scherp concurreerende prijzen. Frits Müllers, vraagt ge ill: Prijscourant Verzamelt gebruikte Postzegels Ontvangen Behangselpapier JALOUSIEëN liet goed Werk van Bethlehem te Vaals (Limburg). Burgerlijke stand. Handelsberichten. Randen en Hoeken LAKKEN VAN Verder alle Separaties ALLES TEGEN Huis— en Decoratieschilder, WAALWIJK. van alle Landen zelfs de meest gewone ter bevordering van de geestelijke roeping voor arme kin deren. Kostbare religieuse aan denken zullen hen worden toe gezonden. lrekt het van buiten ieders aandacht, in wendig do-.t het dit niet minder, door zijne flinke inrichting. Beneden treft men aan het café (genoegzaam bekend), groote eetzaal, keuken, pakkamer, en verder nog andere kamers, alles degelijk, naar de eischen des tijds. 'Op de eerste verdieping bevinden zich 8 ruime, luchtige logeerkamers, gemakkelijk ingericht en zeer ne jes gemeubileerd; een breede corridor, alles eveu flink, licht en luchtig, wat de reizigers zeker op prijs stellen. Het raam op den corridor kijkt vroolijk uit op den tuiu en de zaal Musis Sacrum. Verder treffen we op deze verdieping langs de Groote Straat aan het lokaal der sociëteit .,de Gezelligheid." Om goed te kunnen begrijpen, welk een indruk deze zaal maakt, moet men er geweest zijn een localiteit ter groote van pl. m. 100 M2. hoog en luchtig, voorzien ran alles wat meu tot gemak en verfraaiing kan uitdenken; schoone schildering, een prachtig eikenhout- kleurige lambriseeriug, deftig behang, kolos saaie spiegelruiten, welke van onder naar boven opgeschoven worden. Schilderwerk, behang en spiegelruiten vervaardigd en gele verd door den heer Frits Müllers, doen hem werkelijk zeer veel eer aan. Door de opge schoven ramen begeeft men zich op een balcon, even sierlijk als al het vorengaande, ter grootte van 13 bij 1.50 M.waarlijk de heeren zullen er zomers een lekker zitje hebben en tevens een riaDt uitzicht op onze suaten ter zijde vindt men de gemakken, vestiaire en de trap, een prachtige bordestrap van mas— siefgrenen; deze vormt een afzonderlijken opgang, uitkomende vooraan in den dam, alleen voor 't gebruik der societeitsleden. Aan de andere zijde heeft men een lift, die in 't café ui'komt, en wel zal zorgen, dat het noodige wordt aangevoerd. Het plafond is ook zeer mooi bewerkt; van hieruit loopen 3 luchtkokers naar boven, welke door dicht en openschuiven zorgen voor den afvoer van rook en aanvoer van frissche lucht. Die luchtkokers zijn natuurlijk iu de zaal niet zichtbaar. Ter voorkoming hiervan is in t plafond uitgesneden bloemwerk aan gebracht. Zooals men ziet is alles zoo schoon en comfoi tabel mogelijk. Het meubilairte leveren door de firma Vredeuburg te Zutphen, belooft uiterst fijn en chique te zijn, dit is nog niet aanwezig en wij hopen later hieromtrent een en ander te kunnen mededeeleu. De sociëteit wordt geopend Zaterdag 15 September a.s. Op de 2de verdieping treffen we ook nog 4 logeerkamers en verder eene flinke ruimte die tot verdere uitbreiding kan worden aan gewend. De inrichting van 't geheel is degelijk en ombekrompen; alle kamers en de sociëteit zijn voorzien van electrische schellen, die in t café uitkomen, in een nummerbord om onmiddellijk te kumien zien waar gebeld is; dit alles is van de nieuwste constructie, geleverd door de firma J. C. Marks &Zoon, die alle eer daarvoor toekomt en toont goed op de hoogte te zijn. De gasleidingen zijn gelegd door de firma Gloudemans alhier. Uit een en ander zal men gemakkelijk tot de slotsom komen, dat moeite noch kosten ge spaard zijn, om de inrichting te laten voldoen aan alle eischen en dat het een hotel is waarop Waalwijk trots kan zijn. Voegt hierbij nog, dat hieraan is verbonden de concertzaal Musis Sacrum* een flinken tuin, die geheel opnieuw zal worden aangelegd, de zoo ge zellige Waalwijksche kegelbaau, eene ruime stalling voor ongeveer 30 ^paarden en het lijdt geen twijfel of de eigenares, mej. dewed. Gerris zal er succes mede hebben, 't welk allen haar voorzeker toewenschen en zij zal zich ten volle zien schadeloos gesteld voor de groote moeite en kosten aan den bouw van zulk een etablissement