Steenfabriek, scheip concurreerende prijzen, Frits Müilers, „DE ECHO VU HET ZUIGEN" INMAAK- Artikelen. Th. Wessels, Handei in Kruidenierswaren, V erzamelt gebruikte Postzegels het goed Werk van Bethlehem te Drukwerk! Advertentien Ontvangen Behangselpapier JALOUSIEëN ABONNEERT Antoon Tielen, Vaals (Limburg). Antoon Tielen Burgerlijke stand. Handelsberichten. Telegrammen. MACHINALE J. A. v. Glabbeek Randen en Hoeken LAKKEN VAN Verder alle Reparaties. in prima kwaliteit aan con- curreerende prijzen, Drogerijen Chemicaliën TE AELST bij Eindhoven, levert franco aan ieder station. in alle kleuren. ALLES TEGEN Huis— en Décoratieschilder, WAALWIJK. OP UITGEVER, WAALWIJK. MARKT, WAALWIJK. FotoGRAFlSff^TELIER van alle Landen zelfs de meest gewone ter bevordering van de geestelijke roeping voor arme kin deren. Kostbare religieuse aan denken zullen hen worden toe gezonden. W aal wij ksche Snelpersdru kkerij f Ongeluk. Dezer dagen had een ingezetene alhier 't ongeluk op straat te struikelen, met 't gevolg dat hij een been brak. Naar wij vernemen is de toestand van den gewonde bevredigend. Vechtpartij. Naar men ons m.dedeelt is er te Drunen Zondagavond vedtr hevig gevochten en messen en knuppels hebben ter dege dienst gedaan, ten minste er waren Maandagmorgen jassen die geheel waren besneden en ook was er iemand bij die 's morgens niet kon eten, men had hem de tand n uit den mond geslagen. Het ware te wenschen da' de politie de schuldigen konjopspoten, want men gelooft dat er eemge van de voornaamste belhamels bij zijn, waarvoor eene strenge voorbeeldige st^af goed van toepassing was. Tentoonstelling te Parijs. De bijzondere commissie voor groep VII (Landbouw) ter Wereldtentoonstelling te P irijs in 1 y00 heeft bepaald, dat Nederland door inzending van fokvee zal deelnemen. Uit het programma blijkt, dat voor ons land twee soorten van wedstrijden open staan, nl. voor fokvee en voor verzamelingen of groepen melkvee. Beide afdeelingen zijn gesplitst, nl. voor 't zware Nederlaodsche vee en voor het vee uit de polders der Noordzee, waaronder het meer lichtere en het IJselvee kan worden gerang schikt. De inzending uit Nederland denkt men samen te stellen als volgt 18 stuks vee (Noord-Hollandsen veeslag) waarvan 6 stuks samen te brengen door de Vereeuiging tot ontwikkeling van den Land bouw iu Holland's Noorderkwartier en 12 stuks door veehouders uit de verschillende provinciën 12 stuks (Friesch veeslag) samen te brengen door de vereeuiging >Het Frie— sche Rundvee Stamboek" in samenwerking met de Friesche Maatschappij van Land bouw 12 stuks (Groninger veeslag) (zwarte witkoppen), bijeen te brengen uit de provincie Groningen en Zuid Holland 6 stuks IJselvee, roodbonten, aan te wijzen door de atileeling Overijsel van het Nederlandsch Rundvee- Stamboek en Landbouw-vereeuigingen. Zooveel doenlijk wenscht men elk 12tal te doen bestaan uit 2 stieren van 1 tot ltyg jaar, 2 stieren van 2 jaar of ouder, hokkc— iingen van D/a jaar en verder volwassen koeien van verschillenden leeftijd, terwijl ied r 6tal van elke soort één of meer stuks zoude kunnen bevatten. De bekroningen komen ten bate der eige naars, ten wiens name de inzending geschiedt. De aangiften van inzending staan voor een ieder open, maar behooren uiterlijk \óói l Februaii 1900 worden ingezonden. De commissie behoudt zich echter voor de aangegeven fokdieren vooraf door eene keu ringscommissie te doen opnemen, ten einde eenheid van type zooveel mogelijk tc verze keren. De dieren worden voor rekening der com missie, op een der Nederlandsche stations van de spoorwegen samengebracht en vandaar onder geleide naar Paiijs verzouden. De commissie zal trachten eeQ vertrouwd persoon, die met den veehandel in Frankrijk bekend is, te vindèn aan wien de