas schuimend bier toe Ik dronk langzaam Ik nam juffrouw Armanda nauwkeurig op. Toen, hoe weet ik niet, begon ons ge sprek en we kwamen vanzelf op het hu welijk. Juffrouw Armanda beloofde me, dat ze voor het souper zou zorgen, zoodat de over ste tevreden kon zijn. Maar het was in de laatste dagen een heele drukte in het hotel, want een nichtje, juffrouw Jeanne, zou den volgenden dag haar verloving vieren en mijnheer Robertet bereidde nu een diner voor zijn nicht, die in October zou trouwen. Ik hoorde levens van haar, dat juffrouw Jeaune een wees was en tegelijk met Ar manda was opgevoed. De kinderen hielden van elkaar als zusters en dikwijls had men gezegd, dat zij op denzelfden dag in 't hu welijk zouden treden. Zoo trouwt u dan ook vroeg ik een weinig bevend. Ik Wel neen. Maar twee bruiloften tegelijk zouden toch aardig zijn geweest. Ik achtte nu het oogenblik gekomen en ging verder O, maar juffrouw, dat hangt toch ze ker alleen van u af. Ja, dat is waar, antwoordde Armanda onschuldig, papa laat me de vrij&keus. Maar een leeraar, zooals de aanstaande van mijn nicht is, zou ik niet willen en ook voor een notaris, een advocaat of een rechter voel ik niet veel. Als een president van een ge rechtshof mij vroeg, zou ik zoo gauw niet „neen" zeggen, want ik vind het wel aar dig, de vrouw van zoo'n voornamen mijn heer te zijn. Maar de president zou jong en niet vervelend moeten zijn; en zoo-een vindt men, geloof ik, niet dikwijls. Verleden jaar kon ik een commissaris van politie krijgen, maar hij zeide, toen hij mij omhelsde Hoor eens kind, politiecommissaris is tegenwoor dig al net zoo goed als een vogel op het dak.Dus adieu, mijnheer de com missaris. Ook zijn er kooplui gekomen, zeer veel kooplui, maar ik ben in den handel geboren en u kent het spreekwoordAls men zelf kookt, verdwijnt de eetlust. Nu, wat voor een man zal ik kiezen Ik weet het zelf niet. Maar nietwaar, mijnheer, u houdt me bepaald voor erg dwaas. Neen, zeker nietzeker nietriep ik uit, Werkelijk had ik nu in 't minst geen haast meer. Dit gesnap vermaakte en ontroerde mij tevens, en weer kwam de gedachte aan eeu huwelijk bij mij op ik streed er niet meer tegenik gaf mij over. En als een officier u gevraagd had waagde ik te zeggen, daarbij de oogen neer slaande als een bakvischje. Juffrouw Armanda begon luid te lachen en riep Ja, daaraan had ik nog niet gedacht! Eeu overste of een generaal Een overste, een generaal, merkte ik op, dat is weer hetzelfde als met een presi dent, ze zijn veel te oud zoo is bijvoor beeld mijn overste een zeer vroolijke on aardige jongezel, die de veertig echter reeds lang achter den rug heeft. Doch, als er pens een luitenant of een kapitein, achtentwintig jaar oud, vroolijk van karakter, goedhartig en in bezit van een flink vermogen en schitterende vooruitzich ten, oin uw hand was gekomen, wat hadt 11 dan geantwoord juffrouw Zij antwoordde niet, maar lachte, dat haai de tranen in de oogen kwameu, de blonde onschuld Heb ik reeds verteld, dat ze blond was, de mooiste tint, de prachtigste oogen en den mooisten mond had, dien men zich kan denken Dus, juffrouw, vroeg ik nog eens, wat hadt u dan geantwoord Ja, dat weet ik niet, zeide ze. Maar. Nu, ik had gezegd spreek met papa Ze zeide dat „spreek met papa", zonder mij aan te zien. Toen boog ze zich over de leuning en riep mijn oppasser, die tijdens ons gesprek vol eerbied ter zijde was gegaan. Wil je nog een glas bier, Baptiste Dat sla ik niet af, juffrouw, temeer, daar ik, zonder u er een verwijt van te willen maken, nog niets gekregen heb. xAch, heb je nog niets gehad Heb ik je vergeten Arme Baptiste, arme Bap tiste En het lachen begon opnieuw. Ik dacht het nog te hooren, toen ik op weg naar Goudevrille was. Telkens klonk dat „spreek met papa" mij in de ooren. Om drie uur had ik het twee honderd maal gehoord om vier uur stond ik gereed, om groote besluiten te nemen alleen was er in mij nog steeds twijfel, of het „spreek met papa" van juffrouw Arman da wel gemeend was. Ik wilde mij in deze klaarheid verschaffen en haar een liefdesverklaring doennam ze mij aan, dan zou ik aanzoek doen bij haar vader, of mijn majoor vragen, dat voor mij op zich te nemen. 