onafscheidelijk. Ten slotte een woord van hulde aan den architect, de aannemers en allen, die aan de daarstelling arbeidden; het zal hunne gunstige reputatie nog verhoogeu. Ongeluk te Loonopzand. Omtrent het droevige toeval te Loonopzand, waarvan we een vorigen maal reeds melding maakten, is verder niet veel meer te vermelden. Uit het onderzoek is gebleken, dat het geheel en al per ongeluk is gebeurd, zonder eenige bedoeling, bij het laden van een geweer onder het schieten, (oefening op schutboom) waaraan de dader deelnam en het slachtoffer toeschouwer was. Gisteren had de lijkschou wing plaats door Dr. Rommeling van Kaats heuvel en Dr. Sweens van Waalwijk. Spoorwegongeluk te Rotterdam. Vrijdagmorgen om 5 uur arriveerde aldaar een trein met 30 a 40 ledige goederenwagens, beneveos 5 personenwagens welke Donderdag in een pleziertrein hadden dieiistgedaao, die van Roseudaal kwam. Eveu voor het slation D. P., aan de veelading, tegenover den Molenwaterweg, ontspoorde de locomotief, waardour twee goederenwagens en de vijf personenwagens vernield werdeu. De trein was onder geleide van een hoofdconducteur en 4 remmers. Nadat aan t station D. P. bericht van aankomst was ontvaDgen van de halte Beurs door den assistent-stationschef en den tele grafist, waren de seinen op veilig gezet, aangezien de weg vrij was. De bloktoestand was aldus normaal en aan het seinhuis D. D. aan den ingang van het station was evenzoo het veilig sein gegeven. Ier wijl nu de locomotief den trein van ht oostelijk hoofdspoor op de goederensporci buiten de kap zou brengen, derailleerde juist ter plaatse van het stinhuis D I) door onbe kende oorzaak de machine. Onmiddellijk gaf de machinist het alarmsein waarop de remmers uit alle macht remden en de dienstdoende stationsbeambten kwamen aansnellen. De machinist en de stoker spron - gen nog intijds van de locomotief en bekwa- men geen letsel. Niet zoo goed kwam de hoofdconducteur er af. Hij za'. met een lenim r in den eersten personenwagen dc remmer sprong er nog tijdig uit, doch toen de con ducteur zijn voorbeeld wilde volgen, sloeg 't portier dicht. Hij werd door den assistent en het personeel, dat van het statiou dadelijk ter hulp snelde, v?.n onder de kolen uit den tender te voorschijn gehaald. Hij was verwond aan beide beenen en den rechterarm, terwijl hij nog eenige schrammen iu het gelaat had bekomen. Gelukkig echter zijn de bekom, n kwetsuren niet van ernstigen aard, want hij kon zich te voet naar zijn huis begeven. De verongelukte trein biedt een aaublik van vreeselijke verwoesting de rnateriale schade is belangrijk. De dienst ondervond door het ongeluk eenige vertraging, en geschiedt thans alleen over het westelijk hoofdspoor. Wreedheid van kinderen Te Aaltenessen (bij Winschoten) zelte.-i eenige spelende kinderen een 3-jarig meisje boven op een grooten hoop stroo en staken dit in brand. Vóór er hulp kou geboden worden, had het kind reeds zulke erge brandwonden bekomen dat het binnen weinige oogenblikken stierf. Tien mcnschcn verdronken. Uit Amsterdam meldt men De viering van den Koninginnedag is ge ëindigd met een droevig ongeluk. Op het IJ heeft iD het holle van den nacht eeue aauvaring plaatsgehad lusschen de IJmuider boot Mercurius en een klein stoom bootje, Willem geheeten, waarbij tien men— schen om het leven zijn gekomen. Het bootje Willem behoorde aan den heer De Haan, exploitant van het café De Ruyter, op de De Ruyterkade. Na eerst op den' Amstel bij het vuurwerk te zijn geweest, wilde de heer De Haan naar Zaandam stoomen waar het kermis is, om daar passagiers voor Amsterdam op te nemen. De Willem had negen personen aan boord, en wel den heer De Haan met zijne vrouw, een nichtje, mej. Kruise geheeten, met haar toekomstigen echtgenoot, den heer Hibma, voorts den jongen wrijfdokter Nierum, een student uit Groningen, den schipper De Jong, een stoker en den heer C. J. Bastet. Van deze allen is slechts de heer Bastet in het leven gebleven. Het bootje stoomde tegelijk het IJ op met de salonboot Mercurius, die na afloop van het vuurwerk reizigers terugbracht naar [Jmuiden. De Willem bevond zich aan den kant van