eigenaren van het ingezonden vee, die zelf niet te Parijs aanwezig zullen zijn, kunnen opdragen hun vee aldaar te verkoopen op voorwaarden, die later aan de iüzenders zullen worden medegedeeld. Ofschoon het plan tot uitvoering komt, zullen toch de bijdragen van Maatschappijen en Vereenigingen, die nog geen toezegging hebben gedaan, worden ingewacht. De voorzitter der bijzondere commissie voor grfrep VII is mr. C J. Sickesz, lid der cen trale commissie en de bijzondere commissie uit groep VII, belast met uitvoering der vee inzending, bestaat uil de heeren J. Breebaart Kz., Winkel L. Magnée, Horn D. van Ko nijnenburg, Leeuwarden. Tentoonstelling van Voedingsmiddelen te Antwerpen. December 919 a.s. ontworpen door de Vereeuiging van Hotelhouders, Koffiehuisei - genaars, enz. verdient naar onze bescheiden meening voorzeker de aandacht van eenige onzer lezers omdat het hier eene vaktentoon stelling betreft in den aard van die, welke het jaar te voren JuliAugustus iu onzen Den Haag een zoo groot succes inoogstte. Voor inlichtingen zich te wenden tot den Heer P. C. Nicola 14 Liedekerkestraat Brussel. Vrijhoeven—Capellc, 19 Oct. Heden werd alhier in het gebouw der Gerei Gemeente, namens de beide kerkeraden van Sprang en Vrijh. Capelle, een bidsbond gehouden voor Transvaal in zijn oorlog met Engeland. Het kerkgebouw was stampvol. Ds. S. Datema van Vrijh.-Capelle gaf een korte historische schets van de Transvaal, om zoo de aanleiding tot, en het goed recht van het bidden aan te toonen terwijl Ds. Linde boom, van Sprang, aan de hand van Ex. 17: 8 13 wees op de heerlijke be teek e nis en kracht van het gebed der gemeen te, en daarin voorging. Met groete belangstelling en onder adern- looze stilte werden beide sprekers aangehoord. Na 't zingen van Psalm 68 1 ging de gods dienstoefening uiteen. Capclle, 20 Oct. Gisteren avond werd alhier in de kerk der Chr. Geref. gemeente een bidstond gehouden voor het strijdende leger der Transvalers. Deze bidstond werd door eene talrijke menigte belangstellenden bijgewoond. Bussen, 19 October. Deze week had bakker De V. van den Nieuwcndijk, alhierover deKalver- öteeg rijdende, het ongeluk met zijn gespan in den naast den weg gelegen sloot te raken doordal zijn ponny vetschrok. Behalve dat hij zelve een kleine snede aan 't gezicht opliep, kwam hij er zonder verdere schade af. 's ilertogenbosch, 18 October. In de sa menkomst van algevaardigden uit verschillen de gemeenten, alhier op het stadhuis gehouden, en bijgewoond o.a. door de commissarissen van den stoomtramweg Deu Bosch Helmond, die ook voor de lijn 's Hertogeubo?chGrave Kuik de concessie hebben aangevraagd, weid opening van zaken gedaan. De totale kosten van aanleg dezer lijn zijn geraamd op f 780,000. Zeer waarschijnlijk zal 1/3 van dit bedrag door het rijk als renteloos voor schot verstrekt worden, van het resteerend bedrag, ad 1520,1)00, is bij de Pioviociale Staten het bepaalde garantiebedrag van 2 pet. voor 20 jaren aangevraagd, welke garantie echter alleen verleend wordt, wanneer de betrokken gemeenten voor denzelfden tijd van 20 jaren voor 1 pet. ot 1 52ü0 instaan. Bij het vaststelleu van de som, door elke gem'eente te garandeeren, bleek dat meu zoozeer van het nut der onderneming over tuigd was, dat de tramlijn verzekerd kan genoemd worden. Over veertien dagen zullen de verschillende gemeenteraden weer verga deren om een eindbeslissing te nemen over het nu vastgestelde deel van iedere plaats iu de geheele som wórdt dan de garantie— aauvraag in de uajaarszitting der Provinciale Staten toegestemd, zoo is de lijn verzekeid. (Hbld.) WAALWIJK. Van 14—21 October. GEBORENHenrica YVilhelmina q. van Gerar- dus de Croonen CorneliaFabrie. Johan na Maria Josephina d. van Johannes An- tonius Henricus Wilbers en Johanna Cor nelia Rietdijk. OVERLEDEN: Antonetta Cornelia van Steensel oud 1 j. Coinelia Knuist oud 8 iu. HUW.