Verzamelt gebruikte Postzegels Informeer J alousieën P. Gloudemans, gasofilamenten, gasleidingen INMAAK- Artikelen. Th. Wessels, Handel in Kruidenierswaren, GEWEREN HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN, J.G. MARKS en ZOON, tl fit goed Werk van Bethlehem te Vaals (Limburg). Het beste adres I Gerard van Dijck, Kooktoestellen, ~M E N G eTTwERK Advertentiën GLOEIKOUSJES J ACHT ARTIKELEN. Hurgerli ke stand. Handelsberichten. Telegrammen. WAALWIJK. W k klW IJ K„ Koper-, lood-, zinkwerker en gasfitter. REP. AREEREN verwarring onmogelijk. gas- en huishoudelijk gerief in prima kwaliteit aan con- curreerende prijzen, DrogerijenChemicaliën Electrische geleidingen, MAGAZIJN van Tot in den dood. van alle Landen zelfs de meest gewone ter bevordering van de geestelijke roeping voor arme kin deren. Kostbare religieuse aan denken zullen hen worden toe gezonden. is bij aan de Haven Geheel nieuwe gasleidingen wor den door mij vlug en tegen con— curreerende prijzen uitgevoerd. MARKT, WAALWIJK. en VERFWAREN. Heden voor het nieuw seizoen ontvan gen een GROOTE SORTEEKiNG Verder: poetsolie en Weenerkalk, brandspiritus, naphta, terpe- tijn, Brusselsch aard, blauw steen, bruineersel, witsel en Emaline potlood, enz., enz. Aanbevelend KoperslagersWAAL WIJK. Dusscn 18 Aug. Zondag 13 Aug. trok de fanfare „YVilhelmina" alhier met Beschermheer en Bestuur op naar den tuin van het kasteel om van zich eene photographische opname, te laten doen door den heer A. v. d. Pluym. Het geheel, een zeven en twintigtal personen bedraeende, vormt een prachtige g'oep. De bekende figuur der vereeniging, de itomdrager Dries, die met zijn instrument op den rug ook alleen poseerde, komt bizonder kranig uil. Dat haver en tarwe nog al gewild zijn, bleek deze week bij eene veikooping dezer producten bij den Kamp alhier; f 165') bracht dj verkoop van 11 H A. haver en tarwe op, er waren H.A. bij, die niet minder dan f '200 golden. WAALWIJK. 12 19 Augustus. GEBOREN Gerardus Theodorusz. van Johannes Hermanus van Assen en Johanna Elisabeth van Schijndel Lambertus Gerardus z. van Johannes Hubertus Schalken en Adrinna Maria van Riel Johanna Antonia Maria d. van Marinus van Son en Elisabeth Meijers. OVERLEDEN Gerardus Josephus Bruijstens oud 6 weken Johanna Adriana Maria van Bladel oud 3 rand. Mechelina Heesters oud 74 j. wed. van Cornelis Brans Jo hanna Antoaia Maria van Son oud 3 dagen. CAPELLE. Van 15 Juli15 Augustus. GEBOREN: Aantje Adriana Johanna d. van Ni- colaas Nieuwen huizen en Aantje Arië'ta Goedhart Pieter z. van Ilendrikus Ver- duijn en Johanna Adriana de Roon Jo hanna Cornelia d. van Govcrt van der Schans en Cornelia Broeks Dirk z. van Bastiaan Wijnands en Cornelia van Helden Adriana Susanna d. van Hendrik Korsten en Susanna Konings Gerrit z. van Johannes Rozen- brand en Pieternella de Rooij Pieter Johannes z. van Marinus Sprangers en Allegonda van Tilborgh Antonie z. van Jan Rozenbrand en Catharina Verduijn Machiel Adriaan z. van Adriaan Johannes Verduijn en Jenneke Vos. OVERLEDEN: Mathijs Wagemakers lj. Adriaan Waarts 4 rand. HUW.-AANGIFTENJoris Antonie van Vuuren 49 j. en Martina Tactor 3b j. Antonie Mouthaan 55 j. en Cornelie van Campen 25 j. GEHUWD: Jan Verhagen 35 j. wedr. van Jenneke Timmermans en JohanDa Verduijn 23 j. WAALWIJK, 18 Augustus 1899. In hoornvee veel aaovoer, handel vlug. Kall'beesten golden f 130 i'205. Dito vaarzen f 110 k f 170 Jonge varkens aangevoerd 165 stuksver kocht van f 3.75 a f 8,75. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 295 kg. van f 1.37 k f 1.53 per kg. Eieren 3 a 4 cent per stuk. Op alle stapelplaatsen is de handel in huideu zeer geanimeetd. Er wordt veel ver kocht tegen opgaande prijzen, zoodat de vooorraad die toch al niet groot was, erg begint in te krimpen zoodanig dat dezelve bijna overal ver beneden het middelmatige is en zelfs op sommige plaatsen ongekend laag. De huiden veiling te Londen liep zeer vlug af. Droge Kaaphuiden die erg gezocht zijn, worden niet aangeboden, terwijl Colombia's weder J/8 d. */4 d. hooger liepen. Te Antwerpen zijn de verkoopen na afloop der Van Dijck's feesten belangrijk geweest. Al de Liebig ossen van no. 1318 van 25/32 kilo werden op 16 dezer fr. 68 verkocht, tegen welke prijzen men ook die van no. 1392 en détail begint te verkoopen. De Casablanca ossen 20/25 per Grei a fr. 67 en de 25/32 k fr 71, welke prijzen men nog schijnt te willen verhoogen. Men verwacht ovtr het geheel zoowel te Havre als te Antweiper» voor Laplata huiden nog hoogere prijzen. Gezouten koeien- zijn zeer schaarsch da- gelijksch gaat de markt hooger. De ledermarkt volgt de stijgende huiden markt slechts schoorvoetend. In het buitenland zet men de prijzen en terecht, flink op, maar in Holland, dat nog steeds overstroomd wordt door bij het gewicht verzwaard en vervalscht zooileder door naburige landen die hier vrij invoeren, kunnen de looiers nog maar nioeielijk 5 a 10 ets per K.G. meer bedingen, en naar buiten kunnen zij niet, omdat zij door inkomende rechten getroffen worden. In Geldersche schors ging dezer dagen veel om prima waar houdt men 10 ets. per 65 K.G. hooger dan in de maand Juli. DÜSSEN. Boteraanvoer 104 kg. prijs van fl.22 1.29 Markt gezet op f 1.26 per'kg. Eieren f 0.85 per 26 stuks. OPORTO, 18 Augns'us. De overheid heeft thans een opgave omtrent de pest alhier uit gegeven, waaruit blijkt dat de ziekie is uit gebroken den 4en Juni en dat sedert 39 gevallen zijn voorgekomen, waarvan 13 met doodelijken afloop. REN NES, 18 Augustus. Glorot is van middag nader ondervraagd. Picquart, Gast eu een aantal ooggetuigen, die den dader van den aanslag hebben zien vluchten, werden in tegenwoordigheid van Glorot gebracht, maar verklaarden stellig, dat deze persoon niet de rnan was, dien zij achtervolgd hadden. Dit is de tekst van het briefje, dat Glorof gisteren aan den kapitein der gendarmerie te Rennes zond ,,Ik geef mij over. Neem mij gevangen. Ik beu de dader van den moord- aauslag op Labori. Ik ben blij dat ik hem niet gedood heb ik heb mij vergist, want ik wilde op Dreytus schieten. Maar ik beb wapens; hij zal sterven." Het bulletin over Labori van hedenmiddag luiddeDe patiënt lijdt aan voortdurende slapeloosheid. Hij heeft geen koorts. De plaatselijke toestand is bevredigend. De ge wonde zal vandaag een half uur opslaan. LONDEN, 18 Augustus. In verband met de tot nu getroffen maatregelen worth mede gedeeld, dat de Engelsche krijgsmacht welke in geval van vijandelijkheden in Zuid-Afrika zal gebruikt wot den, beslaat uit 21 bataljons infanterie, 6 regimenten cavalerie, 4 batterijen artillerie, 11 batterijen veldartillerie, 3 com pagniefin genie, to;aal ongeveer 32,000 man. BERLIJN, 18 Augustustus. De heden dooi den Keizer gehouden redevoeiing bij de ont hulling van het gedenkteeken op het slagveld van Saint-Privat worde om zijn sympathieke en vredelievende woorden ook voor de Franschen, die daar gesneuveld zijn, be schouwd en besproken als een nieuwe aan - wijzing ten gunste van