den Zuidwal en moest dus, om het Zaandammer gat binnen te komen, vóór of achter De Mer curius om gaan. Schipper De Jong nu meende, dat hij vóór de Mercurius om kon zwenken. Door de werking van het roer echter verminderde de vaart van het bootje zóózeer, dat het dwars voor den boeg der salonboot kwam te liggen. Eene aanvaring was onvermijdelijk. De heer Bastet stond op de voorplecht en zag het ongeluk aankomenhij had echter niet verwacht dat de schok zóó ontzettend zou zijn. De Mercurius liep over het kleine bootje heen, dat met de vijf passagiers in de roef, den schipper en de stoker zonk. De heer Bastet werd van het dek afgeslingerzl, moet onder de kiel der Mercurius door naar boven zijn gekomen en heeft zich een kwartier lang zwemmende en om hulp roepende boven water gehouden. Kapitein Narrebout van de Mer curius wendde terstond het roer, liet zijn schip met den kop op den wal loopen en zette toen terug om hulp te bieden. Alleen de heer Bastet kon worden gered. Te ver geefs zocht men naar de andere acht, die waarschijnlijk door de zonnetent boven de roef belemmerd zijn. Het was stikdonker, één uur s nachts. Geruimen tijd bleef der Mer curius nog op de plaats van het onheil. Maar toen er mets hoegenaamd noch van het booije noch van de menschen boven kwam, heeft zij haar reis vervolgd. Laier is gebleken, dat niet acht maar tien menschen bij de ramp omgekomen. De pas sagiers zaten niet in een open roef, maar in een kleine voorkajuit en de Mercurius is juist ter hoogte van dat kajuitje over het bootje heengeloopen. Baardwijk 1 Sept. Hoewel nog niets bepaalds besloten is omtrent de feestelijkheden bij gelegenheid van de aanstaande kerkwijding, blijkt toch uit eenige voorbereidende werk zaamheden reeds, dat ze op groote schaal zullen ingericht zijn. Eene bijeenkomst van gardes d'honneur heeft reeds plaats gehad en dagelij<s zijn de meisjes druk in de weer voor de versiering het noodige in gereedheid le brengen. Druilen, 29 Aug. Bij de heden plaats gehad hebbende stemming voor een lid van den gemeenteraad, zijn in het geheel uitgebracht 282 stemmen, waarvan 29 van onwaarde. Daarvan kregen de heeren W. Elshoat 4, J. H. Jansen 29, A. A. Klijn 39, P. M. Van Rooij 125 en M. Vissen» 56 stemmen, zoodat er eene herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren P. M. Van Rooij en M. Vissers. flensden, 30 Aug. Noor de firma L. De Beer Co. is een nieuwe stoomboot in de vaar' gebracht, genaamd „Mett i II'', die zich ten doel stek enkele dagen per week de reis van hier naar Rotterdam en terug te maken. De boot, die pas de werf heeft verlaten, heek een lengte van 36 meter en eene breedte van 6.30 meter. De eerste kajuit is verbonden met eene dames-salon, waarin het rooken verboden is. De verwarming geschiedt des winters door verwarmingsbuizen. Electrische schellen ste'- len de passagiers in contact met den hof meester. De tweede kajuit, minder sierlijk is zeer ruim. De conducteur heeft een kantoor op het dek. De kapitein brengt van af de campagne zijne bevelen op een vrijzerbord naar den machinist, dat bij elke wijziging van den wijzer vooraf schelt. Het geheel is in gericht naar den eisch des tijds. Dussen, 1 Sept. Gisterenavond had al hier het aangekondigde concert der fanfare //Wilheltnina/y plaats De leden toonden vol sympathie voor hunne vereeniging te zijn, want de zaal was goed bezet. Uit naburige gemeenten hadden velen wederom gebruik van de introductie gemaakt. Het is niet te veel gezegd, dat de fanfare zich goed van haar taak heeft gekweten en dat èn de mu zieknummers en de voordrachten goed wer den ten gehoore gebracht. Daarom mag een woord van lof en aanmoediging aan di recteur en werkende leden zeker niet ont houden worden. Het bestuur veroorloofde zich om rede van den verjaardig van H.M. de Ko ningin, eene kleine afwijking van 't program en deed aan 't slot een paar coupletten van t "Volkslied spelen, dat door het gansche publiek, staande en met ontdekten hoofde, werd meegezongen. Dongen, 31 Aug. Tot ons genoegen kunnen wij melden dat de automobieldien- sten van Waspik op deze gemeente en Gilze- Rijen door de Nederlandsche