-AANGIFTENAdrianus Duivekamp oud 24 j. te Tilburg en Johanna Popenhoven oud 25 j. wonende alhier. Gerardus Gijsbertus van Lier oud 30 j. eu Johanna Gerdina van der Velden oud 34 j. C ÜJ_ Jll'.'JÜL. I WAALWIJK, 20 October 1899. Iu hoornvee tamelijk veel aanvoer, de hindel was niet vlug. Kalfbeesten golden f 130 f215. Dito vaarzen f 95 it 1 185. Jonge varkens aangevoerd 85 stuks, ver kocht van f 3.50 a f 8, Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 365 kg. van 11.23 4 f 1.37 per kg. Eieren 51/» 7 cent per 3tuk. De huidsninarkt behoudt hare vastheid, en dewijl de voorraad ver beneden het middel matige schijnt te blijven en de slachtingen iu La Plata vooral een aanmerkelijk te kort in vergelijking met de naast voorgaande jaren aanwijzeu is het haast niet te voorzien, dat er iu den toestand vooreerst veel verandering zal komen, die zich dan ook hoogst waar schijnlijk niet zal kenmerken door belangrijke prijsvermindering. Voor leder is de tendentie niet slecht. In alle soorten blijkt er behoefte te bestaan en de prijzen beginnen zich langzaam maar zeker daarnaar te regelen. Zoo betaalt men voor goede tot prima qualiteit zwaar zooileder vau 17 21 K.G. f 1.45 tot f 1.56, bij kleine partijtjes f 1.60 per K.G. Zooileder van lO-ia1/^ K.G. f 1.30 a f 1 45, bij kleine partijtjes tot f 1.50 per K.G. In binnenzoolleder is bijna geen voorraad, zoodat bij de bes'aatide behoefte daarvoor hooge prijzen besteed worden. Geldersche schors even als vreemde looimiddelen goed prijshoudend. In de schoenmakerijen bestaat meer drukte dan verleden jaar. De nieuwe stoomiooierijen alhier zijn reeds voor zoover mogelijk iu vollen gang, omtrent de te verwachten resultaten hoort men niet anders dan gunstige berichteü. DUSSEN. Boteraanvoer 132 kg. prijs van fl.08 1.24 Markt gezet op f 1.16 per kg. Eieren f 1.35 per 26 stuks. LA DYSMITH, 19 October. De karabiniers en ruiters die met deu vijand waren slaags geraakt, zijn gisteren allen teruggekeerd. Zij keerden terug na tegenover zoo iets als twee duizend Boeren te hebben gestaan. Bijna •waren de Engelschen afgesneden geraakt, maar de Maxims hielden de Boeren tegen. Inboorlingen rapporteeren dat er zestien Boeren zijn gedood. Een Engelsch officier wordt vermist, een mindere is licht gewond. Er zijn vele gewapende Basoetokaffers te midden der Boereu gezien. LONDEN, 20 October. Volgens officieele telegrammen uit Ladysmith en Giencoe, vielen 9000 Boeren vanochtend om vijf uur het Engelsche kamp aan. Hunne artillerie schoot van eeu heuvel, die Giencoe bestreek. Een algemeene hevige strijd ontstond; eindigend met de nederlaag der Boeren. De Engelschen bestormden de stelling der Boeren en ver meesterden vijf kanonnen. (Het is dus waarschijnlijk dat de Boeren van daag bij hun aanval op Giencoe een échec geleden hebban, het is zeker dat zij teruggetrokken zijn, maar meu zal pas met eenige zekerheid den uitslag van dit gevecht kunnen beoordeelen, als men uitvoeriger en vertrouwbaarder berichten voor zich heeft. Voorshands gelooven wij, dat er reden is voor een heel wat minder droevige opvatting van de zaak, dan men krijgt bij het lezen van boven staand telegram over dit eerste belangrijke wa penfeit in dezen oorlog. Wij verzoeken onzen lezers, het volgende officieele telegram, door Wynd- ham heden in het Lagerhuis voorgelezen, goed ie overwegen.) LONDEN, 20 October. In den loop van een redevoering heeft Wyndham in het Lagerhuis het volgende telegram, gedagteekend Ladysmith, heden, 3 uur 30, voorgelezen. Glencoekamp. Wij zijn heden bij het aanbreken van den dag aan gevallen door een Boeren macht, ruw geschat op ongeveer vierduizend man. Deze