vriendschappelijker betrekkingen tot Frankrijk. De Keizer sprak over de dapperen van beide legers eu zeide dat de Fransche soldaten met evenveel hel denmoed voor hun Keizer en vaderland een roemrijk graf vonden als de Duitsche en dat thans de zielenvan alle gevallenen „in eeuwi gen Godsvrede vereenigd op ons neerzien." Paula des Lys lag in doodsstrijd. De domme onbekwaamheid van een man ontrukte haar, bloeiend van leven, aan de liefde van haar beminde. Druppel voor druppel vloeide haar bloed weg. De blanke vacht, die haar hooge kamer bekleedde, had een breede purperen vlek, waarop haar ontstelde dienstmaagden met afschuw staarden hij die het kwaad bedreven had, was gevlucht, vreezende den toorn en de wraak van den heer en Paula bleef alleen le midden van haar weenende vrouwen. Zij steunde met haar bleek hoofd op de hooge fijnbesneden leuning, hare bloote voeten bibberden in het warme bontwerkhaar mooie zwarte oogen met den zachteu blik, hare mooie oogen vol liefde, vergroot door vrees, keken in de verte, op den langen weg, Met een laatste poging boog zij zich naar het smalle venster Aymard, zeide ze hartstochtelijk, Ay- mard, mijn veelgeliefde, kom terug. Moet ik dan sterven zonder u weer te zien Haar hoofd viel achterover, een laatste rilling beving haarhaar vrouwen hoorden ze nog mompelen Aymard, mijn Aymard Toen werd het stil in het oude slot. De geknielde dienstmaagden wachtten de terug komst des meesters af, biddende voor haar, die zoo schoon en zoo kalm rustte dat ze scheen te slapen. De nacht was gekomen. Aymard des Lys reed door de lommerrijke dreven hij spoedde zich. Een heimelijke onrust benevelde zijn mannelijk schoon gelaat. Plotseling deed zijn paard een sprong. Aymard werd bleek ondanks zijn moed. - Paula zeide hij met verstikte stem. Dicht bij hem, half verholen in het gebla derte, rees langzaam een schim op. Ondanks haar bleekheid, ondanks haar sluier, die haar gelaal verborg, herkende ridder des Lys zijn beminde. Hij wilde vooruitsnellen, haar in zijn armen nemen, doch reeds was ze voorbij. Aymard had een zucht van onbeschrijfelijke zoetheid zijn voorhoofd voelen slreelen hij had de stem gehoord van de aangebeden Paula, die fluisterend zeide Voor immer de uwe, in leven en in dood. Nog eenige oogenblikken en het uitgeputte paard valt neer voor de slotdeur. Alles is donker, alles zwijgt. Met angstig- beklemd hart, loopt Aymard de steenen trap pen op. Heeft de schim waarheid gesproken? De vreugde van het hart, de trots van zijn leven, zijn ze voor immer verdwenen Zijn schoone, zijn edele Paula, zijn wakkere ge zellin. heeft ze hem verlaten Is ze werkelijk heengegaan, zij wier glimlach zijn kracht was? Zijn beeuen wankelden nog een krachts inspanning en hij is erhij heeft 't gezien. Een doffe kreet ontsnapt hem. Hij knielt neer en met het hoofd op de voeten van de aangebeden doode, weeklaagt hij en gilt zijn smart uit in wilde vervloekingen. De vrouwen hebben zijn smart geëerbie digd hij is alleen «net het overscho' van zijn gebroken liefde. Hij staat op. De schoonheid der ziel van de geliefde vervult zijn geest met een ge heimzinnige kalmte. Hij herinnert zich de verschijning op den weg hij begrijpt nu de belofte, die hem van schrik had doen sidde- deren Voor immer d" uwe, in het leven en in dood. En eiken nacht, tot het laatste uur, wan neer ridder des Lys haar hooge katuer bin- nen'rad, openbaarde een lichte beving er. bij na onmerkbare slreeling hem de bovenna tuurlijke aanwezigheid van Paula. Soms ver scheen in liet blecke schijnsel van de avond ster een lichte gestalte, in bevallige lijning. Paula! mompelde Aymard smeekend. Dan boog de schim zich naar zijn leger stede wiekgeruisch vervulde de verdonkerde kamer, een verfrisschende adem streek over des ridders lippen, de oogen, de groote don kere oogen van Paula zagen hem aan met onzeglijke teederheid en fluisterend herhaalde Aymard Onze liefde is sterker dan de dood. Men vertuit sinds dien .