's Avonds om zeven uur ging ik naar een bloemist, om een bouquet te koopen, en daarmee gewapend, begaf ik mij naar „De vier Kolommen." Waar is juffrouw „Armanda" vroeg ik een dienstbode. Boven, in de groote zaal Ik ga naar boven, om te zien, hoe het met ons souper stond ik was zeer op gewonden. Ik vond de groote zaal niet en verloor mij in een doolhof van gangen. Eindelijk was ik waar ik wezen moest. De kroonluchter was aangestoken, de tafel gedekt, een heerlijke tafel en geheel op den achtergrond stond een blondlokkig meisje, en» droogde champagneglazen af. Ik trad nader en, om heel hoffelijk te schijnen, boog ik de knie met mijn bouquet in de hand. Mejuffrouw, ach mejuffrouw. O, die Minardhoorde ik op eens roepen, hij is toch altijd dezelfde Ik keek om en zag wien den overste, die zooeven met juffrouw Armanda was binnengekomen. En juffrouw Armanda lachte niet. Ja maar, wie was dan dat blonde meisje, dat de oorzaak was van uw misver stand 't Was juffrouw Jeanne, de verloofde van den leeraar. Ze nam den bouquet en legde hem mid den op de tafel. Ik sprak echter niet met papa. Juffouw Armanda, zult ge me vragen, trouwde dus niet tegelijk met haar vriendin? O, toch wel, zij trouwde zelfs op den zelfden dag Ze trouwde met mijn ovrnste! Ziet ge, daarom heb ik den dienst ver laten. Beveelt zich beleeld aantot het van alle mogelijke en al wat verder tot het V A K behoort. Geheet nieuwe gasleidingen wor den door mij vlug en tegen con curreerende prijzen uitgevoerd door mij zelf GEPREPAREERD, zijn krrnp- vrj en van watermerk voorzien dus Verders alle ARTIKELEN voor zijn bij mij te bekomen. Aanbevelend ALS BOVEN. alvorens U een bedstel koopt bij onze talrijke afnemers, wier dankbetuigingen in onze circulaires voorkomen en waaronder U zeker eenise vrienden of kennissen zult vinden, waar onze prima solide Veeren en Kapok zijn geleverd, en U zult na in formatie en ontvangst der stalen over tuigd worden, dat U bij niemand goed kooperen solider Lwe inkoopen kunt doen, Onze complete Veerenbedstellen met 50 pd. veeren voor f35.zoomede onze kapokken bedden zwaar gevuld voor f 25 of f28 bestaande uit een Compleet Voeren of kapokbed, peluw en 2 kussens, gewaste zware linnen tijk, 1 wollen1 gestikte moltondeken, 2 halve doorgest. en peluw stroomatras, overtrek voor bed en peluw, alles prima kwaliteit. Dankbetuigingen van ambtenaren, waaronder ontvangers en notarissen liggen op ons kantoor ter in zage. Een bedstel 't welk wij U leveren 'a f35kost bij uwen winkelier minstens f55.a f60.Alleen door onze groote omzet van 25 b. 30 stel per week waaronder wij van bepaalde soorten stof groote quantums gebruiken is het ons mogelijk tot deze prijzen te leveren. Zen dingfranco elk spoorwegstation. Rembours, naar België franco Grens station. Wat niet goed is nemen we terug. Het is niet onze bedoeling „koopjes" te leveren doch indirect het vertrouwen onzer clien tele te winnen. WALSTRA Co, Bed denfabrikanten, Groningen. Vraagt Mon sters en Stalen. een kolossale voorraad van Hij vestigt ook de aandacht van het pu bliek op zijn groote sorteering in Tapistry, Koehaar, wollen Jutte cacos, etc. Was—, Leerzeildoeken, Linoleum, afgepaste tafelkleeden, in vilt, gutta percha, wasdoek, klein tafelkleedjes in gutta percha, zeer geschikt voor tafelser vetjes. Linoleum wrijfwas in doozen van 20 ets. Wltpapier en biezenmatten voor onder zeilen, Linoleum en tapijten. ï)en groote sorteering van V oorts kastpapier, papieren en wasdoek kastranden, schoorsteen- kleedjes en verder bijbehoorende ARTIKELEN; alles tegen IN Ijzerwaren, Gereedschappen. Huish. en Schoenmakersartikelen, bij de HAVEN, GROOTE VOORRAAD VAN alle tot liet vak behooreiule artikelen. voor de. Schoenmakerij en timmervak. Stiften, Koper en Tacks. tegen fabrieks-prijs. m e 2. l Beleefd aanbevelend met of zonder bijlevering van DIVERSE NIEUWE Aanbevelend, Met deze berichten wij het geachte pu bliek, dat wij door het aanschaffen van de nieuwste machiueriën onze voor het HERSTELLEN van belangrijk hebben uitgebreid. Verder vestigen wij de aandacht op onze agentuur voor het leveren en plaatsen van stoommachines en ketels van elke voorkomende afmeting. Heden ontvangen eene prachtige collectie Nederlandsche en Engelsche vanaf f70 en hooger met een jaar garantie. De aandacht wordt in het bijzonder ge vestigd op de acatène of kettingloos rijwiel vanaf f 160 alsmede op onze uitgebreide sorteering als accetyleen-lantaarns vanaf f 9, compleete stellen banden, zadels, tasschen, voetpompen enz. Aanbevelend, van alle Landen zelfs de meest gewone ter bevordering van de geestelijke roeping voor arme kin deren. Kostbare religieuse aan denken zullen hen worden toe gezonden. INLICHTINGEN te bevragen en Post zegels te zenden aan B f» a (i B A B

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 6