plaatsten vier of vijf kanonnen in positie op een heuvel en bom bardeerden ons kamp, geringe schade aanrichtende. Onze infanterie werd voor den aanval opgesteld juist tegenover hunne positie. Nadat de vijande lijke positie eenigen tijd was gebombardeerd, trok de infanterie tot den aanval op. Na een hardnekkigan strijd welke tot half twee in den namiddag duurde, werd de bijua onneem bare positie der Boeren genomen. De vijand trok in Oostelijke richting terug. Onze cavalerie en artillerie zijn nog niet terug. Onze verliezen zijn zwaar. Generaal Symons is ernstig gekwetst. De Morning Post maakt in haar tweede editie een telegram uit Ladysmith openbaar, met het bericht dat door de Boeren tusschen Ladysmith en Dundee een trein buitgemaakt is, met een officier en verscheiden oorlogscorrespondenten. Allen werden gevangen genomen. De trein werd opgehouden te Elandslaagte, op 15 mijlen van Ladysmith. De Daily Mail verneemt uit. Pietermaritzburg dat het ambtelijke bericht over de gevechten van Woensdag het volgende behelst: De voorposten, uit Natalsche vrijwilligers bestaande, hielaen den Vooruitrukkenden vijand op te Acton Homes en Besters, met groote dapperheid en volharding, maar bij het vallen van den avond werd hun telegrafisch last gegeven, op Ladysmith terug te trekken. Een soldaat werd gewond, één luitenant wordt vermist. Inboorlingen vertellen dat de Boeren verscheiden mannen verloren hebben. Uit Kaapstad werd aan de Daily News eer gisteren gemeld dat, volgens een daar loopend gerucht, lydddiet-mijnen, buiten Mafeking gelegd ter verdediging van de stad, gesprongen zijn terwijl de Boeren een aanval deden. Dientenge volge kwamen 1500 Boeren om het leven. De krijgsraad te Pretoria heeft tot den dood door den kogel veroordeeld een man, die zich baron Guinsberg noemt, en overtuigd van spion- nage. De Standard verneemt uit Ladysmith dat de bereden jagers uit (het Natalsche district) Oem- voti, die grootendéels uit Hollandsche bewoners der kolonie bestaan, in opstand zijn gekomen, Gisteren werd uit Kaapstad aan de Daily Mail gemeld, dit een uitgewekene, uit Grahamstowu komende het bericht meebracht dat Maandagavond te Johannesbuig een trein uit Klerksdorp is aangekomen met 300 gewonde Boeren. De Boeren hebben Zondag Vrijburg bezet. Joubert heeft zijn hooldkwarlier naar Dannhauser overgebracht. De gevraagde tien raillioen zijn met 271 tegen 32 stemmen door het Lagerhuis toegesiaan. Bij de beraadslaging deed Balfour voorlezing van een telegram, dat generaal Symons doodelijk was gewond, waarbij alle leden den hoed afnamen. «JMgli Eene schoone collectie enz.vanaf 8 cent per rol en hooger tot de schoonste salonpapieren. Verder beveelt ondergeteekende zich be leefd aan voor het De prijs is voor latten van 1 M. 3 cent en vervolgens naar gelang de lengte vanaf 3 tot 10 cent en hooger. Fijne lak nette afwerking. Aanbevelend, Echte Rozijn Wijnazijn. Ia. Azijnsprit en Inmaakazijn. Azijn-Extract (1 fleschje voldoende voor 5 liter besten inmaakazijn.) Cayennepeper. Gemberwortel. Dragon. Wie riks wortel. Venkelzaad. Laurierbladen. Spaansche peper. Witte- en Zwarte Peperbollen. Wit- en Zwart Mosterdzaad, la. Engl. Mosterdmeel. Kruidnagelen. Foelie. Pijpkaneel. Cardamomen. Flesschenlak. Flesschenzwavel. Pergamentpapier. Candysuiker. Broodsuiker enz. enz. bij en VERFWAREN. DAGELIJKSCH GEOPEND INLICHTINGEN te bevragen en Post zegels te zenden aan Ondergeteekende neemt de vrijheid te berinneren, dat alle soort Net Drukwerk op goed stevig papier door hem voort durend geleverd wordt aan P R IJ Z E N, zeker niet hooger dan die, waarvoor van elders komende concurrenten het aanbieden. Alvorens drukwerk te bestellen, vrage men eerst prijsopgaaf bij de firma

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 6