Maatschappij tot het exploiteeren der automobielendienst in den loop van September wordt geopend, waardoor in eene lang gevoelde behoefte wordt voorzien. De omnibussen zijn voorzien van 20 zit plaatsen binnen, 10 plaatsen buiten en zien er in één woord gezegd keurig uit. Zij zijn ruim en doelmatig ingericht. We kennen geen tramwagens die er mooier uitzien. Ze doen den fabrikant, den heer J. Aarts alhier alle eer aan. Waspik. Onze algemeen geachte en beminde Dr. Freericks is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Van alle zijden ontving hij zeer talrijke blijken van belangstelling bij deze hooge koninklijke on derscheiding; de harmonie bracht hem eene serenade. Wij voegen hierbij onze welge meende wenschen, aan den waardige» grijzen jubilaris. WAALWIJK. Van 25 Aug.—1 Sept. GEBORENAdriana Theresi» Maria Josephus d. yan Gornelis Henier Stephanus van der Heijden en Anna Maria Henriëtte Wakkers Maria Antonia d. van Pieter Hendrikus van den Houdt en Antonia Pulles Jose phus Maria z. van Antonius Donatus van Delft en. Johanna Elizabeth van Delft. CAPELLE. Van 1531 Augustus. GEBORENCornelia Pieternella d. van Pieter Heurter en Adriana Johanna Vos—Angenita d. van Jan van Pelt en Janneke Schouten Pieternella Willemina, d. van Marias Schreuders en Pieternella van der Schans Jozinus Marinue z. van Cornelis van Veen en Johanna Geidina Oerlemans Antonie z. van Antonie Muskens en Pietro- nella Helena Hustings Machiel Adriaan z. van Adriaan Mandemakers en Pieternella Gerritdina Verhagen OVERLEDENCornelia Snijders 38 j. echtgenoote van Jacob Timmermans Anna Klootwijk 74 j. weduwe van Bastiaan van Dongen Hendrik Kerst 25 j. echtgenoot ran Alber- dina de Rooij Fransijna Elizabeth van Tilborgh 2 maanden. GEHUWD: Joris Antonie van Vuuren 49 j. en Martina Tactor 36 j. Antonie Mouthaan tttt.t F en Cornelia van Campen 25 i. HUW.-AANGIFTEN Arie Waartg24j.enMaria Waarts 18 j. WAALWIJK, 31 Augustus 1899. Er was ter veemarkt veel aanvoer met tamelijk vluggen handel. J Kalfbeesten golden f 125 f195. Dito vaarzen f 105 ft f 155 Jonge varkens aangevoerd 55 stuks, ver kocht van f 3.25 a f 8,50. ^botermarkt afgeslagen en verkocht 551 ke. van f 1.24 ft f 1.36 per kg. b Eieren 3l/a 4 cent per stuk. In de huideumarkt ondervindt men eene voortdurend opgaande beweging der prijzen, wat men hoofdzakelijk toeschrijft aan den geringen voorraad die men op alle stapel plaatsen waarneemt. In Antwerpen bedroeg de stock op 31 Augustus 1S98, ongeveer 254.000 stuks huiden en gisteren constateer den men een voorraad van ruim 89.000. Een verschil dus met verleden jaar van pl.m. 165.000 en zoo is het bijna op alle overige voorname impon-plaatsen gesteld. De veiling te Londen was gisteren in alle soorten weer hooger. Eerste klasse zware Columbias liepen zelfs tot 8d tweede soort bedongen 71/.! d. Hoewel de leerprijzen de laatste dagen door gebrek aan voorraad voor alle qualiteiten een tamelijk fermen voorsprong gemaakt heb ben is men nog niet tot eene gewenschte evenredigheid met die der huiden kunnen komen. De looierij verlangt naar ander weder om te kunnen drogen want er is veel vraag tegen opgaande prijzen, 't Is te hopen dat de kooplust langen tijd mag aanhouden opdat de verhoogde prijzen meer stabiel en van blij venden aard blijken te zijn. De handel in schors is ferm; ook komt er meer beweging in vreemde Iooimiddelen. De nieuwe stoomlooierijeu alhier zijn reeds aan t inwerken of bereiden zich er op voor. De proeflooiingen zijn zeer bevredigend. DUSSEN. Boteraanvoer 120 kg. prijs van fl.30 1.57 Markt gezet op f 1.38 per'kg. Eieren f 0.90 per 26 stuks. Eene schoone collectie enz.vanaf 8 cent per rol en hooger tot de schoonste salonpapieren. Verder beveelt ondergeteekende zich be^ leefd aan voor het in alle kleuren. De prijs is voor latten van 1 M. 3 cent en vervolgens naar gelang de lengte vanaf 3 tot 10 cent en hooger. Fijne lak nette afwerking. Aanbevelend, MIS CEEN BETER ADRES KOH.NEtLFAB RIEK van MUZIEKINSTRUMENTEN M. J.H.KESSELS - TILBURG. INLICHTINGEN te bevragen en Post zegels te zenden aan

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 6