- wanneer een kind van het adellijk geslacht des Lys bij den heiligen doop den gewijden naam van Paula ontvangt, dan buigt de bevallige slotnouwe vair voorheen zich over naar het teere slui merende wezen en geeft het heur haar met zwarten weerschijn, haar slanke vingers, haar wondervolle behendigheid, haar schoone oogen, vol liefde en vooral het hoogste goed een vonk van haar geheimzinnige macht. INLICHTINGEN te bevragen en Post zegels te zenden aan alvorens U een bedstel koopt bij onze talrijke afnemers, wier dankbetuigingen in onze circulaires voorkomen en waaronder U zeker eenige vrienden of kennissen zult vinden, waar onze prima solide Veeren en Kapok zijn geleverd, en U zult na in formatie en ontvangst der stalen over tuigd worden, dat U bij niemand goed kooperen solider llwe inkoopen kunt doen, Onze complete Veerenbedstellen met 50 pd. veeren voor f35.zoomede onze kapokken bedden zwaar gevuld voor f 25 of f28 bestaande uit een Compleet Veeren of kapokbed, peluw en 2 kussens, gewaste zware linnen tijk, 1 wollen1 gestikte moltondeken, 2 halve doorgest. eD peluw stroomatras, overtrek voor bed en peluw, alles prima kwaliteit. Dankbetuigingen van ambtenaren, waaronder ontvangers en notarissen liggen op ons kantoor ter in zage. Een bedstel 't welk wij U leveren a f 35kost bij uwen winkelier minstens f 55-a f 60.Alleen door onze groote omzet van 25 30 stel per week waaronder wij van bepaalde soorten stof groote quantums gebruiken is het ons mogelijk tot deze prijzen te leveren. Zen ding franco elk spoorwegstation. Rembours, naar België franco Grens station. Wat niet goed is nemen we terug. Het is niet onze bedoeling ^koopjes'' te leveren doch indirect het vertrouwen onzer cliën- tele te winnen. WALSTRA Co., Bed denfabrikanten, Groningen. Vraagt Mon sters en Stalen. voor JaJonsieën van af f2,50 de vierkante Meter. Zeer solied en net afgewerkt. Qualiteit en soliditeit in aanmerking ge nomen beneden iedere concurreutie. Beveelt zich beleefd aan tot het van alle mogelijke en al wat verder tot het VAK behoort. door mij zelf GEPREPAREERD, zijn krmp- vrj en van watermerk voorziendus Verders alle ARTIKELEN voor zijn bij mij te bekomen. AanbevelendALS BOVEN. Echte Rozijn Wijnazijn. Ia. Azijnsprit en Inmaakazijn. Azijn-Extract (I fleschje voldoende voor 5 liter besten inmaakazijn.) Cayennepeper. Gemberwortel. Dragon. Wierikswortel. Venkelzaad. Laurierbladen. Spaansche peper. Witte— en Zwarte Peperbollen. Wit— en Zwart Mosterdzaad. Ia. Engl, Mosterdmeel. Kruidnagelen. Foelie. Pijpkaneel. Cardamomen. Flesschenlak. Flesscbenzwavel. Pergamentpapier. Candysuiker. Broodsuiker enz. enz. vanaf 1 vlams fl.75. 2 f2.20. 3 f2.75. Beste kwaliteit. Ook bevelen wij ons beleefd aan tot het leggen van met bij levering van alle daartoe benoo- digdheden, desverkiezend met garantie. Beste adres voor H.S. jagers van: en alle als braadpannenkoffie- en theepotten water- en toiletemmers en een groote sor teering fijne brood- en beschuittrommels.

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 6